Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Bajger

Stran: 1 ... 8 9 [10]
136
Bydlím v Havířově. Signál 38 kanálu je slabší než 62 kanál. Předchozí doporučení na kvalitní anténu s vysokým ziskem na kanál 38 bych bral. Pro zajímavost uvádím své nepříliš technické řešení.
Mám, dvě síta, která jsou zadky k sobě na jedné tyči natěsno a ve stejné výšce.Signály jsou téměř  o 180 stupňů opačně. Na Skrzycne vidím ze střechy.
Signál z Ostravy, Mux 1,2,3 beru na 1. síto se širokopásmopvým zesilovačem.
Síto 2. krmí pouze zesilovač 38.kanál 18 dB.
Sloučeno je to hybridním slučovačem naprosto neladěným.
Kanál 62 se mi tam namotal nějak zvláštně, asi odrazem na ostravské síto.
Všechno chodí, kanály 37, 38, 51, 54, 62. Pravda je, že na Ostravu mám překážky, betonový barák s převýšením 2 pater 100 m daleko a dále kopec ve vzdálenosti 5 km s převýšením neznámým.
Na základě této zkušenosti věřím více na seřízení úrovně síly signálů než ladění.
Za sloučením mám rozbočení do 3 větví a každou větev zesiluji samostatným výstupním zesilovačem širokopásmovým, který je odolný na přebuzení. Počet seknutí polských stanic je srovnatelný s českými, dá se to sledovat. Na přijímači mám kvalitu vždy 97%, kanál 62 jen 56%, profi měřič signálů jsem nikdy doma neměl

137
Stačilo mi snížit zesílení koncového zesilovače na malé společné anténě a Poláci jdou v Havířově. Huráá!!!

138
Bez úpravy antény a zesilovačů se to neobejde. Zatím mám po polských stanicích.

139
České 3 muxy mám v Havířově v pohodě na nových frekvencích, za to polské ze Skryczneho mám znehodnoceny. Bude to asi pěkná hračka znovu vyladit K 38 a K 62 při silných výkonech na české straně.

140
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 23. 12. 2010, 10:30:37 »
Přříjem v Havířově je výrazně lepší. Dva a půl násobný výkon vysílače  je znát. Děkujeme Polákům za pěkný vánoční dárek. TVN 7 je pěkný filmový kanál.

141
1. Sloučení antén je poměrně složitá technická záležitost, pokud to má být na úrovni,  měla by to provést osoba znalá s delší praxí. Lze to samozřejmě "zbastlit" s výsledkem nezaručeným. Ztráta času ale zpravidla nevyváží  docílený efekt.
2. V prodeji jsou kanálové propusti a to i vícenásobné. Anténa pouze se symetrizačním členem se připojí na vyladěnou kanálovou propust a za ní může následovat i širokopásmový zesilovač s regulací zisku.
3. Jednotlivé větve se mohou sloučit speciálními slučovači nejlépe s laděnými vstupy. Jinou málo kvalitní cestou je použití hybridních a jiných slučovačů. Při sloučení je nutno dbát, aby jednotlivé antény měly po zesílení přibližně stejnou úroveň signálu.
4. Celkový signál se rozbočí na počet požadovaných větví rozbočovačem.
5. Vzhledem k tomu, že sloučení a rozbočení znamená ztrátu signálu, je někdy vhodné dát na výstupní větev ještě širokopásmový zesilovač s menším ziskem.
6. Soustava musí mít promyšlený systém stejnosměrného napájení zesilovačů.
Z výše uvedeného vyplývá, že to opravdu není pro začátečníka, ani silnoproudař si s tím pravděpodobně neporadí.
7. Mezi úspěšné jednoduché zásahy do antén se mi osvědčilo prostě odstranit síto z polské antény. Tím zůstaly na anténě pouze prvky a anténa brala signály zepředu i zezadu. Zisk antény se samozřejmě snížil. Při blízkých směrech to funguje. Zesilovač ale nesmí kmitat vlivem silného místního kanálu.
8. Svého času dobře fungovala firma Ing. Radek Řehák, Zlín, která dokázala i složité anténní systémy vyrobit "na míru".

142
1. Jó, jó, některé zásuvky jsou pro digitál přímo útlumové perly, zejména ty starší, co leží dlouho ve skladě.
2. Další perlou jsou některé účastnické šňůry, až se jeden diví, co dokáží utlumit, prostě Vizír. Bezpečnější je, si účastnickou šňůru poskládat sám, s využitím F konektorů a přechodu F-TV konektor, je to mechanicky stabilní a elektricky vyhovující.

Stran: 1 ... 8 9 [10]