Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Bajger

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10
121
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re: Multifokus
« kdy: 15. 11. 2011, 00:18:09 »
Mám doma T 90, T55 a měl jsem donedávna E 85 multifokus. Přikláním se ke kritice E 85, nikoliv z důvodu špatné funkce, ale má dlouhý krk, tj. velkou vzdálenost od úchytu na trubce k plechu. Za větru se nutně musí chvět více, než jiné typy parabol. Rovněž nosič konvertorů není příliš stabilní a měl by se zpevnit, například na okrajích. Pokud se nežádá příjem slabých stanic, pak postačí malá T 55. Větší anténa =větší rezerva za deště. Ale i na velké parabole může krůpěj, stojící kapka na konvertoru, dost zeslabit příjem.To je moje zkušenost. Dnes bych vystačil s T 55.

122
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Pane Mirku Žmolíku,
« kdy: 03. 11. 2011, 09:35:48 »
Enik je výborný odborník s poněkud slabší nervovou soustavou. Reaguje vždy technicky správně, někdy zbytečně ostře a jízlivě, odpustíme mu. Já Vám doporučuji předběžné a jednoduché zjištění úrovně digitálního příjmu ve Vašem bydlišti. Najděte si www.digitalnitelevize.cz. Na této stránce Vysílače, Mux1..... mapy pokrytí. Pod tabulkou vysílačů zadáte kraj, své bydliště a necháte si spočítat výškový profil a vzdálenost od vysílače, který rovněž zadáte v příslušném okénku. Na grafu výškového profilu zkontrolujete, zda spojnice krajních bodů grafu 0 km a například 50 km není přerušena dalšími body grafu. Pokud není spojnice přerušena, mate příjem garantován. Pokud se vyskytuje kopec a spojnici grafu přeruší, hledáte další blízký vysílač a výpočet zopakujete. Postupně zkontrolujete všechny pro Vás zajímavé muxy.
Pokud je to na hraně, pak nezbývá, než koupit službu odborníka typu Enik nebo investovat do satelitu.

123
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Pane Mirku Žmolíku,
« kdy: 02. 11. 2011, 22:48:16 »
pokud jste na území nedostatečně pokrytým digitálním signálem, pak máte přece možnost satelitu. Pouze si zjistěte, zda terén ve směru na jih od Vašeho bytu, má sklon menší než 30 geometrických stupňů od vodorovné roviny a to v případě kopce ve směru na jih. Vše ostatní je pak formalita. Cena za satelitní techniku a příjem se již velice přiblížila nákladům na pozemní příjem. Problémy této země, pokud se týká řízení, se ani nesnažte řešit. Je to předem ztracená věc a námaha se Vám nevyplatí.

124
Odkladiště / Re: Zivot vedle vysilace - vliv na zdravi ?
« kdy: 17. 10. 2011, 08:52:35 »
1. Život v blízkosti vysílače je bezpečný, protože místní orgány to přece dovolily.
2. Je třeba vědět, v jaké polarizaci se vysílá. Při rozkládání rukama je nutno dbát, aby krajní body rukou nebyly nikdy ve vzdálenosti násobků lambda. To by příjem energie mohlo zvýšit!!!
3. V případě, že krajní body uší splňují vzálenost lambda, je nutno uši přiklopit páskou a vzdálenost zmenšit.
4. V případě svislé polarizace je nutno držez výšku těla odchylně od násobků lambda trvale.

125
Rozhodnutí o dabingu považuji za hloupé, ať se na to dívám z jakékoliv strany. Hanba tomu, kdo to vymyslel.

126
Pane Farník, jak jste včera (13.6.2011) dopadl s měřením K 38 od firmy? Díky za odpověď.

127
Vážený pane Franto Kostka, patrně patříte k lidem, kteří tvrdí, že se nedá říci, zda je světlo nebo ne, pokud nemáte měřič intenzity světla. Stejně tak se podle Vás nedá říci, zda je hluk nebo ne bez hlukoměru a změření decibelů. Uznávám rozdíl v kvalitě měření, ale ANO a NE se dá říci podle "teploměrů" s jistou zkušeností naprosto dostatečně. Jinak si podejte zlepšovací návrh na vyřazení všech teploměrů ze všech přijímačů pozemní a satelitní televize, když jsou podle Vás nanic. Všichni výrobci této techniky Vám velmi dobře zaplatí. Stejně tak změřením paramerů signálu za jasného a suchého počasí nemůžete garantovat příjem za deště, pokud jsou hodnoty za sucha "blízko hrany". Všechno pouhým změřením neposoudíte, máte pouze (někdy mnohem) lepší představu o stavu věci. To Vám neberu. Ale, že bez přístrojů nic nelze, je blbost.

128
Věci jsou jednoduché, jsou pouze dvě možnosti, buďto  K 38 naladíte nebo ne. Můžete to udělat anténou se zesilovačem a přijímačem nebo anténou a  měřicím přístrojem. Za první zkoušku dáte cca 300 Kč (pokud žádnou anténu nemáte k dispozici, což u Vás neplatí), za zkoušku odoborníkem o něco více. Pokud dáte adresu, dá se z mapy vyčíst výškový profil trasy od Vás na vysílač Skrzyczne a poměrně dobře odhadnout výsledek. Odborník Vám řekne spoustu parametrů k signálu, já Vám řeknu ANO, NE.
Odborník musí uhradit podíl nákladů na pořízení měřicího přístroje, podíl nákladů na svou kvalifikaci, náklady na spotřebovaný čas a náklady na dopravu k Vám.
Moje "náklady" jsou o něco levnější, protože nemusím vydělat, jde pouze o koníčka a hraju si. S Vaší důvěrou však nikoliv.

129
Samozřejmě, že chytám K 38. Já ale vidím ze střechy v Havířově-Suché na vysílač Skrzyczne.
 Pokud máte zájem, klidně si můžete prohlédnout můj systém, bydlíme od sebe 10km daleko.

130
Pan Farník všechno vyhodit nemusí. Jestliže chytá Ostravu a K 62, pak je to se signály dobré i bez měření. Bydlím 10 km od Albrechtic, podobnou anténu jsem zprovoznil v Karviné-Ráji.

131
Jsem amatér se vzděláním v silnoproudé elektrotechnice. Anténami jsem se začal zabývat v době, kdy byly 2 české a 2 polské programy. Rozvod v RD Vám navrhnu včetně rozpočtu. Podotýkám, že včechny moje antény pracují, přesto, že nemám měřicí přístroj. Včetně práce se dostanu pod 3000 Kč. Pokud Vám bude stačit funkce antén bez toho, zda máte nejlepší BER, napište na e-mail: bajger27@seznam.cz.

132
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re: EPG Technisat
« kdy: 28. 05. 2011, 14:42:11 »
1. Všechny stanice EPG nevysílají.
2. Rozsah stanic, kde je požadováno EPG, se dá volit, doporučuji však pouze několik málo desítek stanic. Vždy platí něco za něco. Velký rozsah stanic EPG= značný čas na načtení dat.
3. Je zapotřebí důsledně přečíst návod na použití přijímače nebo přemýšlet o informacích z obrazovky při zadávájí rozsahu EPG.
4. Z návodu nebo obrazovky se v tomto směru zjistí více než na tomto fóru.

133
Televizory / Re: Koupit či nekoupit LG 50PK350
« kdy: 23. 05. 2011, 14:16:05 »
To je podobné, jako by ses ptal, zda si máš vzít za ženu Vlastu. Doporučuji:
1. Nech si v obchodě předvést televizi na DVB-T (ne jejich video smyčku) a měj dost času na vyhodnocení obrazu.
2. Posuď, zda Ti vyhovuje jas, kontrast, kvalita barev, rozhraní mezi barvami. Zda je obraz razantní i pro sledování za dne v létě. Zda je ostrý, bez rozmazaných kontur.
3. Posuď, zda má MPEG4, to Ti pomůže sledovat HD signály ve velkých městech a okolí, případně zahraniční stanice v pohraničí.
4. Posuď, jaké soubory dokáže TV přehrát z USB.
Podívej se i na TV konkurenční značky, zda není obraz a možnosti TV - lepší.
Bude to Tvá televize, nikoliv Tvých rádců, musíš se rozhodnout sám. Před koupí sám sebe musíš přesvědčit, že ses rozhodl správně.
Nedivoč.

134
Vážení přátelé,
žijeme v 21. století. Na www.digitalnitelevize.cz se odklepne položka Vysílače a pak Mux seznam vysílačů a mapy. Pod tabulkou vysílačů lze zadat konkrétní místo příjmu DVB-T na mapě a vybrat v tabulce vhodný vysílač. Prográmek udělá výškový profil trasy od místa příjmu po vysílač. Pokud spojnice krajních bodů grafu není přerušena čarou s větší výškou, je příjem zajištěn. Každý si může zjistit své podmínky příjmu touto pomůckou. Kdo to nedokáže, je méně nadán a musí požádat svého známého s alespoň průměrnou inteligencí, aby mu pomohl. Laik žasne, odborník se diví...

135
Najděte si www.lyngsat.com. Je zde také volba HDTV, obdržíte seznam družic a jejich stanic HD. Co chcete vědět víc?

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10