Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Bajger

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10
106
Co se týká kvality obrazu  v rozpětí do 3000 Kč, mám toto pořadí:
1. Technisaty HD s výjimkou Techniboxu (není Das Original), mají výborné EPG a možnost vyřezávání reklam z nahrávek, hodí se do čtyř používaných družic, u 5 družic a více pak převažují nevýhody, není užitečný pro piráty s EMU,
2. Medialink Black Panther, vedle obrazu toho umí moc, ale jde o výběhový typ, který nemá zatím pokračování,
3. AB Cryptobox 450 HD, je to sice vylepšená Ariva, ale má možnost nastavení ostrosti obrazu přes HDMI a možnost 1080p v rozlišení, rozdíl v obraze vůči starším Arivám je menší než u předchozích typů 1 a 2, ale je.

107
Tabulku v ABC paraboly nepovažuji za vhodnou. Volím zásadně takové parametry TP, které se pokud možno na žádné jiné družici neopakují. Zejména používám atypické SR. Pouze v některých případech nelze jinak než se SR 27500. Přehled parametrů TP je na parabole.cz v rubrice Přehledy (vlevo nahoře v modrém pásu), případně na lyngsat.com. Vyplatí se používat i parametry TP, které jsou úplně zakódované. Pro nalezení pozice to nevadí.

108
Kromě zisku antény je všeobecněznámý fakt o směrovosti jednotlivých antén. V prostředí, kde není přímý signál, je digitální příjem elegantně rušen auty, které se mohou v určitém místě dostat na přímý signál a silný odražený signál na chvíli zničí kvalitu příjmu. Jsem schován za betonovým čtyřpatrovým domem a "užívám si" občasné výpadky. Určitě by byla v mém případě lepší  směrovka, ale tá estetika... Konkrétní řešení bývá proto kompromisem mezi ziskem, odolností proti nemohogenitě pole, směrovostí a estetikou.

109
Set-top-boxy / Re:Mám problém se zvukem u Poláků v DVB-T
« kdy: 14. 01. 2012, 23:21:43 »
Je to jak v reklamě. Vymazal ses nebo ses nevymazal? Pokud ne, tak Ti zvuk nepůjde, protože přijímač si pamatuje staré nastavení přednostně. Teprve až si nemá co pamatovat, zařadí nové údaje (ale ne každý přijímač). V tom je podle mého odhadu ten zakopaný pes.

110
V amatérských podmínkách bych na to šel takto: V obou anténách bych použil symetrizační člen bez jadérka pouze na plošném spoji. Tím se zlepší předpoklad stejné fáze signálu na výstupu z obou antén. Antény bych napojil stejně dlouhým koaxem (ne delším 1m) do společného bodu, kde bych prachsprostě napojil výstup. Ztráta nepřizpůsobením je menší než ztráta přes slučovač. Spojí se vnitřní vodiče a spojí se síťky. Výsledek je lepší než z jedné antény.
Profesionál má lepší možnosti měřením jednotlivých antén a dosaženého výsledku.

111
V zásadě na Poláky bude samostatná anténa, za ní bude laděný slučovač na dva kanály (například K 49+62), za ním širokopásmový zesilovač, hybridní slučovač s propustnou větví pro ss proud, napáječ s výhybkou.České programy budou ze samostatné širokopásmové antény napojeny na druhý vývod hybridního slučovače bez napájení. V případě nutnosti bude mít i česká větev laděné propusti a zesilovač. Síla signálu se pravděpodobně bude muset regulovat atenuátory ještě před hybridním slučovačem. Proč ne?

112
Vážený,
1. Anténu doporučuji uzemnit, pokud nemáte hromosvod. Ten by byl mnohem lepším.
2. Proveďte demontáž reflektoru Vaší antény. Tím posílíte české programy, které přicházejí zezadu.Kostičkování by mělo zmizet.
3. Jinak je lepší řešení se dvěma samostatnými anténami a laděnými propustmi. Pokud si troufáte, pak Vám dále poradím.

113
CS Link / Re:SELFSAT Antenna H30D
« kdy: 03. 12. 2011, 09:13:05 »
Podle toho, co jsem se o této anténě dočetl, bude z hlediska citlivosti na úrovni 60-70 cm. Ale je zde velké a nepříjemné ale. Zisk antény prudce klesá, když na jejím povrchu k satelitu se drží dešťové kapky. Tato anténa by měla být vhodně umístěna pod nadkrytím, aby na ni déšť nepadal. Při nadkrytí je nutné uvažovat u směru paprsku signálu, aby nadkrytím nebyla snížena aktivní plocha antény. Jinak si lze pomáhat tzv. tekutými stěrači, což je chemie. Budu rád číst Vaše postřehy o příjmu, pochlubte se zde.

114
1. Selský rozum říká, že čtyřnásobné síto se dá použít pro vertikální polarizaci, když se otočí o 90 stupňů tak ,aby jednotlivé prvky antén směřovaly nahoru a dolů, nikoliv zprava doleva.
2. Jste dostatečně vzdělán na to, aby jste si sám dokázal odpovědět, kdy je účelná soustava z laděných antém s vysokým ziskem a kdy je výhodné čtyřnásobné síto s širokým kmitočtovým spektrem...

115
Televizory / Re: TV Samsung
« kdy: 19. 11. 2011, 19:19:44 »
Nicméně, pokud si otevřu webovou stránku Samsungu pro Česko, tak všechny řady televizorů LED mají v typu uvedeno UE, bez výjimky.

116
Televizory / Re: Jaký TV přijímač koupit?
« kdy: 18. 11. 2011, 15:47:17 »
Chápu, že to neuděláte, protože myslíte samostatně a jinak, než já. Já bych si koupil plasmu LG 50PK350 a TV bych předsunul před stěnu. Stojí méně než 12000 Kč. HD bude zítra standard a na ten se dá dívat z blízka. Sportovní přenosy jsou nádhera, máte zblízka pocit, že jste na stadionu, stejně tak přírodopisné pořady jsou zážitkem.

117
Televizory / Re: TV Samsung
« kdy: 18. 11. 2011, 14:39:58 »
UE je s podsvícením LED, druhý případ bez LED, jest můj názor.

118
Televizory / Re: Jaký TV přijímač koupit?
« kdy: 18. 11. 2011, 11:11:26 »
Jsou dva možné přístupy: internetový a kamenný
V první řadě si musíte stanovit požadavky na televizor sám:
a) má nahrávat?,
b) má umět 3D?,
c) má umět internet?,
d) které typy souborů by měl přehrát?,
e) z jakých úhlů v místnosti budete sledovat TV?,
f) upřednostňujete spotřebu el. energie nebo kvalitu obrazu?,
g) jaké rozlišení požadujete?,
h) kolik vstupů od jiných přístrojů požadujete?
Při limitu 12000 Kč řada výše uvedených bodů asi vypadne.
1. Po definici požadavků na TV pomocí vyhledávače najdete vhodný typ televizoru a internetového obchodu a TV koupíte.
2. Zajedete do obchodního centra s elektronikou a přímo svýma očima zkontrolujete kvalitu obrazu TV přijímače, který odpovídá Vašim požadavkům a peněžence.
Vřele Vám doporučuji bod 2., protože reklamace je v kamenném obchodě snazší a odpadá riziko při dopravě. V řadě obchodů jsou již internetové ceny blízko cenám v kamenném obchodě. Rovněž máte možnost provést internetový průzkum předtím, než navštívíte kamenný obchod. V každém případě Vám vřele doporučuji co největší úhlopříčku obrazu i za cenu rozlišení 1368x768. Nábytek se dá uspořádat s pomocí nosných stolků tak, že televizor je předsunut před obývací stěnou. Skvělý obraz Vám přeje Jan Bajger

119
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 17. 11. 2011, 20:55:17 »
Z důvodu problému při příjmu DVB-T za inverze a satelitního příjmu při silném dešti, je vhodné mít HD combo, které umožní výběr způsobu příjmu, například Ariva 220. Opravdu málokdy se oba problémy sejdou v jeden okamžik. Polská karta TNK v čtečce je samozřejmostí.

120
Jednoduchá pomůcka. Vezmu trojúhelník 30, 60, 90 stupňů. To je ten, který má poměr délek stran 3:4:5. Postavím se na místo budoucí paraboly a k oku dám trojůhelník tak, aby strana "4" byla vodorovně a strana "3" svisle, hrotem k oku. Strana "5" mi určuje směr na družici. Když je ve směru překážka, je malér.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10