Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Novák

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Není to ani zajímavé a už vůbec ne důležité. Koláčové soupeření je doma jinde. Přestože je tak moderní a každý o něm mudruje, aby se udělal ve vlastních očích zajímavější.
A mě toto naopak připadá na celé té debatě právě to nejdůležitější. Když si někdo stěžuje na slovenskou moderátorku v pořadu, který nesleduje a nesledoval by, ani kdyby tam slovenská moderátorka nebyla, tak mi to přijde jen jako pokrytectví a snaha stěžovat si na všechno, co je jiné. Proto se znovu ptám: kolika skutečně pravidelným divákům Objektivu paní Kubalová opravdu vadí? Rád bych na tuto otázku znal odpověď. Já jsem totiž ve svém přímém okolí nikoho takového nenašel.

P.S.: A označit mne za příznivce režimů "potírajících", je vskutku veselé, když mé okolí mne má naopak za "sluníčkáře". A ač proti tomu termínu samotnému bych se ohradil, hrdě se hlásím k názorům, které představuje  ;)

2
A teď možná z trochu jiného soudku, ale související. Nedávno mi můj špatně slyšící (ale ne zcela neslyšící) soused řekl, že si stěžoval u ČT, že ve skrytých titulcích překládají slovenštinu do češtiny. A odpovědí mu bylo, že většina diváků by slovenské titulky nepřijala. Tak v takové společnosti dnes žijeme. O to raději jsem, že ČT neustupuje tlaku několika radikálů (je mi líto, Petře Svobodo, ale jinak je opravdu nazvat nemohu) a paní Kubalovou na obrazovce stále nechávají. A komu se její slovenština tak moc nelíbí, tak nechť si pustí skryté titulky a budou mít Objektiv opět v češtině.
Zajímalo by mne ale, kolik těch stěžovatelů opravdu sleduje a sledovalo Objektiv pravidelně. To je myslím velmi důležité zmínit. V mém okolí totiž většina stěžovatelů na paní Kubalovou, po mém dotazu, zda Objektiv sledovali pravidelně a to i před paní Kubalovou, neochotně přiznali, že nikoliv. Naopak, většina těch, kdo Objektiv sledují a sledovali pravidelně, paní Kubalovou nijak neřeší. Třeba mí rodiče sledují Objektiv pravidelně a dokud jsem je neupozornil, že paní Kubalová mluví slovensky, tak si to ani neuvědomili.

3
A UPC si už všimlo i toho, že se Eurosport přejmenoval a změnili identifikátor HD verze na Eurosport 1 HD. SD verze ale stále zůstává jako Eurosport  ::)

4
O serveru DigiZone.cz / Re:Kdo povede redakci Digizone?
« kdy: 07. 11. 2015, 04:47:43 »
Ovšem ta citace z článku o výpovědní lhůtě Potůčkova nástupce spíše naznačuje, že to bude někdoe zvenku. Teď jenom spekulujim ale že by se vrátil Juraj Koiš?

5
Ono třeba u toho zpravodajství ani ČT poslední dobou s tím zpravodajstvím není na nějaké vysoké seriózní úrovni. Například v tématech k Číně či Rusku. Dříve ČT vysílala v událostech alespoň jednu reportáž z Ruska denně třeba že otevřeli před vánoci v Moskvě kluziště a podobně. A teď v událostech třeba o Rusku není ani jedno normální téma typu že třeba v Moskvě otevřeli jednu silnici. Veřejnoprávní TV by měla být globální ve zpravodajství a ne být západní nebo východní ale být objektivně u těch zahraničních reportáží globálně.
No díky všem bohům, že doby, kdy ruský zpravodaj ČT chrlil skoro každý den nějakou reportáž o ničem, jsou pryč. Totéž dělal třeba svého času Etzler z Číny nebo Karas z Polska. Naopak zpráv z Bruselu, který nás přitom ovlivňuje mnohem více, bylo po hříchu málo. Jsem opravdu rád, že se tento pohled obrátil. Česká televize má být především česká a tedy se věnovat těm zahraničním událostem, které jsou významné pro české občany, což nějaké otevření silnice někde u Moskvy opravdu není. Tím netvrdím, že je vše perfektní, výhrady bych samozřejmě měl, ale to je dáno i tím, že u nás v podstatě mimo ČT a ČRo prakticky neexistují seriózní reportéři a tak ani ČT nemá moc kde brát, bohužel. A vychovávat si vlastní lidi také nejde do nekonečna. To v zahraničí (i když také ne všude) dokáží seriózní reportéry vychovat i komerční televize a tak tam i úroveň zpravodajství komerčních televizí vypadá jinak.

6
Ha, já naopak myslím, že pokud jde o HD, tak je na tom Barrandov z českých komerčních televizí nejlépe. Veškerou vlastní produkci v HD mají a i u akvizic, co můžou v HD získat, to většinou v HD získají a odvysílají. Druhá věc ale je, že většinu programu Barrandova tvoří staré věci, které prostě v HD nejsou a nejspíš ani nebudou.

7
Ale nikoliv ČT. ČT nikdy nikomu nic nepřeprodala. To byla (a vlastně dodnes je, protože to, co dřív vysílala Nova, dnes vysílá SlovakSport) iniciativa FAČR, která si moc dobře uvědomovala, že k co největšímu pokrytí fotbalu jí jen ČT nestačí a proto část zápasů prodala nejdříve Nově (a nějaký čas i Sport TV), pak SlovakSportu. ČT nemá na Synot Ligu monopol, na rozdíl od hokejové Extraligy, kde z nějakého, mě ne zcela pochopitelného, důvodu ČSLH ten monopol ČT dala.

8
Shoper: Právě že paradoxně na komerčních televizích by mohla být větší šance vidět více zápasů Třeba ta hokejová extraliga, kdyby ji měla Nova. Nejzajímavější zápasy by šly na Fandovi, další zápasy na placené Nova Sport.
Což mě mimochodem přivedlo k dalšímu problému s ČT. ČT si totiž tyto velké události nechá jen pro sebe, přesto že moc dobře ví, že nedokáže odvysílat všechno. Kdyby část práv přenachala jiným, jako je to běžné u lig v zahraničí, hned by bylo více spokojených diváků. Ale ne, ČT bude utrácet miliony z našich koncesionářských poplatků za exkluzivitu, místo aby myslela na diváky.

9
V ČR je sportem č.1 podle průzkumů veřejnosti fotbal a sportem č.2 hokej, proto uvedené sporty na obrazovce převažují nad tzv malými či jinými sporty (např florbal, basket, házená apod). Bohužel práva na přenosy z vrcholných akcí (MS Fotbal, Olympiáda atd.) odčerávají z rozpočtu uvedeného programu potažmo ČT stále větší finance a vlivem omezení podílů reklam prostě nejsou peníze na nákup jiných zajímavějších akcí.
No a v tom je ten hlavní problém. ČT sama odčerpává ze svého rozpočtu miliony na fotbal a hokej, místo aby dělala veřejnoprávní službu menšinovým sportům, což je u nás třeba baseball. Proč ČT, které nemusí tolik záležet na sledovanosti, nekoupí místo české kaprligy či hokejové extraligy, raději (určitě mnohem levnější) práva na Českou baseballovou extraligu. Nebo třeba původně československý sport nohejbal. A mohl bych pokračovat. To by měla ČT dělat, nabízet svůj čas menšinovým sportům, které by se jinak na obrazovku nedostaly. Ne utrácet milióny ze svého rozpočtu na věci, které patří na komerční televize, kde se i uživí. A neplatí to jenom pro sport. Ale to už je na jinou debatu.

10
Propána, to ten Netbox bere z UPC Direct freesat? >:( Viz obrázek, to je frekvence UPC. A ještě to neznalým uživatelům dávají takhle pod nos. No s kabelem UPC se to opravdu nedá srovnávat, tohle bych nechtěl ani zadarmo...
Sport 2 HD (a myslím, že i Sport 1 SD a Sport 2 SD, ale tím si nejsem zcela jist) berou z Thoru všichni, nepochybně včetně UPC, protože tam má distribuční cestu. Ale zajímalo by mě, jak má distribuci řešenou Sport 1 HD, který na Thoru není.

Jinak, abych byl i k tématu: http://www.selfnet.cz/cs/novinky
Selfnet tedy, zdá se, zařadil Sport 1 HD také už 10. 3. a až do dneška bylo promo, v rámci kterého měli Sport 1 v SD i HD dostupný všichni zákazníci Selfnetu.

11
Průzkumy sledovanosti jsou dělány plošně, tj. vč. diváků, kteří kabelovou TV s desítkami programů vůbec nemají. Navíc si ten průzkum platí právě Nova s Primou, takže tady se opravdu není o co přít, protože o jeho hodnověrnosti lze hodnověrně pochybovat :D  Kromě toho svět existoval před Novou a Primou a bude existovat i bez nich, tyto 2 stanice nemají vůbec na nic vliv (je sice nejspíš pravda, že by to část lidí v prvním okamžiku obrečela a hledala jinde, po týdnu volala na infolinku, jestli se to vrátí, ovšem za rok už si ani nevzpomněla).
A slovenské programy na hraně zákona nebo mimo něj? To jsou opět velmi silná slova, navíc ničím nepodložená. Kdyby tomu tak skutečně bylo, tak už dávno orgány činné v trestním řízení konají, protože by jim nepochybně spousta dobrodinců dala podnět. Takže se o nich dá s klidným svědomím mluvit :)
Ale průzkumy sledovanosti jsou tím nejdůležitějším, čím se mediální trh u nás i jinde na světě řídí a že se to nějakému Gagovi zrovna nehodí do krámu, nikoho nezajímá. A myslím, že i odliv zákazníků v době, kdy UPC neměla "jen" Nova Sport a HD verze kanálů Novy také o něčem svědčí.
A nevěř tomu, že se slovenské kanály neřeší. U nás to možná není zatím tak radikální, jako na Slovensku, kde UPC dostalo pokutu 1 000 € za české kanály, ale je to jen otázka času, než to dorazí i k nám. A pak se možná někteří nebudou stačit divit  ;)

12
O tom, co většina chce, se hádat opravdu nemusíme, na to stačí se podívat na průzkumy sledovanosti, kde prostě Nova s Primou dominují, ať se to komu líbí nebo ne. A kdo to zaplatí je také jasné, zákazníci. Operátoři to na sobě samozřejmě nenechají. A o slovenských kanálech bych raději pomlčel, protože tam se pohybuje většina operátorů na hraně zákona, ne-li přímo za ní.

13
Můžeme se tu donekonečna dohadovat o (ne)kvalitě programu Novy a Primy, jenže marná sláva, většina lidí je chce a kabelovky, satelitní a IPTV operátoři si nemohou dovolit být bez nich, protože by jim odešli tam, kde tyto kanály jsou. Takže ono to nakonec dopadne tak, že kabelovky zaplatí a přenesou to na diváka. V tom článku jsou i ceny, které Nova s Primou chtějí, ale pan Potůček by mě asi zabil, kdybych je sem napsal. Tak jen napíšu, že kdyby to operátoři kompletně přenesli do cen svých nabídek, nebylo by to neznatelné zdražení.

14
Jo Indy Car Series mají. Což pro mě, fandu motorsportu, je dobrá zpráva. Ale otázka je, jak budou vypadat komentáře. Poslední roky ICS na Nova Sport byly tragické, ale tam se dalo přepnout na originál (i když za cenu sledování SD verze). Na Sport 5 byly komentáře lepší, ale pak se televize přeformátovala a ICS (a bohužel ani Nascar) jim už do programu nesedlo  :( A vzhledem k tomu, v jakém stavu je SlovakSport, tak mám obavy, aby alespoň tu letošní sezónu dokončili. O tom, že by vysílali příští si už iluze ani nedělám.

15
Mimochodem, to jejich tvrzení z předposledního odstavce, že mnoho provozovatelů IPTV nemá vyřešeny licenční podmínky a může dojít k odpojení takového signálu, podle mě (přece jenom nejsem policista ani právník), může zakládat ze strany mnoha IPTV operátorů trestní oznámení nebo žalobu za pomluvu. Věřím totiž, že většina z nich si provozování IPTV bez patřičných smluv s TV stanicemi nedovolí.
A mimochodem, že i v kabelu může dojít k "odpojení signálu" dokazuje například půl roku se vlekoucí spor mezi UPC a Novou, díky kterému byli zákazníci UPC bez HD verzí Novy, Novy Cinema, Fandy a bez Novy Sport v HD i SD, nebo třeba nedávné odstranění TA3 z nabídky téhož operátora. Sice se to netýká konkrétně Nej TV, ale oni také (asi pro jistotu) nemluví v tom sdělení úplně konkrétně o své síti, ale o kabelovém příjmu obecně. Tak proč je nevzít za slovo  ;)
A ze strany kterých operátorů to může zakládat trestní oznámení nebo žalobu za pomluvu, když žádný nebyl konkrétně jmenován? Možná těch, kteří to mají opravdu načerno a v té citaci se sami vidí :D
Vzhledem k tomu, že tento výmysl byl šířen v Přerově, tak si troufnu říct, že ze strany prakticky všech IPTV operátorů působících v Přerově. Kteří přesně to jsou ať případně doplní místní.

Stran: [1] 2 3 ... 6