Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Sedláček

Stran: [1]
1
Tak se mi zdá, že s analogovými vysílači vypnula Česká televize i opakovač multiplexu 1 na Pelechově (Železný Brod, opakovač Černé hory). Od 1. 7. se nám (uvnitř města Železný Brod) nedaří zachytit žádný digitální signál. Od ČT zatím žádná reakce, ani nikde na netu, ale na naší straně jsem snad vyloučil téměř jakoukoliv možnou chybu.

2
Televizní stanice a jejich program / Re: Prima LOVE
« kdy: 18. 02. 2011, 01:44:17 »
http://kultura.ihned.cz/c1-50352890-prima-spusti-zensky-kanal-prima-love-celostatni-pokryti-vsak-zatim-nema

Podle tohoto článku by snad Prima Love neměla vysílat v Praze, ale nenapadá mě žádný rozumný (technologický i ekonomický) důvod.

3
Taková zajímovost:
Právě mi přišla nabídka účastnit se průzkumu pro televizi Prima.

Jako první byl odkaz na video:
http://www.stream.cz/video/552646-svedky-v-tyrolich

a pak otázky typu: jak se vám líbí, v které dny byste tento typ pořadu uvítali, v který čas...

4
Televizní stanice a jejich program / Re: "trik Arabela"
« kdy: 22. 05. 2010, 19:37:24 »
Podání ruky bych viděl takto – v Německu mají nějaké zelené „kopyto“ (nebo ruku asistenta v zelené rukavici), Pražský moderátor nejprve nastrčí ruku do nacvičeného prostoru, následně host v Německu „kopyto“ obejme. Jen s nimi nesmí moc třást.
Taky bych to viděl takto, jen to musí být úžasně nacvičené, protože si ruku nejen podají, ale trochu i potřesou. A skvěle jim vychází i úhel obou rukou.

Předání fixy, to je opravu oříšek.
Musí to být nějaký jednoduchý a hlavně levný trik, na složitější počítačové úpravy to vzhledem k nákladům nevidím. Přitom mezi předáním fixy z Prahy a do Prahy není žádný střih, přesto se jim ruce pokaždé setkají naprosto přesně. Třeba svůj trik odhalí, pokud nebudou ctít kouzelnických tradic.

Zkrátka: klobouk dolů České televizi

5
Televizní stanice a jejich program / Re: "trik Arabela"
« kdy: 21. 05. 2010, 13:16:25 »
Tak tenhle trik jsem neviděl, ale muselo to být zajímavé. Nicméně technicky to není tak velký problém jak by se mohlo zdát. Pokud to nebylo živé vysílání ale mohlo to být střižené, tak je to celkem jednoduché...

Tak metodu klíčování pozadí znám, na tom není nic příliš složitého. Jenže ono podání rukou už pro mne zajímavé je (opravdu dlaň jednoho byla zakryta prsty druhého). Musím se tedy přiznat, že možnost záznamu a pozdější úpravy mě nenapadla. Zato podání fixu :-) mi přišlo na velmi dobré úrovni. Právě tento trik nevím, jak dokázali provést. Jestli v každém studiu byl někdo, kdo fix podával a poté ho spolu s pozadím odstranili nebo i fix byl virtuální? Ale mohli by si trochu pohrát s barvami, aby host lépe zapadal do studia. A pak také stolička levituje (alespoň podle jejího vrženého stínu na podlaze :-)).

Viz. záznam na http://mshokej.ct24.cz/article.asp?id=11057 (Podání rukou na začátku, fix cca v 7:40)

6
Televizní stanice a jejich program / "trik Arabela"
« kdy: 14. 05. 2010, 17:22:10 »
Dobrý den,

dnes jsem poprvé narazil na "trik Arabela". Virtuální přenos Tomáše Rolinka do studia ČT mi přijde (alespoň teoreticky) jednoduchý. I podání rukou bych si uměl vysvětlit (i když to vypadalo opravdu hezky). Ale jak mohl Vichnar z Prahy podat Rolinkovi do Mannheimu pero, kterým se podepsal a zase ho vrátil do Prahy, na to jsem nepřišel. Bylo to skvěle sesynchronizované a přitom to vypadalo na živý přenos.

Stran: [1]