Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Milda

Stran: [1] 2
1
Analogový rozhlas / Re: Turci útočí
« kdy: 09. 08. 2011, 11:15:51 »
Pozor,pozor,v ranních hodinách na čtyřiadvacitce nenápadně v podobě nové křehké rosničky útočí Brňáci s betálnou moravštinou!!!
Že by se ČT konečně začala chovat jako TV vysílající pro Českou republiku a dala prostor i mimopražskému nářečí ve zpravodajství? To je jenom chválihodné a čím více moravštiny bude z ní ze studií na Kavčích horách tím lépe  ;)

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: MUX4 Brno
« kdy: 19. 04. 2011, 15:16:50 »
Nebyls to ty kdo tady tak vychvaloval mux 4 a tvrdil, že nejsou výpadky?
Plánovaná technická odstávka je standartní věc, tomu se vyhnout nedá. Ovšem O2 si ji nějak neplánovaně protáhlo  ;)
Jinak pokud O2 ulovilo od května dalšího platícího klienta a znovu zapne vysílač v Plzni je tu vidět u muxu 4 jistý posun k lepšímu  :)

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: MUX4 Brno
« kdy: 19. 04. 2011, 11:00:44 »
Že by plánovaná revize elektrorozvodů odhalila nějaké závažné nedostatky?

4
Pokud přes obraz běhají šmouhy, po stranách jsou svislé pruhy a kolísá intenzita barev a zvuku není to žádné HD, ale trapná šaškárna.  ;)
A pruhy po stranách jsou plně v pořádku a kdyby tomu bylo jinak, tak by to bylo jen horší, protože by to značilo crop...
Pokud byl film natočen v originálním formátu 4:3, tak i po jakékoliv obrazové úpravě musí zůstat formát zachován, bez ohledu na obvykle vysílaný formát TV stanice a zobrazovač na TV u diváka. Proto ke shlédnutí takového filmu patří postranní svislé pruhy stejně tak, jako zatahovací boční opony v biografu, při promítání starého filmu.
Já měl ma mysli pruhy v obraze, respektive čáry, nikoliv vyplňovací pruhy mezi formáty 4:3 a 16:9  ;)

5
... a bude se tvářit že to je HD.
Vždyť to je HD, akorát teda bohužel bez remasteringu.
Pokud přes obraz běhají šmouhy, po stranách jsou svislé pruhy a kolísá intenzita barev a zvuku není to žádné HD, ale trapná šaškárna.  ;)
Ovšem ve srovnání s Primou to je pořád slabota. Protože natočit Autosalón v HD, poté jej ořezat na SD a následně přepočítat pro HD kanál je vrcholný úlet  :o

6
Prave jsem se chystal tipnout par obrazku... :) Nejvic rusi ten svisly pruh v prvni polovine obrazu...
To je klasika, ČT to jenom znovu nasnímá podobně jako to udělala u vlastních starších českých seriálů (Hříšní lidé, Vlak dětství a naděje, atd.) a bude se tvářit že to je HD. Takhle to dopadá když nový přepis starých materiálů patlají za pár šupů přímo v ČT. Kdyby to radši svěřili odborníkům: http://www.barrandov.cz/restaurovani-filmu

7
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: CT HD přepíná
« kdy: 18. 01. 2011, 09:40:25 »
Tady je program co ČT HD vysílá v následujícch dnech v nativním HD:
http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hd/
K přepínání mezi kanály dochází podle toho kde zrovna běží pořad v HD rozlišení.

8
Co my na to? Že by stačilo přejít na HD a bylo by to k dívání. Navíc s ročním rozpočtem skoro 8 miliard korun by to nebyl problém.
Obávám se, že dokud se nevyřeší pozemní šíření HD, tedy pro širé masy, zůstane tahle "obezlička jen pro vyvolené" lehce kontroverzní záležitostí.
Já bych to neviděl tak tragicky. Satelit s možností příjmu HD kanálů už má poměrně velká část diváků. Navíc téměř pětina obyvatel si může HD kanály 2 nejsledovanějších českých stanic naladit i v DVB-T. Takže kdo má zájem o HD vysílání má možnosti slušné a nemusí nutně čekat na celoplošné vysílání HD muxu, které by stejně pro mnoho diváků znamenalo další investice do přijímačů.

9
Že by obstaróžní zastaralá odbavovací prima technika začínala dodělávat  ;)

10
To je přeci přesně to oč tu běží. Satelitní pyramida se blíží k vrcholu. Kdo satelit chce ten jej už má a satelitním operátorům pomalu končí přísun nových zákazníků a jejich jednorázových plateb. Není tedy nic jednoduššího než na přání Rady v Česku vyřadit Slovenské kanály a dotlačit tak zákazníky aby si koupili druhou kartu  ;)

11
Odkladiště / Re: Haňa Zaňa, dívejte se, je to Príma!
« kdy: 29. 11. 2010, 15:45:29 »

Nova nemá patent na Slavíka, akorát to vysílá, tak co  ;) Sice jsem to v televizi neviděla, protože na Novu ze zásady nekoukám už od dob Tele tele, ale kromě toho malýho zakoktání to Lucka řekla náhodou dobře, asi ji to taky stálo nějakou odvahu to říct  :)
[/quote]
O jaké odvaze to jako mluvíte? Mít za zády exkluzivní smlouvu s Primou (hádejte kdo bude v porotě X-factoru) tak budu odvážný, respektive drzý, taky. Ovšem až Prima Bílou vyždíme a odkopne bude se ještě Lucinka hodně divit  ;D

12
Odkladiště / Re: Haňa Zaňa, dívejte se, je to Príma!
« kdy: 29. 11. 2010, 14:04:35 »
Přijdě mě dost trapný oslavovat madam Bílou za to, že je nevychovaná a zneužila přímého přenosu pro propagaci pořadu u konkurence v kterém vystupuje. Kdyby Slavíky dělal prima Adamec, tak by to Nova zpožďovala o půl minuty a bláboly Bílé by jednoduše ustřihli ;-)
Nebudu tu rozebírat důvody proč Bíla nezpívala naživo, ale pořad točila Nova a je její právo si určit kdo bude nebo nebude zpívat. Časy kdy byla Bílá nedotknutelná jsou už dávno pryč a dnes je POUZE jednou z mnoha slušných českých zpěvaček. Pokud se to Bílé nelíbilo měla sedět na protest doma a zakafrat si do bulvárů. Ale chápu že je asi nesmírně lukrativní sedět v prima porotě s dalším najatým žoldákem Krausem a odhodit zásady slušného chování za prima tučné konto;-)

13
Ono především záleží jestli máte v pokojích signál rozdělený rozbočovačem (útlum v každé větví 3,5 dB) nebo odbočovačem (útlum v průchozím vedení 1 dB, v odbočce asi 12 dB).
Jinak zesilovač 26 dB mě přijde celkem dost, asi bych volil 16 dB a nedával bych ho až před podsledních 10 m koaxiálu, ale blíž k anténě. Každopádně mě berte s rezervou, protože bez proměření úrovní signálu vám to nikdo přesně neřekne  ;)

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: kojál mux 2
« kdy: 12. 11. 2010, 13:18:30 »
Uvědomte si, že různé kanály se šíří v prostředí jinak a protože Šumperk už je od Kojálu poměrně daleko mohlo dojít ke změně intenzity signálu třeba i vlivem změny počasí. Vzhledem k tomu že vám ale zlobí jen mux 2, bude pravděpodobné že vás ruší trutnovská Černá Hora, ketrá vysílá na 40 kanále mux 1. Pomoci by mohlo třeba mírné pootečení anténou, víc vám takhle od stolu neporadím.

15
Mám úplně stejný poznatek. Dělá to jak na přijímačích v Praze, tak v okolí. Ale pouze na Nově HD, na ČT HD je to OK.
Třeba už na Nově připravují to 3D vysílání, experimentují s prostorovým zvukem a váš přijímač nezvládá  ;D

Stran: [1] 2