Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Štěpán S.

Stran: [1] 2
1
Televizní stanice a jejich program / Re: Bludy na TV Nova
« kdy: 18. 06. 2010, 23:45:39 »
Možná má v Prahe Nova svůj nějaký tajný Meteo-radar  :D Jasnačka - Brdy a Skalka, přeci  ;)

Skalka jim nějak zkolabovala, proto je Ostravsko bez počasí  ;) Ted' jedou jen ty Brdy, prdy  :D

http://www.chmi.cz/meteo/rad/updated_show.php?den=trgif&oro=0&kriz=1&auto_nahraj_pocet=6&lon=14.447&lat=50.008&rep_index=3&add_index=6&obnov_index=4&lang=cz

2
Zkusil jsem to spocitat v RadioMobile (vyska 10m, min. 40 dBuV/m, vsesmerove anteny 100kW, K40) v trochu pesimisticke variante a s pozadovanym odstupem S/S 20dB.

Vysledek je v prilozenem obrazku - modre oblasti pokryva Cerna Hora, zelene Kojal a v cervenych neni dodrzen odstup S/S 20dB (oblasti bez signalu nejsou obarveny).

Mam ale podezreni, ze vypocet bere vysledky nezavisle pro oba vysilace a nezohlednuje utlum v dusledku natoceni anteny, takze ve skutecnosti muze byt tech interferenci mene (na druhou stranu nebudou zohledneny odrazy).

Tak to je ovšem gool, protože to jsou místa vůbec problematická na chycení čehokoliv už i tak, protože tam žádný vysílač DVB-T nemá být. A ted' navíc ještě kolize ...

3
To Mílo určitě nebude Praděd .... to je hloupost, ten hraje až tak cca od Ústecko-Orlicka  ;)

By mě zajímalo, kdo mi tady leze drze do profilu.

4
Analogový rozhlas / Re: Country rádio v Kutné hoře
« kdy: 18. 06. 2010, 02:08:11 »
A věřte nebo né, dá se toto vysílání ze Sucháku (995 m.n.m) naladit i ve Zlíně na Jižních svazích.  :D Pravda, potřeba apoň mírně citlivý tuner a kabel někam zkroutit, protože je to rušeno nejen ze Zlínských vysílačů ale např. i silný Impuls z Kojálu je téměř vedle. (FM 87,6)

5
Nepracují tam náhodou jen samí študovaní a znalí oboru? To je mi teda záhadou proč to musí dojít až takto daleko ...

6
Odkladiště / Re: Sample z S-VHS
« kdy: 16. 06. 2010, 23:02:29 »
Tomu se vůbec nedivím ...  :)

7
Odkladiště / Re: Sample z S-VHS
« kdy: 16. 06. 2010, 18:27:38 »
Ty s tím máš snad nějaké zkušenosti?

8
Odkladiště / Re: Sample z S-VHS
« kdy: 16. 06. 2010, 18:05:26 »
 :D vážně .... MC už jsou seřízeny - rychlost posuvu pásku i hlavy. Tam už práce skončila  ;) Ted' už stejně vládne spíš CD a mp3, tam už tyto problémy nejsou. Antény dělám jen sám sobě, upgrade byl nutný  ;) Ještě to ale nemám úplně doděláno, ještě dořešuju němce.

9
Odkladiště / Re: Sample z S-VHS
« kdy: 16. 06. 2010, 17:23:48 »
Není problém, měl jsem to promyšlené ...  ;) No, dle to'nu by to šlo jistě také doladit, ale to není tak úplně moc ideál. Já používal na to jiný fígl. Stačilo mít pořízený záznam z CD na neoriginál MC na magiči, kterej měl tu správnou rychlost. Potom se tato kazeta vždycky strčila do přístroje u kterého se ta rychlost měla seřizovat. CD se pouštělo vždy na stejném přehrávači. Pak už se jen sledoval souběh hrajícího CD a MC kazety v kazet'áku. Do kazet'áku se zastrčila sluchátka, CD hraje z 2. aparátu ven. S tímto postupem jsem si seřídil veškeré přístroje co mají MC. Jen u jedné Sony věže jsem nikde nenalezl nic k regulaci rychlosti - nechápu to. Takto si to seřídí i nehudebník  ;) Pak už jsou ty odchylky tak minimální, že ani nemá cenu to řešit a zabývat se tím. (různou Volností posuvu pásku v kazetě)

10
Odkladiště / Re: Sample z S-VHS
« kdy: 16. 06. 2010, 16:33:13 »
S tým zaznamom zvuku na VHS to nebolo odjakživa také ružové. Zlom nastal, až keď sa začala pre záznam zvuku využívať rotujúca hlava. Do tej doby to bola skôr paródia na záznam zvuku.
Čo sa týka kvality, tak je vyššia, ako u profesionálnych štúdiových analógových magnetofónoch. Je to dané rýchlosťou pohybu pásky voči hlave. U rotujúcej hlavy je to, ak sa dobre pamätám, viac ako 80cm/s. U pozdĺžnej VHS audiostopy to bolo tuším 1,5cm/s. Kazeťáky používali 4,7cm/s.

M.CH.
Kazeťáky - to myslíte MC kazetové audio? Tak zde to bylo s rychlostí opravdu hodně hodně různé. Kolikrát jsem až žasnul. Kdo byl šikovnější a nebál se otevřít audiosystém, tak se to dalo snad vždy seřídit pomocí regulovatelnému trimru u motoru, či přímo v motorku (tam byla dírka pro malý šroubovák.)

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 16. 06. 2010, 16:07:01 »
Kubo, O2 CDMA jen 10dB? Mám tu zádrž na CDMA 40 dB :-)

jinak pro pana tazatele: co přijímáte a jak silně, ať už užitečného nebo rušícího se bohužel bez proměření měřákem nedozvíte...takže je to střelba od boku.

Cože, zádrž na CDMA jen 10dB?  ??? Sám Teroz nabízí s 20dB, 35dB a 45dB ... těch 10 je málo, skoro o ničem. Používám nyní tu 20dB, možná objednám ještě silnější. CDMA tu smaží cca 82dBuV  >:( Nejraději bych jim tam poslal rachejtli přímo z okna, aby ustřelila 1 ten zářič co sem nejvíce smaží. Už abych začal s výrobou té odstřelovací rampy ...  :D

12
Jistě, omlouvám se sám za ssebe ... No nereagovat zkrátka nešlo. Jinak také zastávám názor, aby se drželo tématu. Jinak doufám, že už si někdo konečně všiml, že za veškeré zdejší tlachání není vina jen na mé straně. Jasný, jo?

13
A to já si zase moc rád poTYKÁM i s Lumírem, přestože jsme se nikdy ani neviděli a jistě bude i o dost starší ročník. Zde platí spíš to "Čest práci soudruzi" že?  - když už teda ta Komanč-partaj :D

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Vysílače - fotky
« kdy: 14. 06. 2010, 18:34:58 »
Lumír: ano vím o tom taky .... taky fakt.

Miro maco: No skoro jo  :)

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Vysílače - fotky
« kdy: 14. 06. 2010, 17:39:25 »
Co se ti Lukáši zase nelíbí? Mě účet nikdo ze strany redakce nemazal ... to byla tak trochu nechca moje práce. Kuba nemá s tím vůbec nic společného. Jinak těch uličníků kteří tu tropí je tady více a těm jako nic neřekneš? Ted' jsem tu dal fotky, to snad nikomu nevadí ...  ;)

Stran: [1] 2