Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - tom radon

Stran: [1]
1
plně souhlasím. Chápu že to je jen slabý "městský" vysílač bez ambicí doletět pár metrů za město, ale současný výkon a umístění vysílače mne před pár týdny donutily na Mux4 rezignovat. Při příjmu na balkónové sito byly výpadky a kostičkování denní kolorit.
A to jsem z Porubského sídliště, takže doufám pořád Ostravák :-)
 

2
bylo by to krásné, ale už z principu je málo pravděpodobné, že se to uchytí. Ty soustavy mikročoček mohou usměrňovat ten 3D obraz jen do jednoho, max. několika přesně definovaných míst, což předpokládá že si rodinka sedne vždy na stejné místo, nebude si přisouvat křeslo, nebude pokud možno vůbec hýbat hlavou ... tak nevím, jestlli je to pohodlnější, než brýle.
Se zdokonalováním té technologie by se to mohlo dostat do stádia, že třeba poloha +/- 30 cm nebude znamenat zhoršení 3D vjemu, což už některým uživatelům může stačit. Jenže je spousta obýváků, kde nebude možné rozesadit 4 lidi ve vzdálenosti 2,5m od TV a 0,5m od sebe. Takže já tomu, že se to prosadí moc nevěřím.

3
na některých restaurovaných US filmech z cca 50-tých let je vidět, že i prastarý filmový materiál lze oživit do stavu, na který se nechytají ani nové digitální kamery, jen to neumíme resp. na to nemáme finance. Snad časem ...

4
ano, z celého 180 stupńového výseku je nejsilnější signál v přímém směru na vysílač, takže odrazy nepomohly. Tím že to je tak na hraně (někdy i 15 min bez cuknutí, jindy výpadky skoro ihned) jsem právě uvažoval o tuningu. Kromě lepší antény jsem uvažoval o kabelu, mám cca 8m dlouhý svod standardním bílým kabelem (pomohl by lepší s menším útlumem?), signál zeslabuje rozbočovač pro TV + rekordér (myslím že mám celkem slušný model, ale možná existuje s ještě menším útlumem), možná bych mohl ztráty v kabelu malinko zesílit ant. zesilovačem (selektivně pro daný kanál?) ... ale na to, že HD programů v tom muxu zatím moc není, do toho nechci investovat moc času a peněz. Jen že je škoda to nevyužít ..
P.S. než to někdo napíše, satelit mám také přes stromy :-)   

5
zdravím, zkusím jestli neporadíte. Bydlím v Ostravě Porubě mezi paneláky a protože do 1-2 let budeme rekonstruovat STA vč. rozvodu, mám anténu provizorně na balkóně v 1. patře. Všechny tři hlavní muxy běží v pohodě, ale problém mám s mux4 (cca 8km). Zimní HD olympiáda byla bez problémů, ale jakmile se teď na jaře zazelenaly stromy, začaly výpadky, obraz se trhá. Fakt je, že anténa míří do stromů a s tím nic nenadělám. Anténa je tahle: http://shop.atoselektro.cz/?cls=stoitem&stiid=423
Myslíte si, že lepší (jaká?) anténa by pomohla? Nebo to mám rovnou vzdát a počkat na rekonstrukci rozvodů?

6
Odkladiště / Re: Sample z S-VHS
« kdy: 16. 06. 2010, 10:28:49 »
nahrávka z kvalitního zdroje (studiové vysílání) byla svou kvalitou někde mezi VHSkou a on-line přenosem. Od VHSky to bylo znatelné vylepšení. Jenže se na tom podepsalo více faktorů (lepší mechanika, obvod TBC, kvalitnější a dražší pásky ...) které by kvalitativně dokázaly vylepšit i obyčejné VHS.
Z mého pohledu bylo docela zklamání, že Hi8 pásek nahraný na S-VHS byl "jenom" dobrý, čekal jsem více. Asi to bylo slabou kamerou (jen 40.000 Kč), ale testy rozlišení nedopadly nic moc. Problém byl hlavně v tom, že každá kopie byla viditelně horší a kopie byla vlastně už první sestřih :-)
Ale pořád lepší než mít primární záznam na obyčejné VHS/8 :-)

7
Set-top-boxy / Re: Nové fórum pro HDTV set-top-boxy
« kdy: 15. 06. 2010, 00:00:41 »
napadají mne nejmíň tři fóra, kde se tohle probírá, ale budiž, přeji ať se jim daří. Vlastně přidám i osobní poznatek co mně na všech dosavadních schází :-) Spousta nováčků zavítá na tyto konference za jediným účelem, hledají doporučení co koupit. A všude je čeká několik hodin čtení ... docela by se hodil na začátku malý rozcestník s žebříčkem modelů rozdělených podle fcí na:
- hloupé HD STB
- HD STB S PVR
- HD STB S PVR a DivX
- HD STB S PVR, DivX a MKV
- HD STB S PVR, DivX, MKV a LAN
- HD STB S PVR, DivX, MKV, LAN a více tunery
aby se nováček mohl podle svých preferencí rovnou zaměřit jen na 2-3 modely.

8
některé (značkové) rekordéry už teď generují nahrávky, které nelze jednoduše přehrát na jiném přístroji. Některé nové TV mají dlouho očekávanou fci PVR přes USB slot, ale když si pak tu klíčenku strčíte do PC nebo jiného přístroje stejné produktové řady, nepřehraje to ...
Takže teoreticky ano. Teoreticky může i EU přijít s požadavkem nedovážet přístroje, které by to uměly ... teoreticky.
Ale v praxi bude vždy pro některé výrobce neodolatelné pokušení vrhnout na trh schválený PVR rekordér a přes nějakou konferenci uvolnit "neoficiální" firmware, který tu funkci odblokuje. A lidé jim utrhnou ruce a EU bude bezmocná.
Takže zákazník bude mít určitě na výběr.   

9
Mám 2 roky LCD Samsung 656 a zatím bez problémů.
Rodiče 1 rok plazmu LG a už byla v opravě (bylo nutné ji zapínat několikrát než naskočila)

Ohledně debat na téma "bez LED podsvícení je TV zastaralá": je v podstatě jedno zda pod LCD svítí zářivka, ledka nebo žárovka. Pro kvalitu obrazu je rozhodující barevné spektrum, intenzita, homogenita. První dva parametry nejsou pro CCFL zásadní problém. Homogenita společně s kontrastem byla to, co první extrémně drahé LED TV opravdu uměly lépe. Jenže tu cenu zákazníci nedali a tak se ledky přestěhovaly ze zadní části panelu na obvod a veškeré tyto výhody šly k čertu (ano, zůstala lepší spotřeba, ale i tady už existují úspornější CCFL trubice, jen už se přestávají vyplácet cenově a TV jsou s nimi rozměrnější)
Nedejte na marketingové kecy - jestli mají LED TV lepší obraz, není to těmi LEDkami po obvodu, ale je to neustálým vývojem celé konstrukce, lepší elektronikou, lepšími panely ... takhle se TV zlepšují posledních x let a LED s tím má společného jen velmi málo.
Což neznamená, že bych nechtěl TV s local dimming RGB LED panelem, ta už z principu umožňuje skok v kvalitě, jenže kolik jich je v obchodech?

Stran: [1]