Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Josef Pavera

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
61
Velmi zdařilá animace ,doufám,že si toho všimnou všichni zájemci o příjem z Opola.(Nevíte náhodou,jak jsou na tom na Kosztowym ?)

62
Po přečtení tohoto infa nevím ,jestli máme být rádi,za ten K45 anebo spíše být trochu rozpačití.Ani jsem netušil jak je to silný kmitočet.

63
A je to tady ze stránek DB :pro mě celkem překvapení- žádný K 38 ,ale K 45 !!! Má to zcela určtě spojitost z vypínáním analogu v Polsku 22.4.
Připravujeme :
Aktualizováno Pátek, 05 Duben 2013
Připravujeme změnu vysílacích kmitočtů z lokalit Ostrava – Lanová a Hlubočec – Hůrka.V souladu s rozhodnutím Českého telekomunikačního úřadu, který úspěšně dokončil
mezinárodní koordinaci a následně změnil technické specifikace v kmitočtovém přídělu
pro Vysílací síť 4 pro oblast Moravskoslezského kraje, připravujeme z 21. na 22. dubna 2013
provést  změnu kanálů, na kterých vysíláme ze svých lokalit Ostrava-Lanová a Hlubočec-Hůrka:

Ostrava-Lanová (původní kmitočet/kanál)    810 MHz/ 63 k     nový    666 MHz/  45 k

Hlubočec-Hůrka (původní kmitočet/kanál)   810 MHz/ 63 k     nový    666 MHz/  45 k 

64
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 04. 2013, 09:23:48 »
Nějaké novinky ohledně Dajta, Wov a Fooru do DVB-T?
Na www.szn.power.com jsem objevil info o těchto stanicích:MUX 1-Dajto,Foor,Wau,Joj 4.MUX4-ČT1,TV LUX,TV Madam,Slovak.Sport 2,TV Šlágr a postupně další.
To jsou tak maximálně zbožná přání tvůrce těch stránek, který tam často píše více, než doopravdy ví nebo se dá zjistit :-) Takže nebrat zas tak vážně...
Ve středu večer jsem na Šlágru pustil něco jako "volejte řediteli",kde pan Peterka odpovídal na "asi"už připravené otázky diváků a po nějakém dotazu slovenského diváka odpověděl,že právě probíhají jednání o vvstupu Šlágru do terestriky na Slovensku,ale neřekl jaké a ještě jednou to potvrdil.

65
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / DVB-T v Polsku.
« kdy: 04. 04. 2013, 15:44:30 »
Už se to blíží ! Další 4.etapa vypínání analogu v Polsku 22.dubna. Zajímá mě hlavně Opole,jehož signál dojde,až na výše položené kopce na jablunkovsku.
Wyłączenie telewizji analogowej
 Wyłączenie telewizji analogowej w kolejnych obszarach Polski w ramach 4 etapu nastąpi 22 kwietnia 2013 roku. Sygnał zostanie wyłączony w obszarach miast: Częstochowa, Gorlice, Kłodzko, Opole, Rabka, Szczawnica, Tarnów, Wrocław i Zakopane. Od tego dnia w tych rejonach dostępny będzie jedynie sygnał z nadajników telewizji cyfrowej DVB-T. Całkowite wyłączenie sygnału analogowego w Polsce  zostało zaplanowane na lipiec 2013 roku.

66
Odkladiště / Re:Televisní humor :-)
« kdy: 29. 03. 2013, 11:42:58 »
."S" - Mám takový dojem,že si na Televisní noviny pamatuji dodnes.Myslím si,že i pravidla českého pravopisu ,která platila od 60-tých let až někdy donedávna tuto mužnost stále připouštěla,tak jak president nebo gymnasium,museum apod.

67
Již jsem si objednal.A nikdy jsem nebyl zklamán,touto naprosto unikátní publikací.Kde by jste před 18 lety sehnali tolik údajů.(Na netu - zapomeňte psal se rok 1995)

68
Pro Aksa - a určtě to máte sloučené obyč. hybridním rozbočovačem,že? No máte pravdu - kolega Třinec-Kamionka ,pořád mu to nešlo,ale lidi jsou už takoví nechtějí něco proměřovat alespoň něco kvalif.pracovníkem,jsou silně ovlivnění prodejci zázračných polských sít.Si dal konečně říci a vyhodil úžasné polské zesilovače a zázračnou digitální anténu DVB-T a taky to spojil obyč .sluč.rozbočovačem (malou colorku a plzeňské síto) a stal se "zázrak"ono to funguje .Nedaří se mu,ale Križava je to tam ve silném stínu Javorového. Píši to jen proto,že i amatér,si dokáže pokud dá na dobrou radu pomoci sám,a pak tady nemusí někteří plakat,že jim to nejde.Jo a mimochodem odhlašuje kabelovku,která je v Třinci zavedena téměř do každého domu.(jo zadarmo je zadarmo,na to lidé slyší a nejen tady na Slezsku)

69
Ještě se vrátím k amatérské půdní instalaci-spolupracovníkovi (total amatérovi) se podařil opravdu dobrý kousek-v obci Hrádek ve Slezsku,kde vzhledem ke stínu nemohl přijímat analog poláky ,vystrčil staré síto bez zesilovače na půdu zaměřil přibližně na Križavu  a ejhle - asi odrazem od kopce Javorový,ale spíše Kozubová mu naladil STB všechny muxy ze Skrzyczneho a z Hošťálkovic-příjem od 19.3 naprosto stabilní,tak jsem zvědav jestli to tak zůstane ,až odtaje sníh.Zajímavost:při V poloze síta -Križava nepatrně subjektivně lepší silně klesne Skrzyczne.A  následovalo ihned zrušení Sky linku.A takových je tady více.A ještě k tomu Polsku-přečtěte si kolik je obyvatel Polska-přes 40 mil + x mil. v zahraničí a 70 tis. hlásících se u nás a v SK (6-tý velký národ,po D-83,F+S 63,GB + I 60 mil.lidí)a i proto ten zájem ,vždyť do polštiny se překládá stále více věcí.

70
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 19. 03. 2013, 16:26:26 »
Jen tak některým pro upřesnění :MUX 2 z kanału 58 z mocą 50 kW (do tej pory kanał 38 z mocą 1 kW). Najwcześniej 17 czerwca 2013 roku (wyłączenie telewizji analogowej z RTCN Kielce / Święty Krzyż), a najpóźniej 31 lipca 2013 roku moc nadajnika RTON Wisła/Skrzyczne zostanie zwiększona do 100 kW, podaje Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).
Tak si myslím ,že je to zatím jasné. :D

71
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 18. 03. 2013, 20:42:24 »
Pěkná reklama na vysílač Opole Chrzelice
a jeho vypnutí a DVB-T zapnutí ,jen bych chtěl podotknout,že se jedná o 21.4. (kwietien ).Opole taktéž zasahuje na naše území a je zachytitelné i někde u nás ve vyšších polohách na Jablunkovsku,kde moc Kosztovy a Skrzyczne nefunguje.Je bych chtěl někoho požádat jestli nezná finální kanály a výkony.

72
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 11. 03. 2013, 12:27:53 »
Souhlasím z diskutujícím PETRPETR, že když už tak plným výkonem,ale je také pravda,že mají naprosto eminentní zájem o to aby signál byl zachytitelný ve vysoké kvalitě a pokud možno všude,kde žijí občané polské národnosti a tak si myslím,že stím potlačením směrem na Těšínsko,Jablunkovsko a potažmo až po Oravu a Moravskoslezské  Beskydy a Slezké Beskydy to nebude tak silné .Vždy měla polská tv velmi silný přesah a tím i velmi jednoduchý příjem.Bydlím na Těšínsku tak vím o co jde.A ta Križava je opravdu dost ! -z mého hlediska naschvál odrbaná.

73
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 10. 03. 2013, 11:24:13 »
Jak jsem již konstatoval,jestli si to dovoluje publikovat pan Marian Kastelik tak to bude asi pravda,je až z podivem,že ze Skrzycneho  bude vysílač z tak obrovskými výkony.

74
Televizní stanice a jejich program / Re:Konec tv metropol?
« kdy: 06. 03. 2013, 01:08:31 »
Je třeba číst Hospodářské noviny - tam je včera slušný popis co se děje a jak se vlastně vysílá-nevysílá.
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-59438640-dalsi-krok-k-definitivnimu-konci-televize-metropol-v-budove-redakce-vypinaji-proud-a-vodu

75
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 03. 2013, 12:00:06 »
S tou Križavou to je pořád situace ,že by umořila vola.Ty nesmyslné nízké výkony až nezkutečné a přitom vše zkoordinováno podle Ženevy,až se pak někdo vzpamatuje a rozsvítí se mu v lebce-prohlásí,že pidivysílače to nenahradí,a prosadí navýšení.Pořád se to opakuje-řekněte,že to za ty roky není úmyslný záměr.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9