Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Josef Pavera

Stran: 1 ... 7 8 [9]
121
 :) U mě není,žádný problém ,vše anebo ještě spíše mnohem - je to lepší!Ale musím vám přiznat,že samozřejmě nepoužívám,nějaké vemi jednoduché řešení typu 2x polské síto + x-kráte zesílený signál ,nějakým univerzál zesilovačem.Ale taky žádné profi! Protože mám možnost a prostor,půda  a střecha.Laicky řečeno -jednotlivé muxy z Pl zesílím a sloučím selektivně,ktomu přihodím slabý Mux4 a pokusně i mux Klimkovice.A CZ muxy pak pěkně bez zesílení !!!Samozřejmě je podmínou mít takový univerzálně přeladitelný slučovač,který mi zůstal ještě z minulých dob.Nastavíte jej a pak už je to jednoduché 8)! Ten slučovač má sice dost velký útlum ,ale dá se s tím pracovat.Až budeme mít tady definitivní kmitočty tak budeme postupovat trochu jinak.(Nechci ani pomyslet co dělají 3tranzistorové pl zesilovače 21-69 - bez dalších zásahů).

122
Mám jistotu že vše OK.Právě jsem to zkontroloval a ani se nijak nezměnil signál.Jsem asi ve vzdálenosti 40km od 1. máje.

123
Zajímavá zpráva,ještě ji nikdo zde nepublikoval.Tu bude záhodno sledovat-zdali bude pravdivá.A samozřejmě parametry vysílání.

124
 :(Celkem pozitivní zpráva,(i když K48 se to nevyrovná),ale dá se to ještě někde ověřit? Alespoň nemusím ihned předělávat K39,dá se to využít a samozřejmě K37 po L.H. taky,to je naše výhoda.Ten K32 te nebyl nic moc,na hranici příjmu kostočkoval,pořád do toho lezly Katowice a Suchá hora.

125
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Polsat HD
« kdy: 01. 03. 2011, 18:49:38 »
Tak jsem před pár minutami zachytil zprávu na Sat Kurieru,že se připravuje na Skrzycznem K62 ? ,kde by se měl objevit Polsat HD .Zatim nic víc - je to dost překvapivé i pro autora článku. ;)

126
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Ostrava LTV
« kdy: 01. 03. 2011, 18:38:51 »
Je to nějaké zmatené! Nevíme alespoň ani kde sídlí diskutující z ,kterého směru ,jaká síla apod? Na K59 zatím,jěště vysílá Třinec město ,tak nevím co by to mohlo být - osobně jsem nic nezachytil .

127
Podle mne nemá vůbec cenu se zabývat takovou věcí jakou je čas. Čas je relativní veličina, kterou si vymyslel člověk a jestli je o sekundu více nebo méně, tak to nemá žádný význam. :)

Tentokráte s Váma nesouhlasím. V mém povolání občas i tu sekundu někdy naháním.Abych stihl nějaké rozhodnuti.

128
Set-top-boxy / Re: Emtec Movie Cube N150H
« kdy: 29. 12. 2010, 20:29:54 »
Bohužel k tomuto přístroji je zatím málo informací,a to jsem si dost dal práci na webu.Našel jsem na českém webu jen info,že by to mělo být velmi podobné Evolve Scorpio.Zdál se (Emtec) mi poněkud drahý - dle vyjádření prodavačů se téměř neprodává.Není info :-\.Z Evolve jsem spokojený je dost citlivý a nemám zatím výhrady.Přijímám jak mux 2 ze Skrzyczneho tak i mux 4 i z HD programy z Ostravy-bez problémů.(Zdá se mi citlivější jak starší Strong 5025.
Evolve nahrává jen na média s FAT 16 a 32 a má display .Evolve stojí cca 1500 a Emtec je trochu drahý 1900 až 2100.To už i některý (např.Ferguson)satelit je levnější.

129
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 24. 12. 2010, 18:56:36 »
Dnes jsem zprovoznil další Evolve Scorpio v rodině- signál jde na doraz - předtím Strong tak na 60%.I když vím,že tento údaj je zavádějící,ale signál je opravdu značně silnější.Škoda nutného obnovení analogu TVP ,ale časem i to pomine.Pěkné svátky.

130
Osobně si myslím,že ten výběr zase není tak špatný,a už vůbec bych si nedovolil tvrdit,že ty filmy jsou z 90% neznámé.Nejsem vůbec ,žádný filmový maniak,ale těch odhadem 120 až 140 filmu jsem viděl celé a některé nesčíselně kráte. A některé znám,ale nezaujaly mě nikdy ,tak jsem neměl potřebu je vidět.;)Je samozřejmé,že každý má jiný vkus,ale nejsou tam jen vysoce intelektuální díla,pro pár vyvolených.Jsou tam i pro a to bez urážky i pro komerci.Určitě si ihned zakoupím filmy z Werichem ,od Zemana a Vláčilovy.Dobrý voják Švejk němý i Trnkův.Jan Roháč z Dubé -1.ČS bar.film .A našly by se i další a na všechny určitě nebudu mít finance.(Manželka by mě hnala ,vždyť jsou vždy důležitější věci.)

131
Dokumenty jsem si taky nenechal ujít,právě jsem si prehrál ten z archívu,nádhera.
Mám jednu poznámku ještě z hlubokého socialsmu.L.H a to již jsem někde psal byl vojenský objekt a vysílač byl jak tajemný hrad v Karpatech-tedy v Beskydech.Tam se jen tak někdo bez prověrek nedostal.A původně ten Tv program (myslím ,že to byl II.program ČST na K37),byla dobrá kamufláž.Řízení raketového provozu nad polovinou Československa.Specialisté z kasáren v Místku Na Bahně .Ale o tom se nic jinak nevědělo.Prakticky dodnes tam mimo K37 a dodatečného K52 - (pidivýkon Novy - která zahlušila Križavu) -tak tam není moc dalších veřejných služeb.Nepočítám rádiové spoje ,retlansace,apod.možná i GSM.Ale žádné FM.Žádná vyhlídková plošina.Jak propastný rozdíl z Pradědem,kde se nachází všechno.

132
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Skrzyczne - 38 kanál
« kdy: 01. 06. 2010, 13:45:57 »
Tak Skrzyczne je asi definitvně v MPEG-2 ,vyplé,dle velkých ohlasů na polských webech je asi K38 už out.Nikde se ale nepíše o vysílači Rajcza *G.Hutyrów*pracující v SFN.Poláci vesměs schvalují vypnutí - ale proč se nespustilo hned něco v tkz. "MPEG-4"? Jinak jsou touto skutečností ale i pobouřeni pro nemožnost zadarmo sledovat hlavně TVP Sport a dostupnost TVP Info.
Připojuji poslední zprávu - údajně nějaký diskutující zachytil něco ?? na K 44 evidentně ze směru Skrzyczneho v MPEG 4??.A to za vzdálenosti cca 1OOkm.
Sledujte polské weby a uveďte nejakou další informaci o situaci !

133
Otázka úplně přesně odpovědět - LCD mám zatím jen 3 roky a díky ,že nic, ale vážně pochybuji a z dnešního hlediska se mi to zdá i zbytečné aby vydržely dnešní zobrazovače tak dlouho jako CRT. V práci jsme měli TV model z r.1988- OTF z Nižné model již si nevzpomínám a tato Tv hrála tak v průměru 16 - 18 h denně v So - Ne +svátky non stop za 20 let provozu měla 0  ! poruch. Kdo by nám pořídil novou ,že ? A kdybychom nedali "odpálit " obrazovku po 18 letech provozu tak na ni nikdo nešáhl.Na chalupě mám Oravu z r.1992 a před 5 lety mi odešel VN násobič a při té příležitosti jsem také trochu poškádlil obrazovku. Tak jsem zvědav jen tak ze zajímavosti ,jestli dnešní plazmy (které beztak skončí jak CRT) budou bez problémů hrát ještě za 10 - 15 let.

Stran: 1 ... 7 8 [9]