Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Josef Zavřel

Stran: [1] 2 3 ... 21
1
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 02. 08. 2020, 12:27:08 »
Hezkou neděli.
Jardo,z komerčních stanic mohu posoudit jen Teleko.Mám z Brna bezproblémový příjem i na prut.To jsem už psal.Radost mě udělalo přeladění Teleko 2 v Olomouci na 10B,kde bylo i Pigy.Bohužel jen na pár hodin.RTI o Brno nemá zájem a ČRa snad stále v Brně o kmitočet usilují.Nevím,proč jim nechtějí zkoordinovat alespoň dočasný kmitočet,když Slovensko o rozšiřování DABu+ zatím nemá zájem a Rakušáci také "pospávají".Naprostá většina stanic v jejich muxu by si zde našla mnoho posluchačů.Snad se brzy ledy pohnou.Zdraví všechny Josef.

2
Zdravím,přátelé.
Jsem velkým příznivcem a členem klubu posluchačů Country Radia.Moje velké přání je,aby se Country Radio brzy objevilo celoplošně třeba v muxu Teleko BAB+. Josef.

3
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 03. 06. 2020, 15:27:47 »
Zdravím Vás kluci,Moraváci.
Možná víc než měsíc mám zhoršený příjem městského muxu ve Vídni DC Tower na K 11C.Anténa je v pohodě,všechny jiné i dostupná Lysá Hora K 7B DAB+ jedou tradičně,ale tenhle je u mě z ničeho nic na hranici poslechu.Zvuk každou chvíli vypadává a čtverečky na "teploměru" jsou v červeném.Nevíte někdo čím to může být?Máte někdo podobné zkušenosti? Mějte se hezky.Zdraví Josef.

4
Zdravím.
Dle mých letitých laických zkušeností si velké,husté plzeňské síto nejlépe poradí s homogenitou signálu v členitém terénu.I velké směrové antény mě vždy zklamaly.Dodnes je používám i pro dálkový příjem.Josef.

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 16. 05. 2020, 17:12:17 »
Přátelé,po čase vás zde všechny zdravím.
Cesty signálu jsou nevyzpytatelné.Co lokalita,to jiný příjem nejen z V.J.To víme.Pro mě vysílač Velká Javorina byl vždycky stěžejní a i jediný,který mě za každého počasí zajišťoval příjem programů TV SK.Dřívější kanály 55,56 a 57 mě chodily dle "teploměrů" vždy vysoko,ale po přeladění mě K21 a 23 chodí zcela nadoraz jak Kojál.K27 je jen nepatrně slabší,ale co mě zklamalo je K39,stěmi HD.Tam se příjem o moc zhoršil.Dřívější K55 chodil naplno a K39 od třetiny do poloviny "teploměrů"a často dle počasí obraz "zamrzá".K21 Jauerling mě nikdy v minulosti tak i nyní nerušil i když Kahlenberg mě jede velmi dobře.Tak to prostě je,že někde se příjem zlepšil,jinde naopak zhoršil.S anténou nic dělat nebudu.Už jsem se s tím smířil.
Hezký víkend přeje všem Josef.

6
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 17. 03. 2019, 13:32:26 »
Pánové zdravím.
Po dlouhé době DC Tower mě dnes hraje na "plný kotel".Kamzík s výpadky.Přikláním se k Davidovi.Atmosférické jevy dokáží divy,ale myslím,že po nočním přechodu studené fronty bude zítra vše jinak.Hezkou neděli.J.Z.

7
O serveru DigiZone.cz / Re:diskuse na DZ?
« kdy: 15. 09. 2018, 13:48:42 »
Pamětníku,zdravím a přeji pohodové dny.
Proto že jste opět trefil hřebík na hlavičku,musím reagovat a sdílet Váš názor.Ano,s odchodem redaktorů,kteří měli zájem o dobrou diskuzi a podporovali ji,skončila i kvalita servru jako celku.Věřím,že současní redaktoři jsou určitě také schopní odborníci,ale dobrou diskuzi už nějak nepodporují.Víte,že jsem o tom zde dříve založil samostatné téma a z redakce na to absolutně do dnes nikdo nereagoval.Nevím,jestli odchod pod Lupu byla nutnost a nebo záměr,ale konkurence má dnes články a zprávy aktuálnější a odborněji zpracované.Je to opravdu velká škoda.Kdyby zde nediskutovalo už jen několik zapálených pardů,upadl by DZ zcela v zapomění.Možná se tak už i stalo.Kolonka fórum měla být opravdu nahoře v záhlaví, ale DZ je to asi jedno a tak vše ponecháme osudu.Přeji všem hezký víkend a lepší časy. J.Z.

8
Já ho mám půl roku a spokojenost,hlavně se dobře ovládá a je citlivý.

9
Hezký den.
Omar3,podle reakcí (nereakcí) jsem došel k závěru,že je to přesně jak říkáš.A proto fórum ponecháme osudu.Třeba to tak má být.Kdo ví? J.Z.

10
Hezký den.
Jardo,ČRo Zlín (97,5 MHz),vysílá stereo.Celá síť vysílačů ČRo Brno a Zlín vysílá stereo,jenom centrální vysílač Kojál (106,5 MHz) vysílá mono. J.Z.

11
Ahoj Jardo.
Jak spustili ČRo Zlín,začal ČRo Brno z vysílače Kojál na 106,5MHz vysílat mono.Na dotaz mě tehdy řekli,že je to k vůli spuštění Zlína.Tak je tomu a zřejmě i bude dále.Ostatní krajské regionálky v mém dosahu,včetně dalších vysílačů ČRo Brno jedou pokud vím,stereo.Zdraví J.Z.

12
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 13. 07. 2018, 11:55:01 »
omar3.
Hezký den a díky za rychlou reakci a rady.Teď k radám.Anténu jsme "doťukali" k nejlepšímu signálu.Měřák nemáme a přijímač má kompletně vše v němčině,hledal jsem,ale "teploměry"jsem tam nenašel,jen "kostky".Omare,ten 14ti prvek vím,že by asi stačil.Budu o tom stále uvažovat,kdyby však letos (nebo alespoň brzy)spustili něco silnějšího,stačilo by mě tohle.Samozřejmě,že mám anténu vertikálně.Ještě jednou díky za reakci a ahoj. J.Z.

13
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 13. 07. 2018, 09:35:47 »
Přátelé,hezký den.
Včera odpoledne u mě došlo na lámání chleba.S kamarádem jsme instalovali sedmiprvkovou anténu DAB+,se zesilovačem 20/1,2 směr Vídeň DC-Tower (121km).Stanice se bez problémů načetly,ale sekaly se.Lepší to bylo dnes ráno mezi 5-8 hod.kdy byl příjem sekaný,ale stabilnější.Zajímavé je,že se tam načetl a sekaně naskočil i Kamzík(138km.),který je 20 st.v levo.Anténa byla směrována podle buzoly.Možná by to chtělo delší,výkonnější anténu,ale s prostorových důvodů zřejmě počkám,(jestli se dočkám) na zvýšení výkonu vysílačů,případně spuštění z nových,pro mě výhodnějších lokalit.Jsem přesvědčen,že rakouské stanice z Kahlenbergu a slovenské z Velké Javoriny mě jednou (možná) pojedou bez problémů.Zdraví J.Z.

14
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 03. 07. 2018, 09:56:34 »
Pánové,přeji hezký den.
Již mám objednanou anténu DAB s udávaným ziskem na hoře pásma 10dB.Není na skladě a tak by měla dorazit příští týden.Hned vyzkouším a dám vědět.Omar3 i AndrejH,díky moc za zájem o můj problém.Mrzí mě,že se Andrej u nás nestavil.Bývám doma.Snad až příště.Je dobré,že vím,co mě čeká,ale naděje opravdu umírá naposled.Kdybych našel alespoň slabý signál,dal bych tam zesilovač.Zdraví J.Z.

15
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 01. 07. 2018, 13:26:17 »
Hezký den Davide.
Díky za sdělení.Tohle je také důležité vědět.Mě totiž z Kamzíku nejde a nikdy nešlo vůbec nic.Zato z V.J. úplně vše.Počítá se také se spuštěním SK DAB+ z V.J. a rakouského DAB+ z Kahlenbergu?Buď mě to info někde uteklo a nebo už i ta paměť není to co bývalo.Děkuje a zdraví J.Z.

Stran: [1] 2 3 ... 21