Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Zdenek S.

Stran: 1 ... 10 11 [12] 13
166
Televizní stanice a jejich program / Re: StarDance v logu ČT1
« kdy: 16. 12. 2010, 12:39:00 »
Pro ivovi :

Přečti si odkaz http://forum.digizone.cz/index.php?topic=817.0


Zda se, ze v CT uz opravdu ztratili soudnost s tim logem a dalsima opicarnama. Behem vecernicku do oci bijici titulek ze bude nasledovat sazka. Ach jo. :-\

167
Pro Il Contecanto

To nevadí že nejsme ve Švédsku, ale sme v Evropské unii. V článku je totiž uvedeno: "Televize tak porušila švédský zákon, který je založený na směrnicích Evropské unie."
Takže je tu velká šance tomu zamezit protože podle směrnic Evropské unie nesmí být dílo rušeno reklamou, textovými informacemi zobrazovanými na obrazovce, upoutávkami na další pořady, změnami formátu nebo manipulací s barvami bez souhlasu majitelů autorských práv. Mezi majitele autorských práv vždy patří aj režisér, kterému se aj po každém odvysílání musí něco odvádět za duševní dílo.

Pokud si to opravdu každý řekne že nic nezmění a nic proti tomu nepodnikne tak se opravdu nic nezmění. Např. v pátek sem volal tiskovému mluvčímu Štichovi a jeho sekretářka mi sdělila že to mám všechno sepsat a budou očekávat až to panu Štichovi zašlu na ladislav.sticha@ceskatelevize.cz .

Protože vám to taky vadí tak vás tímto a všechny ostaní kterým to taky vadí vyzývám aby ste taky bombardovali kompetentní v ČT, radu ČT a RRTV.
Hlavně se to chce pořádně ozvat a nedržet hubu. Čím víc lidí se ozve tak to budou muset řešit. V krajním případě jsem ochoten se obrátit aj na parlament, protože ˇVeřejnoprávní Česká televize musí taky něco respektovat a nechovat se jak komerční televize. Komerční Tv ať si dělají co chtějí, ale ČT si toto nesmí dovolit a zkoušet co všechno divák snese!!!
Česká televize dle zákona o ČT nesmí v žádném případě vkládat žádnou reklamu do pořadů a tyto upotávky na cokoliv jsou svým způsobem reklamy.

Pane Z.S., naprosto vámi souhlasím, taky mě o vkládání "Následuje" dost vadí. Je to sprostota vůči divákům kteří poctivě platí koncesionářské poplatky. Bohužel mám pocit, že nejsme ve Švédsku a že se tady spravedlnosti nedočkáme. Všem už jde dnes jen o prachy, tohle jsou důsledky...

168
Pane Ivane, vidím že ste to nepochopil. Ten soud probíhal v tom smyslu že aj když ve smlouvě není vyloženě zakázané vkládání breaků tak si vysílatel nesmí dovit pokut to není vyloženě dovolené a vysílatel nepožádá o povolení. Soudili se že tam vkládali nějaké nesmysly aj když to nebylo ve smlouvě vyloženě zakázané! Toto se vztahuje na celou EU. pochybuji že ČT aj komerční TV v ČR mají povolení na každý pořad aby mohli vkládat do pořadu různé upoutávky na nějaký pořad a následující. Komerční mají určitě povoleny jen raklamu a ne další nesmysly.
Pokud se nepletu ta ČT má zakázánu vkládat jakoukoliv reklamu pořadu a svým způsobem je reklama na nějaký pořad a nemá tam co dělat. Nevím jak by sek tomu vyjádřili právníci a bylo opravdu zajímavé vidět jak by to řešili. Ať si ČT dělá upoutávky na co chce ale jedině mezi pořady.
Vy to tiše tolerujete aj když s tím nesouhlasíte, ale nevím co jste osobně proti tomu do dnes podnikl. Já jsem například víckrát volal a psal do ČT. Protože to ale k ničemu nevede a nikdo neodepíše a na diváckém centrum neumí nikdo jasně odpovědět tak se obrátím písemně na radu ČT a RRTV.
Pokud budou všeci držet hubu aj když jim to vadí tak si ČT bude dělat co chce!!! ČT má být veřejnoprávní a pokud si to divák nepřeje tak to má respektovat. Prostě není už socialismus a nechce to jen sklonit hlavu a držet hubu a krok aj když se mi něco nelíbí a jsem proti tomu.

JENOM FANDIT A DOUFAT ŽE SE NĚCO ZMĚNÍ A NEOZVAT SE OPRAVDU NENÍ K NIČEMU.
ČÍM VÍC DIVÁKŮ BUDE BOMBARDOVAT ČT, RADU ČT A RRTV TAK SE S TÍM BUDE NĚCO DÍT.

Mimochodem se obávám že s tím ADSL nemáte pravdu. Nedávno mě nějaký prodejce od O2 nabízel ADSL a když sem řekl že nemám zájem protože bych musel platit aj pevnou linku tak  mi na to odpověděl že dnes již to jde aj samostatně bez té pevné linky!
Vy si můžete zvolit internet bez pevné ale já když budu mít jen TV se sledování DVDéčka tak musím platit aj když TV přístroj není sám osobě schopen přijímat jakýkoliv TV signál ať analogový nebo digitální.

KDYŽ MUSÍM DODRŽOVAT ZÁKON JÁ TAK HO MÁ DODRŽOVAT HLAVNĚ AJ ČESKÁ TELEVIZE A NASLOUCHAT NÁZOR DIVÁKA. POKUD TO NEHODLÁ DĚLAT  TAK JI ZRUŠMĚ A AŤ JIDOU VŠECI Z ČT K LOPATĚ!!!


To je úplně jiná opera a pokud je smlouva o šíření taková, že vkládání breaků zakazuje, pak ať se filmaři soudí a budu jim určitě fandit.


Pane Ivane až na to že ten internet a telefon nemusím vůbec platit povině na rozdíl od ČT která se nechová jak má. Je snad logické abych nasilně platil za komerci. Pokus se veřejnoprávní ČT bude chovat tak jak má tak budu rád platit koncesionářské poplatky a budu držet hubu.
Hubu držet samozřejmě nemusíte, ale dokud zákon platí, platit bohužel ano. Podle zákona neplatíte za program, ale za to, že poslanci odhlasovali, že každý kdo má doma televizor (přístroj, ne televizní program), musí měsíčně přispívat České televizi a každý kdo má doma rozhlasový přijímač, musí měsíčně přispívat Českému rozhlasu. O nějakém nároku na kvalitní a nepřerušovaný program v tom zákoně není bohužel vůbec nic.

Soud rozhodl, že nejsledovanější švédská stanice TV4 musí zaplatit odškodné ve výši 14 tisíc euro. Přerušování filmů je porušováním integrity díla a tím autorských práv režiséra, rozhodli soudci. K zařazení reklamy je proto potřeba povolení majitelů autorských práv. Toto povolení nemohla TV4 doložit. Smlouvy, které s režiséry a půjčovnami filmů uzavírá, klausule o přerušování děl reklamními breaky neobsahují. Soud zamítl námitku televize
, že přerušování filmů reklamou je přeci všeobecně známým faktem. Soudci dali za pravdu režisérům, kterým se nelíbilo, že necitlivým vkládáním breaků na nevhodná místa televize porušila kontinuitu a dramaturgii díla. Díky tomu se ztratil dramaturgický efekt vyvolaný střídáním určitých scén. Televize tak porušila švédský zákon, který je založený na směrnicích Evropské unie.
To je úplně jiná opera a pokud je smlouva o šíření taková, že vkládání breaků zakazuje, pak ať se filmaři soudí a budu jim určitě fandit. Vím o několika filmech (většinou českých), které i na Nově šly bez reklam uprostřed, protože to autoři výslovně chtěli (resp. nechtěli, aby byl přerušovaný reklamou). Takže to jde, pokud si to autor (držitel práv) smluvně zajistí. Pokud ne, bude záležet nejspíš jen na výřečnosti advokáta té které strany :).

Mimochodem, když už jste nakousl tu povinnost něco platit, je tu jeden komerční subjekt, kterému platit musím, i když o jeho služby nemám zájem. Tím subjektem je Telefónica O2. Zkuste si zřídit ADSL internet bez Telefónicy O2. Jistě, nemusím mít žádné ADSL připojení, ale stejně tak já můžu říct, že Vy nemusíte mít žádnou televizi ;).

169
Pane Ivane až na to že ten internet a telefon nemusím vůbec platit povině na rozdíl od ČT která se nechová jak má. Je snad logické abych nasilně platil za komerci. Pokus se veřejnoprávní ČT bude chovat tak jak má tak budu rád platit koncesionářské poplatky a budu držet hubu.
Jestli vám to nic neříká tak různé vkládání upoutávek na další pořad do jiného pořaduje je vážné porušováním autorských práv pokud nemají svolení od režisera díla.

Tady máte např. úryvek vyhraného soudního sporu režiséra proti skandinávské TV4 za vkladání breaků:

Soud rozhodl, že nejsledovanější švédská stanice TV4 musí zaplatit odškodné ve výši 14 tisíc euro. Přerušování filmů je porušováním integrity díla a tím autorských práv režiséra, rozhodli soudci. K zařazení reklamy je proto potřeba povolení majitelů autorských práv. Toto povolení nemohla
TV4 doložit. Smlouvy, které s režiséry a půjčovnami filmů uzavírá, klausule o přerušování děl reklamními breaky neobsahují. Soud zamítl námitku televize
, že přerušování filmů reklamou je přeci všeobecně známým faktem. Soudci dali za pravdu režisérům, kterým se nelíbilo, že necitlivým vkládáním breaků na nevhodná místa televize porušila kontinuitu a dramaturgii díla. Díky tomu se ztratil dramaturgický efekt vyvolaný střídáním určitých scén. Televize tak porušila švédský zákon, který je založený na směrnicích Evropské unie.

Spor začal
v roce 2002 a podle lidí z branže neměli režiséři Vilgot Sjöman a Claes Eriksson žádnou šanci. Vilgot Sjöman před
dvěma lety zemřel. Případ sledovali i režiséři jinde na světě, kteří jim drželi palce. Ve vítězství svých kolegů tak doufali takové kapacity jako Woody Allen, Martin Scorsese nebo Oliver Stone. Ti všichni přivítali pokus udělat něco s “huntováním“ filmů, kterého se dopouštějí televize reklamou, textovými informacemi
zobrazovanými na obrazovce, upoutávkami na další pořady, změnami formátu nebo manipulací s barvami.


Jakkoli se mi reklama v ČT taky nelíbí a tvrdím, že zařazování tzv. sponzorských reklamních spotů mimo reklamní bloky a zavedení reklamních bloků označovaných jako Extra nákup je evidentním obcházením zákona, které Rada ČT i RRTV už dávno měly řešit, v několika zásadních věcech s Vámi nesouhlasím a myslím, že bohužel se v nich mýlíte.

Nevidím jediný důvod proč bych měl platit povinně ČT nějaký koncesionářský poplatek když mě jako koncesionáře ruší nějakýma nesmyslama v obraze které nemají u veřejnoprávní TV absolutně co dělat.
Tím důvodem je zákon. Když koncesionářský příspěvěk platit nebudete, dopustíte se porušování zákona a můžete za to být trestně odpovědný. Povinnost platit koncesionářský příspěvek nemá podle zákona s obsahem vysílaní co dělat.

Asi by chtělo aby všichni přestali platit ČT za tyto jejich nesmysly které poslední dobu praktikují a posílat jednu stížnost za druhou Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.
Neplatit znamená porušovat zákon podobně jako když neplatíte daně nebo sociální pojištění. Ostatně, i faktury za běžné komerční služby, jejichž fungování nebo účtování se mi leckdy nelíbí (telefon, internet, elektřina...), musím nejdřív - ač nerad - zaplatit a až na základě stížnosti se můžu domáhat případného vrácení peněz (když dodavatel uzná, že služba nefungovala jak měla, případně o tom rozhodne nějaká vyšší instance, třeba soud...). Kritika nebo "obvinění" bohužel obecně nikdy nemá odkladný účinek (nekvalita služby nás nezbavuje povinnosti tu službu platit). Čím dřív tenhle fakt strávíte, tím klidnější budete mít život ;).


170
Česká televize se vobec nechová veřejnoprávně a co poslední dobu předvádí je vrchol všeho. Nevidím jediný důvod proč bych měl platit povinně ČT nějaký koncesionářský poplatek když mě jako koncesionáře ruší nějakýma nesmyslama v obraze které nemají u veřejnoprávní TV absolutně co dělat. Napřed to byl např. text Superdance pod logem ČT1, pak ustavičně po celý film ve spodní liště nějaké info o telefonních číslech na poslaní finančních příspěvků k adventním kocertům. Nyní např. na konci každého pořadu na ČT 2 vedle loga text "následuje ..." v kterém je název dalšího pořadu.. Toto nemá absolutně co dělat na veřejnoprávní ČT ale patří to výhradně na komerční TV na které se nemusím dívat na rozdíl od ČT kterou musím ale povinně platit. Asi by chtělo aby všichni přestali platit ČT za tyto jejich nesmysly které poslední dobu praktikují a posílat jednu stížnost za druhou Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

ČT je jeden komerční hnus a rozhodně ne veřejnoprávní TV který musí všichni platit.

171
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Brno Kojál
« kdy: 07. 10. 2010, 16:58:07 »
Pro Z.S. Jsem Slezan jak poleno, narodil jsem se ve Slezsku, mluvím slezsky, ale že by se u nás chytal Kojál, to mi není známo. Je pravda, že ho zachytili i v Polském Slezsku, ale to byla mimořádná událost. Takže Kojál vysílá pro Moravu. Pro Slezsko vysílá Ostrava a Praděd. :P

pro Honza Novák:

Eště raz si vše ode mě pořádně přečtěte a zjistíte že sem nikde nic nepsal o Kojále ale že sem řešil jen Svitavy. Nebo mě laskavě ukažte kde sem napsal že Kojál je pro Slezsko a že je tam bez problému chytatelný.
Pro Slezsko nevysílá jen Praděd a Hoštálkovice ale určitě je někde zachytitelná aj Lysá hora (v Opavě určitě a to je Slezsko jak vyšité).
Ty Svitavy sú tak silné že idú bez problému aj ve Zlíně a tak si myslím že je možné že by sa dali chytit aj někde na jihu Slezska na území ČR.
Osobně když dojde na věc tak chytnu Svitavy, Kojál, Praděd, Lysou horu, Radhošť, Radíkov, Krížavu (něco se zesilovačem a něco bez a vše v dobré kvalitě) Z jihu jako Tlustá hora (3m od baráku), Ploštiny, Veľká Javorina nic protože vše přes kopec.

172
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Brno Kojál
« kdy: 07. 10. 2010, 12:49:34 »
Jenomže v analogu tam je ČT1 opravdu ve verzi s českým regionálním vysíláním a nikoliv JM, takže proč se to u DVB-T musí najednou předělávat? Bez ohledu na žvásty co kdo kde ukradl...

Protože analog končí a Svitavy lezou opravdu hlavně víc na Moravu než do Čech a idú chytat aj ve Zlíně a to nejsú Čechy. Teď už bude DVB-T a tak se bude vysílat moravská verze protože pokrývají víc Moravy než Čech a bude to logičtější.
Za další kdyby tam bylo české vysílání tak by tam mosel byt jiný kanál než 29 protože jednofrekvenční sít nemože mět dva různé regiony!!!
To samé bude u Radhoště a bude tam použit kanál 54 místo původně plánovaného 33 jen kvůli tomu že se nachází na uzemí Zlínské oblasti. Použije se tam kanál 54 místo 33 aby se tam mohla vysílat verze SM, protože pokrývá víc oblasti Moravskoslezského kraje a severní Moravy než Jižní Moravy a u kanálu 33 by tam mosela byt verze JM.

173
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Brno Kojál
« kdy: 07. 10. 2010, 12:30:40 »
Asi proto, že vysílač vyzařuje víc na Moravu, ne?

Ano máte pravdu protože ne asi ale určitě ide signál víc na Moravu a Slezsko než do Čech a vysílá většinou taky pro území které patří historicky k Zemi Moravskoslezské a vždycky bylo na Moravě a nikdy ne v Čechách tak jak je tomu dnes!!! Toto území bylo Zemi Moravskoslezské ukradeno po 1.1.1949 současně se zrušením Země Moravskoslezské.

174
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Brno Kojál
« kdy: 07. 10. 2010, 12:08:07 »
Soudruhu Z.S., vrať se k problému  :'(

Ty sa vrať k tématu soudruhu! vidím že ti ten komunismus a VUML leze asi na mozek. Jen sem odpovídal na tvůj dotaz to proč Svitavy patří do brněnské oblasti a ne do české. Jenže ty to nemožeš pochopit a ještě budeš tady otravovat.
Slouží ti vůbec mozek když si ani nepamatuješ žes napsal: divím se ČT, že zde spouštějí mux 1 a ještě k tomu verzi JM, když zde analogově odjakživa vysílá z téhož střediska česká verze.

Takže já sem odpovídal k tématu oproti tvojim komunistickým a soudružským kydům!!!

PS: Na další takové tvoje napadání a další hovadiny nemíním v žádném případě reagovat!!!

175
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Brno Kojál
« kdy: 07. 10. 2010, 11:57:41 »
Svitavy nejsou Jihomoravský kraj, takže proč tam budou mít vysílání ČT1 JM? To zase musel vymyslet "inteligent"  :P

Pane Alois Klepáč protože Svitavy byly odjakživa byly na Moravě než ste je vy Čehúni ukradli Zemi Moravskoslezské.
To že před dnešníma krajama byly Svitavy ve Východočeském kraji a že dnes sú v Pardubickém kaji ještě neznamená že sú v Čechách.
Vy Češi kradete kufry a území zrovna jak Rusi tak jak bylo v řečeno v Koljovi.
Další příklad ukradené města je Moravská Třebová která taky byla ukradena Zemi Moravskoslezské tak jak hromadu dalším měst např. na Dačicku.

176
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Brno Kojál
« kdy: 07. 10. 2010, 11:53:01 »
Svitavy by měli mít v budoucnu bezproblémový příjem třeba i z Pradědu. Problémem je samozřejmě nynější absence muxu 2a3 (ta tam bude až za rok), ale řešit už teď nějaké dokrývání je asi fakt blbost (divím se ČT, že zde spouštějí mux 1 a ještě k tomu verzi JM, když zde analogově odjakživa vysílá z téhož střediska česká verze - asi chtějí při vypnutí analogové ČT2 mít aspoň nějaké dokrytí), notabene když Krásné nejede na plný výkon.
Docela by mne zajímal poměr mezi úrovněmi ČH a Kojálu ve Svitavách. Předpokládám, že tam bude Kojál silnější. Jak je to se vzájemnou úrovní K59 (Kojál) a K60,61 (ČH) ? Moc se mi nezdá, že by zde byl K40 (ČH) natolik silný, aby rušil dominantní (předpokládám) Kojál a zároveň nebyl použitelný K61 (mux2 z ČH). V Litomyšli je tomu totiž přesně naopak a Černá hora je většinou mnohem silnější (tudíž tam jednak nepředpokládám nějakou snahu o příjem Kojálu, byť zde příjem možný je) a myslím si, že ji Kojál (při použití směrové antény !) nemůže ohrozit.


PEVY reaguju na: "(divím se ČT, že zde spouštějí mux 1 a ještě k tomu verzi JM, když zde analogově odjakživa vysílá z téhož střediska česká verze - asi chtějí při vypnutí analogové ČT2 mít aspoň nějaké dokrytí)"

Nevidím jediný důvod proč by ve Svitavách mělo byt české vysílání když svitavy byly odjakživa byly na Moravě než ste je Čehúni ukradli Zemi Moravskoslezské.
To že před dnešníma krajama byly Svitavy ve Východočeském kraji a že dnes sú v Pardubickém kaji ještě neznamená že sú v Čechách.
Vy Češi kradete kufry a území zrovna jak Rusi tak jak bylo v řečeno v Koljovi.
Další příklad ukradené města je Moravská Třebová která taky byla ukradena Zemi Moravskoslezské tak jak hromadu dalším měst např. na Dačicku.

177
ČT s tím rušením něco dělá http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/press/tiskove-zpravy/?id=4890

Tento článek na tomto odkazu je starý a hned od záčátku problému. Asi ses teprve probudil a konečně sis přečetl tento článek.

Ukaž mi kde v tomto článku je nějaká zmínka o Radíkově s vysokovýkonový vyílačem ČT1 na k33 versus Tlustá hora když je přitom Tlustá hora a Radíkov kúsek od sebe. Ta analogová ČT1 z Radíkova mosí byt v Olomoucu zarušená jak sviňa a može tam byt aj nepoužitelný digitál z Tlusté hory!!!

Toto je kolize jak sviňa a do včilška sa nikdo kompetentní se o tem ani nezmínil!!!!!!

178
Enem opravím pana Z.S. z Babího Lomu - vysílač Hodonín, nachází sa na pomezí katastralního území Stražovic a Sobúlek na kanále K 33 vysílá ČT1 a to o výkonu 19,95kW.
Dále je etě možnost rušení na K 33 Jihlavú


Pane Zelinka dík za upozornění překlepu.

Pochopitelně že vím kde je tento vysílač a že je kúsek za Kyjovem a asi před půl rokem sem aj kolem něho jel když sem jel do Želetic a vím že Hodonín se jen menuje zrovna tak jak Kojál je Brno a přitom není v Brně.

Vůbec sem si nějak nevšimnul že sem napsal že na k33 je Prima když moc dobře vím že je tam ČT1 a Prima je na k50. Aj u Zlína se tyto kanály dali naladit a někde docházelo ke vzájemnému rušení u ČT1 s Radíkovem a u Primy s ČT2 z Pradědu.

Hledal sem totiž v nějakém přehledu u k33 ty Hodslavice a asi sem se paku zjištování výkonu Babího lomu na k33 pak podíval na jiný řádek a bezmyšlenkově opsal.

PS:
jen tak pro zajímavost ještě před spuštěním digitálu z Tlusté jsme zkoušeli s Kamilem Duchmanem lovit nějaké digitály a na Kocandě na u Jižních Svahů ve Zlíně jsme zachytily aj všechny kanály z Javořic včetně 33k. Bylo to sice velmi slabé a na hraně ale šlo to.

179
Nevím co si mám o tom myslet když se řeší jen rušení mezi Tlustou horou a místními převaděči co jsou pro jednu dědinu a okolí a nikdo k České televize, Českých radiokomunikací a ani redakce Digizone neřeší největší problém vzájemného rušení Tlusté hory a okolních základních vysílačů.
Proč se vůbec nikdo nezmínil o tak závažném problému s hlavním vysílačem Radíkov s výkonem 28 kW na stejném kanále který je od Zlína kousek a jde bez problému přijímat aj v samotném Zlíně kromě centra.
Když se o dva nebo tři měsíce uspíšil start Tlusté hory a Polštin tak by se mělo uspíšit aj vypnutí analogové ČT1 na 33k na Radíkově oproti původnímu listopadu 2010.

Dokonce jak píše Lumír Kuchař tak jde vidět že až Hodslavicích u Nového Jičína ruší Tlustá hora místní převaděč Hodslavice, stanoviště Radiomobilu ČT2 33k.

Absolutně nemůže jít současně anolog 33k na Radíkově a digitál 33k z Tlusté hory!!!!

Další problém může nastat se vzájemným rušením 33k z Tlusté hory s vysílačem Babí lom kde je analogová Prima na k33 s výkonem 22kW.

180
mux 2 má být Ostrava+Lysá na k37, kde teď trůní ČT1. A recipročně na kanálu pro ČT mux na Pradědu trůní Nova. Takže si navzájem asi nebudou předčasně dělat úlevy ;)


Pane Kříž,

kde jste přišel k temu že na kanálu pro ČT mux je Nova.

Toto je absolutní hovadina protože mux ČT má byt na kanále 36 a tam je nyní ČT1. ČT1 se přesune na kanál 50 kde ne nyní ČT2. To znamená že ČT2 z Pradědu po spuštění Muxu ČT skončí zovna tak jak v prosincu minulého roku na Kojálu.

Tak to dopadá když sa někdo montuje do anténní techniky a nic o tom neví umí tak maximálně zasunout kabel s konektorem od antény do TV a nebo STB.

Stran: 1 ... 10 11 [12] 13