Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Zdenek S.

Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13
151
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Slovenské DVB-T
« kdy: 29. 06. 2011, 16:39:59 »
Libor L. Proč by to, ale Towercom dělal?

To by mě taky zajímalo. ;) U nás Javorinu přímo pod kopcem přijímat nelze, takže osobně nemám tuhle teorii ověřenou. Ale spousta dalších lidiček v různých koutech Moravy nezávisle na sobě shodně povrzuje, že přechodný K69 má signál od spuštění K56 minulý týden nebývale silný a zachytitelný je i tam, kde dosud nebyl. Zato K57 se na většině míst údajně jeví  jako skomírající svíčka nebo ho není možné zachytit vůbec. A podobně se vyjádřilo i několik diváků ze Slovenska. Proto asi vznikla ona hypotéza, že Towercom má přehozené vysílací antény. Jenže - proč??? Třeba by mohli skutečný stav zjistit administrátoři Digizone. S nimi by se Towercom snad o svá kouzla podělil  ::)

152
Jakto že ještě nepustili vysílač Žilina křížava (mux 2 k.52) ? Kdy ho už konečně pustí?


Dočkaj času ako hus klasu.

Není to už jedno estli to pustija třeba v pondělí po víkendu když to nestihli v pátek. Žilina mesto na 32k ze Zástrania taky byla puštěná o den pozděj ato 26.5 místo 25.5.

Slováci nejsú aspoň takoví magoři jak Čehúni aby vysílali soubězně analog s digitálem 1,5 roku a dél. Vypnou analog když daný kanál potřebují pro digitál a ne jak v ČR se doprošovat Novy a Primy jestli možou vypnou analog a pustit místo něho digitál. Naposledy problémy ze strany Primy s k48 na Hošťálkovicích a na podzim bude zasa dělat problém Nova s 53k z Pradědu!!!

153
CS Link / Morava a Slezsko bez ČT1
« kdy: 15. 05. 2011, 18:42:23 »
Tak nám Moravákom a Slezanom neschopní Čehúni z Media Vision s.r.o. znemožnili sledovat ČT1 pro Moravu a Slezsko. To co poslední dobu Media Vision s.r.o. předvádí s kvalitou ČT nemá opravdu obdobu.

154
Analogové vysílání / Re: Krížava
« kdy: 02. 05. 2011, 17:48:11 »
Dodatek

Dokonce než byl spuštěn druhý program ČST na 29k z Kojálu tak se běžně na určitých částech Zlína chytal druhý program ČST na 35k z Krížavy.


Krížavu chytá velká část Hané a celá severní morava!Hodně lidí asi nebude tušit, co se stalo...

155
Analogové vysílání / Re: Krížava
« kdy: 02. 05. 2011, 17:44:40 »
Přesně tak. Ne jenom na části Hané ale aj na části Slovácka jako Babice, Huštěnovice, Nedakonice atd. Aj ve Zlíně a Zlínsku jedině Krížava když je Javorina za kopcem. Např. na Jižních svazích v analogu Javorina a Krížava super a nyní v DVB-T Krížava silnější než javorina.


Krížavu chytá velká část Hané a celá severní morava!Hodně lidí asi nebude tušit, co se stalo...

156
Analogové vysílání / Krížava
« kdy: 02. 05. 2011, 14:05:18 »
Z Krížavy už nende v analogu Dvojka a Jojka. Vypnuli to v odpoledních hodinách.

157
pro Roman Ž.

Nechcu do Vás rýpat, ale buď asineumíte číst a nebo ste si asi dal pář štamprliček slivovice. Není tam uvedeno 28.4.2001 ale 30.04.2011. Ale u ČRa to vždy znamenalo že v daný den poštělo až kolem 24:00 takře prakticky by to mělo byt až 1.5.2011 po půlnoci


Zdravím, na stránkách Č-radiokomunikací je u vysílače Hošťálkovice mux 3 k.51 napsán skutečný termín zahájení 28.4.2011-zatím nefunguje.

158
Ano správně. Praděd je opravdu NAŠE nejvyšší hora. Naša MORAVSKOSLEZSKÁ.

Ve sčítání lidu jedině moravská národnost a mateřský jakyk moravský teda moravština na který sú aj tabulky dle reportáže na ČT v regionálním vysílání!!! Bylo tam jasně sděleno že toto vše mohou lidé z Moravy a Slezska ve sčítání bez problému uvádět a je to platné!!!

Tubus a anténami na Pradědu je místo s vůbec nejvyšší nadmořskou výškou v ČR, takže, proč ne? Jinak, kolega výše píše, že je Praděd naše nejvyšší hora, to je omyl, nejvyšší je Sněžka :)
Jinak, co mají říkat Slováci na Lomnickém štítě, kteří se koukají na DVB-T z Pradědu ;)
Praděd je NAŠE nejvyšší hora! Naše MORAVSKÁ! pisatel Z.S. je Moravan! ;-)

159
Pro Miloslav Soška

Není tam žádný omyl z mojí strany a platí nadále toto co jsem napsal: "Praděd je naše nejvyšší hora a vobec nejvýše položený vysílač v celé ČR"

Ne, naše nejvyšší hora není Snežka, ale opravdu Praděd. Ta sněžka je tak možná nejvyšší hora Čech a nebo ČR ale v žádném připadě ne Moravy a Slezska tedy Země Moravskoslezské! Přečtěte si ešte raz jak sem to napsal a možná to konečně pochopíte. Jasně sem napsal "naše nejvyšší a nejvýše položený v celé ČR"!
Nejsem občanem Čech, ale jedině České republiky a bývám v Zemi Moravskoslezské a ne v Čechách!!!Tubus a anténami na Pradědu je místo s vůbec nejvyšší nadmořskou výškou v ČR, takže, proč ne? Jinak, kolega výše píše, že je Praděd naše nejvyšší hora, to je omyl, nejvyšší je Sněžka :)
Jinak, co mají říkat Slováci na Lomnickém štítě, kteří se koukají na DVB-T z Pradědu ;)

160
pro Jaroslav Ondráček

Uvědomte si laskavě že Praděd je naše nejvyšší hora a vobec nejvýše položený vysílač v celé ČR a navíc není skoro vůbec omezen do žádného směru. Co např. taková Víděn která ide dokonca chytat až na Ostravsku a taky např. Javorina ide skoro po celé Moravě. Prostě výška je výška a pokud nebrání nějaký místní kopec ve směru vysílače a nebo místní signál na stejném kanále tak se signál z těchto vysoce položených vysílačů dá zachytit velmi daleko od vysílače!


Kdyby by to bylo tak snadné chytat na dálku tak ve Východních Čechách bychom chytali ,Poláky , Slováky a třeba také i Rakušáky   ;D ( což není možné , dcera bydlí v Praze a vůbec nic z Pradědu není ) snad satelit  . 8)

161
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Ostrava LTV
« kdy: 03. 03. 2011, 19:11:27 »
pro ladik 12

Nevím co tím jako sleduješ. Možeš si klidně stěžovat aj na lampárně a stějně ti to nebude nic platné! Jestli o tom nevíš tak Slovensko je už zahraničí a pokud nějaký vysílač, převaděč atd. z ČR neruší signál nějaké TV na Slovensku tak je to úplně legální a bohužel s tím nic nenaděláš! Jiná situace by byla pokud by např. nějaký polský, slovenský vysílač rušil tento místní vysílač a jeho příjem by byl nemožný. Navíc je jasně uvedeno že je to zkordinované s polskou aj slovenskou stranou. Vidím že ti ide akurát o to že už nebudeš moc příjímat dálkový příjem někde ze středního Slovenska aj když ti signál z 59k Klímkovice ide v pohodě a není rušen slovenskou stranou.
Uvědomuješ si vůbec co píšeš za hovadiny, copak si snad někdo mohl stěžovat na to že na Moravě je ORF1 na 5k rušená Radhoštěm z 6k a ORF 2 na 24k je rušená Svitavama na 24k a nebo např ORF2 34k Veselským kopcem u Nového Jičína na 34k atd. Na zahraniční příjem nebere nikdo ohled pokud zahraniční signál neruší místní!!!

Re: A odešla mi Námestovo-Magurka...
Doporucuji vsem postizenym, aby se obratili se stiznostmi jak na CTU a LTV Klimkovice, tak i na mistni/mestske urady, zastupitele/poslance a tisk. Kmitocty se z Prahy prideluji bez znalosti mistni situace a je jim to potreba dat vedet. Prideleni stejneho kanalu pro 2 kW vysilac do oblasti, sousedici se dvema oblastmi, kde je tento kanal pridelen na zaklade mezinarodni koordinace je proste prasarna.
Je potreba si pripomenout svazarmovsky TV prevadec v Brne na Hadech, ktery na konci 50. let vysilal na stejnem kanale jako Viden.

162
Pokud vím, tak jeden člověk z Ostravy se kterým jsem v kontaktu (zde, ale nepřispívá) už veškeré náležitosti "rozjel" ve velkém. Je v tel. kontaktu  se všemi zainteresovanými tv v MPX2 s vyjímkou Novy, protože ta s vnějším světem nekomunikuje a Ing. Udatný (jenž má okolnosti v tv Nova ohledně distribuce tv signálů na starosti) je telefonicky nesehnatelný! Je s podivem, že o posunutí vypnutí K37 z TX LH neví ani tech. ředitelé Barrandova ani Prima tv, se kterými telefonicky hovořil! Podle informací přímo z Emitelu v PL opravdu dojde 30. dubna ke spuštění vysílače Czenstochowa na K39 s vyzářeným výkonem 100kW. Žádné odklady ani snižování ERP (byť dočasně) nepřicházejí v úvahu, protože si to nepřejí vysílatele v MPX2 v Polsku! Na ČTÚ údajně (dle slov toho člověka z Ostravy) ani neměli tušení o tomto polském vysílači! ČTÚ se údajně snaží nalézt pro SFN na ostravsku jiný finální tv kanál pro MPX2 (horkým favoritem je údajně K51 po bývalé a tv ČT2, který vysílal z Hošťálkovic do 30. června 2010) a je nyní koordinován pro MPX3 na jesenickém Pradědu. Pokud by ho schválila polská a slovenská strana při oboustranných mezinárodních jednáních tento schválila, použil by se od května tento a Pradědu by přidělili K37 od 30. listopadu 2011. Ten člověk ví o tomto problému daleko více (včetně chystané žaloby ze strany montážních firem na vládu ČR ohledně nedodržení TPP, protože mnoho firem na ostravsku má sjednané zakázky po přechodu MPX2 na finální K37 a nakoupili si už dopředu nebo mají objednané kanálové vložky pro STA za desítky tisíc korun), ale podrobnosti nechce moc sdělovat. Já jsem ho úplně náhodou potkal  v pátek v hospodě a po nějaké době se hezky rozpovídal o tomto problému. Údajně o tomto ví už několik měsíců, ale čekal, až si to na webu zveřejní sama ČT, protože měl obavy, že mu nikdo nebude věřit.

Pane "Libor L" co tady pišete za zmatiny s výměnou puvodního k51 za nový k37 na Pradědu. To to absolutní hovadina. Ať si klidně někdo pustí z Lysé od 1.5.2011 k MUX 2 na k51 místo k37 ale jen do termínu řádného spuštění kanálu k51 na Pradědu a následném přeladění na schválený k37 a ne na trvalo. Toto može opravdu vymýšlet a schvalovat jen nějaký exot. Byt Polákama a Slovákama tak bych nikdy nepovol spustit k51 z Lysé protože jednou byly schválené mezinárodně nějaké kanály a ne to aby pořád někdo vymýšlel někdo z ČR další hovadiny jen na úkor toho že NOVA nechce neustále vypínat analog!!!

Uvědom si taky že dost firem s kanálem 51 na Pradědu počíta a má už aj někde upravené STA. Taky nemože jít nikdy současně k51 z Pradědu aj Lysé protože na Pradědu má byt na k51 MUX 3 a tím pádem nemože byt na Lysé na k51 MUX 2!!!

163
Jak problém s K52? Myslíš ve vztahu ke Slovákům a vysílači Žilina  Krížava?? K52 s oblastí Ostravy nemá nic společného a ani s přechodem muxu 2 z K39 na 37.Pane "Libor L" pokud o to nevíte tak zákon o digitalizaci je postaven tak ČT nesmí vypnout ČT1 v analogu poku z daného vysílače nadále vysílá TV Nova a nebo PRIMA TV. To znamená pokud z daného vysílače vysílá nadále NOVA TV a nebo PRIMA TV tak se nesmí vypnout ani ČT1. Vyjímka se týká pouze programu ČT2 za to že ČT se vzdala předčasně analogových kanálů na kterých byla ČT2 a byl na nich předčasně ukončen proces digitalizace ze strany ČT. Většinou se program ČT1 přesul na kanál po bývalé ČT2 a puvodním kanále kde byla ČT1 se spustil mux ČT.

Je úplně jedno jestli má kanál 52 něco společného s Osravskou oblastí a nebo nemá. Mimochode tento kanál nikdy neměl byt nikdy z Lysé protože velmi odporuje Ženěmě a tento kanál je vyloženě pro Krížavu a do dneška jsous tím problémy. aj při nízkém výkonu a odsměrování dochází v některých oblůastech ke vzájemnému rušení.

Ať Nova laskavě vypne kanál 52 k 30.4.2011 který je v rozporu s Ženevou a ČT vypne k 30.4.2011 37k s programem ČT1

Nova by nejradši vysílala v analogu ještě minimálně dalších 50 let!!!

164
Praděd aj Lysá hora opravdu přebírá moravskoslezské vysílání z ostravské televize. To by bylo opravdu ujeté kdyby Praděd z nejvyšší moravskoslezské hory přebíral české vysílání.

Jinak kabelovky musí ze zákona přebírat regionální vysílání určené pro oblast kde je místní kabel.


Naladit programy s přípojkou SM není takový problém jak v dvb-t tak i v dvbs,jediný může být v dvb-c neb se v něm vysilá většinou celostátní,na satel.je to úplně bez problémů najit na TP vysilání SM/ČT24/,DVB-T-Hošťálkovice/Hladnov SM/ČT24/,nevím co vysilá Praděd/Jeseník?/,kabelovka-dvb-c -asi jak kde,podle toho z čeho berou signál !

165
Televizní stanice a jejich program / Re: StarDance v logu ČT1
« kdy: 16. 12. 2010, 12:40:28 »
Pro Pamětník :

Více na odkazu http://forum.digizone.cz/index.php?topic=817.0


Já bych se také pochopitelně obešel bez jakýchkoliv přídavků u loga. Pro mne by ani to logo v obraze nemuselo být nastálo, absurdně vypínané jen v době reklam.

Stran: 1 ... 9 10 [11] 12 13