Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Zdenek S.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 13
16
pane jane Nováku, ano názory Trockého jsou jasné, mimochodem nebyl Rusem a taky jeho názor se neprosadil ani mezi bolševiky. Jistě víte, že se Stalinem prohrál a místo "světové revoluce" se soudruzi spokojili s CCCP.
Ale válku o území 1918 začalo Polsko, po WWI nemělo jasné hranice a chtělo Polsko od Baltu k Černému moři jako za "Rzecpospolité" - válčilo se i s ČSR o Těšínsko - od r. 1377 území českého státu, dnes rozdělené, část našeho historického území (Těšínska) má Polsko dodnes.. Doporučuji Vám, abyste si nejdříve než něco napíšete přečetl aspoň nějako historické prameny a jen nešátral v paměti, co vám tam ulpělo z propagandy.
Jinak ano, Brestlitevský mír byl od Lenina kalkul, počítal s tím, že Německo prohraje a podmínky Rusko nedodrží.


" ..... válčilo se i s ČSR o Těšínsko - od r. 1377 území českého státu, dnes rozdělené, ...."


Taky Vy sám si nejdříve než něco napíšete přečtěte aspoň nějako historické prameny a jen nešátrejte špatně v paměti. Snad území Moravy a Slezska, v té době žádný český stát neexistoval. Určitou doby to byli jen Země Koruny české (někdy zvané České království a přidružené země). Viděl jste např. někdy mapu Rakouska-Uherska a rozdělí hranic jednotlivých zemí a podobně. Např. za Rakouska-Uherska byla Morava ze Slezskem na úrovni ostatních jejich zemí a absolutně neměla nic společného s Čechy (jako zemi a ne národ) byli to její samostatné korunní země. Za Rakouska-Uherska se nikdy ani neuváděla národnost ale jen země v které se žilo. U Moravy se vždy v rodném listě uvádělo jen Kronland - korunní země: Morava a nikde vůbec žádná zmínka o Čechách.

17
Kde se objeví Rus, tak je vlastně pohroma. Předválečné Rusko bylo vlastně fašistické, paktovalo se s Hitlerem a měli dohodu o neutočení. Kdyby Rusko během války nenapadli Němci a neporušili vlastně vzájemnou dohodu, tak by se Rusáci s Hitlerem paktovali určitě dále jak jiné státy co přisluhovali fašistickému režimu.

18
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 09. 04. 2015, 12:50:42 »
Příčin může být více.
Také jde o to v jaké lokalitě je Vaše místo příjmu. Na střední a severní Moravě spousta lokalit o k.52 přišla vlivem spuštění RS 8 z Radíkova (nebo signál nadále přijímají, ale má horší parametry). Při různých anomáliích v příjmu dochází k degradaci signálu. V poslední době bylo dost větrno a zatažená obloha se sněžením nebo kroupami dokáže s parametry signálu pořádně "zamávat"
edit
http://www.digizone.cz/clanky/v-olomouci-dnes-nepujde-regionalni-sit-8-s-mnam-tv-sportem-5-a-tv-noe/
podle těchto informací má zmíněný vysilač výluku, pokud by se náhodou "Slováci z Krížavy" zlepšili může platit co jsem napsal výše.


Nejen "na střední a severní Moravě" ale také na východní Moravě!!! Díky geniálnímu výběru kanálu nemám nyní možnost příjmu Radíkova ani Krížavy na tomto kanále. V minulosti jsem z Radíkova bral Primu TV kvůli absenci na Kojále a Pradědu. Bežně byla možnost aj příjmu ČT1 (druhého programu ČST) z Radíkova i když bývám v jiném krajském městě a místní vysílač se v době analogu nedal absolutně přijímat kvůli totálním odrazům. Nyní v DVB-T je za určitých podmínek možný příjem místního vysílače ale jen z Muxů 1 až 3 bez možnosti příjmu RS8 z tohoto místního vysílače.

19
Odkladiště / Re:To koukáte bolševici, kdo tu jede po ulici!
« kdy: 30. 03. 2015, 15:05:06 »

V roce 1968 byly nějaké slovenské hranice???!!! Vzpamatuj se, protože nebyly a byly jedině československé!!! V roce 1968 před přátelskou pomocí SSSR (Sovětského svazu socialistických republik) byla jedině Československá republika a neexistovala žádná Slovenská republika nebo Česká republika.


To si ZLE pochopil Fandu Bukovjana... V tomto prípade NEMYSLEL rok 1968, ale skôr rok 1944.... A vtedy Slovenské hranice BOLI.... Rovnako ako Poľské (aj keď okupované Nemeckom a ZSSR), Maďarské (na okupovanej Podkarpatskej Rusi), Rumunské atď.... Keby bola vtedy vôľa na strane Hitlera a Stalina (akože našťastie nebola), tak by žiadne povojnové Československo neexistovalo.... A malé spresnenie k tomu roku 1968 - vtedy už 8 rokov neexistovala Československá republika, existovala len Československá socialistická republika.

PRO Stefan Bukovan

Jsi úplně vedle, neumíš vůbec pochopit o čem vlastně psal Fanda Bukovjan a nebo ti z té lásky k Putinovi už úplně preplo! Fanda Bukovjan v celé článku jasně psal jen roku 1968 a tedy o okupaci ve vedení Sovětského svazu! Nikde se nic nepíše o roku 1944 a není tam ani jediná jiná zmínka o jiné okupaci. Vysvětli jaká okupace byla v roce 1944. vidím že jsi trochu mimo a ten bolševismus už ti začíná omezovat myšlení.

Abych Ti osvěžil paměť tak kopíruji předešlý text na který jsem reagoval:

"Tak to pro mne už je druhá okupace /pro otce to by byla 3 ,ale už na nás kouká nahoře/ první v roce 68 kdy k nám přijeli východní němci ,poláci ,ukrajinci/85%/ ,maďaři,bulhaři,estonci ,litevčané,lotyši,asijské národnosti sssr a nakonec rusové. Těch rusů moc nebylo ,protože ti válčili tenkrát na ussuri u čínských hranic/ukrajince tam nemohli poslat protože to jsou vojáci na baterky a číňany by  pustili do moskvy/.No a jak symbolicky březen 2015 - další okupanti tak jako v roce 1968 ,když bylo u nás cvičení varšavské smlouvy a za 14 dní se vrátili na furt...v 1968 nebyla u nás žádná cizí  vojska proto přišli sověti.No a dnes ,že by to to samé nejsou zde vojska nato,že by se vrátili za 14 dní na trvalo...
Možná,že tenkrát rudá armáda udělala obrovskou chybu ,že nezustala stát na polských ,maďarských ,slovenských a rumunských hranicích.My bychom uměli plynně německy a  naše města by se jmenovala Prag,Carlsbád,Reichemberg,Komotau atd..a místo česka by byl protektorat bohmen und mahren.
A bavoráci a pegida je už čekají... "

Jinak ještě polopatě znova toto co napsal:
"Možná,že tenkrát rudá armáda udělala obrovskou chybu ,že nezustala stát na polských ,maďarských ,slovenských a rumunských hranicích.

Budeš si hrát se slovíčky a bez důvodně napadat, že jsem vypustil slovo "socialistická" a jinak vůbec nepíšeš k tématu. Vždy se psalo např. Made in Czechoslovakia a nikdy ne se slovem socialistická.

Když ty takhle, tak laskavě jasně odpověz kdy vrátíte Záhorie Moravě které jste ji v minulosti ukradli!!!


20
Odkladiště / Re:To koukáte bolševici, kdo tu jede po ulici!
« kdy: 29. 03. 2015, 22:02:09 »
Tak to pro mne už je druhá okupace /pro otce to by byla 3 ,ale už na nás kouká nahoře/ první v roce 68 kdy k nám přijeli východní němci ,poláci ,ukrajinci/85%/ ,maďaři,bulhaři,estonci ,litevčané,lotyši,asijské národnosti sssr a nakonec rusové. Těch rusů moc nebylo ,protože ti válčili tenkrát na ussuri u čínských hranic/ukrajince tam nemohli poslat protože to jsou vojáci na baterky a číňany by  pustili do moskvy/.No a jak symbolicky březen 2015 - další okupanti tak jako v roce 1968 ,když bylo u nás cvičení varšavské smlouvy a za 14 dní se vrátili na furt...v 1968 nebyla u nás žádná cizí  vojska proto přišli sověti.No a dnes ,že by to to samé nejsou zde vojska nato,že by se vrátili za 14 dní na trvalo...
Možná,že tenkrát rudá armáda udělala obrovskou chybu ,že nezustala stát na polských ,maďarských ,slovenských a rumunských hranicích.My bychom uměli plynně německy a  naše města by se jmenovala Prag,Carlsbád,Reichemberg,Komotau atd..a místo česka by byl protektorat bohmen und mahren.
A bavoráci a pegida je už čekají...

V roce 1968 byly nějaké slovenské hranice???!!! Vzpamatuj se, protože nebyly a byly jedině československé!!! V roce 1968 před přátelskou pomocí SSSR (Sovětského svazu socialistických republik) byla jedině Československá republika a neexistovala žádná Slovenská republika nebo Česká republika.

21
Odkladiště / Re:To koukáte bolševici, kdo tu jede po ulici!
« kdy: 29. 03. 2015, 21:18:17 »
Díky za názory tam kde nejsou argumenty tam nasledují urážky jako bolševik,cocot,blb.,demagog ...tohle jsem si kdysi zažil ,ale od bývalých kovaných skutečných bolševiků, lidovců ,z kterých jsou dnes vážení modří ptáci,socani nebo topolánkoví odpadlici...
Jinak jsem na ukrajině pracoval 4 roky/ projel jsem ji od západu na východ/ v německu 1rok takže Vím jak se kde o naších přátelích nato vyjadřují..Mohl by tady dát příklady ze Stuttgartu ,Wangenu atd...
A co se týká Krymu chce to vzít v potaz jeho historii ..a že to byla autonomní repuplika v rámci ruska  a potom ukrajiny se svojí ústavou atd.kde proběhly 2 referenda po roce 1991 kdy se rozpadl bývalý cccp tak o tom nikdo nemluví..četl někdo z Vás vůbec ukrajinskou ústavu... a víte kdo pozval nakonec ruská vojska na Krym,aby zasáhla k vůli majdanu...
Hlavně si najdete na netu co o okrajincích  napsal německý maršal Bismark...nebo to zde mám dát...
Na netu a v mailech se  potuluje dokument o chování vojáků usa v dubnu 1945 ,je to hlášení české policie...


Vrátit Záhorie Moravě protože je to území, které historicky patří Moravě. Hranice mezi Moravou a Nitranským knížectvím nebyla nikdy řeka Morava ale pohoří Karpat od Bratislavy na dnešním Kamzíku dále po hřebenu směrem na sever. Děvín patřil Moravě a byl hraniční bod mezi více zeměmi a ne jen mezi Moravou a nitranskou částí Velké Moravy. Po rozpadu Velké Moravy bylo toto území obsazeno dnešními Maďary a nebylo podle Vás do dnešního dne navráceno Moravě a vlastně České republice. Takže dnes to může být vlastně důvod k obsazení tohoto území dnešního území Slovenska Českou republikou, když schvalujete anexi Krymu a podobně!!!

22
Nepokecáme na téma dnešního článku i bez jeho přečtení?
Požadavky televizí jsou známé již dost dlouho a nevím, proč článek vyšel až teď a placený.
Vysílatelé hledají další zdroje přijmů, což je logické, ale současně si nevěří, protože neumožňují vytvoření samostatných balíčků, třeba Prima nebo Nova HD. Chtějí platby od všech zákazníků operátorů bez ohledu na to, jestli jejich vysílání sledují nebo ne. Při vzniku balíčku českých HD programů s platbou navíc by bylo hned vidět, jak si diváci jejich vysílání cení.
U IPTV se možná dočkáme stavu, že televize zakážou šiřit jejich vysílání, protože si ho raději zkasírují sami.
Každopádně bude zajímavé sledovat, jak tento boj dopadne, kdo bude vítěz a kdo poražený. U nás to většinou odnese koncový zákazník.Např. kabelové televizi UPC Česká republika to upřímně přeji za to, že záměrně nechtějí přidat programy Kino CS , Doku CS, Muzika CS i když diváci je diváci delší dobu požadují. Film Europe nejsou taky schopni zařadit do nějakého normálního balíčku a to např. do filmového k Filmboxům nebo třeba do Komfortu . Dále také za to, že nechtějí zařadit slovenský program Doma (i když ho má kdejaký kabelový operátor) a že na jižní Moravě v regionálním muxu šíří jihočeské regionální televize na úkor moravských regionálních televizí které jsou jen v regionálním muxu pro severní Moravu a Slezsko i když mají co říci na hranici těchto dvou regionálních Muxů. UPC Česká republika není ani schopna udělat větší regionalizaci České republiky a dělí jen na tři regionální muxy!!!

23
Existuje sprej WX2100 kolem 900Kč , pokryje plochu 1m čtverečný a údajně zaručuje ochranu proti nalepenému sněhu a námraze po dobu deset let, ale to píše výrobce jestli je to pravda nevím. Ale kolikrát do roka jsou takové podmínky, že námraza dlouhodobě znemožní příjem, aby se nákup toho spreje vyplatil?


Ale kolikrát do roka jsou takové podmínky, že námraza dlouhodobě znemožní příjem, .......Například při poslední námraze co nejezdili ani vlaky a podobně mě asi čtyři dny nebo aj déle nešel vůbec ani jeden slovenský program. Takový problém s nějakým výpadkem (dle délky námrazy) se opakuje každou zimu.

24
Já ve Zlíně sem bohužel bez ... z moravských vysílačů ho nechytnu.
Zase jeden čo loví TV signály nejakou izbovou dekoráciou ?Zase jeden nejchytřejší chytrák na celém světě co bude tvrdit, že kula je hranatá, černá je bílá a že jde na dlani vytrhnout chlup!!! Kdyby jsi aspoň trochu používal mozek místo toho rýpaní a uměl pořádně číst, tak by jsi z diskuzí dávno věděl např. to jaký je problém s příjmem RS8 ve velké části samotného Zlína!!!

Mimochodem ani nevím co je to "izbová dekorácia", mám antény a navíc běžně dělám antény a podobně. To píšeš o sobě, že? Když dojedu k tobě, tak budeš mít určitě v televizi jen kus drátu a nebude tam ani ta "izbová dekorácia". Možes ty chytráku dojet ke mně, předvést co umíš a obhájit tak tvoje ťápání zemákovice a hovadin!!!


25
Slovak sport ted dava kviz,od 16hod,ktery chodiva po dvaadvacate hod.s oznacenim do 18let.
Ted tam upravovali stul a ted moderatorka obedva.
A vypada, ze se bude vestit.
A blbne jim pozadi a grafika.
Sportovni tv na urovni.


Já ve Zlíně sem bohužel bez Slovak sportu úplně co ho vypnulo slovenské DVB-T a z moravských vysílačů ho nechytnu díky geniální sítě Českých radiokomunikací!. Osobně si myslím, že je to jen otázka času kdy to skončí v českém DVB-T, když už nevysílá ani jeden Slovak sport ve slovenském DVB-T. Pochybuji, že majitel Slovak sportu řádně platí Českým radiokomunikacím když neplatil Towercomu!!!

26
Můj příspěvek je z 15. ledna, ne února. ;)


Ano, hned po vložení sem si pořádně všimnul, že je tam měsíc 1 a ne 2, zmátlo mě to datum 15. Ještě než jsem uviděl tuto vaši reakci jsem to stačil smazat.

27
V České republice asi nikdo protože tam asi žádný kabel nemá v HD žádný slovenský program a na satelitu je v HD jen Jednotka (STV 1). Jediná šance je sehnat někoho přímo ze Slovenska.

28
Tímto apeluji na ostatní diváky, kteří sdílí můj názor

Naštěstí všichni opravdu nesdílíme.
No já ho víceméně sdílím. Sice jsem jí včera rozuměl (žiju v Brně a bez slovenštiny bych tady ani nemohl jít do lékárny), ale v televizi u moderátora prostě slovenštinu nechci. Nemám problém, když je hostem pořadu slovák a mluví slovensky, ale nevím, proč by měl slovensky mluvit moderátor. Nemám problém s jeho národností, jen to, že za českou televizi mluví slovensky. Žije tu spousta slovenských herců, co mluví česky - to je naprosto v pořádku.

Lidé v  polském pohraničí taky většinou rozumí polštině, ale představa, že bude objektiv nebo jiný pořad na ČT s polským komentářem by se asi nelíbila ani vám pane Rozsívale, či komukoliv kdo z pohraničí není.

Pane Kovaříku,
jestli o tom nevíte tak podle jednoho zákona České republiky je vlastně slovenština druhým úředním jazykem v České republice a mohou se v ní např. dokládat dokumenty u soudu a podobně? Kdo aspoň trochu umí používat mozek, tak nemůže mít problém porozumět slovenštině. Já jsem se např. v polském vnitrozemí (střed Polska a žádné moravskoslezsko-polské pohraničí) bez problému komunikoval s Poláky a domluvili jsme se. Já jsem mluvil česky, oni polsky a to jsem se přitom nikdy polsky neučil a ani jsem tam nikdy nežil. Srovnávat polštinu se slovenštinou je snad nesrovnatelné.

29
Dobrý den,

nejprve bych chtěla poděkovat za toto téma a ráda bych podotkla, že jsem se Slovenský jazyk nikdy neučila a tomuto jazyku rozumím jen obtížně. Přinejmenším by v takovém případě měly být k pořadu přidány titulky. Tímto apeluji na ostatní diváky, kteří sdílí můj názor, že Slovenský jazyk do pořadu jako je Objektiv nepatří, aby napsali do České televize a nediskutovali o tomto tématu jen na tomto fóru. Jedině takovým aktivním přístupem budeme schopni něco změnit.

Děkuji těm, kteří jsou ochotni obětovat trochu svého cenného času.

Báro, já zase pro změnu zavolám do České televize, že právě raději tu kvalitní slovenštinu, když už někteří zaměstnanci a moderátoři atd. nepoužívají spisovnou nebo srozumitelnou češtinu.

30
Vůbec nic nemám proti slovenštině - patřím ke generaci, kdy slovenština byla v našich školách, médiích, knihách a dokonce i dnes mám v zaměstnání kolegy mluvící pouze slovensky, takže potud OK. Nicméně musím říct, že v pořadu Objektiv mi moderování ve slovenštině, prokládané příjemným hlasem českých komentátorů k jednotlivým vstupům, přišlo VELMI rušivé.

Jindrová

Bože, už tu zase a opět začínáte řešit s odpuštěním hovadiny. Pro mne je zase rušívá nespisovná česká čeština.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 13