Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Robert Zeman

Stran: [1] 2 3
1
Televizní stanice a jejich program / SlovakSport TV2
« kdy: 04. 07. 2015, 13:21:20 »
Včera i dnes, kdykoliv jsem pustil tuto stanici, tak místo ní vysílala vždy Osem TV. Znamená to, že to už Slovak Sport zabalil?

2
Snad ne protiruská propaganda, to by si ČT přece nedovolila...

3
V tomhle MUXu se minulý týden vyskytl nový program - Sport 2. Zaznamenal jsem to až včera, poté, co jsem zjišťoval příčinu výrazně horšího zvuku všech stávajících programů. Nic proti novému sportovnímu programu, ale na úkor zvuku, který má nyní kvalitu rádiových středních vln? Písnu jim, na Slovač, co s tým chcú robiť.

4
ČT nabízí za naše peníze spoustu nadstandardních služeb, např. titulky pro neslyšící, zvukový popis pro nevidomé, HbbTV pro pokročilé... Jenže co když nejsem ani hluchý, ani slepý, ba ani nevlastním televizi s HbbTV? I pro nás, zdravé a technicky mírně zaostalé, má ČT dvě nadstandardní služby: cenzuru a manipulaci. Testování proběhlo v uplynulém roce úspěšně, zásah do prezidentova projevu byl kvalitní a neměl žádné vedlejší následky. Tyto služby, použité kdovíproč naposledy před více než 25 lety, mají za cíl zjednodušit divákovi pohled na svět. Divák přišed ze šichty přeci nepotřebuje přemýšlet o určité události; tento ony služby, jež ho přímo navedou na jediné "správné myšlení", určitě beze zbytku využije. Tímto děkuji České televizi, že i pro mě přichystala nějakou tu službičku nad rámec svých produktů.

5
Tak jsem se dnes podíval poprvé na "zábavu", kterou mi má přinést ČT. Na Pečeného sněhuláka. Odporný pořad, který já už dál nehodlám financovat ze svých zdrojů. Nejen tenhle nepovedený hnus, ale ani už nechci spolufinancovat ty různé Queer pořady, jako včera na ČT2 ve 23:40. Indická členka sekty Hidžer, transsexuálka, nás "poctila" návštěvou Prahy. Ne, vážení, na tohle fakt nebudu přispívat, od pondělka ODHLAŠUJI TELEVIZI.

6
Proč rovnou mluvčí za ČTÚ neřekne, že chce (za zajímavou provizi pro členy)  zlikvidovat celé UHF pásmo? Jako - nalejme si čistýho vína. Pro šibaly: pokud se šáhne na kmitočty pod 800 MHz, půjdu na policii! Nemáte šanci, swině!!!

7
Jaký máte názor na přímé přenosy ČT sport letošního semifinále? Já si myslím, že je přenos totálně zpackaný. Nevím, jestli na tom mají podíl i hokejové kluby (stejný čas obou zápasů), ale ČT to prostě mrví jak se dá. Stačil mi čtvrtek 10.4. Vysílalo se z Třince; jakmile hokej skončil, dala ČT přenos z Prahy. Vysílání bez ukazatele času, gólů a trestů (ne poprvé), konec 3. třetiny, na prodloužení nedošlo. Tedy došlo, ale místo toho, aby nám ho ČT zprostředkovala, nasadila "atraktivní" fotbal z fotbalové Evropské ligy, kde se navíc hrálo bez českého zastoupení. Pokud ČT tuhle druhou ligu vysílat musela, jak jsem někde na diskuzích četl, proč nedala jistě atraktivnější hokejové semifinále mezi Spartou a Brnem výjimečně na jiný program? Třeba na ČT2, podle programu, který v podvečer a večer běžel, by to zas tolik nevadilo. ČT má pět kanálů, Dvořák uvažuje o šestém - k čemu, když hokejovému národu za tučné "výpalné" ani neposkytne důležitý hokejový zápas.

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Maďarské DVB-T
« kdy: 21. 10. 2013, 00:29:44 »
Pěkný den přeji, zakládám tohle téma proto, že si myslím, že by někdo z Jižní Moravy mohl chytnout signál z Maďarska - poté, co tahle republika definitivně přejde na kanály 21 - 60. Zatím se tak tváří vysílače zejm. SOPRON (GYÖR) - DALOS-HEGY a KAB-HEGY. Já sám jsem z těchto vysílačů chytal analog na 51., resp. 57. kanále. Digitální KAB-HEGY osobně nevidím reálně, protože 22. kanál je sousední s 21. (Jauerling) a 23. (Nové Mesto...) a 57. s 56. (Nové Mesto...). Takže se brzy, u mě nejpozději v létě (možná dříve), pokusím o příjem maďarských TV stanic z vysílače DALOS-HEGY na kanálech 42 a 49. To už je reálné.

9
Nabízí se jednoduchá odpověď vyjádřená jedním slovem. Po pracovním týdnu jsem si sedl k televizi a podíval se, co mi Česká televize za mé peníze (za dnešek 4,50 Kč, ročně pak 1620 Kč) nabídne. Pátek (!) kolem 22:30. ČT1 Neváhej a toč-speciál, formát 4:3, ČT2 film z roku 1976, ČT art anglický pop-rockový písničkář, ČT sport golfový turnaj z USA, ČT24 Události, komentáře. Nevím, jak vám, ale mně se zdá nabídka velmi ubohá. Za ty peníze, které tomuto nenasytnému chřtánu všichni odvádíme, by přeci měla ČT dát na páteční večer atraktivnější program! Slovenská Plustelka si účtuje zhruba stejnou sumu, ale nabízí např. jeden film za druhým (Film+), zajímavé dokumenty na třech Viasat stanicích, kvalitní muziku na Vh1, 2x Eurosport a kanál pro děcka. A to má Plustelka určitě daleko méně zákazníků, než ČT. Ptám se (pokud někdo zná odpověď): Proč ČT nabízí za tolik peněz takový odvar, navíc v pátek večer?!

10
Zdravím, kdo máte tento přijímač, tak doporučuji, abyste si naformátovali externí disk na "NTSF", nikoliv na "FAT32". FAT32 funguje spolehlivě do té doby, než se rozhodnete nahrané filmy přejmenovat. Jakmile potvrdíte přejmenování, budete si moci pustit pouze zlomek filmu, konkrétně přesně 511,9 MB. Na disku sice zbytek záznamu zůstane, ale je vám k ničemu, protože prostě nejde nijak vydolovat. Nevím, zda se jedná o nějakou chybu, či jde o normální stav. Já takhle přišel o deset filmů :( Disk jsem přeformátoval na NTSF a s přejmenováním není problém; jen o trochu déle trvá načtení.

11
Zdravím, mám STB Zircon 3000HD. V menu je na výběr nastavení rozlišení. Co mám dát, 1080i nebo 1080P (50Hz)? Či dokonce 1080P (60Hz)? Chytám HD programy: ČT1, ČT2, ČT sport, Nova, STV1. Nastavil jsem 1080i, ale nejsem si jistý.

12
Měl bych dotaz na pana Čestmíra Poláka: Pane Poláku, umí set top box přepínat mezi formáty obrazu 4:3 a 16:9? Mám doma starý set top box, na kterém když nastavím 16 x 9 LetterBox (a na televizi Aut. formát/4:3), formát obrazu se nastaví automaticky. Jen bych rád věděl, zda tohle umí i přístroj, který jste testoval. Děkuji Vám za odpověď.

13
Pěkný pohodový večer přeju. Měl jste někdo možnost porovnat kvalitu ČT 1/2 u slovenské Plustelky a u sítě pana Pařízka? Vůbec nevím, jaké parametry rozlišení R7 má, u Plustelky si ani nejsem jistý, zda vysílá tyto programy v HD kvalitě. Pokud Plustelka vysílá 11 programů, tak ČT zřejmě v HD nebude, že? A dále: jestli Plustelka nabízí ČT v SD kvalitě, je srovnatelná (ta kvalita, dle datového toku) s "naším" 1. MUXem? Děkuju za případné odpovědi na mé otázky ;)

14
Uplynulý rok 2013 byl zejména bojem dvou největších soukromých televizí o první místo na televizním trhu. Co vše se stalo:
leden 2013 Spuštění kanálu Prima ZOOM (zaměřeného na dokumenty).
duben 2013 Nový kanál Prima DOOM (horory, sci-fi).
květen 2013 Nova kontruje spuštěním stanice Hrdlořezy (horory, to nej z hokejových a jiných bitek, tvrdé porno...).
červen 2013 Startuje televize Prima CATS (jak opatrovat domácí zvířecí mazlíčky).
červenec 2013 Nova přichází s programem podobného zaměření - ŽabŽab (vaříme pro vaše zvířecí miláčky).
září 2013 Začíná Prima TIME (nastavíte si přesný čas podle toho našeho).
říjen 2013 Přichází Nova Aqua (pro chvíle relaxace - zobrazení mořské hlubiny).
prosinec 2013 Kanál Prima MONO (podle našeho monoskopu si správně nastavte vaši televizi!).
prosinec 2013 Nova vyrukovala s programem Nova 00nic (vysílá zatím pouze monoskop s názvem stanice).

15
Vážení, jestliže se vám nepodařilo naladit MULTIPLEX 4 od Hodonína na 46. kanále, nezoufejte, zatím. Dnes jsem přelaďoval a zjistil, že mi signál naladí set top box Golden InterStar, ale už ne LCD TV Samsung. Ze set top boxu to hraje krásně, nicméně, ačkoliv je od nás vysílač nějakých 16 km, musel jsem použít kanálovou anténu 20 prvků a ještě navíc zesilovač 26 dB. Snad jsou nízko vysílací antény, či co; dle mapy pokrytí by měl MUX4 Starovičky pokrýt bez problémů, ale není tomu tak. Televizní tuner VŮBEC nereaguje, ani náznak - třeba delší ladění. Lautr nic. Navíc se (set-top-box) dost opožďuje zvuk proti obrazu. Musím napsat panu Kramarzovi, který to má na starosti.

Stran: [1] 2 3