Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pepa novák

Stran: 1 [2] 3 4 ... 43
16
banderovci povraždili během války cca 130.000 Poláků, vypálili cca 500 polských vesnic na dnešní Ukrajině. Tedy banderovci povraždili skoro 10x více Poláků nežli bolševici. Dneska místo točení filmu o banderovském vraždění, horšímu nežli bolševické vraždění v Katyni, jsou s banderovci Poláci kamarádi a EU/USA a naše vláda taky. Zrovna včera ukrajinský parlament se na banderovskou tradici odvolal a udělal z nich hrdiny, což ostatně tady prezentovalo i několik "ukrajinistů". Stalin těmhle přeživším Polákům dal k žití mj. Horní/Dolní Slezsko, kdo to zná, ví, kolik jich tam dnes žije. Co na to znalec jan novák ?

17
jane nováku - ano, Stalin čekal před Varšavou a západní spojenci čekali s otevřením druhé fronty na Západě. Stejné motivy - čekali, aby se jejich "spojenec" co nejvíce vyčerpal. A ted to podstatné, otázka pro vás jako znalce - ve varšavském povstání zahynulo celkem 130-220 tis. Poláků. Kolik zahynulo sovětských atd. vojáků a civilistů v celé Evropě vč. holocaustu navíc, kvůli tomu, že západní spojenci otáleli s otevřením 2. fronty ?

18
Navrhuji pepu jako kandidáta na příštího prezidenta. Všechno zná, všechno ví, všichni nám ho tudíž budou závidět. Pepo souhlasíš?
na dnešním Mackovi je pro Tebe odpověď :
Arthur Schopenhauer:
„Duchaplné řeči nebo nápady patří před duchaplnou společnost, v obyčejné jsou nenáviděny, abychom se v obyčejné líbili, musíme být povrchní a omezení. V takové společnosti se musíme tedy s těžkým sebezapřením vzdát tří čtvrtin svého já, abychom se podobali ostatním.“
"""
Přednášej své návrhy v Tobě odpovídající duchaplné společnosti, já jako obyčejný člověk pro ně nemám pochopení  :-*

19
pane jane nováku, vy opravdu plácáte jen plky na úrovni školení ROH a jen je obracíte vzhůru nohama. Škoda slov. Přečtěte si něco o problematice a sporech a vzájemném vraždění v tom území, které bylo v předválečném Polsku a dnes už není. Tam vznikaly různé přechodné "státy" a byly promíchány národy. Po válce to spojenci "pročistili" , tak jako kdysi Turecko/Řecko a třeba u nás, aby se předešlo budoucím národnostním problémům. Navíc ta východní německá území (Slezsko, východní Prusko atd.) byla Němci na Hitlerův rozkaz opuštěna, takže tam ani nemuseli dělat Poláci a Sověti "odsun" atd. atd. Prostě to řešení přijaté spojenci v Postupimi se osvědčilo dodnes. A pokud jde o polskou vládu v Londýně, tak ta se sama dostala vlastní nerealistickou politikou do izolace, považovala za zrádce Churchilla, Stalin byl "jen" nepřítelem a nakonec ji neuznával nikdo.

20
Koukám, že pepa novák má skutečně patent na rozum. Šťastný to člověk...
pane kulhánku, patent na rozum si nenárokuji. Rád se od vás něco dozvím  ;)

21
Osvobození i Vojna a mír je běžně na netu ke stažení. Přidanou hodnotou na ČT by mohlo být právě jen to HD či titulky a že není třeba z netu stahovat.
Na Vojnu a mír jsem se nakonec nedíval, protože ČT vysílala neskutečnou mazanici, mám staženu technicky lepší, stejně mám staženo Osvobození.
Vůbec když  už dávají na ČT něco kvalitního, tak vysílají pro 16:9 a HD neupravené kopie. nedávno třeba na ČT Art opery z Vídně a pak Barcelony v SD a jen stereo a naposled Cats dokonce jen v 4:3.
Kdo chce vidět technicky kvalitně třeba operu nebo takový náročný velkofilm točený pro velká plátna, musí si platit extra soukromé programy nebo pořídit vlastní kvalitní kopii.

22
- já to vidím jako pan bajger.
- obecně -  pokud po náckovském stylu někdo bere věci národnostně, tak bolševické "gestapo" - Čeku (později to byla GRU/NKVD) zorganizoval "architekt rudého teroru" bolševik  Polák Džeržinský, který má na svědomí mnoho masových vražd nejen Rusů.
- pane jane Nováku, Stalin a spojenci pro Poláky zařídili etnicky jednonárodnostní stát, podobně jako pro nás, jinak zase citujete neobolševickou propagandu a "překrucujete dějiny".
- Pokud jde o ty územní zisky SSSR, tak ty měly, jak píšu výše Ukrajina, Litva a Bělorusko a v naprosté většině na územích, kde měli národnostně většinu a byla sporná od WWI, protože je Poláci získali ve válce 1920. Navíc po WWII bez podstatné menšiny nácky vyvražděných  Židů. Tyto státy se nemají k vrácení území ani dnes, nevidí důvod. Rusko si s Polskem rozdělilo Východní Prusko jako kompenzaci za válečné ztráty.
- Polsko mělo stejně jako SSSR územní zisky, zeptejte se "Svazu vyhnanců" v SRN. Navíc dostali po Říši i historické české území Kladsko, o což ČSR vedla po WWII spor.

http://www.rozhlas.cz/plus/portrety/_zprava/felix-edmundovic-dzerzinskij-architekt-rudeho-teroru--1277042

"Člověkem, který se ani nenamáhal stát v pozadí a naopak byl hrdým architektem rudého teroru, Leninovým mužem na špinavou práci, byl od prosince 1917 do července 1926 Felix Edmundovič Dzeržinskij, předseda Čeky (ČK byla zkratkou, označující mimořádnou komisi; šlo o první pojmenování toho, co si lze představit jako tajnou policii). Vyšel z rodiny polské šlechty a na gymnáziu se přidal k levici. Carská policie levičáky vytrvale pronásledovala.  ....
...Čeka pod Dzeržinského vedením řádila jako pominutá. Míra brutalit neznala mezí a v mnohém daleko překročila surovosti, páchané předtím carskou policií. Čekisté vařili své odpůrce zaživa, zaživa je řezali pilou, roztloukali jim lebky, nechávali je zamrznout v sudech s vodou nebo do nich zatloukali hřeby. To vše ve jménu komunistické ideologie a s vírou, že touto cestou lze dosáhnout spravedlivého řádu. "
Dovolím si dodat - obětmi byli nejvíce Rusové, ale samozřejmě nejen oni, prostě každý, kdo se soudruhům znelíbil.
Nic pouze národnostního, obyčejný komunismus - stejně jako v Katyni.

23
pane Zdeňku, český stát je samozřejmě historický termín, měl různé formy od knížectví a království (Korunu českou) po dnešní republiku, byl začleněn v Říši římské (národa německého), v rakouském císařství či Rakousko-Uhersku nebo ČSR, ČSSR, ČSFR až po opět samostatnou ČR, tedy nyní části EU.
To, že Habsburkové z různých důvodů oddělovali Moravu a (rakouské/české) Slezsko od Čech jako samostatné země a prohráli r.1742 převážnou část Horního i Dolního Slezka a obě Lužice, vůbec nic nemění na to, že český stát existuje přes tisíc let na těchto územích. Mimochodem obě "naše" Lužice byly součástí Saska jen podmíněně od r. 1635 až do r. 1918. A to, že slezská knížectví byla součástí českého státu od doby Lucemburků je prostě faktem. Těšínsko celé ( a tzv. polsky Předolší celé) konkrétně do r. 1918.

24
jo, ted zrovna probíhá spor Rusko-Polsko. Rusové chtějí pomník v Krakově na hřbitově, kde jsou pochováni zajatci, které Poláci nechali pomřít hlady z rusko-polské války 1920. Podobně jako je postaven v Rusku těm bolševiky zavražděným v Katyni.

25
pane jane nováku, já vůbec nechci diskutovat o tom, zda Polsko válčilo a zabíralo území po WWI oprávněně. Já jen konstatuji, že tu válku nejen s bolševikem, ale i s ČSR začalo.

26
pane jane Nováku, ano názory Trockého jsou jasné, mimochodem nebyl Rusem a taky jeho názor se neprosadil ani mezi bolševiky. Jistě víte, že se Stalinem prohrál a místo "světové revoluce" se soudruzi spokojili s CCCP.
Ale válku o území 1918 začalo Polsko, po WWI nemělo jasné hranice a chtělo Polsko od Baltu k Černému moři jako za "Rzecpospolité" - válčilo se i s ČSR o Těšínsko - od r. 1377 území českého státu, dnes rozdělené, část našeho historického území (Těšínska) má Polsko dodnes.. Doporučuji Vám, abyste si nejdříve než něco napíšete přečetl aspoň nějako historické prameny a jen nešátral v paměti, co vám tam ulpělo z propagandy.
Jinak ano, Brestlitevský mír byl od Lenina kalkul, počítal s tím, že Německo prohraje a podmínky Rusko nedodrží.

27
Poláci jsou něco jako sudeťáci, taky pro ně začínají dějiny až když to odnesli oni, tedy Katyní. Povraždění zajatců v Katyni je jistě zločinem bolševiků a dnes jsou známi i konkrétní viníci a motiv. Stalin se mstil za vraždění sovětských zajatců z rusko-polské války 1920, kterou začalo Polsko. Když nacisti ty hroby objevili, tak tam přivezli mezinárodní komisi, ve které byli Gustáv Husák (proč tam byl nevím) a český spisovatel Kožík, ten jel samozřejmě z donucení.

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/10/6200-polske-koncentracni-tabory-a-jejich-ruske-obeti.htm

http://blisty.cz/art/51985.html

28
Kde se objeví Rus, tak je vlastně pohroma. Předválečné Rusko bylo vlastně fašistické, paktovalo se s Hitlerem a měli dohodu o neutočení. Kdyby Rusko během války nenapadli Němci a neporušili vlastně vzájemnou dohodu, tak by se Rusáci s Hitlerem paktovali určitě dále jak jiné státy co přisluhovali fašistickému režimu.
pane zdenku, inteligentní člověk si neplete režim s národem. To dělali nacisti. Navíc vzdělaný člověk ví, že bolševici nebyli vesměs Rusy, naopak Rusové byli největší obětí komunismu. A taky vzdělaný člověk ví, že Polsko bylo od WWI až do začátku WWII věrným spojencem Hitlera a společně chtěli "na Rusa". Ještě za Mnichova 1938 Poláci spolu s Hitlerem, Anglií a Francií parcelovali ČSR a situace se otočila až těsně před WWII, kdy Hitler Poláky "zradil".
Ta území, která jako ukrajinská, běloruská či litevská Stalin zabral (předtím je ve válce 1920 zabrali Poláci tehdejšímu Rusku), dnešní "demokratickou" Ukrajinu a Litvu natož Bělorusko ani nenapadne Polsku vracet.

29
pane Honzíku, proti gustu není dišputát. O německém vkusu, nejvíce vypovídají ti trpaslíci s muchomůrkou, které kupují Němci na českých tržištích a instalují kolem svých příbytků - jak jsou ti trpajzlíci krásní, že !  ;) Ale přesto je na české zahradě vidíte zcela vyjímečně.
Jestli máte rád německé šlágry, tak si je užívejte, ale na těch německých stanicích nebo někde na české soukromé. Jen proboha, aby to nebylo na Čt a parta kolem ČT mi kvůli tomu netahala další peníze z kapsy.

30
Kdyby měl člověk přistoupit na ty pseudoteorie o tom, že kdesi platí za reklamu, tak bráno do důsledku - jeho peníze, které utratil za zboží, vlastně také nejsou jeho, ale jsou toho, kdo mu je dal (třeba zaměstnavatel). A vlastně ani toho nejsou, protože zase patří tomu, kdo je dal onomu zaměstnavateli atd. Prostě nesmysl na ultimum, stejně jako ty pseudoteorie...
ano, a vlastně ty peníze nebyly ani toho kdo mu je dal, protože je taky od někoho "dostal"  atd. atd. - prostě nesmysl na nesmysl, kterým socialisti všeho druhu  ohlupovali  a zdůvodńovali a ohlupují a zdůvodňují vlastní zlodějny. - Tady konkrétně, to že ČT všichni platíme, ale "komerční TV přeci taky přes reklamu" - tohle konkrétně jsem slyšel od soudruha senátora Štěcha z čssd před časem a nevím, zda to má pamětník, jan novák a další od Štěcha nebo naopak.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 43