Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - lance

Stran: 1 ... 22 23 [24]
346
Připojím taky osobní názor amatéra:
Pokud je dost signálu na colorce, dal bych ji osobně níž k parabole (samozř. podle signálu). FM dipol (ev. jinou FM anténu) bych dal až na vršek a mezi to WiFi. Tak jak to máš Ti parabola navíc ruší homogenitu pro FM, i když s tím dipolem je to asi jedno... Jinak s parabolou přiraženou ke střeše evidentně nepočítáš v zimě se sněhem... no, nevím jak u tebe, ale u nás v Beskydech by si s ní po první zimě mazal minimálně! o půl metru nahoru  :)

347
Novojičínsko zatím 0 bodov - zarušeno K39 STV2 z Javoriny, koncem května má být vypnuto, uvidíme

348
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 03. 05. 2011, 19:24:15 »
Dokud nevypne K34 CT1 Veselský kopec tak mám na Chrzelice smůlu i kdybych se rozkrájel    :(

349
Ahoj,
měl jsem rýpavou náladu, neber to tak vážně ;)  S měřákem máš určitě víc zkušeností než já, ovšem sám jsi v 1.příspěvku napsal: "Na spektralnim analyzatoru vypada vse ok - obalka signalu je rovnomerna, bez propadu ci viditelneho ruseni analogem"... tak se nediv, že mně to nešlo na rozum (hlavně u toho K34... - o analog.parohách se zmiňuješ až teď...) Ale to je fuk, každopádně asi až po vypnutí analogu se uvidí, jestli ten Kahlenberg odrazem chytíš nebo ne, příp. jak to bude/nebude stabilní. Teď, když se do toho ještě motá  analog, je předčasné házet flintu do žita (účinky negativních faktorů se násobí). Těžko říct, jestli nakonec nějaký z odrazů bude tak dominantní a stabilní, aby to stačilo na příjem... třeba jo.
Ať se daří  ;)

350
... každopádně si to trochu kazí tím, že používá měřák ... :) ovšem asi ne moc dobře, takže to vlastně sedí  ;D  nic ve zlém  ;)

mimochodem Zlíňáci, ta Vaše Tl.Hora K33 mi tady u N.Jičína ruší poslední rozumný zdroj analogové CT2 (převaděč CT2 K33 Hodslavice) se kterým jsem chtěl dožít analogovou éru... máte u mě další mínus  ;D ;D

351
No, když už člověk s příjmením "duchman" má problém s příjmem DVB-T tak to bude zapeklitá věc  :D
Myslím si, že ať už na měřáku vidíš cokoli, máš to nejspíš zarušené analogem.
Moje křišťálová koule říká, že K34 Ti může rušit právě ze směru toho zalesněného kopce vysílač CT1 Nový Jičín (100kW 50km přes kopce - na slabý K34 z Wídně u Tebe to stačí), na K24 to může být třeba převaděč na Novu z Pozděchovana (20W, 20km - celkem příznivý ter. profil).
Už to, že Ti měřák ukazuje silnější signál v dBuV u odrazu než kousek dál v místě možného příjmu jak říkáš z "přímého" směru , je podezřelé (vsadím se, že těch 32dbuV bylo právě na K34). Navíc dost pochybuju, že 2km od Tebe (odhadnuto podle fotek) existuje místo s přímým signálem z Kahlenbergu (pokud to není zrovna na Tl.Hoře na kopci) takže i tam jde nejspíš o nějaký druhotný příjem. Na to, že by se signál z Vídně po 150km (ne zrovna ideálního profilu) nějak mocně odrazil od síldiště nebo od toho zalesněného kopce bych si nevsadil. Takže si myslím, že ani po vypnutí analogu který asi ruší s tím zamýšleným odrazem stejně nepochodíš... ale kdo ví ?
Každopádně při pokusech bych se na Tvém místě zaměřil spíše na K24, protože jednak se jako nižší frekv. z Vídně lépe šíří a druhak tam asi je menší předpoklad rušení analogem (pouze místní převaděče) než ten silný 100kW K34 z Jičína který se tam bude furt někde kolem potloukat...
Pánové, vše co jsem napsal je "uvařeno z vody", tak to tak prosím berte, spíše jako zpestření vaší odborné diskuze, rozhodně ne jako ambici jediného správného vysvětlení :)
Lovu zdar*

Stran: 1 ... 22 23 [24]