Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pavel B.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7
76
Tak jsem si trochu zapřekládal:-)Omlouvám se za mnohdy kostrbaté CZ výrazy, ale myslím, že takhle je to co nejpřesnější, pak už snad bude jasno.Pavel Bárta

Nejasná budoucnost pro holandské regionální TV stanice přes satelitBudoucnost satelitního vysílání nizozemských veřejno-právní regionálních stanic je nejasná.Po stanici jako Omroep Zeeland zastavuje i Omroep Brabant k 31.12.2010 svoje šíření přes satelit. Ve svém sdělení odůvodňuje stanice tento krok tím, že náklady na satelitní šíření vztaženo k číslu potenciálně zasažených domácností je nepatrný.(vysv.:poměr počtu domácností,co přijímají tyto programy přes satelit je v poměru k nákladům na toto šíření příliš malý)Před více než rokem se tyto stanice přestěhovaly z Astry 19,2°s velkým pokrytím na pozici 23,5°východně.Naděje, že si domácnosti po tomto přesunu obstarají duo-LNB k příjmu obou těchto pozic se zjevně nepotvrdily.Přes podporu Ministerstva pro výchovu,vědu a kulturu jakož i telekomunikačního úřadu KPN už nemůže být toto satelitní šíření dále financováno.

Tuto stanici mohou Holanďané nadále přijímat nezakodovanou buď přes kabel nebo dvb-t.Také budoucnost ostatních regionálních stanic je ve hvězdách. RTV Noord, Omrop Fryslân, RTV Oost und Omroep Gelderland zatím ve svém pšíření přes satelit pokračují.

77
CS Link / Re: Chybějící EPG na Primě COOL
« kdy: 17. 11. 2010, 22:53:27 »
Ano máte pravdu, teď jsem to zkoušel a neběží.(čas 22:53)

78
Analogový rozhlas / Re: Radio Beat - Třinec
« kdy: 17. 11. 2010, 14:28:00 »
Teď jsem na to Otto koukal, máš pravdu, jsou to dvě různé věci, OVŠEM pozor! Tím víc to nechápu, dle fmlist.org jsou opravdu koordinovány a asi už posvěceny(nevím zda už je některý v provozu) dva totožné kmitočty 200W a jen 30 km od sebe, tak tohle fakt nechápu a už mi to zavání skoro rádiem Dálnice, to se někdo zbláznil?
101.600 p Želiv/Sedlice (D1-82km) Jih cs Radio Beat  s 0.200 N v 535 15e15/49n31 40   __BEAT__  2431  vázaná       
101.600 p Trhový Štěpánov/T-Mobile (D1-54km) StC cs Radio Beat  s 0.200 N v 440 15e01/49n43 40 82  __BEAT__  2431  alloca

79
Analogový rozhlas / Re: Radio Beat - Třinec
« kdy: 16. 11. 2010, 19:24:11 »
Já osobně tenhle kmitočet považuji za nejnesmyslnější, pokryje tak leda díru na D1, z větších měst  Vlašim a jinak zásah na hustotu obavatel je skoro nulový.Nevím kde se udává Želiv, ale správně je Trhový Štěpánov,kde končí lokálka z Benešova :-)(v BN ostatně Beat vysílá na 96.9),koordinace je tady Radio Beat - Trhový Štěpánov/T-Mobile (D1-56km) - 101.6 MHz/200W , mapka předpokládaného pokrytí v příloze (autor Petr Kružík)

80
UP direct vysílá ve dvou svazcích T2 a K2,zde je pokrytí pro Evropu
1/ pro svazek K2 kde vysílá většina asi pro vás zajímavých programů http://www.telenorsbc.com/templates/Page.aspx?id=782
2/ pro svazek T2 který je pokrytím pro sev.Irsko příznivější http://www.telenorsbc.com/templates/Page.aspx?id=733

V jakém svazku jsou konkrétní programy vysílány najdete zde
http://www.lyngsat.com/packages/upcthor.html

81
Tak mi to nedalo a vyhrabal jsem "návod na obsluhu", samozřejmě Davide máš pravdu je Daria a ne Darja a taková perlička byla, že nemaje protekci v českém elektro-radio, musel jsem pro ni až do Bratislavy, kde tenkrát byla na pultech a ne pod nimi:-)

82
Já jen tleskám...Wendelstein jsme chytali na Benešovsku při velmi příznivých příjmových podmínkách také hlavně k.34 a 48, ale zachytili jsme i k.66,to je ale pryč, protože na všech jmenovaných kanálech se už v CZ vysílá,takže není šance(je to zachyceno ale v jednom z testů STB zde na serveru). Mimochodem i nyní na 14ti prvek přijímám Wendelstein na FM skvěle, nejlépe 89.5 Bay2 i s RDS-podotýkám že bez jakéhokoliv zesilovače a to stabilně a stále.A kde že ten komín je? Jaká lokalita? Pamatuju si, že jsem v 80. letech vzal do Černé v Pošumaví svou černobílou přenosnou Darju(to není ženská ale TV vysv.pro dříve narozené)a jen na prut ten Wendelstein šel na k.10 jako víno.Tak hodně úspěchů s lovením a pokud se zadaří, screenshoty budou vítány:-)

83
No díky Lukáši za poklonu,dx postižení je holt droga.Kdo tomu nepropadl, neporozumí.A taky to chce mít hroznou trpělivost, že to nejde hned neznamená, že to nepůjde nikdy.Lítat s anténou po pozemku, vyměňovat a zkoušet různé zesilovače, různé set top boxy a takové nesmysly nad kterými asi mnozí jen kroutí hlavou.Pokaždé jsou jiné příjmové podmínky a pokaždé mě překvapí nové úlovky. No holt někdo chytá ryby a jiný vlny.

84
O tomto víkendu jsem se konečně dostal na chatu abych otestoval volné kanály po analogu z jižních Čech a také jak se projevil přesun na finální 39 kanál .
Nejvíce asi překvapil kanál 27. Jednak jsem na něm zachytil z vysílače Pfarrkirchen MUX BR s výkonem 50kW horizontálně  (ode mne 204km). Signál však velmi kolísal.
Jen tak pro zajímavost jsem ještě proladil analog a dostavilo se opravdu snad největší překvapení v podobě STV2 z vysílače Kamzík/Bratislava. Nikdy by mne nenapadlo, že na Benešovsku půjdou Slováci. No slovo půjdou bych spíš nahradil výrazem „zrno znečištěné signálem“, obraz byl skoro neidentifikovatelný, hodně „dýchal“ ale byl tam pravidelně po celé dva dny.Zajímavé bylo, že se jeho intenzita neměnila v závislosti na denní či večerní hodině, kdy večer nebo ráno je signál dvb-t z Německa daleko silnější  než přes den.
Dále  jsem testoval kanál 39 z Kletě/Vimperka. Dosud mi kanál 50 nešel(kanály 22+49 ano) z důvodů rušení analogovou Bukovou Horou, která je u mne silná i když roztříštěná o kopce, ale i to stačilo, že jsem tento kanál digitálně přijímat nemohl(ten samý případ mám u kanálu 33-nejde ani Bukovka, ani Javořice). Takže výsledek: Nyní už kanál 39 sledovat mohu bez výpadků a s rezervou, lépe z vysílače Vimperk. A abych nezapomněl-vypnutí kanálu 32 (právě Vimperk analog) umožnilo bezproblémový příjem vysílače Krásné Mux1(dosud nešlo), Mux 2 je na kanále 39(opravdu úžasná koordinace Krásné vs.Kleť/Vimperk) takže příjem z Krásného možný není.Jinak Javořice kanál 35 Mux 2 Prima stále vysílá v regionálním okně  Prahu.Lokalita Struhařov u Benešova, anténa na rotátoru Kathrein AOS32, set top box Schwaiger  T-FM710

85
No tak je to jasný, je to Schöneck. To musely být tedy extra super podmínky, když byla anténa směrovaná na HB a i přes to prolezlo Sasko, které je zhruba o 45° západněji.

86
a ještě si všimni, že je tam QAM64!!!!!

87
Díky Kubo za uznání :-*ten ARD MUX byl z vertikálu směrovaného fix na Hoher Bogen

88
Ve čtvrtek večer jsem na své chatě ve Struhařově (lokalita kde jsme pro DZ dělali již 4 testy set top boxů) opět zalovil v eteru a poměrně se zadařilo. Poprvé vůbec jsem naladil na kanále 38 z Jauerlingu (165km) P3Tv s výkonem pouhých 5kW. Anténa Kathrein AOS32 horizontál.Zajímavé bylo zjištění, že tento program běžel s poměrně malými výpadky od C/N 6dB na přístroji Schwaiger DSR FM-710T. Běžně chodí stabilně obraz bez výpadků u muxů s QAM 16 od 11dB. Jinak ostatní rakouské dva muxy jak z Weitry(124km) MUX A tak z Jauerlingu (MUX A+B) šly stabilně a bez výpadků. Anténu jsem pak otočil západním směrem a podařilo se mi naladit z vysílače Amberg/Rotbühl(202km) MUX ZDF na kanále 23 a MUX BR na kanále 28. Obraz bez výpadků, stabilní. MUX ARD se jen naskenoval, ale nerozběhl, protože právě na kanále 30 mám silnou Javořici. Oba tyhle MUXy běžely bez problému i celé následující tedy páteční dopoledne. Proto jsem ještě zkusil vertikální polarizaci na tutéž anténu a podařil se mi zachytit jakýsi MUX ARD na kanále 25. Z tabulek jsem ale nevyčetl co by to mohlo být za vysílač, protože jediný co přicházel v úvahu byl Pfaffenberg ale ten je horizontál a ještě ke všemu MUX ZDF. Takže kdo ví, odpoví....

89
Podle mých dlouholetých zkušeností s dálkovým příjmem jsou nejlepší zpešené podmínky na podzim, kdy je mlhavo, inverze atd.,pak chodí i několik set km vzdálené vysílače jak na VKV tak na UHF. Jinak všeobecně nejlepší příjem po celý rok ve večerních hodinách nebo ráno a dopoledne.Obecně platí že slunce je nejhorší nepřítel dálkového příjmu.

90
Rozhlasové stanice a jejich program / Re: FM
« kdy: 13. 05. 2010, 00:30:57 »
Jak píše Lukáš, dx ing tedy "lovení" vzdálených stanic je vášeň, zvláště když je k tomu vybavení. Nelze v tom hledat pragmatismus ani logiku, prostě je to hobby. No taky se musím pochlubit. Tady něco o výbavě a pokusím se připojit aktuální bandscan, pokud se mi to nepovede, tak tady aspoň dva roky starý, nicméně se toho zas až tolik nezměnilo i přes urputnou snahu rušiček od RRTV  :P http://www.dx.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=397      V 80tých letech jsem bez dechu poslouchal Bayern 3 a Ö3, později i Antenne Bayern, dnes -jak asi člověk stárne- je mým favoritem Life Radio z Linze a Radio Wien ale jak říkám, je to věc hudebního vkusu, ale myslím, že by si každý fajnšmekr v tomhle bandscanu vybral to svoje rádio.....

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7