Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pevy

Stran: 1 ... 30 31 [32] 33
466
Moje reakce na Juldu Fuldu: Až se budu nastavováním parabol živit, potom si asi koupím i pořádný měřák. Pokud si to nastavuji pro sebe (či pro kamaráda nebo příbuzného) = čistě ze záliby k této technice, potom normálně nastavuju podle "teploměrů". Dělal jsem to tak před deseti lety a dělam to i dnes. Při trpělivé práci jsem s tím nikdy neměl problém, který by se nedal vyřešit amatérskými prostředky.

467
Pro mne v dnešní době (a hlavně v dnešní podobě) rozhlas na AM význam nemá. Jisté ospravedlnění vidím ve zmíněném poslechu v zahraničí a ano, poslouchat Country rádio na AM je sice příjemné, ale to je (podle mne) ještě lepší na FM. A tam, kde jde velmi dobře AM ze Zbraslavi (střední Čechy), velmi pravděpodobně jde CR i na FM. Pokud bych měl doma na AM ono Country rádio (bez jiné možnosti příjmu), asi bych ho tam taky poslouchal, ale měl-li bych lepší možnost (FM,net), určitě bych s radostí AM opustil.

468
Rozhlasové stanice a jejich program / Re: FM
« kdy: 13. 05. 2010, 10:08:23 »
ad José: Ten tvůj příměr Bayern 3 vs. Antenne s Radiožurnálem vs. Impuls, F1 atd. je velmi výstižný !! Taky jsem si všiml, že máš v profilu hezkou fotečku (jsi prostě pes :-))).
ad Dan Rozsíval: No já bych s FM taky moc rád skoncoval, jenomže na té Astře je z našich stanic jenom ČRo, Proglas a Beat, což je pořád hrozně málo a já osobně tam nejvíc postrádám třeba takové Country rádio (dnes už to ovšem nemusí být JEDINĚ toto rádio s tímto žánrem). Bohužel, netovým připojením disponuji jenom doma, takže třeba na chatě (kde se od jara do podzimu často zdržuji) mi zbývá jenom ten satelit (a samozřejmě FM se svou bídnou nabídkou).

469
Rozhlasové stanice a jejich program / Re: FM
« kdy: 12. 05. 2010, 13:42:48 »
Ve vertikálu vysílají dnes prakticky všechny lokální vysílače (tj. nízkovýkonné), to znamená, že u Beatu to bude téměř 100%. S tím nic nenaděláme. Buďme rádi, že to tak je (možnost separace od vysílačů velkého výkonu).

470
No oni ty spolky pod hlavičkou R1 jsou s Primou spřízněné, takže to bude asi ještě docela selanka, horší vztahy jsou s RTA, tam bych o ty vstupy už tuplem nestál. Bohužel tady v Pardubickém kraji nás to (dříve, či později) taky čeká.

471
No, mezi námi, konkrétně ten K60 s Primou se asi bude vypínat už letos (v souvislosti se startem muxu3 z Černé hory). Ale jestli se někdo těší na regionální "odpojováky" v programu Primy.....Dost bych se tomu divil :-)).

472
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Vysílače - fotky
« kdy: 06. 05. 2010, 08:31:55 »
Jinak technické informace v publikacích od "Segera" se nedají vůbec srovnávat se současnou publikací "Vysílací věže". V té jsou jen útržkovité informace a fotky tak, jak autorům přišly pod ruku. Od Segera byla vždy zásadní přesná fakta (a tak to má podle mne správně být :-).

473
Analogové vysílání / Re: Ostrava ČT K51.
« kdy: 05. 05. 2010, 15:28:33 »
Myslím, že na Ostravsku jich zatím bude minimum. Dokud nepojedou všechny hlavní vysílače v okolí (Lysá hora, Praděd atd.), asi bude na nějaká rozhodnutí ještě brzy (tj. kde budou DVB-T dokrývače, kde ne, kde lze vypnout analog bez náhrady atd.).

474
Analogové vysílání / Re: Chomutov - výluka - co hrálo
« kdy: 04. 05. 2010, 19:09:15 »
I když je technicky zajímavější příjem DVB-T, předpokládám, že z programového hlediska je i pro vás zajímavější ten polský vysílač. Mimochodem, docela by mne zajímalo srovnání v kvalitě příjmu K30 a K35 - který jde v Praze lépe (je-li rozdíl) ? Já přijímám tento vysílač už cca 30 let (Litomyšlsko) a dá se říct, že byl K30 vždy o něco lepší. Teď, když vysílá i Polsat na K47, mám i jeho kvalitu velmi dobrou ( jako K30), K35 je stále o maličko horší.

475
Analogové vysílání / Re: Ostrava ČT K51.
« kdy: 04. 05. 2010, 19:01:55 »
Tak to já asi budu brečet, až náš analogový lídr vypne svůj poslední analogový vysílač. Pevně doufám, že se toho ještě dožiju :-))).

476
Zrovna dnes jsem známému poblíž Ústí nad Orlicí doladil ke čtyřem programům ČT dvě Primy z Ještědu (Krásné je mimo jeho možnosti), takže stále bez Barrandova (o analogovém lídrovi si nědělám v tomhle směru valné naděje).

477
Dodatek pro Lumíra: V tom odkazu na polský vysílač Sněžné jámy je chybně uveden výkon analogu na K47 (Polsat). Skutečnost je nyní 100kW ERP (těch 10kW tam bylo před jeho navýšením ještě zhruba před cca dvěma roky).

478
Odkladiště / Re: Vysílač místní TV
« kdy: 27. 04. 2010, 20:19:42 »
Díky za reakce. Oním městem je Litomyšl. Vysílání nemá nic společného s kabelovkou, naopak. Vzhledem k tomu, že místní infokanál dříve vysílal výhradně v kabelové televizi, měl (vzhledem k nezájmu o kabel) minimum diváků. Mnou popsaný systém je výsledné řešení. Ano, rušen byl trp. "rumunů", nyní již (jak je popsáno výše) trp. UPC. Jinak je vysílán jediný TV program, není nijak kódován, označení (které se načte do přijímače) je "DVL". Signál je velmi silný (na vysílač vidím z okna), vyzkoušen příjem na samotný konvertor.

479
Tuto službu jsem "zažil" jako novinku někdy v polovině devadesátých let.  Začátky na ČT byly dost neslavné (časové nepřesnosti, v noci často "zapomenuto" poslat vypínací signál atd.). Později se však tato služba v ČT zautomatizovala a fungovalo to k mé největší spokojenosti (takto jsem si tehdy například nahrával premiéru celého seriálu "Rozhlédni se, člověče"). I když se později hovořilo o využití VPS na Primě, nikdy jsem tam nezaregistroval funkční stav (a určitě jsem to tehdy zkoušel). Jelikož jsem k záznamu používal VHS videorekordér Panasonic HD 650 (disponoval jak VPS, tak i PDC), zkusil jsem později řízený záznam ČT i ze satelitu (právě kvůli tomu se dnes vysílá i PDC) a vše proběhlo bez nejmenší chyby. Z komerčních stanic, používajících VPS se mi vybaví jediná - německá SAT1. Pokud si pamatuji, tak jsem ze zvědavosti zkoušel záznam i v tomhle případě a mám ten dojem, že začátek i konec pořadu "proběhl" zcela v pořádku, ovšem reklamní bloky uvnitř pořadu bohužel zůstávaly :-)).

480
Odkladiště / Vysílač místní TV
« kdy: 25. 04. 2010, 23:11:44 »
V našem městě funguje vysílač místního TV vysílání, který vysílá na neobvyklém (na pozemní vysílání) kmitočtu a to 11.785 MHz. Vysílání je tedy zachytitelné běžnými DVB-S přijímači (není kódované) s běžným konvertorem a prakticky jakoukoliv směrovou anténu (parabolu). Firmy toto vysílání běžně zařazují do STA na panelových domech ve městě, většinou jsou pro příjem montovány "obrácené" ofsetové šedesátky paraboly - ráhno s konvertorem je umístěno nahoře (dost divně to vypadá). V blízkosti vysílače dokonce není potřeba ani anténa a postačuje příjem na samotný LNB (mám vyzkoušeno :-). Problém je v tom, že v blízkosti tohoto vysílače signál snadno "přemaže" satelitní příjem (realizovaný správně nasměrovanou a sestavenou anténou) na kritickém kmitočtu (bez ohledu na polaritu, FEC i SR). Ještě nedávno používala přesně tento kmitočet (transpondér na pozici 1W) známá satelitní platforma nejmenovaného rumunského poskytovatele (v inkriminované oblasti nebyl jeho příjem vůbec možný). Teprve přechod programů na jiný trp. mne upozornil na tento problém. Vůbec mi není jasné, na základě jakého povolení vysílání funguje, co si o takové technické anomálii myslíte ?

Stran: 1 ... 30 31 [32] 33