Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pevy

Stran: 1 ... 30 31 [32]
466
Dodatek pro Lumíra: V tom odkazu na polský vysílač Sněžné jámy je chybně uveden výkon analogu na K47 (Polsat). Skutečnost je nyní 100kW ERP (těch 10kW tam bylo před jeho navýšením ještě zhruba před cca dvěma roky).

467
Odkladiště / Re: Vysílač místní TV
« kdy: 27. 04. 2010, 20:19:42 »
Díky za reakce. Oním městem je Litomyšl. Vysílání nemá nic společného s kabelovkou, naopak. Vzhledem k tomu, že místní infokanál dříve vysílal výhradně v kabelové televizi, měl (vzhledem k nezájmu o kabel) minimum diváků. Mnou popsaný systém je výsledné řešení. Ano, rušen byl trp. "rumunů", nyní již (jak je popsáno výše) trp. UPC. Jinak je vysílán jediný TV program, není nijak kódován, označení (které se načte do přijímače) je "DVL". Signál je velmi silný (na vysílač vidím z okna), vyzkoušen příjem na samotný konvertor.

468
Tuto službu jsem "zažil" jako novinku někdy v polovině devadesátých let.  Začátky na ČT byly dost neslavné (časové nepřesnosti, v noci často "zapomenuto" poslat vypínací signál atd.). Později se však tato služba v ČT zautomatizovala a fungovalo to k mé největší spokojenosti (takto jsem si tehdy například nahrával premiéru celého seriálu "Rozhlédni se, člověče"). I když se později hovořilo o využití VPS na Primě, nikdy jsem tam nezaregistroval funkční stav (a určitě jsem to tehdy zkoušel). Jelikož jsem k záznamu používal VHS videorekordér Panasonic HD 650 (disponoval jak VPS, tak i PDC), zkusil jsem později řízený záznam ČT i ze satelitu (právě kvůli tomu se dnes vysílá i PDC) a vše proběhlo bez nejmenší chyby. Z komerčních stanic, používajících VPS se mi vybaví jediná - německá SAT1. Pokud si pamatuji, tak jsem ze zvědavosti zkoušel záznam i v tomhle případě a mám ten dojem, že začátek i konec pořadu "proběhl" zcela v pořádku, ovšem reklamní bloky uvnitř pořadu bohužel zůstávaly :-)).

469
Odkladiště / Vysílač místní TV
« kdy: 25. 04. 2010, 23:11:44 »
V našem městě funguje vysílač místního TV vysílání, který vysílá na neobvyklém (na pozemní vysílání) kmitočtu a to 11.785 MHz. Vysílání je tedy zachytitelné běžnými DVB-S přijímači (není kódované) s běžným konvertorem a prakticky jakoukoliv směrovou anténu (parabolu). Firmy toto vysílání běžně zařazují do STA na panelových domech ve městě, většinou jsou pro příjem montovány "obrácené" ofsetové šedesátky paraboly - ráhno s konvertorem je umístěno nahoře (dost divně to vypadá). V blízkosti vysílače dokonce není potřeba ani anténa a postačuje příjem na samotný LNB (mám vyzkoušeno :-). Problém je v tom, že v blízkosti tohoto vysílače signál snadno "přemaže" satelitní příjem (realizovaný správně nasměrovanou a sestavenou anténou) na kritickém kmitočtu (bez ohledu na polaritu, FEC i SR). Ještě nedávno používala přesně tento kmitočet (transpondér na pozici 1W) známá satelitní platforma nejmenovaného rumunského poskytovatele (v inkriminované oblasti nebyl jeho příjem vůbec možný). Teprve přechod programů na jiný trp. mne upozornil na tento problém. Vůbec mi není jasné, na základě jakého povolení vysílání funguje, co si o takové technické anomálii myslíte ?

470
Analogové vysílání / Re: Analogová Nova
« kdy: 25. 04. 2010, 22:16:40 »
Třeba právě Krásné tipuji na další problém "made in Nova". Pokud odtud pojede DVB-T sníženým výkonem delší dobu (tj. ještě v polovině roku 2011), nevěřím, že by si zde Nova nechala vypnout svůj analog v termínu TPP :-)).

471
Sice se na DVB-T z Krásného běžně nedívám, ale v době několika instalací kamarádům a známým (v prvních dnech vysílání) tam žádné jihomoravské regiony určitě nevysílaly (identifikace byla ČT1 bez JM :-) a troufám si tvrdit, že tomu tak bude i nyní. Nevidím jediný rozumný důvod, proč by to mělo být jinak .

472
Já bych rád dodal k těm Holicím: V celém okolí Holic je na vlastní vysílač Krásné v pohodě vidět (i při jízdě třeba po silnici č.35), takže opravdu pokud nestojí v cestě "něco" zásadního (barák apod.), neměl by být problém s příjmem.
U nás v lokalitě Litomyšl (+ Cerekvice nad Loučnou) bez potíží na běžné síto i bez předzesilovače.

Stran: 1 ... 30 31 [32]