reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pevy

Stran: 1 ... 28 29 [30] 31
436
Jinak je mi jasné, že teď můžeme jen čekat. Potěšitelný je ale už jenom ten fakt, že k tomu odkódování opravdu dojde  :)

437
Jo, telefonovat umím, ale nemyslím si, že bych já něco nějak svým počínáním změnil. Ale já zde reaguji na vyjádření předchozích diskutujících, kteří (někteří :-) měli silné řeči o tom, jak budou "urgovat" - ti tedy asi něco změnit dokážou, nebo jenom tak machrují ?  :(

438
Tak to raději "zaurgujte", aby to šlo na kartách všem (když už nejsou schopni to hned pustit úplně volně). Ach jo, vědí to předem, ale zase asi budem čekat na byrokratický český licenční kolotoč. Přesně jako u Beatu, takže zase bude ticho ještě dva měsíce ?  :'(

439
Moravská verze se bude lišit jenom reklamními bloky. To s těmi zákazníky máte odkud ? Píše se, že vysílání je (zatím) NEVEŘEJNÉ. Jde to snad na karty CSlink/Gital ? Máte-li někdo zkušenost = jde vám vysílání CR, byť je kódované, napište.

440
Digitální rozhlas / Re: Digitální rozhlas - zkušenosti
« kdy: 03. 06. 2010, 15:28:29 »
V tom případě (tedy nezlobte se na mne :-)) dám raději těch 500,-Kč za použitý DVB-S přijímač a těch stanic (včetně německých) budu mít mnohanásobně víc a hlavně budu mít i některé české (vč. Beatu) a slovenské...O parabole s konvertorem se nezmiňuji, to se dá dohromady pořídit za nějaké tři až čtyři stovky.

441
Analogový rozhlas / Re: Es vrstva
« kdy: 02. 06. 2010, 15:13:52 »
Na 107,6 jsem to nedávno zaznamenal taky. Zprvu jsem byl totiž překvapen zhoršeným příjmem Beatu z Rychnova n.K., poté, co se ozvali nějací skandinávci (tedy asi to Finsko), se situace vyjasnila. Kdysi jsem extrémní podmínky v tomto směru zaznamenal v době olympiády v Moskvě (asi v.r.1980), kdy jsem měl celé léto na TV předvoleny kanály I.TV pásma a skoro každý večer tam byl nějaký signál, někdy lepší, jindy horší. Bývalo tam velmi často Španělsko, ale i Švédsko, Norsko, méně často Itálie a když nic jiného, tak ruský první program to jistil :-)). Později v 90. letech byly velmi dobré podmínky v době, kdy už se tu dost využívalo dnešní pásmo CCIR. Přesto se občas stalo, že rušící vysílač "přetlačil" i dost silné místní stanice a já díky RDS zjišťoval, co jsem to vlastně chytil. Tehdy (myslím) hrály zejména řecké stanice.

442
Pokud nepoužíváte předzesilovač (u VKV to nepředpokládám) a rád improvizujete, je technicky nejjednodušší použít nějaké kvalitnější relé (kvůli přepínacím kontaktům = průchod vf signálu) a to připojit pomocí vf výhybek (stejně se odděluje ss napájení předzesilovačů u antén) k napájecímu zdroji u přijímače (pouze po koax. kabelu). Bez napájecího napětí pak bude přepnuto na anténu 1, s napájecím napětím na anténu 2.

443
Rozhlasové stanice a jejich program / Re: FM
« kdy: 01. 06. 2010, 15:48:27 »
Jasně, na ten HK se (zatím) taky docela těším, protože i ten chystaný kmitočet je tam (pro mne) velmi vyhovující :-)). Pokud se ovšem Country rádio objeví i na satelitu, opovažuji se tvrdit, že tím momentem (pro mne osobně !!) padá veškeré FM "pachtění" a satelitní příjem si zřizuji i v práci :-))).

444
Rozhlasové stanice a jejich program / Re: FM
« kdy: 01. 06. 2010, 14:35:56 »
To je teda krasojízda, kdyby "jelo" Country rádio aspoň z poloviny tak, jako Beat, byl bych nadšen :-)).

445
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 25. 05. 2010, 15:56:15 »
Osobně sázím na možnost b). Co jiného ?

446
Jak jste zjistil, že na K39 máte Ostravu -Hladnov a nikoliv Krásné (multiplex 2 :-)) ??

447
Rozhlasové stanice a jejich program / Re: FM
« kdy: 14. 05. 2010, 12:55:15 »
Já jenom doufám, že (pokud už o tom uvažují nebo jednají) si včas opatří licenci k satelitnímu vysílání. Nerad bych, abychom my, natěšení posluchači, zase čekali na uvolnění zakódovaného signálu tohoto rádia (jako to bylo při startu Beatu ze satelitu). Snad to není zas takový problém :-)).

448
Moje reakce na Juldu Fuldu: Až se budu nastavováním parabol živit, potom si asi koupím i pořádný měřák. Pokud si to nastavuji pro sebe (či pro kamaráda nebo příbuzného) = čistě ze záliby k této technice, potom normálně nastavuju podle "teploměrů". Dělal jsem to tak před deseti lety a dělam to i dnes. Při trpělivé práci jsem s tím nikdy neměl problém, který by se nedal vyřešit amatérskými prostředky.

449
Pro mne v dnešní době (a hlavně v dnešní podobě) rozhlas na AM význam nemá. Jisté ospravedlnění vidím ve zmíněném poslechu v zahraničí a ano, poslouchat Country rádio na AM je sice příjemné, ale to je (podle mne) ještě lepší na FM. A tam, kde jde velmi dobře AM ze Zbraslavi (střední Čechy), velmi pravděpodobně jde CR i na FM. Pokud bych měl doma na AM ono Country rádio (bez jiné možnosti příjmu), asi bych ho tam taky poslouchal, ale měl-li bych lepší možnost (FM,net), určitě bych s radostí AM opustil.

450
Rozhlasové stanice a jejich program / Re: FM
« kdy: 13. 05. 2010, 10:08:23 »
ad José: Ten tvůj příměr Bayern 3 vs. Antenne s Radiožurnálem vs. Impuls, F1 atd. je velmi výstižný !! Taky jsem si všiml, že máš v profilu hezkou fotečku (jsi prostě pes :-))).
ad Dan Rozsíval: No já bych s FM taky moc rád skoncoval, jenomže na té Astře je z našich stanic jenom ČRo, Proglas a Beat, což je pořád hrozně málo a já osobně tam nejvíc postrádám třeba takové Country rádio (dnes už to ovšem nemusí být JEDINĚ toto rádio s tímto žánrem). Bohužel, netovým připojením disponuji jenom doma, takže třeba na chatě (kde se od jara do podzimu často zdržuji) mi zbývá jenom ten satelit (a samozřejmě FM se svou bídnou nabídkou).

Stran: 1 ... 28 29 [30] 31

reklama