reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pevy

Stran: 1 ... 27 28 [29] 30 31
421
Analogové vysílání / Re: 44. kanál - záhada vyřešena
« kdy: 29. 06. 2010, 15:16:33 »
Nejsem si jist tou lištou s informací o vypnutí, ale nemohl by to být i vysílač malého výkonu Špindlerův Mlýn/Medvědín s ČT2 na K44 ? Ten chytám velmi slabě i u nás na Litomyšlsku a asi by mohl být zachytitelný i v Praze. Je to ale jenom moje domněnka...

422
Jednoduše zkuste (třeba až budou výpadky, ale klidně hned) vyřadit rozbočovač a porovnat kvalitu signálu na indikaci přijímače - pro porovnání to bude bohatě stačit. Pokud jde o klasický rozbočovač, tak zesilovač by s největší pravděpodobností pomohl (je otázka, zda to bude stačit). Jde o to, zda se vám vyplatí (= jestli budete chtít) do toho na tak krátkou dobu něco investovat.

423
Kámoš si tuto TV kupoval loni před vánocemi. TV byla sice "vybíravá" na typ modulu (např. univerzál Zetacam se Skylink kartou v ní nešel), ale po nainstalování nového modulu Eurocam/CW chodí vše od Skylinku v pohodě, včetně HD.

424
Předpokládám, že startu muxu 1 z Tlusté hory + Ploštin na K33 bude předcházet vypnutí analogové ČT1 z Radíkova u Olomouce na témže kmitočtu. U Pradědu urychlení s největší pravděpodobností nebude, neboť tam půjde o přechod "střihem" namísto analogu (K36) - a tam vlastně půjde o přechod střihem i u muxu 2 za rok, což jistě bude zážitek (na K53 tam totiž vysílá analogová Nova :-).

425
To ale nic nemění na tom, že ve Sloupnici (kterou celkem znám :-) by Krásné mělo jít celkem bez větších problémů (snad až na extrémně špatná místa v Dolní Sloupnici). Odkud jste doma do této chvíle přijímali analogovou televizi ? Pokud odpovíte, že z Krásného (včetně TV Prima), pak je chyba jednoznačně u vás.

426
Kdyby tam bylo stereo v té kvalitě, kterou AM nabízí, nic by se nezměnilo (aspoň na mém hodnocení). Právě naopak. To raději mono v perfektní kvalitě, než stereo v mizerné....

427
Analogový rozhlas / Re: Country rádio v Kutné hoře
« kdy: 22. 06. 2010, 15:34:28 »
Pro východní oblast od Kutné hory (Pardubicko) by bylo velmi výhodné "prohození" kmitočtů mezi Beatem a Country (87,7 x 107,5). Beat má další vysílače v HK i v Pardubicích, omezení z tohoto směru by mu zdaleka tolik nevadilo. Samozřejmě Beat k tomu nepřistoupí, to je jasné .

428
Ale v přehledu Praděd chybí (i když v nadpise je taky)...

429
Proč vedou od symetrizačního členu dva kabely ? A jak jsou k tomuto členu připojeny ?

430
Rozhlasové stanice a jejich program / Re: FM
« kdy: 21. 06. 2010, 13:06:35 »
Evropa 2 z Vrchlabí (106,4) bude rušit místní vysílač (106,2) v Mladé Boleslavi maximálně na vysoce "kvalitních" přijímačích  :D

431
Ale já jsem to nemyslel tak, že by DNES nebyl k dispozici náhradní kmitočet. Uvažoval jsem o CELKOVÉM kmitočtovém přídělu pro jednotlivé oblasti. V prvním návrhu TPP (který nebyl schválen) byl třeba pro Černou horu navrhován K38. Ten tam pořád je k dispozici, ale pokud se tam vzdáme K40, příjdeme o jeden příděl pro tuto lokalitu. A ten nám tam bude (a tomu věřím) jednou chybět.

432
Analogový rozhlas / Re: Country rádio v Kutné hoře
« kdy: 17. 06. 2010, 23:22:21 »
To rádio Černá hora 87,8 je u mne hlavní kámen úrazu (jeho signál tady doslova "ohýbá" anténu). Chystám se vyzkoušet příjem na některých (z dřívějška prověřených) místech v okolí.
Každopádně plánovaný vysílač v Hradci Králové (104,1, přiklepnutý Country rádiu minulý týden), to bude jiná káva a nakonec tu budeme mít i (snad už brzy) volné vysílání ze satelitu.  :)

433
Jsem přímo z Litomyšlska a hlasoval jsem pro třetí možnost, tj. že ke kolizím dojde, ale nebude to tak významné. Jednak podle zkušeností z mého okolí z Černé hory je (a vždy byl) velmi kvalitní signál s minimálními odrazy (na rozdíl od příjmu z Krásného, nemluvě už o "lokálech" typu Litický chlum či Kamenná horka. Za druhé velmi dobře zde jde jak Kojál (kupodivu ve srovnání s analogem nad očekávání dobře, podobně jako Ještěd), tak Černá hora (ta je převážně znatelně silnější, ale na Poličsku už to bude vycházet na stejno). Myslím si, že pokud bude někdo odkázán opravdu jen na tyto dva vysílače (dilema), lze to vyřešit i tím, že bude použita jedna anténa na mux 1 z Kojálu (K29) a druhá na mux 2+3 z Černé hory (K61+60). Určitě ale bude omezen teoreticky možný dosah K40 z obou vysílačů v praxi. Při problémech s Černou horou budou existovat už od počátku alternativy v podobě příjmu muxu 1 z Krásného, Ještědu, příp. z tou dobou spouštěného Pradědu. Horší to bude s problémem u muxu 2 z Kojálu, kde v době jeho startu nebude ještě možné alternovat Praděd (K53 tam má být spuštěn až za rok) a jediná další alternativa - Krásné - stále ještě nepojede na svůj definitivní deklarovaný výkon. Kupříkladu třeba zmiňovaná Javořice se na Poličsku k příjmu prakticky vůbec nepoužívá (a z historie u analogu nikdy ani nepoužívala). Já vidím hlavní problém už v té mezinárodní koordinaci, pokud my ustoupíme od tohoto "souběhu", přijdeme (odstoupením od této kolize) o jeden kmitočtový příděl na jednom (nebo druhém) vysílači.

434
Analogový rozhlas / Country rádio
« kdy: 17. 06. 2010, 17:33:01 »
Dle informace přímo z vysílání byl právě spuštěn nový vysílač Country rádia v Kutné hoře na kmitočtu 87,7 MHz. Jaký máte příjem zejména východním směrem (na Pardubice) ?

435
Další analogový program tam nevysílal z prostého důvodu. Pro toto stanoviště byl mezinárodní kmitočet = 54.kanál. A problém využití K54 a K55 u nás je snad dostatečně známý. Není náhoda, že jak onen K54, tak i dodnes zde využívaný K37 figurují i v přidělených kmitočtech pro DVB-T v této oblasti.

Stran: 1 ... 27 28 [29] 30 31

reklama