Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Butes

Stran: 1 2 [3]
31
V roce 2011 se připravme s největší pravděpodobností na příliv 3D televizí od světoznámých výrobců TV (Panasonic, Philips, Samsung) již od základních modelů, ale i úhlopříček 32". Viz. následující stránky: http://www.3d-led-tv-2011.nl/. Veletrh spotřební elektroniky napoví již v lednu. Můžeme se těšit na reportáž z CES 2011 z Las vegas? 8)

32
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / DVB-T2 televize
« kdy: 20. 12. 2010, 12:00:34 »
Že by jsme se konečně dočkali a rok 2011 se stal alespoň u prémiových modelů některých značek TV symbolem pro integraci tunerů DVB-T2? Po pátrání po nové modelové řadě Philips 2011 jsem narazil na informaci o implemetaci T2 tuneru u nejvyšší řady 9000. Mrkněte.
http://www.supportforum.philips.com/showthread.php?857-About-2011-models

P.S. Všem nejmenovaným rýpalům, jde o neoficiální informaci. Radši to zde uvádím dopředu. ::)

33
Obecně, kdo bydlí v lokalitách na Blanensku, ví  s jakými problémy se místní setkávají při příjmu signálu digitálního signálu z Kojálu. Dané je to samozřejmě geografickými podmínkami lokality.
V Boskovicích bude problém v blízké době vyřešen, tedy nejspíš.
Problém je však i v jiných lokalitách. Např. Letovice. Obraz při zhoršených klimatických podmínkách vypadává, kostičkuje apod. Osobně jsem problém popsal ČTÚ a v nejbližší době mají přijet s měřící technikou. Je možné, že problém není jen nedostatečným pokrytím města, ale i možným rušením. V blízkém okolí se vyskytují antény radioamatérů. Prosím všechny, kdo má podobné problémy v tomto městě či blízkém okolí, o avízo. ČTÚ chce vědět, zda problém má více domácností.
Podotýkám, že v anténě by problém být neměl. Anténa Vaten-husté síto(21-69k),nízkošumový zesilovač Teroz, 30m kabelu Belden.

34
Po dlouhých debatách ohledně špatných příjmových podmínek digitálního signálu z Kojálu se obyvatelé Boskovic dočkají některé formy dokrytí.
http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/boskovice-pisi-stiznost-temer-nemaji-digitalni-sig.html

Tiskový mluvčí ČT se zmiňuje o různých formách distribuce signálu.  „Podle výsledků by bylo posílení sítě 1 vhodné. Nyní řešíme, zda dodat digitální převaděč, opakovač nebo problém řešit jinak. Obrátili jsme se na České radiokomunikace s návrhem společného postupu, aby byla naplněna podmínka úplné programové nabídky eventuálního digitálního dokrývače pro Boskovice.“
Jak chápat rozdíly mezi termíny digitální opakovač, digitální převaděč či problém řešit jinak:)?
Co je pro koncového uživatele příznivější z hlediska příjmových podmínek, požadavků na anténní techniku koncového uživatele?
 

35
Zdravím všechny nadšence a lovce DVB-T 8). Před několika lety jsem navštívil rozhlednu Horní Les (u obce Rovečné) na Vysočině. Už tenkrát na mě výhled udělal dojem. Člověk vidí ve výšce asi 803m n. m., kde je vyhlídková plošina, doslova 360 st. kolem sebe do pěkných dálek. Podle  měření výškových profilů je vidět min. 5 silných vysílačů DVB-T pouhým okem!!! Neměřili jste někdo náhodou na této kótě co se dá chytit? Stálo by to za to.

Stran: 1 2 [3]