Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Butes

Stran: [1] 2 3
1
V souvislosti s nepokoji na Ukrajině by mě zajímalo, co vysílají ukrajinské televize. Není někdo na východním Slovensku v dosahu ukrajinských vysílačů? Zajímalo by mě, zda jsou média stále kontrolována státní mocí nebo jedou, jako by se nechumelilo. Někde jsem četl, že aktivisté chtěli napadnout lvovskou televizní věž. Tohle video nechám bez komentáře. http://gloria.tv/?media=540709

2
Na mapavysilacu.cz se objevila mapa pokrytí slatiňanského vysílače, který na 48, kanálu má vysílat multiplex 4. Nevěřím, že 20kW ERP bude mít takto chabé pokrytí. Nedaleký vysílač Chlum na 45. kanálu s polovičním výkonem má dosah vysílače mnohem větší. Na jih od Slatiňan prakticky síla pokrytí rapidně klesá. Je možné, že tam bude silně směrový AS na sever, který poslouží k pokrytí měst Chrudim a Pardubice?

3
Ve Svitavách uspořádali mezi lidmi anketu, ve které se místních ptají, kterou televizi by rádi uvítali v digitální síti. Některé televize nedávají v anketě smysl, zvlášť když v dohledně době odstartuje RS7 a MUX3 v místě taky vysílá. http://www.svitavy.cz/cs/m-2649-anketa-tv-vysilani/

4
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pustila ven informaci o prováděcí vyhlášce ke snížené hlasitosti reklam a teleshoppingů od 1.6.2013. Bude mě zajímat, zda se vyhláška dotkne i televize Šlágr. Vlastně celého jejího vysílání, když ho lze pokládat za teleshoppingové. Je určitě záslužné, že se srovná hlasitost jednoho programu na jednu úroveň. Horší je to ale napříč všemi televizemi. Přepnutí z ČT např. na Óčko trhá člověku doslova uši. Nemělo by být přeci problém srovnat hlasitost ve všech multiplexech? Opět dané třeba vyhláškou. Jaký na to máte názor?
http://www.rrtv.cz/cz/files/press/TZ_hlasitost.pdf

5
Po nějaké té době jsem se vydal do okolí Dědové na Hlinecku. Příjem relativně silného vysílače Klodko/Czarna Gora je znemožněn kvůli kanálům 55,58 na Bukové hoře. Multiplex3 na 25 kanálu znemožňuje přijímat zase silná Černá studnice. Výjimečná je tato lokalita pro příjem německého vysílače Löbau. Funguje bohužel jen 27 kanál. 36 přebíjí Praděd. Posílám pár obrázků. Nechybí ani 21 kanál z Černé hory.

6
Založením tohoto tématu si slibuji větší informovanost a diskusi lidí ohledně tří nejhůře pokrytých (prakticky vůbec nepokrytých) okresů signálem multiplexu 4. Tristní je stav multiplexu 4 v okresu Blansko. Ten spolu s okresem Jeseník (0%) a Šumperk (1,5%) nedosahuje ani deseti procent pokrytí území. Přesněji řečeno 7,2% (podle modelu ČTÚ). Zajímala by mně dostavba multiplexu 4 právě v této oblasti. Navíc, na Blanensku je proto skvělá kóta Svárov s 590 metry nad mořem, na které stojí nejvyšší BTS stožár O2 v Česku vysoký 70 metrů! Vysílač zde umístěný by pokryl velkou část okresu Blansko i malou část okresu Svitavy (Jevíčsko).
Podle informací starých necelý rok by měl vysílač pro Blanensko stát na rozhledně Veselici u Blanska. http://home.tiscali.cz/antene/Veselice/Veselice.html
Domnívám se, že Svárov by byl mnohem lepší stanoviště. http://www.mapy.cz/#x=16.633541&y=49.584690&z=14&t=s&l=16&q=Kamenn%25C3%25A1%2520svatba&qp=16.595740_49.590543_16.630025_49.602047_14
Foto Svárova: http://home.tiscali.cz/antene/Svarov/Svarov.html

Blanensko jsem rozebral z toho důvodu, že zde pobývám, ale na Jesenicku by měl být umístěn vysílač někde poblíž Jeseníku. Na Šumpersku se podle poslední mapy zatím neplánuje nic.

7
S končícími třemi okruhy ČRo (Česko, 6, Lenardo) by mělo v těchto dnech dojít v DVB-T ke změně datového toku v rámci multiplexu 1. Otázkou je, zda si polepší ČT, ČRo, nebo zde zůstane rezerva.

8
Při sledování debaty k rozdělení ČR a SR z vily Tugendhat v Brně pozoruji subjektivně nižší datový tok u ČT1 oproti STV1 na platformě Skylink (SD). Může někdo objektivně naměřit datový tok u tohoto pořadu v DVB-S? Kdo má možnost změřit i DVB-T, má čas do 13h:).
P.S. Na STV1 zhruba v polovině pořadu je piktogram HD naživo.

9
Náhodou, nevlastníte někdo spektrák Promax Prolink 3 premium? Zajímaly by mě vaše zkušenosti. Poměrně zachovalý kousek se mě dostal do ruky, ale problém je v tom, že baterka je na odpis a bez té se nedá vcelku fungovat. Kolik může být  zůstatková hodnota přístroje? Cena nové baterky je necelých 6 tisíc. Umí analyzovat DVB-T, DVB-S, vše MPEG-2. O analogu se nezmiňuji. Klidně po mailu. Firmware přístroje je 2.34. Nikde jsem nedohledal, zda existuje novější.

12
Dnešní nadpis týdenní revize vystihuje problematiku DVB-T vs. nasazení DVB-T2 par excellence. Pokud není tlak nových televizí na další kapacitu, není důvod v současné době prosazovat standard, který trh nevyžaduje narozdíl od tlaku operátorů a provozovatelů těchto služeb. Současný stav plně dostačuje. ČT by jistě uvítala (samozřejmě bezplatně) další provoz HD programů v perspektivním MUXu 3. Datový tok ČT1 HD 5,9 MBit/s a ČT4 HD 6,7 MBit/s je plně dostačující. A neznámá stanice je opravdu v celostatním měřítku TV Metropol. CDG na pilotní program Metropol TV vyměřila 2,8 MBit/s. V multiplexu 3 zbývá 1-3 MBit, což by mohlo stačit pro jednu televizní stanici a zbytek zájemců by obsoužil MUX 4 s dostatečně volnou kapacitou.
http://www.digitv.cz/Dokumenty/Oznameni_19_Jul_2012-CDG_navrh.pdf

13
Odkladiště / Hic i na nejvyšším místě v ČR!
« kdy: 30. 06. 2012, 21:30:40 »
Zajímavá byla dnes krátka vsuvka ve večerních Událostech (začátek 9:02 - http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/212411000100630/), která byla vložena do reportáže o panujících vedrech. Reportérka byla zhruba ve výšce 1633 metrů nad mořem a naměřila 22 stupňů Celsia. A kdeže to vlastně byla? Zvláštní bylo, že se dostala na nejvyšší ochoz vysílače Praděd za plného provozu. Z vlastní zkušenosti vím, že to je pro civilní osoby za plného provozu vysílače nemožné a to vzhledem k silnému elektromagnetickému poli. Ale, vlastně nedivím se, šarm reportérky by možná ošálil kdejakého správce vysílače. 8)

14
Analogový rozhlas / Rádio/magnetofon se vstupem na VKV 75Ohm
« kdy: 20. 06. 2012, 12:27:55 »
V těchto parnech bych na zahradu bral kvalitní rádiopřijímač, který má vstup na VKV dipól. Existuje vůbec něco takového? Bohužel jsem v lokalitě, kde je na klasický prut téměř nemožné něco zachytit. Je mi jedno zda to bude jenom rádio nebo radiomagnetofon. Tunery s vkv vstupem začínají až minimálně u mikrosystému a to na zhradu určitě nechci. Díky za rady.

15
Při cestě do Krkonoš jsem obhlédl situaci na plánovaném vysílači mutliplexu 4 v Chlumu u Hradce Králové. Duo Pařez a Železný opět nezklamalo. Avizovaný vysílač pro východní Čechy je doslova a do písmene bludička. Dávno není na vrcholu věže AS z dob analogu, který by se dozajista pro všesměrové šíření signálu hodil. http://gsmweb.cz/foto.php?op=eurotel&cid=6076&okres=HK

Místo toho je ani ne na vrcholu nová a upozorňuji jediná rakvička namířená na Hradec Králové. Nic jiného na věži není :-\. Mapy, které ono zmíněné duo předvedlo, neskrývají za mák pravdy. Připomínám, že foto vzniklo dne 16.6.2012. 

Vysílač má mít výkon 10kW na 45kanálu.

Stran: [1] 2 3