Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Aleon

Stran: [1]
1
Tak se podarilo.

TV funguje, jedou i HD kanaly, sila signalu je perfektni (presna cisla vam ted nereknu) i se 60-tkou.
Problem byl v tom, ze jsem tocil na pravou stranu od Astry 19.2E a mel jsem tocit doleva. Spatne jsem se podival na pozice, proto me nenapadlo zkusit otocit doleva.

Jinak je to hodne provizorni reseni, ktere tak pocitam bude do mesice predelano na trvale reseni (stozar na strese).

2
to YABAKA a Stasi-DDR: jak jsem psal, chtěl jsem si provizorně zprovoznit TV, než budu mít vybudovaný stožár na střeše, kam bude parabola umístěna natrvalo, k tomuto si nebudu zvát profíka, který si za to nechá samozřejmě zaplatit, abych si ho zval podruhé, když budu dávat parabolu na střechu.
Žádal jsem o konstruktivní radu, jestli něco nedělám špatně nebo zda není problém v hardware, který mám a ne o podobné výlevy ...

to Zdenda F.: díky, ještě to dnes zkusím, jak jsem se díval na webu, který jsem zde udával, tak musím pro nalazení se na 23,5E otočit anténu doleva oproti 19,2E.

3
Zdravím,

po přestěhování a než budu mít na střeše vybudovaný stožár, jsem zkoušel naladit satelit zatím provizorně ze země, ale nějak se mě nedaří chytit signál.
Používám Skylink - jestli se nepletu, tak musím parabolu nasměrovat na satelit Astra 23,5E.
Zde -> http://www.digitalnitelevize.cz/nastroje/nastaveni-paraboly/ jsem si našel, jak nastavit parabolu, ale jak se snažím, tak žádný výsledek - teda výsledek mám - naladím se na satelit Astra 19.2E - úroveň signálu i kvalita jsou ok, ale co jsem se díval, všechny kanály jedou práve přes Astra 23.5E. Tam se dostanu s kvalitou na 91 (ze 100), ale úroveň signálu 0.
Bojím se, že jakmile budu parabolu dávat na střechu, tak se problém bude opakovat a já v podstate nic nechytnu.
Parabolu mám o průměru 60 cm a konvertor je jednoduchý (je to set, co jsem měl pro příjem UPC satelitu, ale tam to bylo nasměrované na satelit Thor - a vše fungovalu skvěle)

Zkuste mě, jako laikovy v této oblasti, poradit, jestli něco nedělám špatně nebo jestli není nějaký fígl na správné nasměrování paraboly na Astru 23,5E.

Díky za konstruktivní nápady.

4
Ta strecha jsou nekolikarade pasy

Jinak ja bych na to myslel, kdyz se delala strecha - jenze ten dum jsme koupili hotovy, takze tohle jsem nemohl ovlivnit ...

5
Zdravim,

mel bych dotaz zde na zkusene - mame bungalov ctvercoveho pudorysu a na strechu bych chtel pridelat satelitni antenu - bohuzel neni na strese udelan stozar ani nic, na co bych antenu pridelal (leda komin, ale na ten to davat nebudu, abych pak antenu i s kominem nehledal dole) - takze budu muset vymyslet nejaky stozar - ale otazka je, jak se to da provest, aniz by clovek narusil strechu - krytina je plechova (https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQHPQJZYvO92f8Poh3QXl4kX-J_xVzloe9a7RfAWfE_bsPDNuhwZA).

V tomto si vubec nevim rady, jestli se to da udelat a pripadne jak.

Za odpovedi dekuji.

Stran: [1]