Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - V. V.

Stran: [1]
1
Skylink / Re:skylink v karavanu?
« kdy: 17. 06. 2014, 14:25:18 »
...z čehož vyplývá, že platnost zápisů rozhodně není uvedených 10 dní, (pravda je 14), pokud v prvních čtrnácti dnech nezapnete satelit vůbec, je třeba ve druhých čtrnácti jej mít zapnutý alespoň 3 minuty.
Pokud jej zapnete v prvních nebo druhých čtrnácti, tak aspoň na 3 min, tím dojde k prodloužení o dalších 14.
Pojede hned, budete tam mít totiž třicetidenní zápis.
Vůbec zápisy neřešte a klidně jeďte. Pokud karta nepojede, jakmile to budete zprovozňovat, počkejte 3 minuty. Pokud to bude za delší dobu, než po třiceti dnech po posledních zápisech, čekejte 30.
Ověřeno na chatě - funguje to spolehlivě.
 A pokud by nejela, zapněte na třeba ČT1 (ne HD), nepřepínejte a počkejte, než se karta sama rozjede. Na HD kanálech chodí méně zápisů.

3
Naprostý souhlas, do těchto televizí může volat jen nesvéprávný, anebo naprostý magor...

4
Nenapsal jste zásadní věc - o jakou jde TV. Pokud se to projevovalo i dřív a teď víc, zřejmě máte satelit v jiné poloze a odrazem dochází k rušení.
 Zásadní věcí je ale typ televize, zda jde o nějakou, která komunikuje s ovladačem obousměrně (tyto ovladače jsou většinou s displejem) - a tedy zda i TV něco vysílá. Obyčejné LCD TV totiž nic nevysílají.
 Neruší to ovládání satelitu náhodou ovladač televize, na kterém je, aniž byste to tušil, trvale stlačené nějaké tlačítko? K této variantě se přikláním. Doporučuju jako první odnést z místnosti ovladač televize a vyzkoušet satelit, případně se podívat na diodu ovladače TV přes fotoaparát, třeba i jen na mobilu. Takto uvidíte, zda LED nebliká trvale. V tomto případě by nešlo satelit ovládat, signály obou zařízení by se míchaly.
Totiž i kdyby ta TV měla nějaké "vysílání" signálu směrem k ovladači, určitě by nebylo nepřetržité a určitě by tedy nerušila trvale...

5
Ano, to jsem psal  především o kartách  0D03, to jsem tam zapomněl napsat. Naprostý souhlas.

6
Vzniká tady nepřehledná, i když místy úsměvná diskuse.
Je tu spousta omylů a hlavně bouře ve sklenici vody.
Dvacet tisíc lidí dostane časopis, ve kterém se dozví, že byli vytipováni, že jim přijde karta. Dá se odhadnout, že to nebude náhodný výběr, ale ti, co si někdy něco předplatili, u nichž je naděje, že by to mohli udělat zase. Na starých kartách toto samozřejmě nelze.
Tito vytipovaní to můžou samozřejmě odmítnout přes web nebo telefon (vřele nedoporučuji použít zrovna telefon, kdo někdy volal na Skylink, ví).
Toto je jednoduchý tah  Skylinku, jak ušetřit na zbytečném poštovném pro případ, že zákazník kartu nepřevezme.
(V nejhorším případě 20 000 x 43 (nejlevnější dobírka) = 860 000,-Kč).
Nakonec ani  nic odmítat nemusíte - stačí poučit členy domácnosti, aby nic nepřebírali a neplatili.
Takže zákazník samozřejmě vědět bude, že mu karta přijde. Pokud si časopis nepřečte, zásilka samozřejmě bude do vlastních rukou, to ví každý, kdo přímo u Skylinku někdy kartu měnil.
Pokud to pošťačka i tak dá manželce a ta to zaplatí (u nás běžná věc), je to výhradně chyba těch dvou.
Žádná smlouva se převzetím ve smyslu povinnosti platit poplatky neuzavírá, to ví každý, kdo je u Skylinku a nikdy nemusíte tu kartu zasunout do přijímače.
Při nezaplacení poplatku je karta okamžitě zablokována, to ví každý, kdo třeba z důvodu odjezdu na delší dobu pryč např. na 3 měsíce servisní poplatek nehradil.
Skylink z tohoto důvodu nic nevymáhá (není co - nevznikla mu žádná škoda - protože službu právě z důvodu neuhrazení poplatku neposkytoval).
Jen z tohoto důvodu, aby Skylink nemusel nikdy nic vymáhat má předplatné typu "Zaplať a dívej se".
Žádná povinnost platit byť jen servisní poplatek neexistuje.

Stran: [1]