Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - KarelH

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
16
Moc děkuji. Hodně mi to pomohlo, včetně těch pokeců. Asi se poohlédnu po něčem jiném  :).
Ok, není zač. Nějakou dobrou anténu by vám mohl doporučit Kuba Melín, Pamětník, nebo někdo jiný :) , jinak něco si můžete taky přečíst tady v tomhle tématu http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1579.0.

17
Prosím Vás, je ta anténa do 69 kanálu, nebo jenom do 60? Někde píši tak a jinde onak. Potřebuji anténu do volného prostoru bez odrazů na vertikál a tohle se mi líbí nejvíc. Popřípadě poraďte něco podobného se zadním úchytem do 69 kanálu. Děkuji

Dobrý večer, snad vám tohle alespoň trochu pomůže http://www.zoznam.sk/3944/porovnani-anten-alcad-mereni-dvb-t-u-obce-bystre-na-okraji-pardubickeho-kraje/ a http://www.zoznam.sk/4007/porovnani-tri-anten-pro-pozemni-prijem/. Podle těch informací co tam jsou napsané, by měla ta anténa být do 69. kanálu.
Ještě tady taky něco o tom je http://www.antech.cz/cz/pdf/kat-cz-bu1.pdf

Hezký večer


18
Tak ještě při tomhle "testu kódování" byly změněny pidy programu Prima LOVE, na Video-PID 3265, Audio-PID 3266, aktuálně bez kódování tam jsou pidy Video-PID 513 a Audio-PID 514.

19
Tak v cca 22:05 byl příznak kódování odstraněn z vysílání.

20
Dobrý večer, před chvilkou jsem zaznamenal u programu Prima LOVE příznak kódování, tento program přijímám přes DVB-T (Plzeň Krašov), zkusil jsem naladit tento program na 2 set-top boxech (Showbox S700 a Technisat DigiPal 2) a oba ukazují, že Prima LOVE je kódována, ale normálně běží.

Tak Showbox S700, ukazuje že je program kódován systémy Irdeto a Cryptoworks.

Pokud je to možné, zkuste to někdo naladit a pak napsat vlastní zkušenost.

21
Dobrý večer, snad vám tohle pomůže http://www.google.cz/forum/topic-55059/, jinak jak se tam píše, musíte mít set-top box, který to umí.

ps: nebo taky je možnost koupit, http://shop.olmi.cz/zbozi/583-prepinac-0-12v tento přepínač 0/12V, a můžete tak mít až celkem 32 satelitních pozic (2x diseq přepínač 16/1), nebo prostě jen zapojit 2 Diseq přepínače (třeba 4/1 a 2/1)

Hezký večer

Díky.
Takže jestli to dobře chápu, tak na kabel můžu připojit přepínač 2/1 a na něj připojit jednu parabolu s motorem a zároveň přepínač 4/1 na parabolu s multifokusem?
Nebo je jednodušší si koupit 8/1, i když je o hodně dražší?

Dobrý den, když budete mít ten přepínač 0/12V, tak na něj můžete připojit 1x Diseq přepínač (třeba ten 4/1) + třeba ten motor (ale váš set-top box musí podporovat přepínání 0/12V a ještě taky by jste měl mít přivedené napájení ze set-top boxu do toho přepínače). Pokud jste ve vaší odpověďi tím "přepínač 2/1" myslel Diseq přepínač, tak tahle kombinace (1x Diseq přepínač a motor), by asi nefungovala. Pokud tedy chcete mít zapojený motor a ještě 1x Diseq přepínač do jednoho set-top boxu, tak je asi nejlepší volbou pořídit si ten přepínač 0/12V.
ps: Já mám například tím přepínačem 0/12V zapojeny 2 Diseq přepínače (2/1 a 4/1), kombinaci 1x Diseq a motor jsem ale nezkoušel

Hezký den

22
Chtěl jsem se jen zeptat ty DISEq přepínače, jdou zapojovat do kaskády, nebo kdybych chtěl 5 družic tak potřebuju 8/1? Ač jsem toho docela dost přečetl, tak jsem tohle nikde neviděl.
Já jsem měl parabolu (100cm) s motorem, ale zničil mi ho blesk a teď mám pár let jen 19E. Letos bych si ale asi dal nějakou 80 s multifokusem 19E, 13E + něco dalšího. A možná si tam spátky hodím i ten motor.
A pokud jde o sport, tak nějaký byl i na 42E v tureckých televizích.

Dobrý večer, snad vám tohle pomůže http://www.google.cz/forum/topic-55059/, jinak jak se tam píše, musíte mít set-top box, který to umí.

ps: nebo taky je možnost koupit, http://shop.olmi.cz/zbozi/583-prepinac-0-12v tento přepínač 0/12V, a můžete tak mít až celkem 32 satelitních pozic (2x diseq přepínač 16/1), nebo prostě jen zapojit 2 Diseq přepínače (třeba 4/1 a 2/1)

Hezký večer

23
Dobrý večer, jak píše Filip Heczko, tak určitě je lepší volba síto, než ta anténa Color Standart+ (která je určená hlavně pro příjem kanálů 60-69). Nebo pak ještě může být zajímavá anténa Color DIGI-maxi (http://www.televiznianteny.com/televizni-anteny/anteny-uhf/sirokopasmove/color-digi-maxi), nebo Color STANDARD (http://www.televiznianteny.com/televizni-anteny/anteny-uhf/sirokopasmove/color-standard).
ps: Ke všem těmto anténám najdete na této adrese http://www.televiznianteny.com/merici-protokoly/ grafy zisku.

Přeji hezký večer

24
A jaké soutěže na těch Saudi Sport 1-6 HD chodí?

Na těchto programech vysílají Saudskou fotbalovou ligu, basketbal, volejbal, koňské dostihy, box, vzpírání,... (zdroj: http://www.seznam.cz/15202/saudi-sports-2-volne-na-13e/), atraktivní program je také Dubai Sports HD, zde vysílají třeba Bundesligu,...

25
Dobrý den, měl bych jeden dotázek, chtěl jsem se zeptat, rozpozná set-top-box když do něj zasunu Flash disk USB 3.0, místo Flash disku USB 2.0? Set-top-box má uvedeno že má vstup USB 2.0. A dokáže i zaznamenávat na tento typ paměťové karty? Nevím jak moc jsou set-top-boxy vybíravé. Máte s tím prosím někdo nějaké zkušenosti? Případně o kolik procent klesne zapisovatelnost deklarovaná u Flash paměti USB 3.0 při zapojení do USB 2.0? Jde to nějak obecně říci? Přemýšlím zda koupit Flash paměť s USB 2.0, nebo Flashku USB 3.0. Případně budu rád za tipy jakou Flashku by jste mi poradili? Jsem laik, a tak se ptám zde zkušenějších lidiček:-). Děkuji za odpovědi.

Dobrý večer, USB Flash disk s USB 3.0 na 99% nebude fungovat se set-top boxem, který má USB 2.0. Technologie USB 3.0 není ještě ani tolik rozšířená, aby jí set-top boxy podporovaly a bude ještě trvat nějaký čas, než se dostatečně rozšíří. V současné době tedy ani nemá cenu kupovat flešku s USB 3.0, když třeba fleška s USB 2.0 a kapacitou 16 GB stojí okolo 400 Kč.
ps: Nepíšete, jaký set-top box máte (v jakém by jste chtěl uskutečnit nahrávání s fleškou USB 3.0), takže by bylo dobré napsat o který se jedná.

Přeji hezký večer

26
Dobrý den.
Hoši,zdravím vás.Při brouzdání po internetu jsem narazil na anténu FRACARRO 6 HD.Nechci ji kupovat,ale zaujala mě udávaným ziskem 17 dB a k tomu docela malými rozměry.Zkoušel ji někdo,nebo o ní víte něco bližšího?Jde mi o její případné schopnosti dálkového příjmu.Zdraví J.Z.

Dobrý den, doporučuju vám přečíst si tento článek o té anténě http://www.zoznam.sk/3751/sirokopasmova-antena-sigma-6hd/. Tato anténa zisk 17dB určitě nemá (reálně má méně) a pro dx příjem se tedy nehodí. Na dx příjem je lepší třeba Color DIGI-maxi (délka jen 87 cm) http://www.televiznianteny.com/televizni-anteny/anteny-uhf/sirokopasmove/color-digi-maxi.

ps: tady si kdyžtak můžete přečíst Test tří pásmových UHF antén (http://www.dvbservis.cz/newpage.php?cid=9)

Přeji hezký den

27
Set-top-boxy / Re:Nahrávání pomocí STB na video
« kdy: 07. 01. 2012, 14:45:23 »
A do jakýho formátu nahrávají tyto Stb?Na sat přijímačích to nahrává do TS,který zpracuje snad jen PVA strumento.

Pro úpravu TS nahrávek je dobrý také program VideoReDo TVSuite (http://www.slunecnice.cz/sw/videoredo-tvsuite/).

28
Dobrý den,

sháníme někoho, kdo nám poradí nebo přímo spíš pomůže za nějakou úplatu s instalací kompletu (http://www.videotech.cz/satelitni-komplety/satelitni-hdtv-komplet-ferguson-ariva-200-prislus) na baráku v Praze (Hostivař). Na menší 50 parabolu se nám podařilo chytit pár kanálů, poté jsme dali větší 80 a na tu už jsme nechytli nic. Může to být špatně zapojený konvertor, špatně nasměrované ... netušíme, jsme amatéři. Pokud má někdo zájem o melouch, nechť se mi ozve na mail: xpolix@volny.cz
Díky

Dobrý den, nejdříve vám doporučuju kouknout se sem http://www.digitalnitelevize.cz/nastroje/nastaveni-paraboly/ (zadáte tam vaší přibližnou adresu) a ono vám to ukáže, jakým směrem máte natočit parabolu + ještě údaje jako elevaci, azimut a LNB skew. Když píšete, že na malou parabolu jste chytili nějaké programy a na vetší parabolu nic, tak to bude pravděpodobně problém s nasměrováním této paraboly (protože větší parabola má horší směrovost, než ta menší). A to že máte taky špatně zapojený konvertor (respektive Monoblok) je taky hodně pravděpodobné, parabolu by jste měli otočit na pozici 23,5°E (pozice satelitů Astra 3A, 3B), na této satelitní pozici vysílá stanice Óčko (frekvence: 12168 MHz, polarizace: V (vertikální), SR: 27500, FEC: 3/4), pomocí níž by jste měli tuto satelitní pozici lépe naladit. A pak už by jen mělo stačit zapojit správně monoblok (když budete stát jako před parabolou, tak uchytit monoblok za jeho levou část) a správně ho nastavit taky v přijímači (něco jako A, B). A pokud by jste měli programy jen z jedné satelitní pozice (23,5°E tak zkuste trochu "šoupnout" tu druhou část monobloku trochu nahoru nebo dolů), tím by jste měli docílit naladění programů z obou satelitních pozic (23,5°E a 19,2°E).
ps: Jinak určitě si prostudujte návod k vašemu satelitnímu set-top boxu, kde by mělo být popsáno, jak nastavit v menu set-top boxu monoblok.
A pokud budete mít problémy s naladěním programů, tak si přinejhorším zavolejte nějakého anténáře, nebo se zeptejte sousedů, jak to mají zapojené (pokud mají satelitní příjem),...

Jinak přeji hezký večer

29
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima family
« kdy: 29. 12. 2011, 22:07:08 »
Tak ještě přidám údaje o tom monoskopu:
Video PID: 601
Audio PID: 611
SID: 773
Rozlišení: 720x576
25 fps
500 kbps

30
Digi TV / Re:Příjem ze satelitu 23,5E - Astra 3A / 3B
« kdy: 29. 12. 2011, 20:06:09 »
Zakoupil jsem TV LG s integrovaným satelitním tunerem . Po dřívějším majiteli domku zde zůstala 70cm parabola, kterou chci využít a plánuji nasměrování na Astru 23,5E pro sledování programů CS Link. Parabola je funkční, ale mám problém s jejím přesměrováním na Astru 3A/3B. Jsem přesvědčen, že nasměrování mám nyní správné, neboť mám aktivní programy např. TV8, Dolby 3D nebo Fashion TV se sílou signálu 99. Nevidím ale řadu jiných programů, jako např. TV NOE, TV Očko, které bych asi měl vidět a jsou předpokladem správného nasměrování a příjmu Aster 23,5E. Jsem absolutní začátečník a uvítal bych radu, kde dělám chybu. Co jsem ještě nezkoušel, je změna horizontálního nastavení paraboly, ale zde mám obavu, abych jí celou nerozhodil. Děkuji.

Dobrý večer, doporučuju vám, koukněte se sem (http://www.digitalnitelevize.cz/nastroje/nastaveni-paraboly/), zadáte tam vaší přibližnou pozici a ono vám to ukáže přibližný směr nastavení paraboly + ještě elevaci a LNB skew, jinak pokud naladíte programy ve vertikální polarizaci, tak by parabola potřebovala ještě asi trochu doladit (pootočení jen o milimetry). Ale vada může být taky v té parabole, i když by velikost 70 cm měla stačit (je možné, že by ale příjem nebyl stabilní a obraz by kostičkoval), protože pro příjem je doporučována parabola velikosti 80 cm.
ps: můžete si přečíst tyto články
http://satelit.digizone.cz/jak-prijimat-satelitni-televizi/
http://www.digizone.cz/clanky/jak-nastavit-satelitni-parabolu/

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6