reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ludekfilm

Stran: 1 [2]
16
Prosím jen o seriózní rady, i když vím, že půjde jen o odhad možného úspěchu.
U známé (Praha poblíž nám. Míru) jsou vzhledem k neochotě dalších nájemníků v STA v provozu jen některé MUX.
Příjem MUX z vysílače Ládví byl vyřešen prutovou pokojovou anténou se zesilovačem. Pozn. jiné řešení antény není možné !!
Vše až do spuštění LTE bylo v pořádku, nyní nejdou některé MUX z vysílače Ládví. Pomohlo by před širokopásmový zesilovač
zařadit filtr LTE?

17
"V budoucnu jistě ano, ale zatím musíme počkat. Dekodery LAV sice mají hevc, ale nefunguje."
Mám stažené video ukázky v HEVC (alespoň podle MediaInfo) a přehrávače HPC-HC (LAV dekodér) a i PotPlayer, VLC a WMP to přehrají, ale jak by to dopadlo s přehráváním živého TV vysílání HEVC z Internetu netuším?

18
Bohužel nemám 4k monitor (TV full HD) a snad ani moje GPU to neumí ve 4k propustit, ale přehrajou mi to všechny přehrávače (MPC-HC, PotPlayer, VLC i WMP všechny s prakticky shodným zobrazením). Obraz oproti 4k ukázkám z Youtube (které zde kritizujete) má sice detaily a nezrní jako z Youtube, ale je takový nějak vybledlý, nekontrastní (nevím jak bych to přesněji popsal), dojem nic moc. Připomínám, že posouzení (a porovnání s HD) by bylo dobré provádět až s komletním vybavením 4k (GPU i monitor) a snad se někdo s takovým vybavením a posouzením ozve.
PS plynulost pohybu není u mne tak hrozná, mám i trhanější testovací videa v HD s různým frame/sec.

19
Nevím jestli je to pořád, ale přebíhající komentátor(ka) přes informace se mi nelíbí. Má stát stranou a informace mají být přehlednější příp. delší dobu aby se daly pohodlně pro nás starší přečíst.

20
Špatná kvalita zvuku je teď na více programech (velké rozdíly hlasitosti jednotlivých stanic např. ČT vers Prima, nízká hlasitost filmů oproti reklamám, zkreslený zvuk atd.). Mám ale dotaz, jak jste zjistil, nebo podle čeho usuzujete, že se jedná o přefázování kanálů?
Píšu, že to tak zní. Čisté přefázování to není, když se kanály sečtou, zvuk se nevyruší. Ale pokud si to poslechnete, tak monofonní zvuk by měl znít uprostřed mezi levým a pravým reproduktorem a normální monofonní vysílání ostatních TV se tak chová. Tady jde ale zvuk jakoby odevšad, nelze ho lokalizovat. Přefázování se projevuje stejně.
Děkuji za Váš popis.
Moje podobné poznatky: Tv vysílání asi čisté jednokanálové mono nepoužívá spíše dual mono - usuzuji podle digit výstupu mojí TV Sony. Dual mono potom v AV receiveru při použití ambientní reprodukce (DolbyProLogic nebo DTS Neo 6) vytvoří při stejných L a R kanálech hlasitý Center a pokud jsou fáze L a R rozdílné reprodukují hlasitě signál i zadní kanály.

21
Za to bych zase Relax nevinil, podobným nešvarem trpěla většina dabingů ze studia Davay a tohle, podle titulků, dělal právě Davay. Pozdější série, které si dělal Eurokim sám, už na tom zvukově byly lépe. Říkám si, jestli by Relax neudělal líp, kdyby to předaboval, ale otázka je, jestli by jejich dabing nedopadl nakonec ještě hůř  :-\
Já bych z toho Relax vinil. Špatný zvuk mají i v jiných relacích, občas to vypadá, jako kdyby byl zvuk stereokanálů v protifázi. Špatný poměr stran to už jen doráží.
Špatná kvalita zvuku je teď na více programech (velké rozdíly hlasitosti jednotlivých stanic např. ČT vers Prima, nízká hlasitost filmů oproti reklamám, zkreslený zvuk atd.). Mám ale dotaz, jak jste zjistil, nebo podle čeho usuzujete, že se jedná o přefázování kanálů?

22
Doplním ještě pár postřehů, energetické závody s tím rušením nic neudělají. Potlačit rušení na na spínačích, motorech atd. lze různými filtry (popis velmi staré modré Amatér radio). Této problematice se říká EMC (elektromagnetická kompabilita) a kdysi dávno se např. rušením zabývala jistá organizace (přesný název si už nepamatuji), která pokud Vám byl rušen TV příjem např. blízkým výrobním provozem, našla rušící zařízení a donutila výrobnu k nápravě. Stěžovatel pak nic nehradil. Váš problém je ale v tom, že si příjem rušíte vlastními spotřebiči. Doporučil bych Vám obrátit se spíše na odborníky (instalující ochrany proti přepětí, blesku atd) ti by mohli mít o této problematice asi větší znalosti a zkušenosti.

23
Pár poznámek k problému a zdejším informacím. Smyčka obvykle vzniká několikanásobným propojením zemí všech audio/video přístrojů které jsou signálově propojeny + případné propojení s PC (antény, HDMI, analog audio či video, neplatí pro optické propojení) a jestliže tato kabeláž (její smyčka) vytvoří velkou plochu (kabely proto natáhnout pohromadě tak aby se plocha minimalizovala). Anténní kabel nejlépe pro FM se dá vhodně galvanicky oddělit doporučovaným členem. Galvanické oddělení TV, PC, přehrávače atd lze pouze použitím oddělovacích siťových traf (velice nákladná záležitost). Rušení zapínáním ostatních libovolných spotřebičů (konvice, světla, ledničky) lze ale jen částečně potlačit zapojením AV aparatury na samostatný síť přívod od jističů. Vhodnější by ale bylo použít síť filtr na přívod k AV soupravě (pozor jde o skutečný filtr ne o běžně nabízené přepěťové ochrany). Ale ani toto většinou nepomůže, protože zapínání a zejména vypínání jakéhokoliv spotřebiče vyvolá VF rušivý impuls, který proniká do signálové kabeláže nebo přimo do přístrojů (a to vzduchem) a narušuje signál a to dokonce i digitální signál, který je oproti analog signálům odolnější. Tím chci naznačit že odrušení může být někdy lehce odstranitelné ale někdy je to naprosto ekonomicky neřešitelné.

24
Přijímá někdo RS7 v Hradištku (jde o místo dost vysoko nad Štěchovicema) ?

25
Jedná se o TV Sharp LC32LE320E. Je to televize kamarádky a tak potřebuji vědět, zda aktualizace FW skutečně pomůže. Díky

26
Na TV Sharp se objevil následující problém. Pokud se zvolí ten neaktivní program (původní pozice programu) musí se TV restartovat, jinak ji nelze přepnout na žádný jiný program. To samé se dělo před 20 srpnem tj. před přeladěním (při volbě nové pozice programu).

27
Pokud ten zákon, nepřesně nebo vůbec nehovoří o hlasitosti vlastního programu, může to dopadnout asi jako na AXN, kde je hlasitost reklam stejná jako všude, ale hlasitost filmu je o hodně nižší (takže na film se musí hlasitost o dost přidat a reklama pak opět zařve !!). Takže výsledek nula od nuly pojde.

28
Nemáte někdo zkušenost s 37 kanálem na rohu Anglická/Italská resp. poblíž, zatím signál nemám. Je to ale STA anténa asi natočená jinam a tak bych to chtěl skusit s pokojovou anténu. Proto se ptám dopředu na zkušenosti abych za tu anténu nevyhazoval peníze, děkuji za odpovědi.

Stran: 1 [2]

reklama