reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Milan Pantůček

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9
31
... vetsinou jednotransistorove jsou ve tride C a tudiz nevhodne pro DVB-OFDM-QAM modulaci, jsou vhodne pro PAL/SECAM. Dvoustupnove ... jsou ve tride A nebo A/B a tak se obrysove pomaha druhym tranzistorem pro zvyseni obou amplitud, takze jsou vhodnejsi pro OFDM-QAM modulace.
To jsou mi novinky!  :o Že bych ve škole chyběl, když se probíraly třídy zesilovačů?

32
Pokud tedy jedna vysílá v muxu 3 a druhá v muxu 4 tak potom nechápu proč ani jednu pořádně neladím, respektive naladím je obě se signálem zhruba 40/30 a někdy i méně, je to dost kolísavé. Všechny ostatní stanice mam zhruba těch 100/100. a mux 4 chytám také na výbornou.  Začínám pomalu podezírat anténu a nebo koaxiální kabel, oboje totiž má svoje léta už za sebou. Navíc všechno venku.
Zkuste si někde ujasnit, jak je to s rozdílem síly a kvality signálu u jednotlivých stanic v jednom MUXu. Opravdu na to nemá vliv letitý koax a anténa. Anténa, i část koaxu mezi ní a budovou jsou určeny pro používání venku. Jinak byste příjem musel řešit pokojovou anténou a potom by anténa, ani spojnice s TV venku netrpěly. :-)
Hodnoty síly a kvality signálu jsou parametry transportního datového toku a musí být tedy pro všechny programy v rámci jednoho multiplexu stejné.

33
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Chybovost Mux3
« kdy: 08. 09. 2012, 20:14:09 »
Dobrý den, potřeboval bych poradit jak odstranit "kostičkování" Muxu 3. Jedu přes STA a síla signalu podle televizí se pohybouje kolem 90/90 ale chybovost je natolik velká, že se Mux 3 ani nedá sledovat. MUX 1,2 i polský Mux ( který má mimochodem signál jen 68/70) jedou bez jediného problému. Už jsem zkoušel vyměnit kompletní kabeláž, koncovky, rozbočovač, bez rozbočovače, vypnout veškerou eletroniku, která by mohla vytvářet případné rušení a nic.  Děkuji za každou radu
Pokud přijímáte mux 3 z vysílačů Ještěd nebo Černá hora, tyto vysílače se v určitých oblastech vzájemně ruší. Už se to tady v diskuzi probíralo, že v rámci SFN vzdálenost vysílačů neodpovídá parametru GI.

34
Multiplex 4 měl v Brně cca 3 týdny výpadek, ale včera jsem ho na Vinohradech znovu naladil na 48. kanálu (690MHz). Nechápu co se děje. Proč 48. kanál? Nemá přejít z 64. na 46.? Jsem zvědavej jak dlouho vydrží vysílat než zase nepojede...  >:(
Žádný výpadek jsem nezaznamenal.

35
...nebyl problém chytat z Barvičovy všechny 3muxy než se spustil Kojál tím to samozřejmě padlo...
Tomu nerozumím!

36
A ještě dotaz, já jsem si myslel, že když  je anténa natočená správným směrem tak se dají automaticky chytit všechny dostupné multiplexy danného vysílače. V případě že by se anténa otočila na vysílač Černá hora a Chlum, tak by jsme chytaly i multiplex 4, ale nechápu jak ho přidá a kolik by to případně stálo.

Děkuji za odpověď.
Výše uvedené platí pro takové řešení rozvodu signálu, kde mezi anténou a TV nejsou žádné filtry. To ovšem není případ STA.

37
Velmi děkuji za odpovědi. Přiznám se, že problém s frekvencí monitoru/TV mě nikdy nenapadl. Bohužel si teď v rychlosti nejsem jistý, ale předpokládám, že nastavit na standardním LCD monitoru obnovovací frekvenci 50Hz a nebo 100Hz je velice problematické, né-li nemožné. Nebo snad existuje nějaký "fígl", jak na to, aniž bych zničil monitor?
Jinak používám Windows XP, které interní kodeky pro MPEG4 bohužel nemají. Proto stále hledám a laboruji s konfigurací kodeků a rendererů...
Zeptám se ještě, má na zobrazení (potažmo přehrávání) HDTV/HD videa nějaký vliv grafická karta? Mám totiž poměrně starší kousek (nVidia 8600GT), nicméně HW akceleraci DXVA nevyužívám, nechávám vše čistě na výkonnějším CPU. Díky  :)
Standardní frekvence pro LCD je 60 Hz, nastavování 50 nebo 100 Hz je nesmysl. Se správným zobrazením videa si musí poradit SW.
Co se týká přehrávačů videa, některé HD obsah bez sekání nepřehrají, bez ohledu na kodeky a výkon procesoru. Stejně tak některé přehrávače nedovedou využít HW podporu grafické karty. Také volba kodeků a rendererů se dá nastavit jen u některých přehrávačů, ostatní asi použijí "co najdou".
Pro HD video je nejlepší MediaPlayer Home Cinema (umí využít HW podporu). Většinu ostatních formátů přehraje VLC Mediaplayer (ale usekává asi 2 s na začátku i na konci).
U TV karty Technisat Airstar2 je dodán DVBViewer TE s kodekem Sonic Cineplayer. Po nainstalování K-Lite Codec Pack na tom jede i HD vysílání, ale trhaně. Nainstaloval jsem si proto DVBViewer TE2. Ten má vlastní kodeky, ale nerozpozná formát 4:3 a 16:9 (musí se přepínat ručně). Přehrával HD vysílání nějakou dobu plynule, ale od určité doby to začalo být horší.
Jinak přehrávání videa je velká empirie, některé záznamy přehrají jen některé přehrávače (podle toho, z jakého zdroje a jakým programem byl soubor vytvořen).

38
Set-top-boxy / Re:DVB-T MPEG4 s nahravanim a tabulkovym EPG
« kdy: 26. 07. 2012, 14:03:26 »
jak to čtu, tady Martin nemá zájem o tabulkový EPG, ale přesně naopak! Jen se špatně vyjádřil.
On chce Timeline, popř. Gemstar EPG.

Martine, timeline EPG u samostatných přístrojů moc neuvidíš, kvůli licenčním poplatkům. Dává se jen do dražších přístrojů a televizorů.
Co s tím mají dělat licenční poplatky? Tabulka je patentovaný vynález?

39
zdar lidičky,chci se zeptat jak zjistit u dvb-t parametry vysílání...např. v jakém rozlišení vysílá, s jakým tokem, z jakého kanálu atd. díky (Samsung UE40B7000)
Zobrazení datového toku jsem viděl pouze u STB Technisat DigiPal 2. Do tohoto technického menu se dostanete po stisku zeleného tlačítka (v návodu to není). Tento přístroj zobrazuje na stupnici síly signálu všechny signály, tedy i když obsah není rozpoznán jako digitální. Stupnice odpovídá přibližně hodnotě dBuV. Ověřil jsem to experimentálně příjmem vysílače na přímou viditelnost a měřením v domácím rozvodu.

40
To je tím, že některé přijímače nenaladí více programů se stejným parametrem S_ID. Před pár dny tady byl článek o tom, že HD programy dostaly přiděleno samostatné S_ID.

41
Set-top-boxy / Re:Evolve DT-3010HD
« kdy: 14. 07. 2012, 22:13:27 »
Může mi někdo poradit proč při každém ladění nového programu se zcela promíchá mnou vytvořený seznam programů ? Po seřazení se pořadí uloží a nemění se. Mám nastaveno třídění podle LCN a LCN vypnuto. Dík za radu
Je to bohužel tak. Pořád lepší, než to bylo u starého FW, kde po zvolení přemístěného programu vyskakovala hláška "Program změněn, znovu naladit?" a pak se pořadí samo přeskládalo.

42
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:CAIDY kto ví !
« kdy: 07. 07. 2012, 23:07:39 »
Kde nebo jak se dájí zjistit CAIDY jednotlivých programú?

A když je zjistím existuje nejaký seznam na netu kda zase pak určím komu ten caid patří.

Dík za odpovědi.
CAID je označení kódovacího systému. Se žádnými programy to nesouvisí. Viz např. http://www.google.cz/prehledy/caid/ nebo http://en.wikipedia.org/wiki/Conditional_Access_Identification#Digital_Systems.
K jednotlivým programům se vztahuje S_ID (service identification). Přiděluje příslušný telekomunikační úřad (v ČR je to ČTÚ).

43
Ahoj vsichni. Bydlim v Brne zabovreskach, aignal ke tu dobry, ale mam na strese stare anteny(asi 4). Mam to pres ruzne slucivace a rozbocovace a mam problem se ctvrtym multiplexem(jde mi hlavne o HD kanaly). Tak byxh chtel nahradit necim novym. V celem baraku mame 4-5 tv, klidne bych anten koupil i dve-tri, kdyby bylo potreba. Tak mate nejake napady? Dik moc vsem
Ty staré antény a slučovače/rozbočovače byly asi určeny pro příjem analogu. Nechte si provést rekonstrukci antenního systému odborníkem.

44
Televizory / Re:ECG LED TV 502 PVR
« kdy: 04. 07. 2012, 15:27:31 »
Dobrý den,

prosím vás chtěl jsem se zeptat k čemu slouží na zadní straně televizoru značky: ECG LED TV 502 PVR, CI slot.

Chytám tv stanice pomocí dvb-t antény a rád by jsem přešel na satelit. Slyšel jsem že pomocí CI slot se dá chytat satelit. Tak by jsem se rád zeptal k čemu přesně ten CI slot je. Aby jsem si nekoupil nějakou blbost.

Děkuji moc za odpověď.
Tato TV nemá satelitní tuner, takže si musíte pořídit samostatný přijímač (STB) pro příjem DVB-S(2).
CI slot slouží ke vložení dekódovacího modulu. Pro pozemní příjem u nás zatím není využitelný.

45
Tak v Brně je stále problém s tabulkou NIT. Panasonic recordery XW380 ani PWT500 mux 4 teď už vůbec nevidí..
Předevčírem je sice našly,ale nešly uložit, respektive když jsem dal na čistém rekorderu najít manualne k64 tak to našly a uložily.Ale když jsem dal dohledani ostatnich , tak se pak HD programy samy smazaly a nahradily se těma SD, takže tam zbyla jen POhoda.
Ještě do minulýho týdne než začal ten chaos tak jsem měl naladěno CTSD i CTHD a vse bylo naprosto korektní..
co CTU ten zase spí a dělá že nic nevidí??  Vždyť tady dochází k neplnění standardů a vysílání mimo technické normy...
A to že jde o "zkušební" provoz přece nedovoluje vysílat mimo schválené parametry služby..
Můj Grundig to naladí, u označení sítě je uvedeno "Mulitplex 4" (to není můj překlep, ale jejich ;D).

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9

reklama