Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 27
61
Je celkem dost na chuj, něco někomu chtít radit, když nemám tušení, co ten dotyčný tázající se přijímá, kde to přijímá, odkud to přijímá a hlavně na co přesně to přijímá. Zvlášť když 90% samodomo instalací je typu polský síto s turbo zesilovačem (či jinej podobnej aktivní bazmek či plastokrám) a z toho je 20% napájený 5V z STB, protože Franta na internetu říkal, že tak to nebude tolik kostičkovat (tenhle odborný výraz mě naprosto irituje). A pokud za regulaci zisku považuješ ten pseudo útlumák na vstupu toho širokopásmovýho (50-800MHz) zesu, což je mimochodem v T2 s 256QAM totální nesmysl si signál na vstupu zdegradovat a fázově rozjebat a hned vzápětí ho znovu zesilovat, tak toho, sorry, asi moc nevíš. O tom jak to vypadá uvnitř toho rozbočovače a jakým způsobem je to rozbočení fyzicky provedený ani nemluvím. Ale jinak je mi to celkem putna, každej si může poslouchat rady koho chce, každý má právo volby :-)

62
Je tu ovšem dost vysoká pravděpodobnost, že i v tomto zapojení vám to bude spíše nefungovat než fungovat, vzhledem k použití předzes v anténě napájeného 5V z STB, a reálně hrozí přebuzení širokopásmového zes v rozbočovači. Ale třeba budete mít štěstí a jen tak nevyhodíte další tři stovky za nepotřebný komponent.

63
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 21. 03. 2020, 17:12:35 »
Plus je ještě zkrácená a zjednodušená "eko" verze, d=1,63 m , instalovaná dneska jednomu solidnímu člověku v Kanicích v rámci projektu "nur XmuX antennen" :-)))  12D, 11C, 5D, 12C Kamzík bohužel na hraně, ale uvidíme, možná ještě časem poladíme, zádrže nebyly momentálně k dispozici, ale co bys chtěl, na jednu 1,5m anténu.  Plus k tomu FM s přepínáním H+V, Káloš K24, K34 a VJ K23,55,56,57 (po změně frekvencí uvidíme jak se to vyvrbí). Klasický přechod na DVB-T2 mux21-24 nepočítám, to bylo samozřejmě automatický. Fotky ještě nemám, skončili jsme v 9 večer a po svátkách budem ještě tunit a dolaďovat. Akorát superprofimontéři s logperama a trojráhnovkama prej říkali, že je to na piču a pod kopcem a nic tam nehraje :-))) Každej pi.us, co má do zadeke díru, si hraje na profíka a umí a ví tak akorát .OVNO. Ale taková je asi hold doba.

Všechno od vánoc do teď stabilně jede, místa tam bylo fakt málo :-) stožár byl bohužel už danej. jak to bude s přelaďováním SK těžko říct, kvůli tomu posranýmu viru.

64
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 21. 03. 2020, 16:56:50 »
... A víš co je 4,2 dB oproti 0 dB z obyč. skládaného dipólu? To je kurňa hodně ! :-)))

jawohl, ale ve specifických podmínkách kdy ta plachta quodu za skříní je jednodušší než malý dipól venku; původně jsi mi to doporučil jako "hraní" na zahradě, ani to nevidím optimálně, musí to být nějakým poměrem lambda nad zemí a mávat nad zemí transparentem 1,5 m x 0,5 m odolným větru není triviální; návrh zajímavý, ale zůstal bych s dovolením u specifických podmínek.

Tak sem ti ten biquad po roce (když je ta karanténa) zbastlil, abys viděl jak funguje v praxi :-)

65
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 10. 02. 2020, 00:06:31 »
Neber to tak vážně a tragicky :-)

66
No, jestli na to chcete použít "síta" z origoš prapůvodního návrhu síta v knize od Českýho, tak to už bude celkem monstrum :-)
jelikož mělo rozměry 1000 x 600 mm.

67
U antény tohoto typu ( celovlnný zářič buzený vícenásobnou řadou direktorů) je rozměr plošného úhlového reflektoru irelevantní, respektive, a vzhledem k jeho funkci jakožto hlavního nositele zisku na spodním okraji pásma, čím větší tím lepší. Takže když jako reflektor použijete kupříkladu dvě síta z polských sít, bude to luxus :-) Úhel rozevření ramen reflektoru je nejúčinnější kolem 140 stupňů a se vzdáleností reflektoru od zářiče se dá jednoduše experimentovat a vytunit na nejlepší příjem na zrovna nejžádanějším kmitočtu. Ověřeno a změřeno v praxi před mnoha lety.

68
Je to ještě o trochu horší než Supersonic. Supersonic je vlastně 080G posunutá trochu vejš.

69
Petr mi poslal rozměry kačeny AV 12, tak sem to taky hodil do stroj. Na K12 dost dobrý, ale to je nám tady celkem dost na h. :-)  Dole je to naopak dost slabý.

70
A jaký vlastnosti a jak složitou přestavbu preferuješ?

71
Jo, modrá je zisk a červená předozadní poměr.  A program to počítá v dBi, takže křivka je 8,13 - 9,65 dBi, čili 6-7,5 dBd.

72
Tak se mi po celkem dlouhé době podařilo vypátrat rozměry Supersonica, tak sem to vrazil do stroje a výsledek opět tak nějak odpovídá praktickým zkušenostem, že to chodilo tak do 104 MHz. Pak sem to trošku :-) překopal, zkrátil na 2 metry a vykoukla z toho víc než slušná anténa, jaká prakticky nejde koupit. Na repas z nějakýho "šrotu" to bude s G= 6-7,5 dBd a F/B nad 20 luxus :-)

73
Krašov nebo Svatobor ??? !! Přeštice leží přesně na spojnici, takže téměř stopro echo (pre-echo).  Zjistit kam skutečně míří anténa (a jaká) a zkusit otočit o 180 stupňů. Je nějaký signál na K24 PS 13? Tu vysílá tuším jen Svatobor. Víc se toho z Moravy na tu dálku poradit nedá :-)))

74
nesdělil jste ani lokalitu ani provedení přijímacího řetězce, ale na 90 % bude nevhodný vzhledem k rozsáhlejší SFN v DVB-T2.

75
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 02. 01. 2020, 23:54:45 »
Další věc je ta, že jsou i další a neméně důležité vlastnosti antény než jen délka-zisk, a to ČSV, ČZP a tvar vyzařovacího diagramu a úrovně postranních laloků. Všechno souvisí se vším a v reálném prostředí se každá anténa "chová" na každém
místě jinak, ve vertikální polarizaci obzvlášť. Takže pokud si ten konkrétní kanál chcete vymazlit, nezbývá než zkoušet a laborovat, kde stabilně pojede a podle toho se zařídit.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 27