Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32
46
měřils to na 50 Ohmech nebo máš nějakej unun 75/50? O tom kdo, kde a jak to "vyráběl" už nemá smysl ani mluvit ani pátrat.

47
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 10. 10. 2020, 19:48:10 »
To je pouze moje volná "Shakespearovská" variace mirasatovýho "Many waves in our lives" :-) který zas on "překládá" jako - lapáním vln život je pln :-) Furt se něco děje a nikdy nic a nikdo není bez naděje :-) Z čehož zcela evidentně vyplývá, že hlavní je se z ničeho nepos..t :-)

48
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 10. 10. 2020, 14:42:10 »
Teplice už jsou taky Německo :-) To samozřejmě nic nemění na faktu, že každej blázen, lovič, přijímač, experimentátor a nadšenec a jeho praktické zkušenosti jsou přínos pro ty další, ať už je odkudkoli a přijímá na cokoli, jelikož éter je vln čím dál víc pln :-) Lovu zdar :-)

49
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 09. 10. 2020, 20:04:18 »
Klatovy už jsou v Německu :-) a na Bogen dostřelíš prakem a na zbytek vysílačů vzduchovkou, tak to hrát musí :-)
Nám zas kolísá kolem hranice přijímatelnosti Sachsen/Unger v Třinci

50
Situaci "u vás" znám z mailů s pánem ze Svárova :-) A taky ze všech možných dostupných dat, když se znají a ví se jak se s nima má "pracovat" a jak je využít. Taky znám "u vás" situaci s těma "odborníkama". 90% procent těch skutečných za těch 30 let znám z celé republiky osobně a je jich fakt málo :-) Já z toho mám zadek, když se anténní supertechnik z největší a nejznámější brněnské firmy na fejsbůku v diskusi ptá, jestli někdo neví proč mu to a to tam a tam nejede, ale chudáci ti zákazníci. Ale tak to bohužel je, nejsou lidi :-(

51
už se mě nechtělo o sítu psát, ještě že tě mám :-) A zítra jedu pro krabice. FAKT! :-)

52
V reálném prostředí vlivem země vypadá vyzařovací diagram antény viz obr. Mění se to s typem antény, její výškou nad zemí a typem země atd. Jaký vliv může mít elevace antény lze z toho asi celkem snadno pochopit. Jinak ve V.n.V. problém echo Kojál-Děvín, plus místní odrazy od všech těch kopců kolem, někde je i K26 Praděd, dobrá anténa to řeší, na mux 24 potřeba druhá.

53
Čili jste měl na mysli elevaci :-) Ta má samozřejmě taky vliv, jen je to případ od případu rozdílnější, není to tak "jednoznačné" jako odklon od roviny polarizace.

54
Nejste pan co čeká na zaplacenou anténu, kvůli dodavateli krabic ,když jste z V.n.V.? :-) Mě už se ty konkrétní dotazy z mailů a "anonymní" z fór motají všechny dokupy :-) A bavit se a rozebírat něco "osobně" a anonymně zároveň je celkem zbytečný :-)

55
Lepší předozaďák nepomůže, pomáhá právě ten užší vyzařovací diagram kolorky. Víc se poradit nedá, nevíme o tvým místě příjmu a instalaci absolutně nic!!! Plus při správném sloučení žádný problém se SFN ze dvou antén není.

56
Náklon od roviny polarizace postupně snižuje zisk v dané polarizaci a zvyšuje zisk v polarizaci opačné, takže když to dáte řekněme na 45 stupňů bude to mít nějaký kompromisní zisk v H i V polarizaci a dá se toho "využít" např při příjmu CZ+D v Čechách nebo CZ+SK na Moravě na jednu anténu, pokud tomu vyhovujou směry a úrovně signálů. Akorát to vypadá blbě, když je anténa "našišato" :-) ale je to celkem běžná věc ne střechách :-)

57
První věc je: to co tam máš, to všechno hoď do popelnice! Použij skutečný rozbočovač (nejlépe Toner) a skutečný koaxiální kabel (Belden, Draka, Televes) s F-konektory. Jako komplet to nekoupíš, budeš si to muset nechat buď od někoho zalisovat nebo použít "šroubovací" pokud to sám zvládneš, postup jak na to lze vygůglit.

58
Není to blbost, právě naopak, jen je to z "konstrukčního a instalačního" hlediska dost nepraktický :-) Pokud je ale prostor a chuť na takový hraní, nic tomu nebrání. Zvětšení efektivní plochy reflektorové stěny zlepšením F/R tak automaticky zlepší i dopředný zisk, další "ladění" lze činit změnou vzdálenosti zářič-reflektor dle konkrétně použité velikosti této, taky "přihýbání" konců reflektorů směrem dopředu, stejně tak i samotných zářičů, všechno má nějaký vliv a pozitivní, když se to udělá správně. Fázování jednotlivých zářičů je další samostatná kapitola. To, jak vypadá "síto" dnes, nemá s prapůvodním návrhem  soufázově napájené soustavy čtyř celovlnných zářičů už jen pramálo společnýho, jak se v tom za těch 40 let "vrtalo" spousty "znalců", inovátorů i zámečníků :-) Původní síto pro K21-60 mělo reflektor 1000x800mm. U Českýho už je tuším 1000x600 a takový bylo zpočátku vyráběný i od PPmP, sem tam po půdách se dá ještě objevit. Pak už se jen "šetřilo" a "vylepšovalo" k horšímu. Obrovská výhoda této konstrukce je ale ta, že to "furt hraje" , ať to nabastlíte téměř jakkoli, proto nějak fungujou všechny ty polský a čínský variace na tento typ antény. Váš "problém" to ale asi určitě nevyřeší, nechtěné signály budou téměř jistě přicházet i z dopředného směru. Síto má VD cca 60-70 stupňů, kolorka cca 40-50 stupňů, tak už si to "trochu odfiltruje".

59
Teoretizovat nad vlastnostmi anten lze do aleluja, ale bez udání přesného místa příjmu, přijímaných kanálů a celé přijímací soustavy, nemá tato debata žádný smysl pro vyřešení daného problému.

VKV anténu máš v Přerově u Petra. Krabičky stále nemám, jak budou, pojede si ke mě pro UHF-ky Filip z Třince, tak ti jednu přiblíží.

60
Plytký argument o "psychických problémech" užívá povětšinou ten, který je sám má :-) O dělání chytrýho, bych být panem J. z J.uP. raději pomlčel, co kdyby vyšlo najevo jak to skutečně je :-) Co se týká nějakýho vychloubání, já to ze svýho pohledu vidím tak, že pouze prezentuju zajímavý a funkční výsledky. A věřím tomu, že většina trochu znalých účastníků této i podobných diskuzních skupin taktéž. Nemluvě o tom, že většinu z nich znám už osobně a komunikujeme i na jiné úrovni než této a sem tam provádíme i jiné než "anténní" aktivity a dávno už nejsem nikde anonymně. Takže su v klidu a v podstatě spokojenej, objednávky na antény chodí, pomalu se "rozlézají" po republice, všechno funguje, nikdo si nestěžuje, nikdo žádnou nevrátil, naopak čekají v pořadí, když váznou dodávky krabic či třmenů či jiných komponent, tak co si přát víc. :-) Kde můžu, pomůžu, i bez peněz, pokud je to v mých časových možnostech. Pokud je zájem o radu či řešení skutečný, přímý komunikační kanál na mě je velice snadné najít. Mám prostě jen raději než moře keců reálné činy a výsledky. Jak si to kdo přebere a jak to vnímá svým vlastním egem, je jeho věc a mě to nijak netrápí :-)

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32