Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: 1 ... 28 29 [30]
436
Pro širokopásmové experimenty propojte obě LP paralelně (stínění na stínění,stř.vodič na stř. vodič) dvěma libovolně,ale STEJNĚ! dlouhými koak. kabely. Ztráta imped. nepřizpůsobením bude cca 0,5 dB a bude určitě srovnatelná s útlumem prodávaného slučovače (jestli to spíše nebude lepší bez něj :o))) , nevím,nemám odzkoušeno,nepoužívám,při "výlovu" slabých signálů soustavou jedu kanálově a transformuji imp. bezeztrátově čtvrtvlnným úsekem vedení).

437
Ta matelka není zrovna nic moc.Pokud si chcete hrát bez konverze K38,já bych to "od stolu" viděl na antény tři. Na naše muxy vzhledem k nejslabšímu K63 BU-119 (K54 bude asi nutno trochu utlumit).Pokud ji máte možnost vyzkoušet,proměřte na ní i K38 (vrchol zisku má cca na K60+,pak to jde dolů).Když by to bylo solidní,tak bych na to Skrzyczne(vzhledem k pozdějšímu "snad přechodu" na K62),použil taky BU-119,ale 2x v soustavě (jednoduché sfázování dvěma koax. stejné délky,jednoduché uchycení na společné ráhno za reflektorem) se zádrží na K54 a změnou vzájemné vzdálenosti natvaroval vyz.diagram s některým z minim pro "rušivý" vysílač,čili především K39.Pak už sloučit hybr. sluč. Jde to i více účinněji,ale to už je trošku složitější.Nevím ale,jaký je u vašich rodičů úhlový rozdíl vysílačů a vůbec konkrétní podmínky.Potlačení nežádoucích vys. různými ant. soust. mám dlouholetě prověřeno a mnohokrát odzkoušeno v praxi.Teď zrovna třeba K53 Praděd vs. Kahlenberg,Když jsem měl ještě souběh an.-dig., tak Skrz. - VJ (K38,K39),v analogu pak Polsat K58 vs. Prima K58.
PS: Soustava 2x BU-119 bude v okolí Ostravy velice vhodná taky pro K68 Z Magurky.

438
No právě  ;D ,do kterého! Proto sem na tom taky začal trochu dělat  :)

439
Jak vám to jede teď? Uveďte přesnou lokalitu příjmu.Problém se sousedními kanály není (co by se nějakého rušení týkalo,někdy nevadí i kanál stený,např. u mě K53 Praděd a Kahlenberg a teď  zrovna dělám na digitál vs. digitál K38 Skrzyczne a Jauerling,po spuštění jsem to odstranil 2x kolorkou,pak jsem je na zimu zhodil,v bláhové naději,že to na dva měsíce nemá cenu,ale teď se k tomu zase tak ze zvědavosti vracím,protože na 2 kol. už to nejede,Skr. nám nějak podstatně zeslábl,tak to zkouším jinak,uvidíme jak to dopadne),spíš je potíž s jejich "průsakem" ze dvou různých antén a pak tedy se slučováním,což bude zcela jistě váš případ,jinak byste se na slučování neptal,že. :o) Takže v první řadě bude asi třeba začít tou nejvhodnější přijímací soustavou. Takže azimuty,vzdálenosti,terénní profily,úrovně signálů na ref. anténě,výška přijímací soustavy,pak se uvidí :o) Pokud to má na ten K38 do září cenu,jenže u těch Poláků jeden nikdy neví :o)))))

440
Jedná se o STB Schwaiger DSR T-FM 710. Pro malé "loviče" a průzkumníky asi jeden z nejvhodnějších (ale nap. 220),vynikající citlivost (indikuje odhaduju signál už od cca 20uV?,možná i míň),plus ukazuje i analog.kanály.Nevýhodou je velká "přecitlivělost" na pre-echo.
Rozšířený a přehledný indikátor signálu má TeVeMaster od Technisatu (prý),ale jen pro dig.signály a navíc jen naskenované a uložené.Plus BER po korekci.Citlivost nic moc a s pre-echo taky problém.

441
Zdravím Kubo,
monstrum by bylo,až kdybys tam měl třeba 2x UKS-14  :) L.

442
Zdravím všechny "blázny" podobného ražení  :)
a sběratele dálkových ovladačů  ;D ;D ;D ;D ,
já sem jich napočítal 26  :)
PS: Máte někdo vůbec čas koukat na TV?
Já tak akorát na NG,NGW 15 min u věčeře  :)
@Štěpán - maxisíto se teprve připravuje,až bude,jestli bude,
bude to asi nejvýkonnější soustava,co sem kdy postavil.
A možná nejen já.Aspoň doufám  ;D

443
A kromě toho si hrajeme i s dalšíma věcma.
Kdo si hraje,nezlobí  :D

444
a při správném provedení je všechno funkční  :)

445
K tomu trocha nějaké té kosmetiky,

446
A pořád se něco děje ...

447
O anténách ani nemluvě  :)

448
či více oblíbených  :)

449
Stejně jako antén,i přijímačů mnoho druhů,méně ...

Stran: 1 ... 28 29 [30]