Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 27
31
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 17:37:20 »
TV Panasonic TX-58EX780E. Pro jistotu jsem vyzkoušel i na druhé TV - Samsung UE50J6282SUXXH. U tunerů Samsungů jsem četl o problémech v rámci příjmu SFN z více vysílačů, Panasonic tyto problémy údajně nemá. Nicméně mně se to chová v rozvodu úplně stejně : všechny SK celoplošné MUXY naplno bez sebemenší chyby, K27 je čistokrevná nula... Zesilovač mi ukazuje úroveň 53dbuV - téměř totožné, co všechny ostatní MUXy. Chci předejít všem škarohlídům - jsem si vědom toho, že tyto údaje jsou nedostatečné - nicméně žádná jiná data nemám. Budu rád za jakoukoliv věcnou pomoc. Nehraju si na profesionála, to rozhodně nejsem. Podotýkám, že ze Slovenských MUXů mě nejvíce zajímá právě MUX27 :-(

Přesné místo příjmu a přesný popis celé přijímací soustavy, jinak se nedá z ničeho nic usuzovat.

32
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 05. 05. 2020, 16:54:05 »
Použiješ anténu s horším předozaďákem na 8A a je to :-)

33
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 16:50:18 »
Vídeň nemá K40, tak tě to netrápí, to pořešíš jinak.

34
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 16:33:10 »
Jednu oboupolarizační anténu :-)

35
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 05. 05. 2020, 15:29:55 »
Všechny tři verze už mají finální podobu a jsou u Saxona v Budějcích, komplexnější měření proběhne jak bude mít čas.

36
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 15:15:51 »
Ať vezmu Kamzík nebo Javorinu, vždycky tam zůstane ke sloučení K39 s K40. Třeba si to náhodou nějak sedne.

Když si to nesedne, dáme anténu pro obě polarizace.

37
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 15:11:27 »

[/quote]

Máš pravdu - napsal jsem blbost - už jsem to opravil. Všechno co píšeš jsem zkoušel - echo bylo první, co mě napadlo. Stav je neměnnej, ať už to otočím na Kamzík nebo na Javorinu. Používám nejsměrovější anténu co mám (Televes DAT BOSS TFORCE LTE) a K39 (což je podobnej případ) jede bez problémů - nedává mi to smysl. Vypínal jsem záměrně napětí na předzesilovači pro maximální útlum z jiného směru i přes znatelné snížení síly signálu ze správného směru - nepomohlo nic. Otázka na všechny - naladíte K27 na tuneru na TV z SK (at už JV nebo Bratislava) nebo má někdo stejnej problém, co mám já?
[/quote]

Musíš ten superteleves vyměnit za anténu :-)

38
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 05. 05. 2020, 14:46:12 »
Ten výkon 8A je fakt slabej a anténa tomu asi taky moc nepřidá. To není ani městský vysilač, spíš jen pro pár městských částí. Dnes jsem projel Slatinu směrem k letišti a po D1 na D2. Plynule to nejelo nikde, jen koktalo. Ani na náspu a mostě u křížení D1 s D2, kde je na barvičku přímá viditelnost na 6km.
Doma mi to na externí anténu jede, ale kvalita je od 6-17%. Každou vteřinu kvalita lítá nahoru dolů mezi těmi mezními hodnotami. Je zajímavé, že i při těch 6% to jede plynule. Třeba Slováci zhruba od 12% nejedou vůbec. Pro srovnání, městský vysilač ve Vídni 11C má u mě stabilních 100%.   

Kámo, ty to tam máš doma nějaký dodrbaný, už bys to měl dotunit :-) Já vím, že seš na jih, ale do Brna dohodíš šutrem :-) Mě to hraje s anténou položenou v cimře na židli :-)

39
Tak nějak v jádru na to odpověděl lance :-) Z mýho pohledu sem toho "zjistil" spoustu :-) Z pohledu anténních superodborníků a superrádců, kterých je plný interneta anténní problematiku mají v malíku :-))) asi nic moc :-)  , jelikož za těch víc jak 35 let, co se tomu v rámci časových a finančních možností  aktivně věnuju, mám na rozdíl od nich stále pocit, že o tom vím pořád málo. A to si troufnu tvrdit, že za ty leta sem fyzicky postavil nejvíc antén v republice, na počet kusů a typů možná i víc než Jindra Macoun, jelikož sem stavěl prakticky všechno, co se kdy kde objevilo. Za další, jedna věc je návrh, druhá věc je praktická realizace, třetí věc je třeba nějaká celková konstrukce a mechanická tuhost dlouhých antén a ve ver. pol. obzvlášť. To vše je moře času a taky peněz, který bohužel ne.eru :-)  (Jen za uplynulý rok sem postavil cca 25 antén) Pak přijde nějaká zkouška v terénu, jestli na to fakt vůbec něco chytnu :-) , jestli to aspoň nějak funguje. Na nějaký konkrétní srovnávání a porovnávání s jinými typy antén zatím nebyl čas ani podmínky. protože to taky není pr.el. Protože nejdřív ty antény musíš navrhnout, pak je musíš postavit, pak musíš mít k dispozici ty ostatní antény, pak musíš mít nějaký vybavení, kterým to můžeš trochu solidně poměřit, místo kde to můžeš provést a čas to provést a třeba potkat nějakýho podobnýho "magora" jako jsi sám, třeba jako dxpetr, kterej je ochotnej tomu ten svůj čas taky věnovat. Jako základní parametr si samozřejmě zvolíš zisk, jenže jsou i další důležitý vlastnosti antény a s příchodem digitálu (a plností spektra) jsou čím dál víc, vzhledem ke složitější modulaci, důležitější,  jako SWR, F/B, F/R, tvar VD, úrovně postranních laloků. A když "uděláš" jednu anténu, při řazení do soustav (protože jen jedna je pro nás furt málo), většina parametrů se nějak rozhodí. Takže furt je nad čím bádat a čím se "bavit". Mě tahle volnočasová činnost přináší uspokojení jako třeba rybáři celodenní sezení u rybníka aniž chytí ani mřenku a kdo chce zaručené a rychlé superrady a superřešení, ať se klidně obrátí na ty, kteří je po netu poskytují jako na drátku, je jich všude plno :-)

40
Máme naladěno :-)

41
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 14. 04. 2020, 18:02:12 »
Tak už to trochu hraje :-)

42
Pokr se má, sedí na lontě na home office a prachy mu jdou :-)

Jinak přes dxPetra už p. Vališ vyrábí dle návodu pár prototypů dipolu s krabicema na novou DAB-ku.
Tak začněte šetřit, ať můžete podpořit českou ekonomiku :-)

To je tvá anténa? Ten dipol na ní už je ten Omarův? Kdo by mi takovou postavil? Ty nebo dxpetr? Jak je na tom v porovnání s touto stacked Yagis (až druhý náčrt)?

http://ham-radio.com/k6sti/dab.htm

Dva vzorky na měření už máme vyrobený :-)

43
Ještě jsi mu zapomněl popřát, aby mu to fungovalo i až se Morava komplet překlopí do T2
Tak jestli mu to teď funguje, tak tam už moc změn nebude - v zásadě už má final mux21-K26, mux22-K28, přibude jen MUX23-K31 při stejné konfiguraci vysílačů s 21 a 22, a mux4/24-K42 beze změny  :)

Jak sem psal, je mě to putna, ale tazatel psal: anténa zakoupená před lety a zapojená do stb/dvbt. Takže jestli jede i přechodovky v t2 nevíme. Ale "záhady", že t i přechodovkama jely v poho a najednou po komplet překlopení to nejede řeší
i profíci ze prahy :-) SFN, rušení, ani různý úrovně signálů nejsou v t2 ta "nejzáhadnější" potíž. To je asi tak vše, co jsem tím chtěl říct.

44
To říkáš celkem blbě, jelikož ne 90, ale 95 % lidí nemusí ani nic "studovat" nebo někde dohledávat, jelikož do přijímače strčí jakýkoli "kus drátu" a jede jim to, pouze si přečtou návod k obsluze, na tom je celej ten digitál potavenej. Pak jsou 4 %, kteří někde nějaký ty všelijaký moudra pochytali různě na netu a nějak jim to taky funguje, a ti teď "poskytujou" zaručený rady tomu 1 %, který vznáší dotazy (a žádný "samostudium" jim nepomůže ani je nechcou absolvovat, jinak by se na podobných fórech neptali).

Mě je to celkem putna, mě antény neživí, ale mám teď spoustu bokovek dávat do kupy všelijaký bastly nejen po takových poradcích, ale i po profíkách, který se tím i desítky let živí. A to bys čučel, co jsou schopní lidem "prodat"! :-)
Takže pro mě dobře, ale jen mě je těch lidí líto. Co je na tom nejdivnější, že všem říkám nechte si ty peníze vrátit,
protože vás prostě okradli, vidíte že to jde a funguje, ale zatím nevím o nikom, kdo by to skutečně udělal,
prostě to zaplatí podruhý a jsou rádi, že to konečně jede. Pro mě je největší p..el, že technik z nejznámější
brněnské anténářské firmy se na facebooku ptá, jestli někdo neví, pro mu to tam a tam nejede. Pro mě
p..el, ale pro toho zákazníka asi dost smutný, nemyslíš? Jak psal David, už su asi poslední mohykán :-) ale už mě to
poslední dobou taky nebaví a každý má právo volby, co si vybere a čím se bude řídit, akorát po zkušenostech
z praxe není z čeho vlastně vybírat.

45
Ještě jsi mu zapomněl popřát, aby mu to fungovalo i až se Morava komplet překlopí do T2

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 27