reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 26
286
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 05. 02. 2019, 20:06:57 »
Nevím jak kde, ale u Rudice byla mlha, což šíření na nižších frekvencích napomáhá, ale záleží co se kde děje na celé trase. Zisk toho LPčka na fm bude šulanulanic, tak je to trochu jinak než u yagin, ale ten nejdelší prvek by se mohl chovat jako čtvrka, to by tak nějak odpovídalo.

287
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 05. 02. 2019, 19:41:24 »
Dnes večer sem po dlouhé době vyházel všecek vercajk z kufru a v ten moment sem dostal nápad, že sklopím sedadla, naložím anténu a vyjedu na kopeček před Rudici a zkusím to v terénu. No, to sem si teda dal! Kosa jaxviňa, mráz, led, sníh a vichr, ideální podmínky :-) Tak sem to fakt jen tak rychle vytáhnul a pohonil kolem dokolečka, aby se neřeklo. Hády 12D hrály hned v pohodě, stejně tak Križava 12A. Na 12C byl taky signál, ale psalo to tam Čro DAB+, tak netuším, co to bylo, jestli do toho střepu prolezly Hády, či kýho čerta. Zajímalo mě hlavně jestli tam nebude ta Wídeň nebo Kamzík, ale jelikož sem si nepamatoval jejich kanály a byla tma a nevzal sem si rukavice, takže mi po cca 5-ti min začala anténa přimrzat k ruce a ty maličký čudlíky na rádiu se taky nedaly pořádně mačkat, tak sem se na to vyprdl :-) Třeba někdy příště. Taky byl signál na 12D směr OV, ale jestli to byly Hoš. nebo Hády ze zadu, nevím, na tom střepu co mám se musí všechno přepínat a v té tmě a kose a jednou rukou to prostě nešlo :-)

288
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 04. 02. 2019, 23:24:07 »
Tys to úplně špatně pochopil!!! Myslel sem tím, že když už se dívám na TV, tak si pustím sci-fi film či seroš z netu dle vlastního výběru. Je vidět, že o mně nic nevíš, což tě omlouvá :-))) Asi jediná "důvěryhodná" osoba, která se ještě na tomto fóru vyskytuje, je David Kříž, třeba ti k tomu něco dodá :-) Za minimum peněz mám maximální efekt ať jde o signál, obraz či zvuk (viz předchozí obr.), za který jiní dají 5-10-ti násobně víc :-)

289
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 04. 02. 2019, 21:49:13 »
Kromě magoření s anténama mám ještě jednoho KONĚ a to je sci-fi. Knihy, filmy, seriály. Dá se říct, že mě to drží stejně dlouho, cca od 14-ti. Dřív jen a jen knihy, co se kde dalo koupit či půjčit, teď už toho času na to čtení není. Akorát před dvěma roky, když jsme byli přes týden na ubytovně v Praze, tak to sem četl jak voteklej :-))) Po práci od 6 tak do půlnoci, od pondělí do pátku, za tři měsíce asi 40 knih. Ale od té doby nic, není toho času. Teď se zas hrabu v anténách, měl bych to asi napravit.

290
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 04. 02. 2019, 21:35:34 »
Mě o DAB jako takový nejde, stejně jako o FM, co se toho týče jsem míň než běžný uživatel, to samé i TV, koukám max na zprávy nebo Óčko, jinak když je chuť a čas, pustím si co chci z netu.

291
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 04. 02. 2019, 20:46:13 »
Byl jsem dnes v Brnisku pro něco v Omku a tak mi to nedalo a koupil sem tam DAB+FM chrastítko Technisat Digitradio 210, VC 1200,- ,tak sem to prubnul. Hozený na sedadle spolujezdce s plně vysunutým prutem to hrálo až do Lipůvky, v obci to ale umřelo. Ale v novostavbě na kraji Lipůvky směr Blansko to na okně v patře frčelo skoro na plný kule (takže přinejhorším pro poslech při práci docela dobrý). Kupodivu i FM na tom hraje dost dobře a vzhledem k tomu 3" papírovýmu repráčku to ani nijak nechrchlá, nehuhňá, nebublá, nevrčí, čili nijak v rámci "normy" neskresluje, prostě dá se to v pohodě poslouchat. Cestou z Lipůvky do Blanska už to bohužel jen sem tam škytlo. V Blansku v bytě v prvním patře na okně zhola nic, ale na půdě o patro výš už se to na prut sem tam chytlo. Tak sem se nasral, kuchnul sem to, vyvedl ext. vstup na F-ko, 15Ydab sem položil doprostřed cimry na dvě židle směr okno směr Hády, jelikož ještě pořád nemám dodělanej inteligentně symetrák, tak se ho tam brutálně na hovado přichytil stahovačkama a už to frčí! :-) Ter. profil Hády-místo příjmu jak vidíte na obr. nic moc, ale "letí" to VHF ve vertikálu celkem slušně. Nijak víc jsem s tím nelaboroval, nebyl čas, od 4 do teď to jede furt stejně. Důležitý je, že to jede, že anténa funguje, minimálně aspoň tak jak každá druhá :-))) Jak dobrá je se ještě ukáže.

292
Digitální rozhlas / Re:DAB/DAB+ Anténa VHF
« kdy: 03. 02. 2019, 00:32:52 »
Už mi z toho jde hlava kolem a nemám čas se ani vys/pat :-) tak bych to prozatím uzavřel na 23YsurpaDAB+ víc se mi z toho asi vydojit prozatím, vzhledem k ještě max přijatelné konstrukční délce pro Vpol, nepodaří. Nenechte se zmást počtem prvků, celková délka antény je jen o 13CM! víc než Kathrein AV12. Různě zkrácené upravené varianty jsou možné. 15Ydab je postavená, čeká na symetrák a  reálný provoz. Taky sem udělal krátkou metrovou, levnou a jednoduchou na stavbu, pro běžný provoz, sestrojitelnou např z "odpadních kovoplastek, je to taková kombinace k6sti a 15Ydab, s SWR jsem se nijak moc netrápil, je cca kol 1,6, možná se k tomu ještě vrátím, nevím, prozatím bych ji na zkoušku vyrobil tak jak to je, pak se uvidí. Aby tady nebylo moc obrázků, načmáral sem to všechno do grafu Jindry Macouna, kdyby chtěl někdo přesné grafy, ať dá vědět. Jsou tam původní 3 ant. od p. Jindry, pak "krátká-levná,běžná 1,0m" , 15Ydab 1,3m, soustava 2x11k6sti d=2,6mx1,1m, kterou používá např. uživatel dxpetr, pak 23YsupraDAB+ (žlutě) a nakonec nahoře soustava 2x23Y (zeleně), která tak trochu už z rozměrů grafu vylezla :-) Asi p. Macoun netušil že by nějakej blázen postavil a zanesl tam takový dělo :-))) Uvidíme, třeba se někdo najde, když jsou nadšenci co si koupí 5-ti metrovou Körnerku na FM, tak proč ne tohle.

293
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 02. 02. 2019, 00:27:08 »
Ke grafu zisku vaší Iskry: Je to dle mne jen malůvka z webu výrobce. Pokud k ní máte přístup, dodejte PŘESNÉ rozměry a uvidíme, co z toho přesně vyleze. K tomu bych dodal jen tzv. poznámku pod čarou: 4NEC2 je zcela základní a volně šiřitelný a přístupný program pro simulaci antén, stejně jako třeba MMANAGAL. A zvládne s ním pracovat každý elektroinženýr, který se zcela bezpochyby v každé firmě vyrábějící antény nachází. Jednoduše to tam nasází a automaticky z toho vyleze zisk, swr, průběh impedance a vyzařovací diagramy na jakékoli frekvenci jakékoli antény. Tak proč to prostě neudělají, je to téměř bez práce, obrázky otisknou ve specifikacích a nikdo to nemůže nikdy nijak a ničím zpochybnit. Proč to tedy tak není a nedělají?????? Na to si zkuste odpovědět každý dle svého rozumu a uvážení.

294
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 02. 02. 2019, 00:11:17 »
Máte pár "naprosto" jednoduchých otázek, na které je naprosto jednoduše složité či složitě jednoduché jednoduše odpovědět :-))))) (krásná věta) Pokud není v textu či pod obrázkem doslovně uvedeno soustava nebo 2 x ,pak se vždy jedná o jednotlivou anténu, snad jsem se, doufám, nikde nepřeklepl.  "Digitál miluje krátké soustavy" - pfff - jak na to? Jednoduše.?! Odložme homogenitu, ta by to zkomplikovala :-) ale roli hraje, ne vždy, ne všude, KONEC, zahoďte to nebo se do toho zamotáme. Homogenita pro teď neexistuje :-) Prostě jde o to, že elmag vlnění se sice šíří stále stejně, ale praktické zkušenosti podložené i měřením jsou takové, že digitální signál lze mnohem lépe zpracovat a "vydolovat" z takového minima, které bylo v analogu nemyslitelné. Dle mého názoru to nejvíce souvisí s lepšími vlastnosti "přijímačů, s jejich schopností si signál opravit a i asi spoustou dalších mně neznámých okolností, které nejsem schopen popsat a objasnit, tak hluboce mé znalosti nesahají a ani nikdy sahat nebudou, ale praxí je to prostě ověřeno,prověřeno a proměřeno, v hom. i nehom. poli. Tak se teď při návrhu antén soustředím i na SWR, aby se to, pokud to bude fungovat, potvrdilo či vyvrátilo. To konkrétní měření se, zdá se mi, pokud mne paměť neklame, někde na netu visí v některém z mých dávných příspěvků.

295
Digitální rozhlas / Re:DAB/DAB+ Anténa VHF
« kdy: 01. 02. 2019, 23:29:36 »
Čeština je velice zvláštní jazyk a zvláště v psané formě si lze různá vyjádření a podání dané momentální myšlenky autora vyložit velice rozličně a odlišně, záleží na "úhlu pohledu" "pozorovatele" viz Schrödingerova kočka :-) Co flegmatika nechá naprosto chladným, to naprosto identicky formulované vytočí cholerika k nepříčetnosti. Já, jakožto melancholik napůl s cholerikem, to prostě podávám nějakým způsobem, který přináší valící se proud myšlenek v mém chorém mozku a ostatní charakterové tipy (teď zrovna mi mozek šrotí jestli po té měkké nebo tvrdé a hned vzápětí že obě možnosti jsou v češtině dnes správné, ale na netu to hledat nebudu) a jejich kombinace ať se tím prostě poperou viz Ockhamova břitva :-)))
K meritu věci, nejde o peníze, jde o princip, třebas jen o můj a mnou nyní ustanovený princip, ke kterému mě vedou mé a mnou stanovené důvody a špatné životní zkušenosti, netřeba v tom hledat nic víc,ctož ústí v mé třetí pravidlo - věci jsou jednoduché - tak na to prostě pohlížejte prostě a jednoduše, nic víc, nic míň.

296
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 01. 02. 2019, 23:01:50 »
To máte těžký :-) čím jednodušeji se to snažím laikům osvětlit, tím složitějším se to stává. Ale vše co jsem kdy uvedl, to platí a nijak si to neodporuje, jelikož vše souvisí se vším (a David Kříž apod. vám to jistě potvrdí)! Když už studujete moje dávné příspěvky na netu, pročtěte i ty na digitální televizi a parabole, třeba se něco potřebného dozvíte. Postupně jsem všechny diskuze opustil, jednak z osobních důvodů a jednak proto, že nic nového nepřinášely a staly se tak nějak semeništěm hádek a dohadů a radit něco někomu, kdo vlastně ani poradit nechce a mele si stále dokola svou, mě přestalo bavit, stejně jako třeba Enika a další. A moje rady nikdy nebyly typu zavolej si na to odborníka a vyser se na to, právě naopak, i když se skutečnými odborníky v oboru si velice dobře rozumím a oni se mnou a nikdy jsme se nedostali do jakékoli rozepře, právě naopak. Ale jelikož mě to neživilo a neživí, vždy jsem chápal a fandil těm, kteří byť bez téměř jakýchkoli znalostí a zkušeností se v tom prostě chtějí šťárat sami a nějak si to vytvořit pouze vlastním přičiněním. Samozřejmě jen takovým, kteří jsou relevantně soudní a inteligentní a jejich zájmem je něco jim dosud neznámého pochopit. Každý někdy s něčím začínal, nikdo učený z nebe nespadl, i já jsem před 37 lety věděl prd a vím stále :-)))Čím více toho vím, tím více si totiž uvědomuji, jak málo toho ještě vím.

297
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 31. 01. 2019, 22:11:43 »
I když na druhou stranu v délce 1,5m (s 7dBi???) se asi nic jinýho a lepšího koupit nedá.

298
Digitální rozhlas / Re:DAB/DAB+ Anténa VHF
« kdy: 31. 01. 2019, 22:00:47 »
Zato AndejH sem asi s tou jeho iskrou moc nepotěšil.

299
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 31. 01. 2019, 21:57:42 »
Už jsem to našel. A i dle údajů podivného grafu samotného výrobce vás tedy moc nepotěším, vidíte sám, že do vašich konkrétních podmínek (K5,K11,K12) jste si snad nic horšího vybrat nemohl :-(

300
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 31. 01. 2019, 21:43:28 »
Dlouholeté zkušenosti z analogu VHF v Hpol  AUvsPL K6/K8,12 říkají, že nižší kanál je lepší. Zkušenosti ve Vpol bohužel chybí, ale troufnu si tvrdit, že to bude lepší. Jenže další a důležitější! otázkou je, jak je na tom ta iskra na K5???

Stran: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 26

reklama