reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: 1 ... 18 19 [20] 21
286
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Rakouské DVB-T2
« kdy: 12. 04. 2010, 16:36:41 »
Má někdo z vás nějaké bližší informace o dnes spuštěném testu DVB-T2 v Rakousku?
Umístění AS,použitá frekvence,výkon atp.

287
@ kuba a davidkriz

Asi trochu vím sám,jak to udělat  ;D ,ale co se konkrétně mé osoby týká,právě nový vzhled,styl a forma zdejšího "fóra" mě sem vlastně "přitáhl",dřív jsem kouknul jen zcela sporadicky,ani sem digizone neměl na liště,což se příchodem nového fóra změnilo,takže tento zádrhel pro mě osobně není zrovna košer.Snad je to jen banalita,pohodlnost a zvyk (všechny fotky mám ze zvyku ve dvojím provedení - velké-malé),ale v praxi je prokázáno,že právě tyhle tři věci dost podstatně ovlivňují celkový dojem z čehokoli. Tož to jen tak  ;) L.

PS: Kubo,zkoušel jsi někdy UKS-14 nebo 2xHB9CV? Kdysi dávno jsem obojí provozoval na AT a šlapalo to skvěle.

288
Holt se na to asi budete muset podívat u konkurence  :( což mě docela mrzí.

289
Bohužel nejde vložit foto. Vypisuje mi to hlášku "Adresář pro přílohy je plný.Zkus menší soubor nebo kontaktuj administrátora." Tak ho teda kontaktuju  :) , co s tím? L.

290
Nebo můžete zkusit tohle :o)

291
Myslel jsem radio-aktivní činnost :D Ne "veškerou" čínnost :D
Tos fakt vybíral plac hlavně kvuli dobrému QTH na příjem? :D

Fakt! A proč ne  :) Já už blbnu s anténama od 15-ti let. Koupil sem starej barák,ten zbořil,pak postavil kousek novýho,ten sem musel taky zbořit  ;D a pak zase začít odznovu, takže než sem si postavil svůj stožár,tak to trvalo 6 let.Ale mezitím sem stejně lovil u dědka. Jó za komančů bylo veselo  ;D ;D ;D >:( I když sem měl od první třídy až do maturity samý jedničky,ČVUT se pro posudek  "Své vlastní zájmy staví nad zájmy socialistické společnosti,proto nedoporučujeme studium na žádné vysoké škole!" nekonalo! Až sem dělnické třídě poctivě odmakal 2 roky ve slévárně,tak mě teprve vzali.Jenže to už sem měl "něco" rozdělaný s první mamkou,pak přišlo mimino a bylo po studiu  :D Tak sem se vrhnul na ten barák a zas mě ti zm.di dělali potíže.Ku.va,jak o tom píšu,tak se mě i po té době otvírá kudla v kapse! (Omlouvám se,většinou sprostej nebývám). Ale hlavně,že sme to přežili  ;D
@p.Soška - Strach a peníze sem nikdy neměl,na všechno poctivě a dlouhodobě našetřeno!
PS: Dneska sem toho pro DX moc neudělal,jenom dva úhlové síťové reflektory na dvě na dvě nový kanálovky na K38,musel sem chystat krávu na pátek. Když to vyjde,budeme u mě v so s Ja něco málo páchat.Když z toho něco bude,dám vědět  ;)

292
Tož veškerá ne,sem tam jsou ještě jiný,to víš,třetí žena  :D A pak nemůžu usnout,tak vysedávám tady  ;D
A nemůžu za to,že tady mám signálu pok.t,šak sem sem si ten pozemek pod barák kupoval jen kvůli tomu.A stálo mě to 50litrů! Víš co to bylo za komančů péněz,celá novomanželská půjčka na to padla! Šak sem si za to taky od bejvalýho tchána vytrpěl,kdež mnv dávalo dule jiny pozemke za tře tisice  ;D

293
Ty,David,co si mám u mě "predstaviť pod takým pojmom Dx-hrátky" ?   ;D

294
Pro širokopásmové experimenty propojte obě LP paralelně (stínění na stínění,stř.vodič na stř. vodič) dvěma libovolně,ale STEJNĚ! dlouhými koak. kabely. Ztráta imped. nepřizpůsobením bude cca 0,5 dB a bude určitě srovnatelná s útlumem prodávaného slučovače (jestli to spíše nebude lepší bez něj :o))) , nevím,nemám odzkoušeno,nepoužívám,při "výlovu" slabých signálů soustavou jedu kanálově a transformuji imp. bezeztrátově čtvrtvlnným úsekem vedení).

295
Ta matelka není zrovna nic moc.Pokud si chcete hrát bez konverze K38,já bych to "od stolu" viděl na antény tři. Na naše muxy vzhledem k nejslabšímu K63 BU-119 (K54 bude asi nutno trochu utlumit).Pokud ji máte možnost vyzkoušet,proměřte na ní i K38 (vrchol zisku má cca na K60+,pak to jde dolů).Když by to bylo solidní,tak bych na to Skrzyczne(vzhledem k pozdějšímu "snad přechodu" na K62),použil taky BU-119,ale 2x v soustavě (jednoduché sfázování dvěma koax. stejné délky,jednoduché uchycení na společné ráhno za reflektorem) se zádrží na K54 a změnou vzájemné vzdálenosti natvaroval vyz.diagram s některým z minim pro "rušivý" vysílač,čili především K39.Pak už sloučit hybr. sluč. Jde to i více účinněji,ale to už je trošku složitější.Nevím ale,jaký je u vašich rodičů úhlový rozdíl vysílačů a vůbec konkrétní podmínky.Potlačení nežádoucích vys. různými ant. soust. mám dlouholetě prověřeno a mnohokrát odzkoušeno v praxi.Teď zrovna třeba K53 Praděd vs. Kahlenberg,Když jsem měl ještě souběh an.-dig., tak Skrz. - VJ (K38,K39),v analogu pak Polsat K58 vs. Prima K58.
PS: Soustava 2x BU-119 bude v okolí Ostravy velice vhodná taky pro K68 Z Magurky.

296
No právě  ;D ,do kterého! Proto sem na tom taky začal trochu dělat  :)

297
Jak vám to jede teď? Uveďte přesnou lokalitu příjmu.Problém se sousedními kanály není (co by se nějakého rušení týkalo,někdy nevadí i kanál stený,např. u mě K53 Praděd a Kahlenberg a teď  zrovna dělám na digitál vs. digitál K38 Skrzyczne a Jauerling,po spuštění jsem to odstranil 2x kolorkou,pak jsem je na zimu zhodil,v bláhové naději,že to na dva měsíce nemá cenu,ale teď se k tomu zase tak ze zvědavosti vracím,protože na 2 kol. už to nejede,Skr. nám nějak podstatně zeslábl,tak to zkouším jinak,uvidíme jak to dopadne),spíš je potíž s jejich "průsakem" ze dvou různých antén a pak tedy se slučováním,což bude zcela jistě váš případ,jinak byste se na slučování neptal,že. :o) Takže v první řadě bude asi třeba začít tou nejvhodnější přijímací soustavou. Takže azimuty,vzdálenosti,terénní profily,úrovně signálů na ref. anténě,výška přijímací soustavy,pak se uvidí :o) Pokud to má na ten K38 do září cenu,jenže u těch Poláků jeden nikdy neví :o)))))

298
Jedná se o STB Schwaiger DSR T-FM 710. Pro malé "loviče" a průzkumníky asi jeden z nejvhodnějších (ale nap. 220),vynikající citlivost (indikuje odhaduju signál už od cca 20uV?,možná i míň),plus ukazuje i analog.kanály.Nevýhodou je velká "přecitlivělost" na pre-echo.
Rozšířený a přehledný indikátor signálu má TeVeMaster od Technisatu (prý),ale jen pro dig.signály a navíc jen naskenované a uložené.Plus BER po korekci.Citlivost nic moc a s pre-echo taky problém.

299
Zdravím Kubo,
monstrum by bylo,až kdybys tam měl třeba 2x UKS-14  :) L.

300
Zdravím všechny "blázny" podobného ražení  :)
a sběratele dálkových ovladačů  ;D ;D ;D ;D ,
já sem jich napočítal 26  :)
PS: Máte někdo vůbec čas koukat na TV?
Já tak akorát na NG,NGW 15 min u věčeře  :)
@Štěpán - maxisíto se teprve připravuje,až bude,jestli bude,
bude to asi nejvýkonnější soustava,co sem kdy postavil.
A možná nejen já.Aspoň doufám  ;D

Stran: 1 ... 18 19 [20] 21

reklama