reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: 1 [2] 3 4 ... 21
16
Směrovat to jde, ale jen doleva, na Hády, vpravo je střecha, ale už by to mělo být dle mapy mimo směr Káloš. Zajímavý je, že když sem to měl složený v obýváku na židlích :-) tak to technisat se zes sem tam i načetl. Ale na střeše - ouha. Uvidíme, někde bude asi zakopanej pes :-) Na střechu sem to dostal tak, že sem to po částech prostrkal střešním průůezem 60x60 a na střeše postupně smontoval :-) No problemo :-)

17
Mě je tam divná ta brutální ostrá špička přesně na 180MHz, jenže kdoví co to ta klíčenka v tom spektru ukazuje. Ale je to tam i bez zes na holé anténě.

18jedna ze spekulací, ale to jsi určitě zkoušel: někde jsem četl, že může být problém když v SFN přichází signál na anténu ze dvou vysílačů v blízké úrovni, sčítá se nekoherentně; mělo by stačit najít směr kdy dominance obou je potlačena a získá navrch jenom jeden z nich. Oni tam mají jeden vysílač sice s menším výkonem než Káloš, ale mnohem výše. Na ja, tož to ten měřák co stojí jak barák by to možná popsal.

Tady v té díře Káloš s něčím v SFN ??? To by teda  muselo být něco. Tady nejede pořádně ani Kojál, kterej je 12 km. A na střeše není místo a prostor pro nějakou větší manipulaci, všechno je to "na míru" a naknop. A to na vršek přijde ještě 1,5m sedmiprvek na FM vertikal. Asi budu muset udělat další stožár na nějaký další pokusy :-) Jenže už teď chodí kolemjdoucí se zakloněnýma hlavama, tak co teprve pak :-) Akorát ty dny jsou strašně krátký a mají jen 24 hodin, chtělo by to aspoň zdvojnásobit, telka v koupelně pořád stojí na zemi :-)  , "ozvučení" na terase taky není, o zábradlí a grilu nemluvě, atd., mám tohomoc :-) Ale už sem si koupil bezdrát klávesnici a protáhnul kabel k oledce, takže můžu pěkně seďoležet v betli a pohodlně computerovat bez brýlí :-)

19
;)

No jo, Pokr no, to je mu podobný :-) V pátek sme byli na Kozárově, ale prd sme chytli, nějaká špatná karma, všechno se sralo :-) A hodinu sem tam na něj čekal, se vypravuje jak nějaká lejdyska :-)

20
Taky sem předělal TV rozvod už na přechod pod 700MHz (Kojál + Veselice, oba tady mají problém, proto je taky na 0lešné převaděč) , antény fungujou přesně tak jak mají, jak se to vypočetlo, K48 ještě v poho, K50 už bída a K59 už takřka nic.

21
Sem ti říkal, že se ti ten čtařprvek bude hodit :-)

Já teď taky budu (pokud budu) nějakej čas chodit s něčím krátkým, jelikož sem včera "ohrádku" vytahal po částech na střechu. 12D Hády zde v tupém dolíku solidní s dostatečnou rezervou, překvapil 11C City mux, tak nějak na hraně jede, ale překvapil taky Káloš, má nějakej problém :-( Někdo nějakej tip ??? Zatím není k dispozici solidnější měřící technika.

22
Ještě 5B Cottbus/Calau, takový zajímavý. Na 8A sem si vzpomněl pozdě, tak třeba příště.

23
Vítr to nebyl:-) byli to němci, tipuju Wendl, Technisat to načetl, krám z Nevenu měl problém a neidentifikoval. Plus nějakej Chorvat :-) A pak se krám posral

24
10A Katovice 10kW horizontál ??? Že by se to tam nějak tlačilo zezadu??? Za chvilu s Pokrem vyrážíme, tak zkusím :-) 8A taky.

25
Dneska bylo "mínus-tropo" a jelikož tady furt střídavě pršelo, tak sem spárování terasy neriskoval a na chvilu sem vyjel na stejný místo, prubnout to, jak to vypadá v normálu. 9A MDR Sachsem na sdr-ku nic moc, ale na technisatu normálně stabilně hrálo (to už sem tam naladil někdy v tom březnu, jak sem tam byl poprvé s 3,5metrovkou bez zesáku). Plešivec 10D tam taky ruft je, sdr nic, ale na technisat stabilní dva čtverce :-) Plus technisat vzal ještě 10B Oberfranken (Ochsenkopf). Jo a ještě stabilní dva čtverce 10A, dle směru jen tipuju Maďary. Jinak nic zajímavýho (klasiku 5D,11C,12A,B,C,D nepočítám). 3koda, že sem minule nepřipojil technisata, asi by toho bylo o hodně víc.

26
Ty vo, tak bylo tropo, dxPetr měl doma v nadmořské výšce 230m s výkonnější sestavou taky 400km úlovky. Já sem byl 500mnm, ale slabší aparát :-) A ještě k tomu navrženej na kompu v té simulaci, která neodpovídá realitě! :-))) Stejně jako ta 3,5 metrovka na DAB, která teď momentálně ještě leží v Praze, měl ji půjčenou kamarád, dlouholetej dx-er, pro srovnání se dvěma 3m Vatenkama na 10m stožáru. O 4m níž v nehomogenním poli dávala o 2dB míň než ty dvě Vatenky. Ale jinak to stojí úplně za hovno, všechno ty Kornerky a Bízlijovky a stovky dalších antén navržených takhle spoustou radioamatérů po celým světě,reálně postavených a reálně a detailně prověřených a proměřených, všichni jsou úplní blbci, i ten náš guru, pan Jindra Macoun, který stejnou simulaci používá, využívá a plně akceptuje tuším už od 93. roku, ten taky ví a zná úplný hovno asi :-) To je dneska vtipný den, co? :-)))


PS: Plus sem k tomu testoval slučovač na dvojičky, většinu fotek sem dával na FB do skupiny Česko přechází na DAB, schválně sem to před focením přichytil izolačkou na stožár, ale nikdo si toho nevšiml :-)

27
A chytráci, mudrlanti, "supertechnici" a další jim podobní, ať nejdřív vyzkouší, změří, srovnají a porovnají, a pak můžou mudrovat!

28
A jinak, "ostříhaný" polský síto je "superanténa" pro nový zúžený pásmo pod 700MHz a DVB-T2, lepší než všecny logperky, trojráhnovky atp., která bude chodit téměř všude a všem.

29


[
pokud ta chybovost bude stabilní tak budiž. Neodpustím si ale poznámku: já taky občas porušuji pravidla, ale vše má své hranice, na DAB se sítem je i na mně dost.

Jen na vysvětlenou-psal jsem na co to síto užívám, ale někdy mi to nedá a zkouším. Abych uklidnil, tak stabilně, již třetí den, na příjem mám dipól. Chybovost je v tomto případě ale kolem 30, síla kolísá.

Nechte, chlapci, síto žít, obzvláště to polské. Když si odečtete ztráty nepřizpůsobením, tak na "DABU" je na tom tak nějak jak dipól, možná trochu líp, jelikož nevíme, co??? má vlastně za "dipól". A pokud máš tedy polský v něm širokopásmovej zes, kterej nic nerozkmitává, tak to prostě funguje líp než nějakej "pofiderní" dipól.

30
Ono to s tou "vyrovnaností" zisku logper není tak růžové, jak byste si představovali :-) O dalších parametrech nemluvě.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 21

reklama