Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: 1 [2] 3 4 ... 30
16
"Mimo provoz" je asi někdo jinej, mě Veselice K44 teď normálně jede, tak jako vše ostatní, pokud se něco dělo přes den, nevím, TV nesleduju.

17
To omar: V pátek ti pustí Pařízek mux24 z Hádů, takže celá tvoje anténní anabáze směr Brno je ukončena :-)

18
Délka stejná jak byl supersonik, 2,94m. A prvky jsou z duralu, kulatina 6mm je jedinej dural, kterej se dá dneska sehnat a koupit za normální peníze (25Kč/m).

19
Supersupersonic je na světě :-) máš tam na to místo? :-)

20
POW a C/N ti vzrostlo jaxviňa, merko ti rozjebává  SWR z na pi antény i třeba na pi symetráku, teď se s tím prcám na všech anténách a to bys čučel co to dělá, pohneš drátkama na symetráku a seš z 1,5 na 3,5 swr (proto ti ten prototyp dabky nahoře nehraje). 8mm ferit ze zvonkáčema od malýho 230 MHz nechutná vůbec, dobrý je to až se 7mm a origo 150 Ohm dvojlinkou a to ještě musíš doladit změnou rozměrů dipolu. Digitál není analog. Elmag vlnění se sice šíří stejně, ale to je tak asi všechno, s T2 a 256QAM vstupujou do hry věci, na který se v analogu sralo a i T1 se to ještě sneslo, teď je to trošku hodně jinak :-) Průběh fáze na samotné anténě doteď nikoho nezajímal, nemělo to prakticky na nic vliv, teď když tam máš omrdesát subnosných a každá nese 2, resp 4 bity, tak ti to dojebe mer razdva. A každej měřák si všechny ty věci dokupy "interpretuje" po svým, proto na každým měřáku naměříš něco víc či míň jinýho. A čím širokopásmovější anténa, tím je to horší. "Výhodu" v tomhle mají logpery, pokud jsou dobře navržený, sice menší zisk, ale nejsou tam tak prudký změny fáze a ani absence symetrizace u nich nijak zvlášť nevadí.
Včera (vlastně už předevčírem) sem byl u vodárny u Jedas a málem sem umrznul :-) Ale polovil sem Zobor K48 vertikal.
Naplánuj akci, nachystej buchty a chlebíčky a něco ti tam namontujem, nějaký aparáty tady mám.
Nebo si tam dej metrovou logperu na Barvičku a pojede ti to. Jedou na to celý Kanice pod kopečkem s Hádama. Teda celý až na jednu výjimku co sem instaloval já :-)

21
Já nevím jak ty, ale já tam vidím na všech 3 muxech +6 dB jak power, tak LM, a to je kurevsky dost, to máš 4x vyšší napětí na anténě :-) Kolik bys tam chtěl? Plus 30dB? :-) A to to měříš na tapce do K60, která i tak stála za kulový.

22
ty to tam máš nějaký divný :-) nebo máš divnej měřák :-) já mám doma na anténě jeblé v cimře na židli, to co ty máš na střeše, což je divný. a obě antény cos použil jsou u tebe celkem dost na ho... když chceš brat hády a jihlavskou naráz, tak tam vrzni aspoň síto, co má vd 60 stupňů. a jelikož tam máš na všech 4 muxech echa cca -30dB z vertikální barvičky, tak to otoč do vertikálu, namiř na barvičku a uvidíš co uvidíš, třeba se podivíš :-) nezkusíš nevidíš :-)

23
ty echa děvín, kojál, hodonín, barvička tam máš jen na té tapce???

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 09. 11. 2020, 19:07:15 »
To je obecná vlastnost kanálových yagi antén.

Jakože co přesně? :-)

25
měřils to na 50 Ohmech nebo máš nějakej unun 75/50? O tom kdo, kde a jak to "vyráběl" už nemá smysl ani mluvit ani pátrat.

26
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 10. 10. 2020, 19:48:10 »
To je pouze moje volná "Shakespearovská" variace mirasatovýho "Many waves in our lives" :-) který zas on "překládá" jako - lapáním vln život je pln :-) Furt se něco děje a nikdy nic a nikdo není bez naděje :-) Z čehož zcela evidentně vyplývá, že hlavní je se z ničeho nepos..t :-)

27
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 10. 10. 2020, 14:42:10 »
Teplice už jsou taky Německo :-) To samozřejmě nic nemění na faktu, že každej blázen, lovič, přijímač, experimentátor a nadšenec a jeho praktické zkušenosti jsou přínos pro ty další, ať už je odkudkoli a přijímá na cokoli, jelikož éter je vln čím dál víc pln :-) Lovu zdar :-)

28
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 09. 10. 2020, 20:04:18 »
Klatovy už jsou v Německu :-) a na Bogen dostřelíš prakem a na zbytek vysílačů vzduchovkou, tak to hrát musí :-)
Nám zas kolísá kolem hranice přijímatelnosti Sachsen/Unger v Třinci

29
Situaci "u vás" znám z mailů s pánem ze Svárova :-) A taky ze všech možných dostupných dat, když se znají a ví se jak se s nima má "pracovat" a jak je využít. Taky znám "u vás" situaci s těma "odborníkama". 90% procent těch skutečných za těch 30 let znám z celé republiky osobně a je jich fakt málo :-) Já z toho mám zadek, když se anténní supertechnik z největší a nejznámější brněnské firmy na fejsbůku v diskusi ptá, jestli někdo neví proč mu to a to tam a tam nejede, ale chudáci ti zákazníci. Ale tak to bohužel je, nejsou lidi :-(

30
už se mě nechtělo o sítu psát, ještě že tě mám :-) A zítra jedu pro krabice. FAKT! :-)

Stran: 1 [2] 3 4 ... 30