Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: 1 [2] 3 4 ... 27
16
Slabý digitální signál - fázové zkreslení = problém. Neidentifikovatelné impedanční skoky v přijímací soustavě, SW. Anténa, symetrák, f-ko, zesák, spojka, koax, konektor, tuner. Logpery největší problém, absence desymetrizace, noname koax uvnitř, na pi kontakt měď-hliník, čína f-ko a pokračuje to celou cestu až to končí ne zrovna ideálně přizpůsobeným vstupem tuneru. Do toho všelijakej bordel okolo, ztratíš bity, nedemoduluješ, nehraješ. Kde je 14 půlek neřešíš :-) ale když máš půlky jen 2, seš v pasti a bádáš.

17
omar3 : " Anténa a zesilovač zůstaly původní" - tvůj zádrhel od začátku.

            Metrovou DABku mám už poslední a o víkendu putuje do Budějic k Saxonovi. Na další už momentálně nemám matroš,
            ale mám dvě 2,4m na vyzkoušení. VKV taky prodaná.

18
Dave , 121 jako H121 a 14 půlek = 7 prde.í :-)

19
A to buď rád, že sis tam nenatahal tu 121. Kde je signálu 14 půlek, tam to hraje i na prádelní šňůru, u tebe je to trochu jinak. To je stejný jako s těma symetrákama, říkáš žes nic nepozoroval, ale překvapenej že 2039 na 39 nejede :-)

20
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 02. 06. 2020, 18:45:02 »
Na Slováky (nejen) mám hentoto :-) 

A bacha na symetráky na plošňáku, když měříš 256QAM, některý jsou na pi.

21
Vzhledem k tvým podmínkám a "lovičské" vášni F/FTP a minimálně H125 CU, když nechceš nic dražšího. H121 dělá potíže už na DABu, vyzkoušený. Optiku si natáhni, když k ní máš asi přístup :-) A tu trubičku taky :-) to se neztratí. Možná i nějakej ovládací kabel, kdyby tě někdy napadl rotátor. Jestli nemáš zdroje na kabely, můžeš vzít něco na mě, nějaká kačka se třeba ušetří :-) Kdyžtak brnkni.

22
Kašlete na to, žijem a sme zdraví a zbytek nějak dopadne :-)

23
Já sem se měl za minulýho režimu velice dobře, ( i když sem nechtěl do strany a komunisti mě nedovolili studovat) , auto, barák, televize, videa, hifi, co hrdlo ráčilo, na všechno sem vydělal poctivě rukama. Zato za demokratů v tomhle superprávním státě sem skončil pod mostem a přišel úplně o všechno a skoro i o život. Takže dnes už se z ničeho ani nikoho jen tak nepo.eru :-) a žiju si po svým v klidu dál. S přibývajícím věkem a prožitejma zkušenostma zjišťuješ jak skutečně málo toho ke spokojenosti potřebuješ :-) Dúležití jsou dobří lidi kolem tebe a těch je, bohužel, dnes ku..vsky málo!

24
V roce 1987 sem měl 2100 Kč čistýho, colorka stála 485 Kčs, tj. 23% platu. Letos je MINIMÁLNÍ mzda 12100 čistého, čili by dnes stála při letošní minimální čisté mzdě 2780Kč. Nová Vateňácká colorka stažená pod K50 stojí 2400, nikdo to nekupuje!

25
Porovnat ziskově metrovou UHF-ku s něčím komerčním na kopečku na jižní Moravě a pak v jižních Čechách je celkem rychlovka,  složitější měření je o dost náročnější, nejen časově,a u dlouhých a rozměrnějších antén tuplem. Co se týká nějaké výroby, po jednání s p. Vališem z Vatenu, celkem nic není problém, co problém je, tak to je jako vždy cena. Už i oni sami výrobu vlastních antén prakticky zastavili, už jen cena vstupních materiálů převyšuje cenu "hotových" taliánů, číňanů a poláků. Češi jako vždycky nadávají na kvalitu, ale stejně je pro ně nejdůležitější cena, na tom se nikdy nic nezmění :-) Ale třeba v době postkoronavirové zažijeme zázrak a začnou si kupovat i věci z domácí produkce, byť dražší. Ale věří někdo na zázraky??? :-)

26
Xmux nikam nespěchá a ani ho to neživí :-) Všechno chce svůj čas. A jestli máš pocit, že každej čeká, až mu dovezu nějakou anténu a všechno hned odloží stranou a bude jen tak něčemu věnovat den dva tři svého času, tak to máš dost zkreslenou představu o realitě dnešního uspěchanýho světa. Ale když seš expert na antény, máš tolik volnýho času a máš tu patřičnou měřící techniku, tak si nalož svý antény, přijeď a můžeš měřit dohaleluja, nikdo ti nebrání ani to nemáš nijak daleko. Já rád poznávám nový lidi podobnýho ražení a "zaměření", člověk se má futr co a od koho učit a jen za poslední rok sem jich osobně poznal a navštěvuju několik. A na tom nic nemění ani fakt, že by ty antény stály úplně za h..no :-) Mě je to prakticky fuk, pro mě je uspokojující, že fungujou a jsou nesmrtelný :-) Stejně jako jakýkoli mudrování bez příslušné akce. Když už vůbec nic, tak jen to seznámení, kontakt a komunikace s podobnýma "magorama" je velký přínos. Alespoň pro mě, ale každý má jiný nároky a "požadavky" na sebeuspokojení :-) A pro některý jedince bude stejně jakýkoli test irelevantní. Přijeď, změř, vyřkni ortel ať je jakýkoli, nic ti nebrání kromě tebe, jinak je to debata k ničemu. Stejně jako blábol, že se anténa ve vertikálu prohne. Každej pamětník zná pověst o Svatoplukovi a jeho synech, že tři pruty se ohnou húř než jeden. Takže i dva jekly se ohnou hůř než jeden a i ve vertikální polarizaci má podpůrný ráhno svůj účel (i když je celková tuhost menší než v horizontální) , jen je třeba zajistit, aby obě ráhna dostatečně spolupůsobily, což dosáhneš vhodným počtem a tvarem rozpěrek. Mě i zbytku světa to i pro praktický provoz plně dostačuje, ti co mají na střeše polskou, maximálně italskou anténu z papíru, mě nijak neiritují, ani jejich vyplazený jazyk :-) Neprohne se ve vertikálu ani 3,5metrová dabka a to je vzdálenost od třmenu ke konci větší než dva metry. Neprohne se ani 3,5metrová kornerka na vkvc, to ti potvrdí dxpetr, ten je má ve vertikálu v soustavě hned dvě :-)

27
Tato zase nemá TV, FM je v horizontálu a musí se slučovat dva svody.

Abys to nemusel slučovat, tak bys musel mít jedině logperu od VKV po UHF a to stejně jen pro stejný polarizace, jinak to budou furt tři antény za sebou na jednom ráhně se slučovačem.

28
Pro FM ve vertikálu se zobrazená anténa určitě nehodí, konstrukce dvouráhna odpovídá horizontálu, při otočení do vertikálu se ráhna prohnou.  :P

A na tos přišel jak, že se prohnou???! Ty ji máš a víš jak a z čeho je vyrobená?

29
Ještě nějakej požadavek? :-)

30
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 06. 05. 2020, 20:39:16 »
Navíc dělat slučovače na DAB už by se dneska asi nevyplatilo. Když už si pořizuješ složitější instalaci VKV,VHF,UHF, tak si koupíš profiler a tam si s tím můžeš dělat co chceš. Třeba si 6D vedle o 50dB silnějšího 7A překonvertuješ jinam a hraješ jak fík :-) Nebo jako Saxon :-)

Stran: 1 [2] 3 4 ... 27