reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: [1] 2 3 ... 26
1
Vzhledem k tvým podmínkám a "lovičské" vášni F/FTP a minimálně H125 CU, když nechceš nic dražšího. H121 dělá potíže už na DABu, vyzkoušený. Optiku si natáhni, když k ní máš asi přístup :-) A tu trubičku taky :-) to se neztratí. Možná i nějakej ovládací kabel, kdyby tě někdy napadl rotátor. Jestli nemáš zdroje na kabely, můžeš vzít něco na mě, nějaká kačka se třeba ušetří :-) Kdyžtak brnkni.

2
Kašlete na to, žijem a sme zdraví a zbytek nějak dopadne :-)

3
Já sem se měl za minulýho režimu velice dobře, ( i když sem nechtěl do strany a komunisti mě nedovolili studovat) , auto, barák, televize, videa, hifi, co hrdlo ráčilo, na všechno sem vydělal poctivě rukama. Zato za demokratů v tomhle superprávním státě sem skončil pod mostem a přišel úplně o všechno a skoro i o život. Takže dnes už se z ničeho ani nikoho jen tak nepo.eru :-) a žiju si po svým v klidu dál. S přibývajícím věkem a prožitejma zkušenostma zjišťuješ jak skutečně málo toho ke spokojenosti potřebuješ :-) Dúležití jsou dobří lidi kolem tebe a těch je, bohužel, dnes ku..vsky málo!

4
V roce 1987 sem měl 2100 Kč čistýho, colorka stála 485 Kčs, tj. 23% platu. Letos je MINIMÁLNÍ mzda 12100 čistého, čili by dnes stála při letošní minimální čisté mzdě 2780Kč. Nová Vateňácká colorka stažená pod K50 stojí 2400, nikdo to nekupuje!

5
Porovnat ziskově metrovou UHF-ku s něčím komerčním na kopečku na jižní Moravě a pak v jižních Čechách je celkem rychlovka,  složitější měření je o dost náročnější, nejen časově,a u dlouhých a rozměrnějších antén tuplem. Co se týká nějaké výroby, po jednání s p. Vališem z Vatenu, celkem nic není problém, co problém je, tak to je jako vždy cena. Už i oni sami výrobu vlastních antén prakticky zastavili, už jen cena vstupních materiálů převyšuje cenu "hotových" taliánů, číňanů a poláků. Češi jako vždycky nadávají na kvalitu, ale stejně je pro ně nejdůležitější cena, na tom se nikdy nic nezmění :-) Ale třeba v době postkoronavirové zažijeme zázrak a začnou si kupovat i věci z domácí produkce, byť dražší. Ale věří někdo na zázraky??? :-)

6
Xmux nikam nespěchá a ani ho to neživí :-) Všechno chce svůj čas. A jestli máš pocit, že každej čeká, až mu dovezu nějakou anténu a všechno hned odloží stranou a bude jen tak něčemu věnovat den dva tři svého času, tak to máš dost zkreslenou představu o realitě dnešního uspěchanýho světa. Ale když seš expert na antény, máš tolik volnýho času a máš tu patřičnou měřící techniku, tak si nalož svý antény, přijeď a můžeš měřit dohaleluja, nikdo ti nebrání ani to nemáš nijak daleko. Já rád poznávám nový lidi podobnýho ražení a "zaměření", člověk se má futr co a od koho učit a jen za poslední rok sem jich osobně poznal a navštěvuju několik. A na tom nic nemění ani fakt, že by ty antény stály úplně za h..no :-) Mě je to prakticky fuk, pro mě je uspokojující, že fungujou a jsou nesmrtelný :-) Stejně jako jakýkoli mudrování bez příslušné akce. Když už vůbec nic, tak jen to seznámení, kontakt a komunikace s podobnýma "magorama" je velký přínos. Alespoň pro mě, ale každý má jiný nároky a "požadavky" na sebeuspokojení :-) A pro některý jedince bude stejně jakýkoli test irelevantní. Přijeď, změř, vyřkni ortel ať je jakýkoli, nic ti nebrání kromě tebe, jinak je to debata k ničemu. Stejně jako blábol, že se anténa ve vertikálu prohne. Každej pamětník zná pověst o Svatoplukovi a jeho synech, že tři pruty se ohnou húř než jeden. Takže i dva jekly se ohnou hůř než jeden a i ve vertikální polarizaci má podpůrný ráhno svůj účel (i když je celková tuhost menší než v horizontální) , jen je třeba zajistit, aby obě ráhna dostatečně spolupůsobily, což dosáhneš vhodným počtem a tvarem rozpěrek. Mě i zbytku světa to i pro praktický provoz plně dostačuje, ti co mají na střeše polskou, maximálně italskou anténu z papíru, mě nijak neiritují, ani jejich vyplazený jazyk :-) Neprohne se ve vertikálu ani 3,5metrová dabka a to je vzdálenost od třmenu ke konci větší než dva metry. Neprohne se ani 3,5metrová kornerka na vkvc, to ti potvrdí dxpetr, ten je má ve vertikálu v soustavě hned dvě :-)

7
Tato zase nemá TV, FM je v horizontálu a musí se slučovat dva svody.

Abys to nemusel slučovat, tak bys musel mít jedině logperu od VKV po UHF a to stejně jen pro stejný polarizace, jinak to budou furt tři antény za sebou na jednom ráhně se slučovačem.

8
Pro FM ve vertikálu se zobrazená anténa určitě nehodí, konstrukce dvouráhna odpovídá horizontálu, při otočení do vertikálu se ráhna prohnou.  :P

A na tos přišel jak, že se prohnou???! Ty ji máš a víš jak a z čeho je vyrobená?

9
Ještě nějakej požadavek? :-)

10
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 06. 05. 2020, 20:39:16 »
Navíc dělat slučovače na DAB už by se dneska asi nevyplatilo. Když už si pořizuješ složitější instalaci VKV,VHF,UHF, tak si koupíš profiler a tam si s tím můžeš dělat co chceš. Třeba si 6D vedle o 50dB silnějšího 7A překonvertuješ jinam a hraješ jak fík :-) Nebo jako Saxon :-)

11
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 06. 05. 2020, 20:12:54 »
Všechno možný jde. Slučovače na DAB nikdo nedělá, je to strašně blízko sebe, musíš to řešit přímo na anténě (nejlíp na dvojici) a plus zádrž kdyžtak.

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 22:04:31 »
to není o Towercomu, ale o TUSR, teda dnes už tomu říkají "Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb"

A pošta jim tam funguje taky jako u nás? :-)))

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 22:02:15 »
@karelos : 50-55dbuV je konečná hodnota včetně zapnutého předzesilovače.

@Xmux : lokalita je stará Líšeň, náměstí Karla IV. Ano problém bude velmi pravděpodobně v ECHU z více vysílačů. Zkoušel jsem těch pár svých starých antén, umístil jsem je snad všude možně, vypínal předzesilovače, hlavní zesilovač, pak zase zapínal a výsledek byl pořád stejný všechny MUXy z VJ a Bratislavy ok - kromě K27. Měření bude nejspíš nezbytné, jen se obávám že nenabídne funkční řešení. Tím by snad mohla být přesná dlouhá směrovka (ale s nejistým výsledkem) - což samo o sobě mě od takovéhle akce odrazuje. Tvůj návrh antény - nebo ještě lépe kompletního funkčního řešení? Ta Plustelka mě mrzí :-(

Hády vidíš z okna a perou ti to tam z boku plnou silou! Toč na VJ a s vypnutým superbossem zahlas co ti z toho leze na K26,27,28 (ostatní antény odpojit). A 27 zkus  překonvertovat  jinam. Pak můžem pokračovat :-)

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 21:49:29 »
Taky bych řekl, že to budou ještě tunit, ale tunit mohli začít už od 15.4. Kamzík + BM, kdy to začlo haprovat. Už je asi jistý, že se kluci z Towerkomu nepoučili z muxu ČT :-) T2 v SFN na K26 s 256QAM vs. T2 v SFN na K27 s 256QAM :-) To budou bratia nadávat až se budou Tatry zelenat.

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 18:51:00 »
Místo příjmu : Severovýchod Brna
Anténa pro SK - Televes DAT BOSS TFORCE LTE (napájím předzesilovač)
CZ anténa : stará Yagi dlouhá směrovka se symetrákem (značku ani typ neznám)
CZ anténa2 malé síto se symetrákem :
Rakouská anténa - Velké plzeňské síto (s předzesilovačem  26Db)
Zesilovač : Johansson 6700
Cyhtám na síto A:
K24/K34 Kahlenberg
Chytám na malé síto CZ
K26/K28/K51 - Mikulov
Chytám na dlouhou směrovku CZ2:
K43 Bohunice
Chytám na Televes SK
K37/K39/K44

Pro výstup ze zesilovače používám výstup pro test -30Db. Minimální nastavitelný výstup je 93 dbuV a to je pro tunery moc (nedávali to). Výstup mám nastaven na 97dbuV

Vše bez sebemenší chyby při reprodukci na TV - přesněji změřit nedokážu, měřáky nemám.

Hodnoty detekované zesilovačem od 50 do 55 dbuV u všech MUXů

Od zesilovače to mám rozvětvené na 3TV

Všechny svody zhruba stejně dlouhé - cca 8m

Severovýchod Brna je širokej pojem. Ale máš tam asi echa kamzík-dubník-vj. A toho televesa i s tím bossem vyhoď, do míst s množstvím signálů a naspodku pásma  je naprd. Taky nevím proč tak poměrně komplikovaná instalace pro CZ+AT+SK, ale nevím kde přesně v Brně seš. Kdyžtak přesný místo do SZ, pokud je to tajný.

Stran: [1] 2 3 ... 26

reklama