Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Xmux

Stran: [1] 2 3 ... 27
1
2 x 23Y v akci u Kuby Melína a 9Y FM u Pokra :-)

2
Podle mux1 na K32 a 33 to může být jen pardubický kraj. Anténu tipuju na nějaký "ufo". Přebuzený to být ani nemusí, možná jen zaechovaný krásne-svitavy (pro LG smrt) a č. třebová slabá, záleží na přesné poloze.

3
Já nevím jak ostatní antény, a je mi to fuk, ale moje si koupil, včetně dvou 3,5metrovek na DAB. A levný nebyly.
Jinak podle mě má každej montér svoje 2,3 "vyvolený" antény, který běžně montuje, a zbytek ho nezajímá, tak proč by kupoval všechno možný.

4
... VKV taky prodaná...

vím, že off-topikuji, ale ta VKV anténa na tvém obrázku: zisk, rozměry, cena; děkuji za pozitivní odpověď - včil mudruj čeho se ta pozitivní odpověď má týkat :)

něco podobné v příloze

Délka 2000 mm (plus 160 mm vzadu na třmeny), šířka 1960 mm, zisk cca jak korner 9,2 , dole o 0,2 dB míň, nahoře  o 0,2dB víc, předozaďák v průměru stejný, ale "soustředěný" do vrchní poloviny pásma, kde u kornerky už naopak klesá a tím i jinší tvar VD, "lineární" vzestup zisku s vrcholem na 108 MHz, prvky Al trubka 8/1 mm, ve středu nanýtovaná na cca 200mm duralové kulatiny průměr 6mm, ráhno jekl 15/15/2 mm, čtyři ocelový výztuhy, dva třmeny 85mm, symetrák, krabička
s F-kem, příchytky z UV plastu.
Cena pro kamaráda litr materiál, litr práce (cca 150/hod).
Takže pozitiv 14 půlek, možná i víc :-))))

5
Když už konečně začneš od začátku a dáš si tam normální anténu a normální zesák, nebudeš muset nic ani utlumovat ani přepínat :-)

6
A co na ty útlumáky říká Kamzík a spol?

Na chatu bysme museli poskládat nějakýho hybrida, záleží co tam máš za signály :-)

7
Slabý digitální signál - fázové zkreslení = problém. Neidentifikovatelné impedanční skoky v přijímací soustavě, SW. Anténa, symetrák, f-ko, zesák, spojka, koax, konektor, tuner. Logpery největší problém, absence desymetrizace, noname koax uvnitř, na pi kontakt měď-hliník, čína f-ko a pokračuje to celou cestu až to končí ne zrovna ideálně přizpůsobeným vstupem tuneru. Do toho všelijakej bordel okolo, ztratíš bity, nedemoduluješ, nehraješ. Kde je 14 půlek neřešíš :-) ale když máš půlky jen 2, seš v pasti a bádáš.

8
omar3 : " Anténa a zesilovač zůstaly původní" - tvůj zádrhel od začátku.

            Metrovou DABku mám už poslední a o víkendu putuje do Budějic k Saxonovi. Na další už momentálně nemám matroš,
            ale mám dvě 2,4m na vyzkoušení. VKV taky prodaná.

9
Dave , 121 jako H121 a 14 půlek = 7 prde.í :-)

10
A to buď rád, že sis tam nenatahal tu 121. Kde je signálu 14 půlek, tam to hraje i na prádelní šňůru, u tebe je to trochu jinak. To je stejný jako s těma symetrákama, říkáš žes nic nepozoroval, ale překvapenej že 2039 na 39 nejede :-)

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 02. 06. 2020, 18:45:02 »
Na Slováky (nejen) mám hentoto :-) 

A bacha na symetráky na plošňáku, když měříš 256QAM, některý jsou na pi.

12
Vzhledem k tvým podmínkám a "lovičské" vášni F/FTP a minimálně H125 CU, když nechceš nic dražšího. H121 dělá potíže už na DABu, vyzkoušený. Optiku si natáhni, když k ní máš asi přístup :-) A tu trubičku taky :-) to se neztratí. Možná i nějakej ovládací kabel, kdyby tě někdy napadl rotátor. Jestli nemáš zdroje na kabely, můžeš vzít něco na mě, nějaká kačka se třeba ušetří :-) Kdyžtak brnkni.

13
Kašlete na to, žijem a sme zdraví a zbytek nějak dopadne :-)

14
Já sem se měl za minulýho režimu velice dobře, ( i když sem nechtěl do strany a komunisti mě nedovolili studovat) , auto, barák, televize, videa, hifi, co hrdlo ráčilo, na všechno sem vydělal poctivě rukama. Zato za demokratů v tomhle superprávním státě sem skončil pod mostem a přišel úplně o všechno a skoro i o život. Takže dnes už se z ničeho ani nikoho jen tak nepo.eru :-) a žiju si po svým v klidu dál. S přibývajícím věkem a prožitejma zkušenostma zjišťuješ jak skutečně málo toho ke spokojenosti potřebuješ :-) Dúležití jsou dobří lidi kolem tebe a těch je, bohužel, dnes ku..vsky málo!

15
V roce 1987 sem měl 2100 Kč čistýho, colorka stála 485 Kčs, tj. 23% platu. Letos je MINIMÁLNÍ mzda 12100 čistého, čili by dnes stála při letošní minimální čisté mzdě 2780Kč. Nová Vateňácká colorka stažená pod K50 stojí 2400, nikdo to nekupuje!

Stran: [1] 2 3 ... 27