reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Enik

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40
91
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Bouřka
« kdy: 15. 06. 2015, 17:15:32 »
Ty fotky jsou názornou ukázkou toho, že uchránit něco před zničením  v případě úderu blesku, je téměř marná snaha. To, že bylo vše uzeměno, to je kničemu. Uzemění samo o sobě nic nepřináší a nic neřeší. Podstatou ochrany před atmosferickou elektřinou je uvedení na stejný potenciál, což zdaleka není totéž, jako uzemění!

92
Podle mého názoru je problém v tom zesilovači, který se přebuzuje a rozkmitává rušením LTE. Vše tomu nasvědčuje.

93
Jenže není HD ready! :-)

94
Ano díky. Našel jsem ji příliš pozdě, tak jsem nevolal. Jestli můžu, ozvu se zítra v podvečer. Enik.

95
Zdravím všechny přítomné a omlouvám se za OT, i když i tohle jsou digitální technologie, tak to snad tak úplně OT není.
 Potřebuji vybavit divadelní osvětlovací technikou sál v kulturním domě. Předběžně mám vybraný digitální osvětlovací pult i potřebné interfejsy, nicméně si nejsem tak úplně jistý výběrem potřebných reflektorů. Vím, k čemu je "štych" a jaký vybrat. To si troufám, nicméně jsem našel hromadu dalších druhů reflektorů s různým typem čoček a optik a vůbec mi není jasné, jaké jsou v nich rozdíly co se týká použití a typu světla. Takže sháním rozumy a rady. Problém je trochu v tom, že mě tlačí čas, takže kdo rychle a dobře radí, ten stokrát radí. Najdu tady prosím pomoc a radu?
 Děkuji všem, kteří budou nápomocni rozvoji kultury a divadla v Bludově. :-)
 Enik.

96
Popsané poruchy na Fandovi jsou v Brně už od podzimu, v poslední době jsou četnější a mohutnější. Sony v té době ukazuje silný signál, preViterbi cca 4e-3, postViterbi 0. I v okamžiku totálního výpadku obrazu a zvuku se nic na kvalitě signálu nemění, pouze pre na okamžik poklesne na cca 3e-3. Považoval jsem to za rušení příjmu, ale jak je vidět, rušení to není. Jsem smířen s tím - co bychom chtěli po Pařezovi...
Kde jste ty hodnoty vzal? Síla signálu se vyjadřuje v jiných hodnotách. To co uvádíte Vy je chybovost. U Muxu 4 a 7 je důležité, aby hodnota chybovosti před korekci byla co nejvyšší E-5,E-6. Taky jde o to jaká je hodnota MER.
PreViterbi chybovost je reálně 1E-3 až 1E-5. PreViterbi 1E-6 nebo dokonce 1E-7 jsou možné snad jenom laboratorně. 1E-7 je běžně PostViterbi a pokud je horší, tak je něco špatně.

97
Díky pánové za tipy. To mi už stačí. Enik.

98
Pánové, kolegové. Nutně potřebuji sehnat integrované obvody MC2830, ale nikde je na webu ani v e-shopech nemůžu najít. Nemáte někdo nějaký typ nebo odkaz, kde je sehnat. Případně jeho obdobu nebo náhradu. Jedná se o obvod pro akustické spínače. Díky za radu a pomoc. Enik.

99
Přemístění zesilovače nic neřeší. Problém je v tom, že námraza rozladí anténu směrem k nižším frekvencím, takže problém je v samotné námraze. Anténu je možné natřit například Rezistinem nebo podobným přípravkem, který zhoršuje přilnavost námrazy. Dalším řešením je zakrytování antény do plastového obalu, jako to mají například ČRa u svých vysílačů a převaděčů. Poslední možností je ohřívání antény. Můžeš si vybrat.

100
 Je to celkem prosté. Až přijede ČTÚ, tak zjistí, že v místě příjmu je úroveň signálu pod minimální hranicí stanovenou normou, takže území prohlásí za nepokryté signálem a celou věc odloží jako neoprávněnou stížnost. Pokud dojde v šetření tak daleko, že zjistí neodbornou instalaci anténního systému, pak stěžovatele poučí o nutnosti odborné montáže. Nikdo nic dalšího dělat nebude. Vřazení filtru odlaďujícího LTE v tomto případě nepomůže, takže T-Mobil nic neopraví ani nezaplatí, protože jeho zařízení není viníkem vzniklých problémů. Děkuji Vám za pozornost. :-) Enik.

101
Set-top-boxy / Re:Duchy na AV výstupech
« kdy: 04. 01. 2015, 17:52:05 »
Podrobnějším zkoumáním obrazu jsem zjistil následující: V obraze jsou nejméně tři duchy, přitom dva z nich jsou pozitivní a jeden je negativní. Vzdálenost mezi nimi je přibližně stejná. "Duchy" se nacházejí i před samotným obrazem, takže jde vlastně o jakýsi "pre-duch." Takovéto artefakty vznikají vlivem zakmitávání některého z rezonančních obvodů v obrazovém filtru. Jelikož je celý obraz docela dost rozmazaný, vypadá to současně na omezenou šířku přenášeného pásma, tedy na to, že obraz je přenášen jen s velmi omezenou rozlišovací schopností, což samo o sobě způsobuje duchy v obraze. Za jistých specifických okolností je možné, že tento problém vzniká na samotném propojovacím kabelu, který nemá patřičné vlastnosti a funguje jako nežádoucí rezonanční obvod v obrazové cestě. Použití jiného kabelu tak může mnohé napovědět. Spíš ale odhaduji, že se jedná o problém uvnitř STB nebo v případně použitém modulátoru.

102
Set-top-boxy / Re:Duchy na AV výstupech
« kdy: 04. 01. 2015, 17:18:02 »
Tohle opravdu vypadá jako přes modulátor. To je ovšem důležité vědět.

103
Set-top-boxy / Re:Duchy na AV výstupech
« kdy: 04. 01. 2015, 14:25:34 »
Klasický duch způsobený odrazem signálu v terénu, ten se už dnes ale nevyskytuje.
Stejně vypadající duch se může při delších kabelech vyskytnout, odrazy vznikají kdekoliv. Není to tak dávno, co jsem se s tím setkal u AV rozvodu po učebně - čínští soudruzi těch 75ohmů pro zakončení vstupu TV netrefili :-)

 V případě, že jsou kabely dlouhé desítky až stovky metrů, pak je to jistě možné. U kabelu délky jednotek metrů je to vyloučené.

104
Set-top-boxy / Re:Duchy na AV výstupech
« kdy: 04. 01. 2015, 14:23:23 »
To mění situaci! Buďto špatný propojovací kabel cinch/cinch nebo vadný přijímač. Zkusil bych si pro propojení obrazového signálu vyrobit propojovací kabel z kvalitního(!!) koaxu o délce cca. 1m na jehož konce bych namontoval cinch konektory (ideálně kovové) nebo F konektory a k nim redukci F/cinch. A hned bude jasno. Pokud problém zmizí, vadná kabeláž, pokud ne pak přijímač.
V případě jednosměrného propojení pomocí CINCH je vyloučené, aby vznikaly viditelné duchy na kabelu. Kabel o délce 1m způsobuje zpoždění cca 0,3ps, což je v televizním obraze jehož jeden řádek má trvání v řádu us zcela nemožné vidět.

105
Set-top-boxy / Re:Duchy na AV výstupech
« kdy: 04. 01. 2015, 13:56:34 »
Zkusím to zítra vyfotit. Scarty neřešte, Amiko má jen chinche.
Zkus na televizoru stáhnout barvy na nulu. Pokud ty duchy zmizí, jedná se  o prblém v PAL kodéru, který špatně nakrývá jasovou a barvonosnou složku. U levných kodérů je to celkem běžné. U VHS rekordérů to bylo celkem běžné, jenžev té mazanici to na malých úhlopříčkách nebylo tolik vidět.
 V podstatě to můžeš brát tak, že je to konstrukční vada, ovšem u levných přístrojů neočekávej nějakou velkou kvalitu.
 Stejně tak můžou duchy vznikat v obvodech samotného televizoru. Tam se mnohdy jedná o nepřízpusobení zpožďovací linky v barevném dekoderu. Těch příčin prostě může být docela hodně. V zásadě je ovšem potřeba odlišit duch a duch. Některé vznikají v jasových obvodech, jiné v barevných. Klasický duch způsobený odrazem signálu v terénu, ten se už dnes ale nevyskytuje.
 

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40

reklama