reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Enik

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 40
76
Televizní stanice a jejich program / Duháček na ČT-D
« kdy: 06. 10. 2015, 11:15:17 »
Nejsem sice příliš častým divákem programu České televize "Déčko," ale již dost dlouhou dobu přemýšlým na barevným schématem této stanice. Zdánlivě bezvýznamná věc totiž skrývá docela zásadní problém. V podstatě jsem si kladl otázku, jestli barevné logo a barevné provedení všeho, co s touto stanicí souvisí je duha nebo jen umělecká licence autora grafiky. Teprve dnes jsem dostal na tuto otázku jasnou odpověď. Na této stanici se vyskytuje "Duháček," což znamená, že barevná grafika této stanice opravdu stvárňuje duhu. V takovém případě se ovšem jedná o zcela zásadní problém. Se stejnou duhou jsem se již totiž několikrát setkal ve školních třídách nebo v mateřských školách, případně také na dětských malůvkách a výkresech. Pro ty, kteří stále ještě netuší o čem tento příspěvek vlastně je, vysvětlím celou věc naprosto jasně. Na první pohled je totiž barevná grafika tohoto dětského kanálu zcela v pořádku a možná i logická. Pro člověka, který si ale pozorně všímá věcí kolem sebe už tak v pořádku není. Modrá barva na duze je totiž na jejím horním okraji, zatím co červená na dolním okraji. Skutečnost je ovšem zcela opačná. Skutečná duha na obloze má barevné spektrum přesně opačně. ČT tak předkládá dětem něco, co je nesmysl a vytváří v jejich hlavách vědomostní zmatek, což by se jistě nemělo dít. Barevná grafika představující duhu by měla odpovídat reálnému světu a nikoliv umělecké představě grafika. Ve chvíli, kdy dnešní malé děti ovlivněné tímto barevným nesmyslem příjdou do školy a v hodinách fyziky budou otáčet barevné spektrum duhy, nastane nemalý problém s odstraňováním toho nesprávného stereotypu, za který může absence základních fyzikálních znalostí autora grafiky. Jak málo stačí na to, abychom v našich dětech vytvářeli nesprávné návyky a zmatky?

77
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:dotaz
« kdy: 17. 09. 2015, 15:12:25 »
Na indoor anténu rychle zapomeňte. Pak to možná půjde. Už jste někdy letěl indoor letadlem nebo jel indoor autem? Už jsem viděl indoor psa nebo kočku a taky to za moc nestálo. :-)

78
Nechci zakládat nové téma, proto se zeptám zde:

Máte zkušenosti s těmi koaxiálními okenními průchodkami 75 Ohm (takový ten plochý pásek zakončen F konektory)?

Na webu jsem našel jenom dva typy, jedna  levná - taková bílá/světlá a druhá dražší "extra plochá"; zajímalo by mně jestli ta "dražší" je jenom marketingová mystifikace a z principu ohledně útlumu to bude loterie kus od kusu anebo příplatek hypoteticky podpoří přenosové vlastnosti. Parametr útlumu u obou typů je na stránkách prodejců vulgární výraz - asi proto ho neuvádějí :)
Je téměř vyloučené, aby tyto průchodky měly parametry blížící se parametrům koaxiálních kabelů. Především pokud se jedná o impedanci, je to v podstatě vyloučené. Samozřejmě, že použitím vhodných materiálů je možné parametry více či méně přiblížit koaxiálnímu kabelu. Vzhledem k délce těchto průchodek bych jejich parametry moc neřešil. Útlum připojovacích konektorů bude pravděpodobně větší než útlum samotné průchodky.

79
Televizory / Re:Závada na LCD Philips- viz. video
« kdy: 26. 08. 2015, 11:34:10 »
Studený spoj na desce nebo špatný kontakt na konektoru. Oprava nemusí být složitá, problém je, najít konkrétní místo závady. Když tu televizi rozděláš, tak zjistíš, že tam není co opravovat. Je to SMD monoblok!

80
Parabola je určitě na 19,2E, protože před 20 lety se na 23.5 nic zajímavého nevysílalo a první distribuce CS programů byla z 28,3E, jestli si ještě dobře pamatuju.

81
jestli je to uni lnb tak to veme, a snad televize umí dvb-s2, jelikož na naší astře je toho spousta v S2. Tomu lnb je jedno co je obsahem transponderu, ta astra by jít měla, u nas taky měl jeden borec analogové twin lnb, a po připojení na digitální přijímač to jelo, a parabola muže byt stará, ta jen odráží signál do lnb, takže nepotřebuješ nic novýho, žadná hd ready digitál parabola není, stejne jako hd dvb-t anténa. Většinou jsou v tom marketingové triky, tak to klikně připoj na tu televizi a uvidíš co to udělá.
S tímhle bych až tak moc nesouhlasil. Před 20 lety (v roce 1995) se ještě digitálně nevysílalo a LNB neměly parametry potřebné pro kvalitní příjem DVB-S, což je malý fázový šum. V té době sice měly LNB šum kolem 0,5 ale jednalo se o trošku jiné parametry než jsou ty dnešní. Takže LNB bude nejspíš nutné vyměnit. Stejně tak je možné pochybovat o tom, že se bude jednat o dvoupásmový univerzál.
 Jako další bude nejspíš problém v nastavení paraboly, která bude nasměrovaná na 19,2E a to ještě "od oka," takže opět špatně. Stejně tak se může jednat o parabolu o průměru 60cm, což pro dnešní Skylink nestačí.
 Jistě je možné to vyzkoušet, ale pochybuji o možnosti kvalitního příjmu na takto starou sestavu.

82
Kdyby sis tu knížku od Českého aspoň prolistoval, tak bys věděl, že podle OIRT je v BII VKV rozhlas, takže ten vstup nemůže být označený BI+II, když BII je VKV, a podle CCIR BII vůbec neexistuje. Jelikož se dnes i u nás používá dělení kanálů podle CCIR, tak žádné druhé televizní pásmo neexistuje. V dobách hlubokého socialismu se v BII vysílala u nás televize. Například vysílač Praděd vysílal na R4, což ovšem padalo do VKV CCIR.

83
Bože můj Ty jsi .ůůůůůůl. To svět neviděl. Vezmi si lopatičku, kyblíček a běž si hrát na písek. Tvrdil jsi, že máš knížku od Českého, tam to máš popsané. Tak jsi hraj a nezlob. Tady je to pro dospělé.

84
Koukám, že to bude hit za hitem nebo spíš samý "Šlágr." Tajně jsem doufal, že to bude k poslouchání......

85
Panáček si tu z nás dělá legraci. Nechme toho!

86
na antény a pod co se týče pozemního vysílání má mtakovou klížku anténařskou,  menuje se tušim "antény pro televizní a rozhlasový příjem" nebo tak nějak, kdo se zajímá tak ji zná a ví co mam na mysli, ale zajima me i co kolem satelitu, jaka tam platí pravidla, jak je to se zeselivači satelitu, přecejen je to jiná technologie než pozemní tv či rádio, satelit vysílá na úplně jinem pásmu, možna kdybych napsal kosmickém tak bych měl pravdu, je to uplne neco jineho, a vysílaš je družice umístěna ve vesmíru, a na to knižku nemam :D Jo a to co v ty knižce je sice pro analogový příjem, ale totež perfektně sedí na dvbt, dvbt2, dab/dab+ ;) Je tam vše.
To je ale obrovský omyl. Je vidět, že tomu opravdu moc nehovíš. Pravidla pro SAT jsou stejná jako pro terestriku. Ovšem digitál rozhodně není totéž, co analog.

87
Děkuji. Pro doplnění jsou to tyto zesilovače: Teroz č.411(25/2), 463(dvoukanál 22/1,7) a 454(30/1,1). Nikdy jsem je nijak nepitval, takže jak je to vevnitř jak udělané nevím.  :(
Já je známvelice dobře, takže nepochybuji o tom, co jsem napsal.

88
Děkuji za odpovědi. Pomalu se s tím tak nějak smiřuji, byť se mi teda vůbec nechce. Zkusím někoho obvolat, kdo zde na Budějovicku funguje. Případně pokud někdo víte o někom seriózním a spolehlivém, tak budu rád za dopuručení. Nicméně jsem se dopátral toho, že je to skutečně LTE. 30.6 byli spuštěny asi hned dvě a to stanice 512, 513 na tom oném paneláku co jsem si myslel. :-( Pokud si to ale vemu logicky, tak na kanálový zesilovač třeba pro 34K by to vůbec vliv mít nemělo ne? Nebo se snad pletu?
Podle toho, co jsi napsal, je jasné, že v anténách máš kanálové zesilovače laděné v mezistupni, takže první nízkošumový stupeň je širokopásmový, a tedy je možné jej přebudit jakýmkoliv signálem na jeho vstupu.
 Pro případný úspěch při řešení tohoto problému je důležité znát, jak silný je signál na svorkách antény, případně jaký je odstup tohoto užitečného signálu od rušivého pozadí. Pokud je na anténě alwspoň nějakých 38 až 40dBuV, pak je možné použít filtry LTE nebo zesilovače laděné na vstupu, čímž se celý problém celkem elegantně vyřeší.

89
S příchodem DVB-T2 a DVB-T3
Možná to nevíte, ale DVB-T3 nebude. :)
A kde bereš tu jistotu?

90
Pridel O2 na 450 MHz nema ani 5 MHz v jednom smeru a je urceno pro CDMA, CTU jim zmenu nepovoli. Nektere mobilni pasma a nekteri operatori uz na LTE prevadi (900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz).

převod cdma na lte by měli povolit a pro rozšíření kapacity jim dat pásma nad tím televizním, zřejmě neměli mozek když dali televizní pásma mobilům, jaky smysl má převod tv pasma na mobilní? když můžou povolid převod mobilního cdma na lte či pásma nad televizí? televizní pásma měli zůstat televizím.

 Televizní pásma v dnešní podobě jsou nesmyslným nevyužitým luxusem, který je potřeba revidovat a použít pro jiné služby. I a II TV pásmo je už dnes pro televizi naprosto k ničemu a také se pro tyto účely nevyužívá. III TV pásmo se užívá jen dočesně a bude použito výhradně pro DAB. Datové sítě a jejich další rozvoj mají svoje opodstatnění. Dnešní problém je spíš v tom, že "datová lobby" ohrožuje pozemní televizní vysílání natolik, že hrozí jeho zánik.
 S příchodem DVB-T2 a DVB-T3 v kombinaci s HEVC atd. budou dále klesat nároky na šířku pásma používaného pro pozemní TV.
 Pokud jde o LTE v pásmu 450MHz, tak to vidím pouze jako technologický problém, který lze snadno řešit. LTE je prostě výkonnější technologie než CDMA, takže je logické, že ji chtějí operátoři nasadit i v ostatních používaných pásmech. Rychlost internetového připojení v pásmu 450 MHz se tak zrychlí, aniž by bylo nutné rozšiřovat používané pásmo.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 40

reklama