Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Enik

Stran: 1 ... 37 38 [39] 40
571
Odkladiště / Re: 24/25fps vs. 50fps a divákův vjem
« kdy: 25. 04. 2010, 09:48:08 »
No u LCD sice nebliká nebo bliká velmi málo, ale o to víc je rozmazaný překrýváním snímků. Ono to opravdu není jen tak. Možná by bylo zajímavé zjistit jakou opakovací frekvenci má samotný lidský zrak. Pak by možná šly některé věci domyslet víc.

572
Odkladiště / Re: 24/25fps vs. 50fps a divákův vjem
« kdy: 25. 04. 2010, 08:16:22 »
To je ovšem naprostý nesmysl! V první řadě je ale nutné oddělit plynulost pohybu od možného blikání. 25obrázků za sekundu je opravdu dostatečně velký počet na to, aby byl pohyb vnímán jako plynulý. Filmová produkce si s tímto počtem vystačí. Něco jiného je možné blikání obrazu při projekcích na velké plochy. S narůstající projekční plochou rostou požadavky na odstranění blikání obrazu. To platí i u televizorů. Představa, že film v kině je zobrazován jako 24p je naprosto hloupá. I malé promítačky pro 8mm nebo 16mm film zobrazují každé políčko nejméně třikrát. 35mm film zobrazuje každé políčko 5x - 7x. U 70mm filmu je to pak ještě víc, a u IMAXu zase ještě víc. Z tohoto pohledu se mi pak zdá tato úvaha o vnímání kvality díla v závislosti na fps poněkud zcestná.

573
Analogové vysílání / Re: TV Nova - 27. kanál v Praze
« kdy: 19. 04. 2010, 18:19:03 »
Ono je to opravdu těžké odhadovat. Moje zkušenost je taková, že při dobrém profilu je možné přijímat 7W ERP na k27 na vzdálenost 25km, a to bez výškového zvýhodnění. Konkrétně jde o vysílač PRIMA TV v Mohelnici, který jsem přijímal v Bludově. Nadmořská výška obou antén byla téměř stejná. Vysílač v Mohelnici je na kostele, a Mohelnice má o pár metrů menší nadmořskou výšku než Bludov. Doma jsem měl anténu asi 9m nad zemí.
 V případě, že jedna z antén tak má výhodnou nadmořskou výšku nad okolním terénem, pak je možné zachytit takovýto vysílač i na vzdálenost 100km. Když uvážím anténu Colorku a nějaký dobrý zesilovač s malým šumem, tak to opravdu nemusí být problém. Jde o to jestli zachycený signál poskytuje barevný zrnitý obraz nebo jestli se jedná jen o nějaké náznaky obrazu v šumu. Takže ta Černá Studnice by opravdu nemusela být žádný zázrak.

574
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Vážení....
« kdy: 17. 04. 2010, 18:57:51 »
Minulý týden ve středu (14.4.) byla provedena výměna anténního systému na vysílači na Krásném. Pokud to někomu z Vás uniklo, pak byste měli vědět, že veškeré vysílání v pásmu UHF z tohoto vysílače je provozováno z náhradního anténního systému, který je asi o 30-40 pod vrcholem věže. Náhradní anténní systém je složen z několika kusu "rakviček", a zdaleka nemá parametry hlavního anténního systému. Za těchto okolností vyhodnocovat kvalitu signálu a pokrytí z tohoto vysílače je naprosto absurdní!!! Vyčkejte tedy do okamžiku až bude do provozu uvedený hlavní AS, změna bude zcela zásadní.

575
Nemáš opět pravdu, Štěpáne. U digitálního vysílání se zemní smyčky projevují jinak než u analogového!!!

576
evidentně je to v 90 procentech případů chyba na straně diváka.
No pokud bude i nadále vysílat na K39 vysílač Svitavy-Kamenná Horka s 1 kW ERP, tak bych to na chybu u diváka neviděl ..., problém je to jak na Svitavsku, tak i na Ústecku, Litomyšlsku i Vysokomýtsku. Na definitivní parametry nespoléhám, řešení je pouze vypnutí Svitav.

OK, beru zpět, opravím se, nemyslel jsem to vyloženě jako chybu diváka, ale jako že problém vzniká u něho, při jeho příjmu (třeba i vinou toho analogu ze Svitav). Bohužel, většina lidí hned začne křičet "jde Vám to špatně, spravte si to", přitom tam mají třeba zahlcený polský zesilovač v sítu... A ten k32 to třeba přežije a k39 když se ještě pomíchá s analogem, ne.
Až pojedu do mého rodiště - MT - tak to otestuju, jak to tam s příjmem vypadá...
Já jsem byl v neděli měřit signál na Suchém Vrchu. Přesněji řečeno na české straně Suchého vrchu. Byl jsem asi 200m pod vrcholem. Naladil jsem k32 i k39 naprosto bez potíží. Dokonce i k40 z ČH běžel zcela bez problémů. Vzájemná rušení s analogovým vysíláním se nikterak neprojevila. Ten 1kW na k39 z KH sice může mít vlív ale rozhodně to nebude nikterak podstatné. Poměr výkonů vysílačů je 25:1. Vzhledem k tomu, že DVB-T je odolnější proti rušení než A-TV, pak je k39 z Krásného jasně ve výhodě. k39 z KH může NOVA klidně vypnout. Zkoušel jsem i tento druh vysílání, a analog byl tak zarušený, že se na to nedalo koukat.

577
Ústí nad Orlicí, Sídliště Štěpnice 5. patro, anténa Strong SRT 15 umístěná za oknem a naladil jsem MUX1 K40 síla i kvalita 91% a MUX2 K39 síla 87% kvalita 44-67% MUX1 na K32 ani ťuk ale to mi nevadí. Takže u mě spokojenost
Podle velkého rozkmitu bargrafu kvality na k39 je možné usuzovat na přebuzený zesilovač v anténě. Je tak velice pravděpodobné, že kvalitu a spolehlivost příjmu je možné ještě zvětšit správnou anténou.

578
To je celkem běžná věc. Osobně používám CB113UV. Je to v celku kvalitní a nikterak drahý kabel. Jelikož venkovní kabely musejí mít PE izolaci a ochranu proti UV, pak by v nich neměl být nějak zásadní rozdíl. Ani co se týká mechanických vlastností. PE izolace odolává i pohybu za různých teplot. Pokud bude kabel zavěšen správným způsobem, pak by měl vydržet i desítky roků. Svého času jsem měl na lankovém závěsu obyčejný CB100 v délce asi 650m, a vydržel skoro 8 roků.

579
Když pominu, že se jedná o naprostý nesmysl, pak odpověď zní: Naprosto stejně jako jakoukoliv jinou dvojici antén.

580
V EPG na SkyLinku je uvedený film Lhář, lhář. Od 20:00 do 21:50.

581
Odkladiště / Co vy na to?
« kdy: 05. 04. 2010, 09:05:05 »
Lumíre. Moje nejúžasnější zkušenost je se zákazníkem který si koupil HD satelit, propojil ho s VCR a 37cm CRTéčkem. Tohle hlava nebere. Strašně se zajímal jak uvidí to HD, a jak ho bude nahrávat na VHSku. Tak jsem mu tam naladil NOVU-HD, vzal prachy a zahnul kramle. To se nedalo vydržet.

582
Ano, můžeme sedět za počítačem a nadávat jako Enik. A nebo pořádat konference a ptát se, proč se prodávají 3D televizory, když pro ně není obsah. Každý ať si vybere podle svého gusta.
Ale já nenadávám. Já se ptám a divím.
 Pokud jde o 3D TV, pak se prodávají proto, protože je lidé kupují. Já osobně znám hodně lidí, kteří si koupili něco o čem vůbec netuší na co jim to bude. Hlavně, že to mají, a soused to nemá.

583
Pánové! Pan Potůček mi vyčítá, že jsem nikdy žádnou konferenci neorganizoval, a Kuba zase to, že chci řešit něco o čem se ČTÚ nechce bavit. Jistě můžete mít oba pravdu. Jenže jaký má podle Vás dvou smysl pořádat konferenci o HDTV a 3DTV? Myslíte si snad, že ta konference něco změní nebo, že přinese něco nového? S velkou slávou se tu pak dozvíme, že ČT začne vysílat v HDnativ až naprší a uschne, že Prima ještě neví a NOVA zůstává u Televizních novin. Můžete mi prosím objasnit v čem tkví smysl takové konference? 3D je u nás v nedohlednu. To Vám můžu říct i já, na to nepotřebujete konferenci. Jestli technologie předběhla svoji dobu, tak na to Vám také můžu odpovědět. Předběhla, a to už dávno. Naštěstí je to jediný způsob jak táhnout vývoj kupředu. O tomhle není nutné pořádat konference. To je snad každému jasné. Opravdu se nemůžu zbavit dojmu, že takovéto konference jsou dobré jen na to, aby si na nich papaláši honili pinďoury. Všichni jsou totiž naprosté jedničky. Nejlepší televize je právě ta jejich, nejlepší technologie je právě ta od nich. Jenže divák čučí do zdi, protože nemá signál! Loňské lednové Milníky byly přesně to o čem tu píšu. Nejlepší televize je po optickém kabelu, který ovšem nikdo doma nemá! Nejlepší televize je od O2, jenže ti, kterým by byla co platná tak bydlí příliš daleko od ústředny, takže jim nefunguje. A mohl bych pokračovat do alelujá.
 Pokud má Kuba pravdu, pak by konference měla být především o tom, jak to celé omlátit ČTÚ o hlavu, a donutit je jednat a konat!!! Kvalita pokrytí signálem je právě to co by nás mělo všechny zajímat. Už jenom proto, že divák si něco pořídí, a kvůli rušení o signál zase příjde. NOVA nevypíná analog, protože není dodržen TPP. RRTV neodebere NOVě licenci na CINEMu, protože ČTÚ má bordel v kmitočtech, a Prima takticky zdrhla do MPXu2, kam zavlekla regiony. Což takhle uspořádat konferenci kde by se vyřešil problém regionalizace MPXu2? Opět chcete namítnout, že by se zainteresovaní nedostavili? To je možné. Tak raději pořádejte konference, kam se přijdou papaláši pěkně najíst a napít, ovšem výsledek bude srovnatelný se závěry XV sjezdu KSČ.

584
No. Pokud to pánové vidíte zrovna takhle, tak to je jiná. Fotografie papalášů mně ale nikterak nepřesvědčily o tom, že by se tam dělo něco podstatného. Poslouchat jejich sliby a zbožná přání nějak nemusím.
 Pokud problémy sítí DVB-T nevyřeší ČTÚ, tak už je nevyřeší nikdo, pane Potůčku. Řekl bych, že je to jeho povinnost, a zrovna tohle téma by mě zajímalo. Praxe totiž ukazuje, že tuto věc ČTÚ podcenil, a bude nutné ji řešit. Pokud totiž věci zůstanou tak jak jsou, pak některé vysílače budou vysílat nesmyslně velké výkony, a budou se navzájem rušit. Pro anténáře i širokou veřejnost je tak docela podstatné vědět, jaké kroky budou následovat, a co můžou očekávat.

585
Což takhle udělat konferenci o tom, jak lidem v celé republice co nejrychleji přinést kompletní nabídku programů v DVB-T? Jak vyřešit vzájemná rušení a pod?

No podobný nápad se urodil už dříve, takže pak budete osloven, počítejte s tím ;-)
Já ale nečekám na to, že mě někdo osloví. Já si jen myslím, že digitalizace potřebuje víc praxe a méně tlachání. Jaký smysl má diskuse o HDTV a 3DTV, když ještě nemáme pokrytí signálem? Mně to zrovna nepříjde logické. Podle mně je to pouhé fantazírování o tom, co by kdyby. MPX4 O2 stagnuje, a jen Bůhví kdy se Telefonika rozhodne s ním něco dělat. Žádný jiný MPX zatím HD vysílat nebude, a to ještě nějaký ten pátek. Ani HD v DVB-S není nic moc. ČT-HD je pouhý upscaling, a NOVA-HD toho také zrovna moc nenabízí. Dokud HD nebude standard, tak se z něj masová záležitost nestane! K čemu je HD vysílání když obsah je přepisován ze zašuměné filmové kopie?

Stran: 1 ... 37 38 [39] 40