Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Enik

Stran: 1 ... 35 36 [37] 38 39 40
541
Hádat se rozhodně nehodlám. Literatura ovšem hovoří naprosto jasně!

542
Tak jsem se nemýlil. Studiová zařízení vzorkují RGB na 3x10bit. Komerční zařízení běžně používají 3x8bit RGB. Pro YPbPr se nejčastěji používá 10/8/8. Ono je to i docela logické. Potřebný S/N pro kvalitní obraz je 43dB, a na to 8bit vzorkování bohatě stačí.

543
Ono je to trochu složitější. 8bit RGB je naprosto normální. Každá barva má 8bit rozlišení, což je v naprostém pořádku.
Nesmysl. Vysílání probíhá v 8bit YCbCr a na to je 8bit RGB málo.
[/quote]

 Možná se mýlím, ale 8bit RGB poskytuje 16milionů barev. Troufám si tvrdit, že RGB se opravdu běžně přenáší 3x8bit.
 YPbPr bývá 10/8/8. Hádat se ale nechci. Už jsem to nějakou tu dobu k ničemu nepotřeboval. Určitě ale vím, že u 100Hz TV se do paměti ukládalo 3x6bitů. 3x8bitů měly jen ty drahé televizory, a těch nebylo právě mnoho. 100Hz byl dostatečný reklamní tahák na to, aby to lidi kupovali, aniž by tušili, že to má ošizený obraz. Na některých bylo možné přepínat 50 nebo 100Hz, a těch 50 bývalo lepší než těch 100.

544
V tom případě by ale měl být na ČT2 piktogram oznamující jeho vypnutí. Ten tam ale není. Takže aspoň tohle by mělo někde být.
 Jinak všem díky za informaci. Taky nemám dokonalý přehled o všech informacích, takže mi něco občas uteče.

545
Ono je to trochu složitější. 8bit RGB je naprosto normální. Každá barva má 8bit rozlišení, což je v naprostém pořádku. Horší je ale to, že mnohé televizory které mají 100Hz "obraz" mají pouze 3x6bit paměť. Proto je obraz mnohem více "zrnitý" než u 50Hz rozkladu. Tato technologie se používala především u CRT televizorů, což je asi Váš případ.

546
Od 1.8.2010 měly ČRa  na vysílači Jeseník - Praděd zaměnit programy ČT1 a ČT2 na kanálech 36 a 50. Spolu s tím se na ČT2/k36 měl objevit také piktogram upozorňující na brzké vypnutí tohoto analogového programu. Zatím ale nedošlo k žádné z uvedených změn. Prozatím se mi nepodařilo získat aktuální informace z ČT. Pokud někdo máte nějakou informaci o těchto změnách, tak prosím o jejich zveřejnění.
 Jeseník - Praděd se stal posledním hlavním vysílačem na kterém ČT spustí digitální vysílání. Tlustá hora u Zlína bude spuštěná předčasně, takže Praděd bude až poslední. Opoždění změn které vedou ke spuštění DVB-T tak budí podezření, že něco není tak docela podle plánu.

547
Pokud jde o některé z novějších filmů, tak ty už jsou digitálně točené nebo mají kompletní digitální mástr. Zrovna Tmavomodrý svět je takto myslím dělaný především kvůli velkému počtu trikových scén.
 V dnešní době je už celkem normální, že se filmy točí na EHD, a teprve pro filmovou distribuci se kopírují na "celuloid." Mástering je ovšem kompletně digitální. Takové filmy není nutné znovu digitalizovat.

548
Přečetl jsem si seznam filmů které prošly sítem pro digitalizaci, a musím se přiznat, že s tímto seznamem souhlasím. Bezesporu je možné tento seznam dále rozšířit o mnoho dalších hodnotných děl. Nikde ale není psané, že je to uzavřená kapitola která nebude mít pokračování. Zmiňovaná Noc na Karlštejně si jistě zaslouží digitalizaci v HD.
  Dovolím si ale prezentovat svůj vlastní pohled na věc. Naprosto drtivá většina filmů které byly vybrány do první etapy digitalizace je možné vidět jako "národní kulturní památku," a v mnoha případech nekomerční. Jedná se tedy o díla která jistě mají velkou kulturní hodnotu, a proto si zaslouží záchranu v podobě digitalizace. Některá z nich možná neznáme právě proto, že jejich současná technická kvalita nedovoluje jejich promítání nebo vysílání. Mnohé z těchto filmů znám jako Film pro pamětníky, a již před třiceti lety hlasatelky v televizi upozorňovaly na sníženou technickou kvalitu filmového pásu. Urychlený převod do digitální podoby tak opravdu bude asi jedinou možnou cestou k jejich záchraně.
 Mimo to nikde není řečeno, že mnohá jiná díla nebude možné digitalizovat a převádět na HD jako komerčně úspěšné filmy a seriály právě díky jejich komerčnímu úspěchu. Kterákoliv televize nebo jiná společnoust si může nechat digitalizovat kterýkoliv film, a následně tuto kopii komerčně využít. Právě díky komerčnímu úspěchu to bude snazší než u těch méně komerčních děl. Jistě tedy dojde i na ty filmy které zatím mají toho pomyslného Černého Petra.

549
Pokud máš projektor a plátno, tak to nebude žádný technický problém. STB a projektor propoj přes RGB nebo YPbPr. V nouzi postačí i S-video. Tady nění co radit a pomáhat. Tohle je normální "brnkačka." :D
 Anténu umísti tak, aby měla pokudmožno přímý výhled na vysílač nebo, aby aspoň kolem ní nikdo nechodil a neměnil tak signál svým tělem. V žádném případě nepoužívej pokojovku nebo zesilovač. Malá matrace by měla bohatě postačit. Tohohle bych se nebál.
 Ať se zadaří. Enik.

550
Ted jsem se chvili dival na Stevena Seagala na Barrandove a prekvapilo me, ze v cca 22 minutovem poradu davaji v pulce reklamu. To se ted uz muze? >:(
A co tě na tom překvapilo? Nova to dělá taky.
A u ceho napriklad? Jsem si nikdy nevsiml, ze by napriklad do nejakeho 20min sitcomu dali reklamu... :o
Tak třeba nekonečný novácký seriál Ulice je právě typickým příkladem. Každý díl má 20minut, a je pravidelně přerušován reklamou. Že jsi si nevšiml se až tak moc nedivím, pravděpodobně to nesleduješ.  ;D

551
Výměna AS na Pradědu bude 9 a 10.9.2010.

552
Na Nově nehlásí počasí meteorologové jako na ČT, ale "modelky." Stejně tak údaje o počasí neberou od ČHMÚ ale od Meteopresu. Takže stránky ČHMÚ a nějaká radarová data jim nic neříkají. Jsou to prostě jen pimprlata která o počasí nic nevědí.

553
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Co dokáže MPEG4
« kdy: 13. 06. 2010, 21:58:18 »
Jedentisíc_osmset_dvacet_dva bajty za sekundu!!!! Myslím, že jsem to napsal dost jasně. Je tam desetiná čárka!!!!
No ale to je taky špatně.

 Ano. Je to špatně. Překoukl jsem se ve velikosti souboru. Měl jsem ve schránce dva různé. Správně je to 11,5kB/s

554
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Co dokáže MPEG4
« kdy: 13. 06. 2010, 21:49:37 »
1,822kB/s včetně zvuku. Ono je to ale trochu nefér. U kresleného filmu s velkými jednobarevnými plochami to není až tak velký zázrak. V každém případě je to ale opravdu velmi slušný výkon.

Jak jste přišel na tak vysoký bitrate? Jak by se do dvaapůlMB vešlo třiapůl minuty s takovým bitrate? Ve skutečnosti obraz 67kb/s, zvuk 26kb/s. 1800kb/s by nebylo nic překvapivého.

Jedentisíc_osmset_dvacet_dva bajty za sekundu!!!! Myslím, že jsem to napsal dost jasně. Je tam desetiná čárka!!!!

555
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Co dokáže MPEG4
« kdy: 13. 06. 2010, 21:28:45 »
1,822kB/s včetně zvuku. Ono je to ale trochu nefér. U kresleného filmu s velkými jednobarevnými plochami to není až tak velký zázrak. V každém případě je to ale opravdu velmi slušný výkon.

Stran: 1 ... 35 36 [37] 38 39 40