Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Enik

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 40
47
Když už trváte na tomto řešení, pak by neměl být problém. Netuším sice jaký DVD rekordér máte, ale pravděpodobně má dva SCART konektory. Je to naprosto běžná výbava těchto přístrojů. V takovém případě zapojte scart z DVD rekorderu označený jako AV1 do televizoru a konektor označený AV2 do satelitního přijímače. Nahrávání ze satelitu bude na DVD rekorderu fungovat na vstupu AV2 a vše bude fungovat naprosto bez problémů. Sat přijímač je pak možné připojit k TV i pomocí HDMI, pokud oba přístroje tento konektor mají.

48
Další úvaha může být následující: Do jednoho DVB-T2 MPXu se v pohodě vejde 14 SD regionálních vysílání, a je opět po problému.
Ne, není po problému. Technicky ano, ekonomicky ne. Regionálka je ráda, že zaplatí ten svůj kraj, maximálně dva. Takhle by musela platit za šíření po celé republice, protože bez toho by provozovatel muxu dostal za jeden mux zaplaceno jako za jeden celoplošný program. Že by pak místo regionálek preferoval celoplošné TV, je snad jasné. To samé v menším ty 3 sítě při rozdělení západ střed východ. Rozdělení na kraje je optimální ekonomicky, s tím, že regionálky i tak zabírají jen jeden, dva programy a zbytek je celoplošné vysílání.

 To je jistě bezpochyby pravda. Každé řešení má své mínusy. Jenže provoz celoplošného multiplexu ze základní sítě páteřních vysílačů, je několikanásobně levnější, než výstavba a provoz desítek nebo dokonce stovek malých lokálních vysílačů o výkonu desítek nebo stovek wattů. Faktický rozdíl nebo poměr provozních nákladů tak nemusí být až tak drastický. Opravdu si ale nedělám patent na rozum. Je třeba vzít v úvahu všechny alternativy a všechna pro a proti. Bezpochyby nejelegantnějším řešením by bylo HbbTv. Jenže to není zatím úplně běžné a nějakou dobu ještě nebude.

49
Jenže časový multiplex je z hlediska diváka nepraktický. Pak to vypadá jako regionálnítelevize.cz, kdy divák ze západních Čech musí vědět, kdy jeho blok běží, jinak se bude dívat na jižní Moravu. Jenže divák se chce dívat hned. Z tohodle hlediska je lepší mít jeden mux rozdělitelný +- na kraje a pak místní vysílače malého výkonu pro malé projekty.

 Může být. Proč ne?
 Další úvaha může být následující: Do jednoho DVB-T2 MPXu se v pohodě vejde 14 SD regionálních vysílání, a je opět po problému. Pokud by i regiony jely v HD, pak postačí dvě sítě po 7 programech v krajním případě 3 sítě po 4 a 5 programech. Možností je hned několik a problém v tom nevidím. Západní část republiky a Morava dostanou jeden stejný kmitočet, střed republiky druhý. Postačí dva kmitočty pro tři sítě, rušit se nebudou. Je to jen věc dobré vůle.

50
v myšlení lidí. Z nějakého důvodu existuje fikce, že regionální vysílání nezbytně vyžaduje regionalizaci sítí a tedy i vysílacích frekvencí. Tedy frekvenční multiplex. Jenže to není pravda. Je to jen fikce. Jednu velkoplošnou síť může přece v časovém multiplexu sdílet hned několik regionalizací. Je to jen věc vůle a nikoliv techniky. Jedinou zvláštností by tak mohla být regionalizace multiplexu ČT, ale i to je "technicky" řešitelný problém.

51
..To navýšení výkonu je jistě dobrá zpráva. ...
Vzdyt jde o docasne zvyseni vykonu na tri dny, takze prakticky prinos zadny.
Jinak CDG upravilo puvodni text "mereni kompatibility siti" na "mereni mezinarodni kompatibility siti", tak uz je to trosku jasnejsi.
Tak to je mi líto. Už jsem si myslel, že to bude mít nějaký přínos. Nicméně je možné, že v případě, že nebude problém s rušením, výkon bude v budoucnu navýšen trvale.

52
Lovci multiplexu 3 z Krásného mají od zítřka své dny. CDG zvýší ERP z 10 na 50kW! Zajímalo by mě, co stojí za "měřením kompatibility sítí". Že by zkouška, zda Krásné neruší při vyšším ERP Krašov?!
To navýšení výkonu je jistě dobrá zpráva. Na Šumpersku je dost míst, kde je Krásné jediný přijímatelný vysílač a kde je MPX3 velký problém.
 Vzájemné rušení s Krašovem vidím jako zbytečnou obavu. na vzdálenost 190km je to téměř vyloučené a na menších vzdálenostech už GI nebude problém.

53
Já jsem to tak nemyslel, já jen že většina těch odpovědí byla dost skeptických že jsem nabyl dojmu že nemá cenu se o to ani pokoušet. A za tu radu ohledně výběru antény děkuji a dám na vaše doporučení a zkusím to velké síto od vatenu a asi k němu objednám i ty přídavné direktory.
Ta skepse je docela oprávněná. Jde totiž o to, že bez znalosti signálových parametrů to prostě nejde. Měřák je v podstatě nutnost. Možná, že už jsem zhýčkaný profesionální technikou, ale neumím si představit udělat anténu bez použití měřáku. Byly doby, kdy jsem taky neměl žádnou měřící techniku a udělat anténu jsem dokázal. Jenže za dob analogu byl signál vidět na televizoru a při troše štěstí a umu se to i podařilo. Jenže digitál vidět není a navíc je dnes pásmo obklíčené rušením, které není vidět už vůbec. V daném případě jde dokonce o příjem k60 z Černé hory, což znamená použít LTE filtr laděný o kanál výš. Takový je ale nutné nechat udělat. Nikde jsem neviděl filtr, který by nechal k60 ještě v pásmu. Mimo to jediné opravdu funkční filtry dělá TEROZ. Co jsem měl koupené jako profi výrobky, tak to pouštělo ještě k63 skoro bez útlumu.
 Prostě bez použití filtrů a bez měření si neumím představit dělat anténu. Proto ta skepse.

54
Ok tak za dva litry možná ne ale co jineho kromě anteny a případně zesilovače k tomu budu ještě potřebovat? Asi tak sedm let na zpět jsme tu chytali analog na nějaké síto se zesilovačem ale už nevím z jakého směru ale řekl bych že to bylo někam tím směrem na černou horu. A o té colorce jsem uvažoval z dúvodu že na tu černou horu je téměř přímá viditelnost zasahuje do toho akorat nedaleký kopec asi patnácti výškovými metry a taky mě ještě napadlo podle jejího vyzařovacího diagramu jestli by se na ní nedal chytit z leve strany pod uhlem cca 70° Mux 4 z 10 km vzdaleneho andrlova chlumu ale to je asi blbost.
No když myslíš, tak to zkus a pak se pochlub. Budeš se divit, co všechno jsi podcenil.

55
To ano ale v dvb-t by se mělo vysílat až do roku 2020 a na tu antenu chytím i dvb-t2 a pořizovací náklady budou nižší než roční servisní poplatek u skylinu na dvě televize.

 Tak na to zapomeň!!! Do toho se vůbec nepouštěj, nemáš šanci! Za dva litry to dohromady nedáš ani náhodou!!! To fakt raději zůstaň na satu!

56
Zvolit nejvhodnější vysílač a anténu do uvedeného místa příjmu, je opravdu těžké. Pravděpodobně se bude signál měnit mětr od metru. Rozhodně bych ale nešel do Colorky. Ta je do tohoto terénu naprosto nevhudná. Velkou matraci od Vatenu považuji za mnohem lepší volbu.

57
a které antény budou vhodné pro dálkový příjem? (k21-48) (zbytek už bude pro telefony -.-" ) ta kathreinka vypadá velice dobře, navíc je to velká kvalita jako třeba kovoplast nebo vaten. Akorad ti mají antény (colorky) 21-65. Ta AOP 52 vypadá jako colorka a ten zisk 11-15dB je hodně dobrej, když jiné colorky mají na začátku 7-9 :D akorad kde se dá taková anténa v čechách sehnat?
Vůbec nejde o to, jak anténa vypadá ale o to, jaké má reálné vlastnosti v reálných podmínkách. Prodálkový příjem je téměř vždy výhodnější použít na zvýšení zisku soustavu dvou a více antén, než se pokoušet použít extrémě dlouhou anténu s velkým ziskem. Nehledě na to, že dnes snad žádný výrobce neuvádí zisk, který by odpovídal realitě a to ani v případě, že by se jednalo o údaj v dBi. Antény YAGI a jejich modifikace mají maximální dosažitelný zisk v ideálních podmínkách někde na hranici 14dBd. Dnešní modifikace antén jsou spíš módní záležitost, která má upoutat neznalé, praktické výhody nebo zisky jsou ale nula!

58
To by mohlo být, Polsko mají co by kamenem dohodil.
Zřejmě to bude některá z trojice 220, 224, 225. Je zajímavé, že dělají variantu s plným ziskem hned na začátku IV.pásma, který pak klesá. Vhodná varianta pro příští desetiletí. 
http://www.sepr.cz/katalog/24,25.pdf

 Ty uváděné parametry a malůvky diagramů jsou evidentně vycucané z prstů, takže nemá smysl se o tom bavit.

59
Trochu oživím toto téma, některé stanice opravdu mají hrozný zvuk a dostala mě odpověd hudebního ředitele jedne z nich, je to pražská stanice..schválně jestli uhodnete jaká.Cituji z odpovědi.

""Nastavení našeho procesoru je agresivní, upravuje původní zvuk a příliš mění charakter původních nahrávek. Nectí dynamiku původních nahrávek, někdy se to projevuje slyšitelnými nedostatky ve zvuku. Ano, je to tak. Souhlasím. Je to ale naším cílem.
Řadíme se mezi komerční stanice pro široké masy. Vždyť jsme nejposlouchanější regionální rádio v Praze. Věnovali jsme hodně času tomu, abychom takhle zněli.""

Chce se mě zvracet.

 Pan ředitel mi príjde docela jako srandista. Z tohoto pohledu si myslím, že součástí autorských práv na audiovizuální díla by měla být podmínka zachování jejich původního charakteru. Podle pana ředitele je možné zvuk dokonale zničit a být na to ještě pyšný. Jenže tím poškozuje práva těch, kteří to zvukové dílo vyrobili, což mi příjde jako právně problematické.

60
Příspěvky Horala, Doliniaka a iovi-ho považuju za velmi cenné.
Je vidět, že plynou ze široké praxe. Mám ale výhradu vůči těm tunerům, nezdá se mi, že by byly odolnější než dříve vůči vlivům které jsou výše popsány. Možná je to subjektivní dojem. Mám zkušenosti s tím, že třeba LG toho "ustojí" více než Panasonic nebo Samsung.
Byl jsem několikrát v podobném prostředí (foto Horal) a pokud došlo na situaci, která je vidět na obrázku, obraz v LG jakoby nachvíli ustrnul, zatímco u "konkurence" následoval rozpad obrazu či fragmentace.
Doliniak technický dotaz, super nápad se sfázováním antén, ale kde je na snímku druhý vysilač-vidím jen jeden.
Pokud můžu k těm obrázkům, tak já jsem to pochopil tak, že na 1 anténu byly v "záběru" dva vysílače a vlivem echa nebo pre-echa byl výsledný MER velmi špatný. Při použití dvou antén sfázovaných do sestavy se podařilo jeden z vysílačů odsměrovat a výsledný signál tak zcela zásadně nabral na kvalitě.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 40