Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Enik

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 40
31
Nesmysl je to proto, protože přijímáš relativně slabé signály na nevhodné antény. Slučuješ je neselektivně a celý ten signálový marast cpeš do nevhodného zesilovače s velkým vlastním šumem. Výsledek musí být zákonitě tristní. prostě je to nesmysl.
Ten LTE filtr od ALCADu vůbec nekupuj, pro k59 je nevhodný a pro LTE je neúčinný. Že jsi koukal na nějaké antény je sice hezké, já jsem zase koukal po holkách a taky si je hned netahám domů, když nevím co jsou zač! :-)))  Anténařina je prostě věda. Pokud nevíš co s penězi, tak laboruj. Pokud chceš mít pořádnou anténu, tak si ji nechcej udělat. Chceš slučovat k59 z Kojálu s k56 z V.J. Už to je docela odvaha.

32
Celé je to nesmyslně udělané. Není divu, že něco nefunguje.

33
Taky na to hledím a musím se smát. Novináři opravdu fušují svoji práci naprosto neuvěřitelně.

34
to máš přes byt 50m že to hraje roli? :D ono by to roli nehrálo, kdybys pochopil, že to co tebe trápí je energetická nerovnováha.
Každopádně bež do toho zesilovače, dvě výhybky, pak ještě něco, pak zas odlaďovač, a útlum, a pak...

50 metrů to není, to zase ne, ale takových 10 až 12 metrů určitě, jen je mi záhadou proč na pc tuneru nefunguje pouze 1 multiplex jinak vše valí jak má. Když na dvb vieveru naladím k60 tak mi dole zobrazí 20% ale vůbec nehraje, zatímco kdysi to hralo ikdyž to ukazovalo 2%. Před tím než jsem pořídil jiný slučovač tak mi k24 z gorlitz hrál na 0-5% na tom dvb vieveru jen to občas zakuckalo a nebo zakostičkovalo, tedka mam skoro 100% a jede pořad výborně, všetně všech muxů z lobau a dvou z ještědu.
gorlitz ukazuje na k24 62-75% na to že ten vysílač je dost daleko a jeho výkon je pouze 3,2kW
lobau ukazuje na k27 - 40%, k36 - 40%, k 39 - 20-40%
ještěd - 43 - 100%, 52 - 20% a k 60 - 20%

je zajímavé že k 52 perfektně hraje ač to ukazuje 20% a nekostičkuje to nic, ale k 60 ač má také 20 tak žádný obraz nic, ani kostičky či skřípot.

připojeny jsou 2 antény. 1 anténa je ve Vertikální polarizaci otočená směr lobau, její vstup je zesílen na maximum. Druhá anténa je otočená směrem ještěd a je v Horizontálu a ještě je na ní 11dB útlumový článek aby se nezahlcoval zesilovač. Druhý vstup se nezesiluje.
Zkušený anténář by tohle asi zvládnul i bez měřáku, ale právě proto, aby tohle šlo spolehlivě řešit, se ty měřáky používají. Nefunkčnost toho systému má svoji logiku. Laik nemá šanci to odhalit. Je to tu zbytečné tlachání. k60 je kvůli LTE obrovský problém. Nízkošumový zesilovač za rozbočovačem je nesmysl.

35
Analogový rozhlas / Re:Když máte příliž vákonou anténu
« kdy: 29. 06. 2016, 08:42:11 »
Mimo to bych rád podotknul, že "výkonná" a "výkonová" není totéž!!! Autor vlákna si evidentně pomýlil pojmy!

36
Analogový rozhlas / Re:Když máte příliž vákonou anténu
« kdy: 28. 06. 2016, 22:07:05 »
Nevím sice, co je to "vákoná" anténa, ale tohle s anténou nemusí vůbec souviset.

37
Na polskou matraci Ti k60 hrát nebude nejspíš ani zázrakem. Na tomhle kanálu už ta anténa totiž nefunguje!!!

38
To, co jsi vytvořil, je z mnoha důvodů nesmysl s velmi špatnou funkčností. Pro dálkový příjem jsi zvolil naprosto nevhodný způsob zesilování a slučování. K60 Ti nepojede, protože Ti ho smáznul TLE filtr nebo LTE signál.

39
Multimediální technologie / Re:Nenačíta se externí disk
« kdy: 16. 06. 2016, 07:37:41 »
Při provozu disku došlo k nekorektní operaci z důvodu nespolehlivého spoje na kabelu. Pravděpodobně došlo k poškození obsahu disku (hlavičky, FAT, a pod) nebo dokonce k poškození HW. Pokud nepomůžou programy na záchranu poškozeného disku, pak máš asi smůlu.

40

 Přesně tak. Je to třípatrova yagina. Colorka je "jen" dvoupatrová yagina. :-)

a) colorka je štvorráhnová yagina
b) colorka má za sebou desaťročia vývoja
c) triplex je módny výstrelok nejakého dizajnéra
d) krátka colorka je lepšia ako tento triplex

 Kde máš ty čtyři ráhna?
[/quote]

41
tyhle anteny, nebo ji podobné vidím všude, napřiklad jsem byl v praze v písnici v te "vilové" čtvrti a tam je to na každym baraku... copak už tyhle balasty nahradí anteny typu color, yagi, matrace....
jenže ona je to anténa typu color, yagi :D
Přesně tak. Je to třípatrova yagina. Colorka je "jen" dvoupatrová yagina. :-)

42
Popularita se nejspíš vzala v doměnce, že tři ráhna toho chytnou víc než jedno. Samozřejmě, že je to obrovský omyl a anténa má většinou horší vlastnosti než kvalitní matrace.

43
Mimo pokojových antén existují ještě miniaturní antény. Bylo jim před mnoha a mnoha lety věnováno celé modré Amatérské rádio. Byl to plošný spoj, který odebíral signál z minimální plochy a pak byl elektronicky zpracován. Nikdy jsem to nezkoušel, ale prý funguje zázračně nebo nijak.

Ani tohle nikdo nepopírá. I nadále ovšem platí to, co jsem napsal výš. fyzikální zákony platí neúprosně v celém vesmíru a to je dobře. Účinnost a tedy zisk antény je přímo úměrný ploše, kterou anténa pokrývá v rovině kolmé k ose šíření signálu. Takže miniaturní anténa má zákonitě menší zisk, než anténa, která svými rozměry odpovídá vlnové délce přijímaného signálu. Takže platí, že kde je dostatečně silný a kvalitní signál, postačí i kus drátu. Tam, kde je signál problematický, mnohdy nepomůže ani zázrak.

44
Pokojová anténa, je to vůbec anténa?

Sice netuším, co je obsahem placeného článku a pro koho může být přínosem, ale obecně platí, že termín "pokojová anténa " existuje a to nejen v češtině, ale asi ve všech světových jazycích. Je sice pravdou, že za příznivých okolností se může přijímat TV signál s dostatečnou kvalitou i doslovně na "kus drátu". Záleží už potom jenom na jeho umístění, tvaru a poloze, aby sloužil jako anténa. Existují technologie, které s "pokojovým" příjmem běžně počítají, nebo snad tranzistorák, mobil a další podobné přístroje fungují jen venku a na skutečné venkovní antény s definovaným umístěním, polohou a směrováním?

Proto bych obecně příjem TV na interiérovou anténu nezavrhoval. Nemám důvod a z vlastní zkušenosti vím, že to někdy funguje. Proto bych jakýkoliv komentář k pokojovým anténám na tomto webu předem nezavrhoval, někomu naopak může pomoci se v tomto tématu orientovat a jen nepodléhat reklamním sloganům a často matoucím popiskám na obalech těchto antén. Otázkou ovšem je, zda právě ten čtenář, na kterého by měla být recenze hlavně zaměřena, je předplatitelem, nebo si článeček koupí?

 Pokojové antény samozřejmě existují. To nemá smysl zpochybňovat. Problém je jinde. Pokojová anténa musí splňovat technické požadavky na anténu. Pokud si někdo vyrobí malý laděný dipól a umístí jej za televizor, kde má signál dostatečně silný a kvalitní, pak je vše v naprostém pořádku. Uživatel tak získal výhodu, kterou mu dávají jeho příjmové podmínky. Pokud si někdo koupí ohnutý kus drátu v plastovém obalu doplněný o 40dB zesilovač a umístí tento nesmysl v místě, kde není signál ani na exteriérovou anténu s velkým ziskem, jen proto, protože se mu nechce na dům dávat nějaké monstrum, tak je to naprosté nepochopení dané problematíky. Pokojová anténa musí být především anténa a nikoliv módní doplněk a musí být použita v místě, kde tomu odpovídají příjmové podmínky. Tohle ale drtivá většina instalací pokojových antén z mnoha důvodů nesplňuje.

45
 Zdravím Vás pánové. Je mi docela smutno z toho, co tu čtu, ale je to svatá pravda. Kdysi se tu diskutovalo on-line, dnes není o čem. Kvalita ovšem upadá nejen tady, ale obecně na všech webech podobného zaměření. Vidím v tom trošku paralelu s tím, jak to dopadlo se Skylinkem. Kdysi byl bez servisních poplatků a šíříl se mezi uživateli jako chřipka na jaře. Dnes je za peníze a níkdo o něj moc nestojí.
 Ještě před pár měsíci jsem uvažoval o tom, že napíšu další seriál článků, jenže po poslední zkušenosti se zařazením do placené sekce, jsem to zavrhnul. Penize jsem jako autor sice dostal, ale chyběla mi zpětná vazba, což je něco na způsob vypuštěného rybníka. Člověk nemá na co reagovat a chybí mu inspirace. Takže se do toho pouštět ani nebudu. Psát pro konkurenční weby mi nepříjde zajímavé a tady už taky chcípnul pes. Mám trošku podezření, že zpoplatnění webu je spíše kopání hlubšího hrobu. Zákonitě klesá počet návštěv, upadají diskuse a inzerce nemá takovou sledovanost. Spíš by to chtělo nějaký nový nápad, jenže ten tu chybí. Ještě za dob staré redakce jsem nabízel články do sekce Digiroom. Jenže mi bylo sděleno, že tato sekce pro nezájem končí, takže jsem to pustil z hlavy. Digizone je celkem úzce zaměřený web, což omezuje nejen počet čtenářů a návštěvníků ale i inzerentů. Takže to chce změnu!!! Čekal jsem, že nová redakce bude mít nové nápady. Jenže je to spíš horší než lepší. Placené je už dnes skoro všechno, takže sem skoro nikdo nechodí. Diskuse téměř nežije a to znamená sestupnou spirálu do pekla. Je mi to líto, ale je to tak.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 40