Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Enik

Stran: 1 [2] 3 4 ... 40
16
Na autě je metrový klasický prut na zadním blatníku. Když jedu např. z chalupy, tak místní slabý vysílač Country radia, hraje ještě když jsem od chalupy na vyšším místě ještě cca 30km.
Když jedu tam, tak na stejném místě není šance, toto naladit. Až zhruba 10km od baráku. A funguje to i jinde, a na jiné vysílače. Je to divné, ale je to tak.

To je jasné, v tomto případě vyvýšená hmota vozidla stíní příjmu (anténa je schovaná za autem) a ten je lepší z toho směru, kam je více otevřený prostor. A čím blíže k vyvýšení vozidla (sloupky, střecha), tím větší stín. Kdyby byla anténa na předním blatníku, bude příjem lepší při příjezdu k vysílači a horší při vzdalování. Proto je nejlepší střecha.
Nemáš tak docela pravdu. Vůbec totiž nejde o to, že by signál stínila karoserie vozu ale jde o to, že autoanténa potřebuje pro svoji správnou funkci tzv protiváhu, která je tvořena právě karoserií. Anténa pak funguje právě v tom směru ve kterém má protiváhu. Pokud je anténa umístěná na zadním blatníku, pak anténa nejlépe funguje ve směru úhlopříčném přes karoserii vozidla k protějšímu přednímu blatníku, kde má nevětší protiváhu. Směrem od vozidla (za vozidlo, nefunguje téměř vůbec.

17
Analogový rozhlas / Re:MF filtry a značení ,výměna
« kdy: 17. 02. 2017, 09:45:35 »
Zas až tak jednoduché to není. Těch 50kHz se samozřejmě projeví na ladícím kmitočtu, což by nemusel být problém. Problém může být s vlastní zaměnitelností. Každý typ filtru má nějakou vazební impedanci na kterou je připojen v samotném tuneru. Pokud nahradíš filtr jiným filtrm s jinou impedancí, tak zhoršíš šumové vlastnosti tuneru. Další věc je šířka MF. Čím je šířka filtru větší, tím je menší výstupní hodnota NF zkreslení. Úzké filtry se tedy používají tam, kde je selektivita důležitější než zkreslení. Je to prostě věda ve které je potřeba umět dělat kompromisy.

18
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Jáchymov 50k RS7
« kdy: 29. 12. 2016, 16:59:06 »
Dobrý den všem,

nevšiml si prosím někdo kdo má možnost přijímat R7 z Klínovce na 50 kanále zhoršeného příjmu?

Po nějaké době jsem přepnul na pozemní tuner a pozoruji rušení na tomto kanále,  multiplex 4 ze stejného vysílače na 45 kanálu je v pořádku.  Mám podezření na LTE které v posledních 2 měsících v mém okolí přibývá ale myslím, že jsem mezitím co se to spuštělo zkoušel a bylo to v pořádku, lokalita Roudnice nad Labem.  Je možné rušení LTE i na 50 kanále?

Díky moc za odpovědi.

 LTE může rušit jakýkoliv televizní nebo i rozhlasový kanál. Stejně tak jako může televizní nebo rozhlasový příjem rušit CDMA, TRZSS nebo jakýkoliv jiný signál. Rušivý signál rozkmitá nebo přebudí zesilovač v celém zesilovaném pásmu, takže znehodnotí vše, co projde zesilovačem.

19
Citace
Odborná firma se dostavila a nainstalovala nám filtr signálu LTE a je to!!!

No vida jak málo stačilo a Tako50 spáchal sebevraždu.  ;D


ha ha ha , kdyby tak měl ten filtr u mě smysl
A proč by u Tebe neměl mít smysl?

20
Odkladiště / Re:Projektor bez výstupu 12V
« kdy: 04. 12. 2016, 19:03:44 »
Vytáhnout 5V z USB je samozřejmě nejjednodušší řešení. Udělat z 5V 12V je brnkačka. Detekovat zapnutí projektoru v obvodu zásuvky 230V je také celkem snadná věc, stejně jako detekovat zapnutí a vypnutí projektoru pomocí fotočidla přímo u plátna, takže celá věc může být řešena bezdrátově.

21
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 04. 12. 2016, 13:20:44 »
Nedaří se mi naladit pražský zkušební DVB-T2 multiplex na K50. Podle měřáku signál mám (aspoň 61.7 dB/uV a C/N 28,4 dB mi přijde ok) a DVB-T kanály to naladí v pohodě. Nemáte někdo přesnější parametry toho vysílání (modulace, ochr. int, přenos. mód...), že bych třeba upřesněním nastavení k naladění napomohl? Na stránkách Radiokomunikací jsou tři p.dele PR sdělení jak je to skvělé a světlé zítřky, ale nějaké technické podrobnosti jsem tam fakt nenašel :-(

P.S. Dotazy zda mám DVB-T2 + HEVC přijímač prosím vynechte. Mám ;-)
Malý zádrhel je ovšem v tom, že jsi neuvedl místo, kde se o příjem snažíš. To je věc docela zásadní.

22
Anténa je ještě z dob analogové televize a nepřijímá současně používané kanály DVB-T. Rekonstrukce antény je tedy nezbytná.

23
Takže rozhlasové stanice z vysílače Pardubce - Krásné a Brno - Kojál by Ti měly hrát i na kus drátu. Proto bych dal na radu Kuby.

24
Jsi asi nepoučitelný. Že máš volný výhled nějakým směrem je celkem jedno a hlavně to nic neříká, protože tu není nikdo, kdo by měl tušení kde bydlíš, takže směr výhledu nemá žádnou vypovídací hodnotu. je potřeba vědět jakým směrem a v jaké vzdálenosti máš vysílače s požadovanými programy. Pak by snad bylo možné něco vymyslet.

25
Za daných okolností je zcela lhostejné, kterou z uvedených antén koupíš. Volba antény se totiž provádí zcela odlišně, než jak jsi to udělal Ty, takže může vyhovět kterákoliv z uvedených nebo také žádná. To se pozná časem.

26
Odkladiště / Re:GSM vysílač u pozemku?
« kdy: 19. 09. 2016, 09:35:35 »
Pokud přes pozemek nevedou nějaké kabely nebo potrubí, pak není problém.

27
O serveru DigiZone.cz / Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« kdy: 23. 08. 2016, 19:00:21 »
Chápu, že tu někteří koupou za redakci, ale stejně to mnoho nezmění. Placený obsah webu není natolik zajímavý, abych si ho já nebo mnozí jiní zaplatili. Sledovanost jednotlivých televizních stanic je mi docela lhostejná, takže nemám důvod. :-) Opravdu zajímavý obsah tu prostě chybí.

28
O serveru DigiZone.cz / Re:Aktuálnost DigiZone.cz
« kdy: 23. 08. 2016, 15:21:19 »
Digizone především uhnul od zajímavých témat k bulváru, což se zásadně muselo projevit na sledovanosti. Doby, kdy se tu pod články diskutovalo dlouhé hodiny ve stovkách příspěvků, jsou dávno ty tam. Stačí, když se podívám pod články, které jsem kdysi napsal já sám. Jak chcete dnes o něčem diskutovat, když jsou články placené nebo se jedná o zcela vedlejší témata.

29
Nějak nerozumím těmto lidem, kteří na jednu stranu tvrdí, že anténáři jsou zlatokopové, kteří všechny kolem sebe okrádají a nic neumějí a na druhou stranu tady z těchto zlatokopů táhají rozumy. Pokud anténáři nic neumějí pak nemůžou radit. A pokud umějí tak nebudou rozdávat svoje know how na diskusích zadarmo. Další fakt je ten, že bez měření signálu to opravdu nejde. Anténář není šarlatán, který věští z křišťálové koule. Anténář je exaktně pracující jedinec, který musí být schopen analyzovat signálovou situaci v místě požadovaného příjmu. K tomu potřebuje značnou dávku odborných znalostí a co nejvíce informací o signálech v místě příjmu. Pokud cokoliv z uvedeného chybí, je jakákoliv analýza nemožná.

30
Ta sestava jak ji tam mám mi byla poskládána antenářem .... včetně zesilovače a slučovače.... jak jsem psal než postavili vysílač LTE  tak to fungovalo ...

Tak jinak : jak byste to upravili co změnili, co přidali ?

Slabý signál to je z KOJALU určitě = jaká je vhodná antena pro tento vysílač teda ? Vždy je tu odpověď , ale neurčitá, nemůžete už teda rovnou napsat model a tip co byste tam dal ? Napíšete, že filtr je núčinný, ale který dle vás by byl nenapíšete. To se pak těžko něco řeší a debatuje a vymýšlí !!

Pálava je přímý výhled , Hodonín, valí naprosto v pohodě. ... Bratislavu mám jen STV1 a STV2 ... Kojal teď nic. Z něj chci jen k59 ....

 Vezmi si do ruky měřák, změř všechny signály, které chceš přijímat, změř všechny signály, které by mohly případně rušit, udělej analýzu, hoď to tady do placu a pak se o tom můžeme bavit. Jak já mám vědět jakou tam máš dát anténu, když nevím, jaký máš signál? Filry si nwechávám dělat na zakázku v TEROZu podle signálů, protože ty prodávané v obchodech opravdu stojí za p.r.d.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 40