Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Wolfgang Wolf

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 35
31
O nic neběží, ale lidé dnes čtou nepozorně a každý jen to co se mu hodí a "uhodí" do očí...Nemyslel jsem to sarkasticky. Šlo o to, aby nějaký dobrák podle Vašeho obrázku nehledal ten hudební program na 52,5°E kde není.

32
Pane Poláku,
on je kabelkiosk na uvedené pozici? Pokud ne, proč to sem pletete?
Horal,
zajímavá inspirace. Ty dva sportovní kanály určitě stojí za to naladit. Díky.

33
Doporučuji dát tu 105cm na motor a sloučit s T90
Pokud má tazatel tak málo prostoru jak popisuje, těžko bude tuhle variantu realizovat. "Akční rádius" té 105tky by byl buď velmi omezen a nebo by stínila toroidu.

34
Smysl má co zde popisuje Horal a ostatní toroidka v rozsahu 28°E-5°W bude chodit bez potíží. Jen je zapotřebí si uvědomit jak je to s příjmem pozice 28°E a co vše Vám na ní půjde. Pokud to nestačí, bude nutno dost zainvestovat a pořídit samostatnou fix parabolu, je to "jen" o penězích.
Také bych popřemýšlel nad tím, zda neosadím toroida potřebným počtem twinů resp. quadů no a s tím vícetunerovým přijímačem jako komponentem pro celkové "upgrade" je to taky fakt.
Prostě platí tohle: je to "jen" o penězích.
Přeji dobrý výběr.

35
No sic jsem neslyšel, že by se motor montoval kolmo k něčemu jinému než k výše zmíněné tečně, čili při montáži motoru ho můžeme (pojem kolmo) považovat za neměnný. Zcela určitě jej nebudeme montovat kolmo ke svislici - třeba stěně budovy, že ano.
Místo slovíčkaření bych upozornil na to co napsal kolega Rozsíval, s největší pravděpodobností má pravdu.

36
Horal má pravdu, protože kolmost je zde chápána k rovině čili tečně zemského povrchu. V tomto smyslu se bavíte o jedné a té samé věci.

37
V "éteru" je dnes plno a bude hůř. UHF pásmo se ořezává. Neblahý vliv má třeba ve městech a jejich blízkosti průmyslové rušení, jinde to mohou být vojenská zařízení.
To vše klade čím dál větší nároky nejen na vybavenost lidí, kteří se montáží STA seriózně zabývají, ale taky na neustálé studium "nového" a v neposlední řadě výměnu informací.
Takovým to lidem, (narozdíl od uživatele erteple2-jež zde zbytečně exhibuje), je jasné, že se bez vysoce selktivních prvků neobejdou. Ceny KV a dalších komponentů jsou poměrně vysoké, ale zcela jistě se vyplatí. Náklady na rekonstrukci a provoz STA v bytových domech představují pro jednotlivé nájemníky či družstevníky jinou částku, než třeba pro individuálního uživatele. Pro toho je mnohdy jednodušší i finančně přijatelnější řešit příjem cestou satelitní, kabelové nebo ip televize. Ne každému se chce za mlhavých inverzních dnů skákat po střeše, točit anténami a měnit slučovače, aby "ohnul" do rozvodu sousední kanály.
Nick erteple2 mi silně připomíná jistého hlasatele bludů z podobného serveru, který působí v okolí ML.

38
Horal,
pokud by dotyčný neměl zájem, tak beru.

39
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 29. 04. 2015, 12:05:37 »
Kolenovrti na svoji lakotu holt doplatí, nedá se svítit :D
Něco na tom bude, pro dost lidí to je vystřízlivění z bezmezného nadšení z neplaceného DVB-T.

40
O serveru DigiZone.cz / Re:špatné vkládání příspěvků
« kdy: 10. 04. 2015, 20:12:28 »
Děkuji s díky přijímám.

41
O serveru DigiZone.cz / špatné vkládání příspěvků
« kdy: 10. 04. 2015, 10:34:55 »
Chápu, že redakce má dost práce, ale bohužel poslední dobou se zde stále více rozmáhá nešvar, který se netýká jen nováčků, ale také zkušených uživatelů. Zrovna jako včera zde:
http://forum.digizone.cz/index.php?topic=4490.0
Člověk, který shání informace se pak musí prokopávat spoustou balastu než najde užitečné informace k danému tématu.

42
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Antiksat
« kdy: 10. 04. 2015, 08:27:29 »
Satelitní pozice 16°E je velice nevyrovnaná. Jde o to co si Antik pronajal a jakým výkonem to ve finále pojede. Na tom nic nezměníme. Zbývá jen čekat.

Antik si nic nepronajal, jde o whitelabel sluzbu Telecomu Austria. Parametry transponderu uz tu byly, sluzba bude pouze v h264, parametry statmuxu jsou klasicke - cca 2 Mbit avg pro SD, 6 Mbit HD. Sifrovani - Conax (Contego), dostupne budou STB i CAMy, pochopitelne parovane.
Kódování a datové toky  či kryptování nikdo neřeší momentálně to ani není podstatné, řeší se síla signálu. Jestli Antik platí přímo majiteli družice (francouzskému Telekomu) nebo někomu jinému je taky úplně jedno.
Do standartních hodnot mají parametry signálu dost daleko a určitě neodpovídají udávanému výkonu 49 nebo 50 dBW.
Věřím tomu co vidím na měřáku, ne tomu co někdo napíše na web nebo na papír. Na "papíře" má třeba TP 12687V (DiGi) výkon 54,4dBW a 12073V (UPC) "jen" 52dBW. Na obou TP jede ČT24, takže si každý sílu signálu může porovnat i laicky na bargrafu přijímače a ví která bije.

43
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 09. 04. 2015, 14:52:49 »
Problém v příjmu se dá pochopit, jen nechápu proč citujete příspěvek na který přímo odpovídáte, zbytečně se tím nafukují jednotlivá vlákna.
 

44
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Antiksat
« kdy: 09. 04. 2015, 12:39:22 »
"Papírový" 50 dbW výkon možná, ale realita je úplně jinde.
Parametry, které tu uvedl Horal pro parabolu 85cm jsou (u slabších TP) ještě žalostnější než např. 12687/V (ČT 24 DiGi tv). Laici bez měřáku s parabolami běžných rozměrů budou mít těžký problém to naladit a doladit.

45
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 09. 04. 2015, 12:15:59 »
Příčin může být více.
Také jde o to v jaké lokalitě je Vaše místo příjmu. Na střední a severní Moravě spousta lokalit o k.52 přišla vlivem spuštění RS 8 z Radíkova (nebo signál nadále přijímají, ale má horší parametry). Při různých anomáliích v příjmu dochází k degradaci signálu. V poslední době bylo dost větrno a zatažená obloha se sněžením nebo kroupami dokáže s parametry signálu pořádně "zamávat"
edit
http://www.digizone.cz/clanky/v-olomouci-dnes-nepujde-regionalni-sit-8-s-mnam-tv-sportem-5-a-tv-noe/
podle těchto informací má zmíněný vysilač výluku, pokud by se náhodou "Slováci z Krížavy" zlepšili může platit co jsem napsal výše.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 35