Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Wolfgang Wolf

Stran: 1 [2] 3 4 ... 35
16
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Re:Axn na satelitu
« kdy: 11. 01. 2016, 16:53:28 »
@Honzík,
budu sice neomalený, ale myslím, že právem. Místo toho, abyste se optal kamaráda co a jak má nebo nemá, zasíráte tu kravinama fórum, dozvěděl jste se, že AXN může vysílat v cz stopě buď na 0.8°W (1°W) a nebo v testu na 16°E. Na zbytek se zeptejte JEHO. Nikdo mu do kuchyně nevidí.

17
Odkladiště / Re:Prodám/vyměním/koupím/daruji
« kdy: 05. 01. 2016, 23:45:14 »
Proč je Homecast křáp?  Prodal jsem jich stovky a nikdy žádný problém. Podle mě je to kvalitní certifikovaný přijímač s nadstandardně přehledným ovládáním, výborným obrazem a vysokou spolehlivostí a minimálními nároky na znalosti uživatelů. Taky hraje se všemi, hlavně novými kartami, což mám pocit některé linuxové zázraky neumí. A rozhodně přežije kvanta linuxových zázraků s uničtečkami, jejichž majitelé si musí kupovat nové přijímače, protože nehrají s novými kartami atd. :)
Kdo má linux, nepotřebuje ani kartu, natož aby si kupoval kvůli tomu jiný přijímač. A i kdyby novou kartu M7 použít chtěl, může si ji vložit do modulu a ten následně do cl slotu. Drtivá většina těchto uživatelů, pokud už kartu používá, tak Ice nebo Irdeto (0624).

18
Odkladiště / Re:Prodám satelitní přijímač
« kdy: 05. 01. 2016, 23:38:30 »
Boužel to umí jen linuxové přehrávače které se téměř na českém trhu neprodávají a jsou většinou starší 4let

Pěkná pitomost samozřejmě, jak jinak. Mám starej combo Optibox a ten to umí a nemá žádnej Linux. (bohužel je pouze MPEG-2 ready)  ;D
Štěpáne, ten optibox tsc je sic jeden z velmi mála boxů, který umí nahrávat v TS, ale bohužel nemá LAN. Takže si musíš chodit s fleškou nebo hdd mezi PC a přijímačem. No nic moc komfort. Navíc umí pouze MPEG-2 tedy bude vhodný za pár měsíců tak akorát jako podstavec pod květináč...

19
Holt každé forum má své Honzíky a své Straníky, poznáme je spolehlivě, ikdyž se prezentují jinde a pod jinými nicky.

20
Takže největší problém je ten kopec a nepůjde to nijak vyřešit ?
...asi jste to přehlédl mezi spamováním pana Erteple (alias Stránika) aq dalších diskutérů "od věci", proč místo rad po internetu nevyužijete nabídku technika z okolí?

21

Kde tedy může být problém? Dělá to televize, STB nebo co?
Podle mě u digitálu je buď signál slabý a tím dochází ke kostičkám - rozpadu signálu, nebo je přebuzený a pak STB také kostičkuje nebo nic nezobrazí, protože tuner nedokáže tak silný signál zpracovat... Pokud je ale úroveň signálu něco mezi těmito dvěma limitními stavy a obraz je na tomto a i na dalších kanálech stabilní (k žádným výpadkům/kostičkám/trhání obrazu apod. nedochází), tak by nikde problém na elektrické straně neměl nastat, ne?
Takže by samotné zapojení nemělo ovlivňovat ani samotný obraz, nebo je to jinak?
Může třeba zesilovač nebo oscilace z antén/y způsobovat takové "rozostřování"?
Odpověď je jednoduchá, změřit. Jinak kde je problém nezjistíte, protože teoreticky to může být všude tam-kde to uvádíte.

22
"zpátky" do rozvodu znamená k TV a ne na svorky antény. Na anténě, která předzesilovač nemá je napětí nežádoucí.

23
Skylink / Re:Skylink ICE.......................čisté IRDETO!
« kdy: 13. 12. 2015, 12:51:31 »
Skylink neví sám co chce, na druhou stranu letos nebo vloni spousta lidí s Ice kartami kvůli zdražení SP tento zaplatila třeba až do roku 2017. Já mám takových klientů okolo 10. Většinou starší lidé, kteří oblíbené programy v dvb-t nenašli.
Takže si nedovedu představit, že by jim nějakým způsobem znemožnili čerpat objednanou a zaplacenou službu. To už není jako zavedení sporného Sepo. Bez nějaké kompenzace by se mohlo jednat o podvod.

24
Tuším že Avis měl povoleny max 2kW,
navic třeba v Žilinskem kraji měnili původní kmitočty, kvůli vlně nevole. Zlikvidovali totiž možnost dálkového příjmu z Lysé Hory.

No neviem KDE v Žilinskom kraji mohli likvidovať príjem v z Lysej hory, keďže vysielali na 56. kanále a Lysá hora vysiela na 54 a 37. kanále - asi by som si všimol, že som prišiel o DVA muxy. Preladenie AVSIU v Žilinskom kraji je z dôvodu toho, že  Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb NEPREDLŽUJE povolenia na prevádzku kanálov vyšších ako 50.... A v Žiline a Čadci končili na 56. kanále AVISu licencie (Čadca 30.09.2015 a Žilina 31.03.2016), preto musel AVIS hľadať NOVÉ frekvencie - a tie našil na kanále 25.

A pokiaľ si niekto myslí, že vysielanie AVISu v MARTINe na 54 kanále niekomu mohlo zarušiť príjem K54 z Lysej Hory, tak je veľký optimista... Nehovoriac o tom, že licencia na K54 v Martine skončila AVISU tiež 30.9.2015 (a nebola predĺžená), preto aj tam žiadal o novú licenciu

http://www.satelitnatv.sk/2015/09/avis-uz-poziadal-ru-o-zmenu-vysielacieho-kanala-pre-multiplexy-v-cadci-a-ziline-levice-zostavaju-bez-zmeny/
Že o tom nevíte, neznamená, že to tak není
http://www.satelitnatv.sk/2014/11/avis-spustil-novy-lokalny-vysielac-v-martine-na-54-kanali-niektorym-divakom-sa-to-vsak-nepaci/
nebo si stejný server, který citujete celou kausu vymyslel?
takže asi tak...

25
Stanice číslo 1946 je přímo na letišti Plasy na vysílači firmy Vodafon a já bydlím asi 100m pod letištěm, ale podle pracovníků TÚ žádné rušení nevidí. Zesilovač, který jsem namontoval do antény byl SWA-9701 45dB, přesně takový jaký mě nábízíte. Jinak anténu na půdě mám již několik let a nikdy jsem s příjmem neměl problémy. Zrovna nyní to běží naprosto normálně, kdyby to nevypadlo 2x okolo 17sté hodiny tak by to považoval za normální. Pravděpodobně postavím novou anténu včetně zesilovače a napájení a uvidím co to udělá.Co říkáte tomuto zesilovači!!Má někdo s tímto zesilovačem zkušenost? Díky Milda.
Dobrý zesilovač je především ten, který je správně použit a v místě vyhoví, nikoli ten který poradí někdo po internetu nebo v prodejně.
Hlavně si opatřete LTE filtr-těžko ale poradit jaký, vůbec neuvádíte přijímané kanály. Momentálně můžete bez zesilovače "vyšetřit"
signál na střeše a pak řešit co dál a nebo to přenechat někomu znalému.

26
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 07. 12. 2015, 10:55:40 »
Tak je potřeba se optat segry kdo se jim o a.s stará.
Mimochodem na sídlišti OKD je hlavně UPC, ne? Před 6-7 tety jsem tam byl na návštěve u příbuzných v novější zástavbě.

27
Mi spíše,
pane Kříž připadá nadbytečné Vaše vyjádření a půlstránková nesmyslná citace. Samozřejmě, lze souhlasit s tím, že tazatel je neznalý. K poznání ho zcela jistě neposunou ironické poznámky od Vás a dalších účastníků diskuse.

28
Pokud se nemýlím, kolega Honzík se tu několikrát zmínil o tom, že v domě nemají funkční dvb-t, proto ta jeho (s nadsázkou) bambelající parabola po parapetu.
Kombo je mu tedy opravdu k ničemu, má.li na výběr buď satelitní příjem nebo kabel či iptv, které ale nechce.

29
Tak nám sem dejte obrázek z kanálu-vertikální pozice na Azerspace.

30
To že kombinace chodí neznamená, že je bezproblémová a má dostatečnou příjmovou rezervu. Střed bych odhadl na Mer cca10dB a kraje 7-8dB tedy bez rezervy.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 35