Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Wolfgang Wolf

Stran: [1] 2 3 ... 35
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T Polsko
« kdy: 06. 09. 2016, 17:17:55 »
V článku není vůbec psáno o TVP Sport ale o změně TVP HD za TVP Premium HD.
Počátkem září mělo být rozhodnuto jakou programovou skladbu bude mít TVP (veřejnoprávní) ve svém "Multiplexu" a co v Muxu8. Dokud se to "neutřepe", vysílání TVP Sport je ve hvězdách. Článek sice nepíše přímo o TVP sport, ale dokazuje skutečnost, že koncepce TVP jasná není.
TVP sport snad?? (podle některých zdrojů) bude spuštěn v zimě příštího roku. 

2
@milotamarek,
takže koupíte síto a budete experimentovat? Ty profily jsou tak nějak skoro nastejno. U Kojálu je tuším nejvyšší kanál k.59, což by  podle těch profilů znamenalo problémový příjem uvedeého multiplexu na k.59 (je i blízko LTE frekvencí). Krásné a Javořice jsou s kanály níže, teoreticky by se tam dalo s příjmem lépe uspět-teoreticky.
Tak nám pak sdělte jak válčíte.

3
Tak to je zcela jistě pozitivní zpráva.
Ještě zkuste, zda Vám "utáhne" dva televizory, tuším že jste o takovém plánu psal v minulých příspěvcích a dejte vedět.

4
Kvalitní povrchová úprava, jen aby to při cestě z Číny nezrezivělo ještě více  ;D

5
Příjem se nevymýšlí u komplu, ale na střeše. Sežeň si jakoukoli širokopásmovou anténu pro IV a V pásmo, přenosnou televizi a vylez na střechu. Zkus předpokládané směry a uvidíš sám. Nebude tě to stát nic, kromě času. Pokud zachytíš alespoň něco, tak se s tím dá dál pracovat.

Je zajímavé, kolik se na takový dotaz sejde odpovědí. Když položím odbornější dotaz, jako např. vzorec na přepočet tloušťky prvku nebo délku dipólu na FM anténu, tak je ticho po pěšině.   

Konečně alespoň jedna povzbudivá odpověď. Vylézt na střechu a zkusit to mám v plánu, jen jsem si před tím chtěl ujasnit pár věcí a místo toho mě tady od toho všichni odrazují. Ale já se jen tak odradit nenechám :D Dnes jsem se byl projít po okolí a omrknout jakou a kam namířenou má kdo anténu. Takže teď už zbývá jenom splašit nějakou tu anténu a zkusit to. Jak říkáte za pokus nic nedám.
Opravdu všichni? To jste asi zle četl, mi to vychází jen na jednoho, ostatní vám napsali, že to nebude žádná brnkačka tak jste si to za pár babek představoval a dva z nich Enik a Horal dokonce doporučili s kterou anténou můžete experimentovat

6
a které antény budou vhodné pro dálkový příjem? (k21-48) (zbytek už bude pro telefony -.-" ) ta kathreinka vypadá velice dobře, navíc je to velká kvalita jako třeba kovoplast nebo vaten. Akorad ti mají antény (colorky) 21-65. Ta AOP 52 vypadá jako colorka a ten zisk 11-15dB je hodně dobrej, když jiné colorky mají na začátku 7-9 :D akorad kde se dá taková anténa v čechách sehnat?
Vůbec nejde o to, jak anténa vypadá ale o to, jaké má reálné vlastnosti v reálných podmínkách. Prodálkový příjem je téměř vždy výhodnější použít na zvýšení zisku soustavu dvou a více antén, než se pokoušet použít extrémě dlouhou anténu s velkým ziskem. Nehledě na to, že dnes snad žádný výrobce neuvádí zisk, který by odpovídal realitě a to ani v případě, že by se jednalo o údaj v dBi. Antény YAGI a jejich modifikace mají maximální dosažitelný zisk v ideálních podmínkách někde na hranici 14dBd. Dnešní modifikace antén jsou spíš módní záležitost, která má upoutat neznalé, praktické výhody nebo zisky jsou ale nula!
Soustava antén ale není věc pro jejíž umnístění má každý podmínky, obzvlášť pokud není ve svém. Navíc dálkový příjem který je možný dnes zítra nemusí fungovat. Investice do takových projektů jsou tedy pro běžné uživatele sporné.

7
Pokud už nyní chcete být připraveni na UHF pouze do 700 MHz, Kathrein AOP52 je jasnou volbou ;)

http://www.kathrein.de/sat/produkt/212347/
MOC 70€, nic pro běžné české chalupníky. Zřejmě si budeme muset počkat, až se výrobci trošku přeorientují.

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 04. 03. 2016, 22:17:09 »
@
Jaroslav Honzík,
já jsem vůbec nepobral, co jste nám vlastně chtěl říci.
tak to nejste sám a navíc v t3 :)

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 04. 03. 2016, 17:45:02 »
S Vašimi názory lze souhlasit velká množina diváků v prvopočátku pořídí jen settopboxy s hevc a teprve později nakoupí televizory.

10
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 04. 03. 2016, 12:21:44 »
mluvčí lže jako když tiskne :)

11
Nějak jsem nepobral, Pamětníku, co jste nám vlastně chtěl říci.
Zakladatel vlákna řeší to, aby měl funkční rozvod pro více televizí. Zřejmě mu ta "půdní" anténa nějak funguje. Ale rozvod je samozřejmě koncipován špatně a zasloužil by nějaké upgrade, protože pokud děláme nebo předěláváme nějaká zapojení, pak by věci měly mít nějakou logiku a smyls.
Souhlasím,že v ojedinělých případech může mít anténa na půdě své místo, ale to je výjimka, jejíž smysl laik není schopen vyhodnotit.
Je také pravdou, že zkušený a solidní anténář by to vyřešil nejlépe. Není ale
pravdou, že každý, kdo má na takovou činnost živnostenský list, dokáže tuto
situaci správně změřit, vyprojektovat, namontovat a zprovoznit s nejjednodušším
řešením a za přijatelnou cenu. Možnost se "napakovat" na neznalém zákazníku
může být svůdná... ;-)

No a tomu poslednímu odstavci nerozumím již vůbec, prezentujete ho jakobyste v anténářích spatřoval nějaké zloděje. To samé ale já (či kdokoli jiný) mohu napsat o autoservisech, opravářích praček, ledniček atd.

12
Díky za nakopnutí-bylo to "rukama", po rozbalení obrázku je vše zřejmé.
Ostatním patří omluva za slepotu.

13
Horal,
ano vystihl jste to správně.

14
Příspěvky Horala, Doliniaka a iovi-ho považuju za velmi cenné.
Je vidět, že plynou ze široké praxe. Mám ale výhradu vůči těm tunerům, nezdá se mi, že by byly odolnější než dříve vůči vlivům které jsou výše popsány. Možná je to subjektivní dojem. Mám zkušenosti s tím, že třeba LG toho "ustojí" více než Panasonic nebo Samsung.
Byl jsem několikrát v podobném prostředí (foto Horal) a pokud došlo na situaci, která je vidět na obrázku, obraz v LG jakoby nachvíli ustrnul, zatímco u "konkurence" následoval rozpad obrazu či fragmentace.
Doliniak technický dotaz, super nápad se sfázováním antén, ale kde je na snímku druhý vysilač-vidím jen jeden.

15
On to asi Omar myslel trošku jinak než to napsal, Antény použitelné v drtivé většině budou, ale všechna ta aktivní a pasivní bižuterie v drtivé většině případů ne (vyjma kabelů a zásuvek).

Stran: [1] 2 3 ... 35