Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vladimír Dráb

Stran: 1 ... 20 21 [22]
316
Pro "CC" doporučuji pečlivě překontrolovat všechny konektory, takhle prapodivně se chovají rozvody se špatnou kostrou, na spektru je při tom vidět enormní nárůst šumu. Stačí nějaký levný kabel s opletením pár drátků, které se při montáži fka mohou ulomit a divná věc je na světě.

317
Na tom nevidím nic špatného, osobně volím tyto vysílače v určitých částech Prahy raději než pražské vysílače. Mají zde totiž lepší kvalitu signálu, než pražské vysílače. Namátkou třeba Petřiny, Bílá hora, Hradčanské náměstí atd.

318
Já na tomto případu vidím, že se to sice dá dělat metodou pokus omyl, ale evidentně špatně. Kdyby dobře pán by zde určitě neřešil problémy.

319
Na Praze 6 se přijímá signál z Cukráku spíše vyjímečně, právě pro rušení Žižkovem, pokud by jeden z těchto vysílačů vypli budete s velkou pravděpodobností hrát na ten druhý beze změny natočení antény. Na velké části rovněž hraje Buková hora a to s kvalitou výrazně lepší než ze Žižkova. Pro mux 1 je zde na mnoha místech rovněž velmi dostupný Ještěd. Takže vybrat si konkrétní vysílač, k němu nasměrovat anténu a zvolit vhodné kanály pro ladění. Samozřejmě problém může být i v rozvodech, ale to se bez opravdového proměření nezjistí. Pokud to nezvládnete mohu vám vše proměřit, ovšem je to moje práce, takže za úhradu.

320
Vy jste psal, že přijímáte Žižkov, pokud nevíte jistě nelze poradit na jakou polarizaci má být anténa. Různá zařízení mají různou citlivost, takže v případě mezního signálu může nějaký přístroj bez problému hrát a jiný již ne.

321
Mrknul jsem do výše zmíněné křišťálové koule, potvrdil informaci v kávové sedlině  :) a pokud je tam anténa stará dvacet let a nebyla upravována poté co Žižkov začal vysílat digitálně bylo by dobré pro začátek otočit anténu do správné polarizace.

322
Odkladiště / Re: Ostankino - kolaps
« kdy: 04. 06. 2010, 07:27:02 »
Ale mohl takhle dopadnout dům i s ostatními sousedy ve kterém bydlíš díky Tvé neodborně nainstalované TV anténě na pomocném jímači bleskosvodu!  :( :(
    Pomocným jímačem hromosvodu, dle staré normy, se stává i anténní stožár, takže na něj nelze dát anténu bez rizika vyhoření objektu? ;)

323
Nová diskuse by byla fajn, ale asi by to měl někdo moderovat, pročítat se tím balastem např. v reakcích k dnešnímu článku je naprosto otřesné.

Stran: 1 ... 20 21 [22]