Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vladimír Dráb

Stran: 1 [2] 3 4 ... 22
16
Dva ovladače jsou zbytečný opruz, když to jde jedním. Uvítal bych konkrétní tipy na zařízení. Lidová moudra co je pro koho lepší a co se snadno naučí nepotřebuji. Pokud žádné nemáte tak neničte téma.    Díky.

17
Máte nějaké typy na levnější přijímače s touto funkcí? V různývh recenzích se tomu nevěnují a spousta starších lidí by velmi ráda jen jeden ovladač na TV,  mnohdy jim i kombinace dvou ovladačů dělá problémy.

18
Profík: Jistě se pleteš, Homecast, Mascom a určitě hromada dalších výrobců nabízí certifikované přijémače s IR dekodérem a CI slotem, či s dvěma sloty. Stačí pohledat.

19
Set-top-boxy / samsung obecně
« kdy: 17. 01. 2018, 11:24:35 »
Nenašel jsem rubriku pro kompletní TV, tak to dávám sem. Co říkáte novému dálkovému ovladači TV Samsung, který je bez čísel atd?  Mě to přijde hrozně komplikované, hlavně pro starší divákyi podstatně hůře pochopitelné. S ovladačem s čísly mnozí umí přepnout programy 1 až 9 a dál se nedostali, tohle je pro ně myslím pohroma. Samsunga jsem zákazníkům vcelku doporučoval, s tímhle ovladačem je to pro mě (hlavně pro ně) nepřijatelné.

20
Já to napíšu ještě jednodušeji nastav si třeba ručně jakýkoliv transponder od skylinku a zadej síťové vyhledávání, to by mělo stačit.

21

Digi mi tyto informace poskytnou nechce. Protože nemám zařízení zakoupeno od nich. Pokud se jedná o placený příjem možná by pomohla výpověď, to operátora většinou vytrhne z latergie.

23
Téma se již jako obvykle zde vymklo realitě, tím pádem se těžko vybírá použitelná rada, takže k těm co lze použít, jsou tam dva reálné směry k použití , jeden směr Praha údolím Berounky, druhý směr Plzeň do otevřenější krajiny. Koupit nějakou anténu (mimo polské síto), kLidně třeba síto Vaten, LP, nebo cenově 600-800 Kč ať nejsou ztráty při neúspěchu. Pokud máte starší širokopásmovou anténu na UHF nekupovat nic a použít tuto. Kusem kabelu připoit k TV(nikoli přes případné domovní rozvody) a pokusit se otáčením zachytit nějaký signál, něco by se takto chytit mělo, jen to chce mít TV na nějaké kanály naladěnou. V případě, že nebude znamená to namířit kamsi anténu, automaticky proladit, pokud se něco chytne zkusit vylepšit, pokud ne, poutočit anténu o cca 10° a opakovat. Je to opruz, ale jinak to nedáte. A pokud vše selže, nebo se vám do toho takhle nechce, zavoláte 60892092, něco málo mohu na základě vašich pokusů zkusit poradit, případně přijet a kompletně proměřit a rozebrat další možnosti. Proměření jako takové Vás přijde pod 2000 Kč včetně dopravy a případného drobného materiálu, podle složitosti situace. Pokud máte anténní stožír za další max. 4 000 kč můžeme hned pokračovat ve stavbě systému. (plán 2x anténa dle potřeby , slučení antén, frekvenční výhybky dle situace, jeden až dva zesilovače, opět dle situace, možná něco třeba nebude, odečtemě , je i možné přidat nějaký díl pak přičteme. Přednostně je li to možné používám materiál zákazníka, opět odečteme. Takže navržená cena je max. pro 1 Tv. případné rozvody dle situace. V úvahu třeba vzít i to, že asi najdete satelitního operátora, který vám vše namontuje za kačku při následné měsíční platbě zpravidla dva roky, ve výči cca. 300 Kč.

24
Mňau bude škoda, kouká na něj spousta lidí, oddechový kanál bez reklam, zábava pro děti lepší než animované střílečky atd.

25
Dal jsem si uváděnou Emme esse do vyhledavače a LTE tam uvádějí snad všichni, asi obecně v těch anténách nějaké filtry budou, nezkoumal jsem to,ale měřák jakési snížení Na LTE frekvencích ukazuje, i když nic strmého ani nijak velký útlum, do 59 to už většinou zasahuje což nemám rád. Takže raději antény bez filtrů a dát kvalitnější externí. Ohledně rozpadu destrukcí plastu mi přijde jedno jestli upadne celé rameno s několika prvky, nebo jeden dva direktory na kolorce uprostřed.

26
Někdy je používám, mají oproti klasické LP 1845 v některých lokalitách zisk až o 4-5dB větší.  Oproti "kubově" Emme esse jsou kratší. Ano jsou zdobeny nápisem LTE filtr, ale to ta Emme esse taky, takže o co jde? Mechanicky mi přijdou oproti emme esse robusnější. O plastech se časem ukáže jestli se rozpadnou, ale to dělají plasty 90% antém, kde jsou jako upevňující, takže zase o co jde?

27
Každopádně za takovéto výrobky mohou zákazníci, protože je nereklamují. Spokojí se s tím, že se vylepší časem softver atd. Pokud zařízení nefunguje je třeba něčekat až někde někdo něco vylepší a reklamovat hned. Osobně bych jim to hodil na hlavu a měla by to udělat většina nespokojených zákazníků, to je jediná cesta k nápravě. Nepíšu jen o sony, platí to ve spotřební elektronice dost obecně ale mám pocit, že zvláště TV v tom vynikají.

28
Nevím jestli problémy SFN bagatelizuji, nebo ne, každopádně montuji antény v dosahu několika SFN sítí a nějaké zvláštní problémy mi žádná echa nedělají. Spíš různá jiná rušení čímkoli, jen dá někdy práci najít o co vlastně jde. Ano pamatuji doby, kdy jsme říkali, že to nejde, protože SFN..., ale s určitými zkušenostmi si dovoluji tvrdit, že to bývala neznalost a ne problémy SFN.

29
To ani ne, ale stačí se podívat na délku ochranného intervalu a návazně dosah v km a mimo nějaké dálkové příjmy přicházejí signály tak, že se neruší. Po spuštění vysílačů v Praze se taky 90% problémů svádělo na preecho, ale se zkušenostmi se ukazuje, že to nějak nebyla pravda.

30
Jenže s tímto jevem se zas tak často nepotkáš. Daleko častěji se na něj svádí různé jiné komplikace příjmu. Tuto funkci na měřáku používám zcela vyjímečně, není důvod. 

Stran: 1 [2] 3 4 ... 22