Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - peter30

Stran: 1 [2]
18
Můžeš rovnou .ts vložit se zvukem do mkvmerge GUI a nemusíš ho převádět (viz http://www.digilidi.cz/mkvmerge-navod-pridani-audio-stopy-titulku-k-mkv-videu?page=0,1). Pokud máš opravdu rozdílnou rychlost původního .ts a zvuku můžeš využit stretch (např. 25/23.976), stejně jako posuv (delay) v programu, ale lepší by bylo převést zvuk do správné rychlosti obrazu předem v jiném programu, aby se to dalo přehrát i jinde než v pc.

19
Já mám doma rip z té doby a daná inscenace byla v té době vysílána v letterboxu. Mám ustřihlé logo tv.

20
Dotaz, podle čeho poznáte hd program na Nově, když předtím nebude ta novácká znělka k hd? Mimo jiné to teď dělá i ČT a tak nebýt programu na internetu tak to teď také nelze poznat co bude v hd.

21
Prvních 10:00 min. vystřižených z nahrávky pomocí programu VideoReDo TVSuite V4.20.6.619. mají velikost 449 MB. Mělo by jít jinak o původní stream.
http://www.uloz.to/xC3REj4M/09-09_20-20-09_CT+D+++CT+art_Figarova+svatba%2C+Z+prvn%C3%AD+%C5%99ady+%2802%29.ts
Zkrácený výpis (max. 500 varován/errors) z origo ProjectX při demultiplexu nahrávky.
http://www.uloz.to/xtSaEXNX/09-09_20-20-09_CT+D+++CT+art_Figarova+svatba%2C+Z+prvn%C3%AD+%C5%99ady+%2802%29_log.txt
Všiml jsem si, že audio vypadne dlouhé jen 3:14 min. (4,43 MB) a video má délku 10:57 min. (399MB). Člověk pak nechá projet video v programu MKVMerge v.5.8.0, který mi obvykle slouží jen  pro spojení audia a videa bez zásahu do nahrávky a výsledkem je video nahrávka dlouhá 9:34 min o velikosti 151 MB. Uvedené časy a velikosti jsou převzaty z programu MediaInfo. Prostě z mého uživatelského pohledu k nepochopení.

22
Zdravím, přečetl jsem si zdejší nářky a mohu se k nim jen přidat. Mne navíc TS záznam z ČT Art v pc (DVBViewer) zlobí již při běžném přehrávání v MPC, kdy v samotném místě dojde ke zpomalení a rozmazání inkriminovaného místa zaznamu a po krátkém záseku obraz i zvuk poskočí a pokračuje synchroně dále. Daný úsek se pak při ripování pomocí nejen kodeku Xvid prostě a jednoduše zahodí a udělá to co se zde popisovalo u ProjectX a rozjede se video se zvukem. V patchovaném ProjectX se sice dané místo již nevystřihne, ale protože z něho vypadne originální video stream projevuje se v něm chyba záznamu stále. Zajímavé je též například i to, že pokud provedu demultiplexaci originálního videa a zvuku v ProjectX (jakémkoliv) má poté po spojení v programu MKVMerge výsledný soubor najednou velikost jen o něco více než poloviční a problémy při přehrávání zůstavají. U jiných multiplexů a záznamů se to neděje. Jediné co mi pomáhá je sledování záznamu v programu VLC, kde se záseky neprojevují a obraz se zvukem je synchroní po celou dobu. Četl jsem úvodní topic a jsem ochoten věřit, že Vám MPC záznam přehraje v pořádku, protože já sám jsem si ho již v minulosti různě optimalizoval pro DirectX přehrávání, ale nechce se mi věřit, že se jiným při ripování uvedené vadné místo nezahodí. Já jako nástavbu při ripování využívám MeGui a tam to nastavené profily kodeků Xvid a x264 zatím udělali vždy. Jinak můj obvyklý způsob práce se záznamem je obdobný co zde uvedl Ivan z Kolína. U hd záznamu pořízenéhe ze stejného muxu problémy nejsou a pro pořádek uvedu, že záznam ze satelitu těmito problémy netrpí.

23
Dneska 19.7. dávali na Nově film V. Michálka O rodičích a dětech (2007) a pokud mne paměť neklame při minulých vysíláních ho již dávali v HD přepisu a to již i na Nově Cinemě, protože jsem si ho v té době zapomněl nahrát. Dnes ho však jako hd neodvysílali (neavizovaly to ani před vysíláním). Klame mne paměť nebo proč to dnes vysílali jen v sd přepisu?

Stran: 1 [2]