Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - dvd1

Stran: [1]
1
Tak za poslední týden se poměrně rozrostla síť vysílačů(dokrývačů)MUX4. Je více než zajímavé, že kmitočty se našly pro MUX4, tedy pro komerční televize. Jak je možné, že ČTU nepřidělil přednostně, kmitočty pro RS7 ve které vysílá veřejnoprávní televize? Že by v ČT nebyl zájem?

2
Je více než zajímavé, že kmitočty se našly pro MUX4, tedy pro soukromý sektor. Jak je možné, že ČTU nepřidělil přednostně, kmitočty pro RS7 ve které vysílá veřejnoprávní televize?

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 29. 09. 2013, 12:18:19 »
Tak  ve Vyškově už MUX4 jede na 46 kanále o výkonu 100W. Vysílač je umístěn nad dálnicí D1. Podle teoretických map pokrytí by měl být příjem možný od Rousínova až po Brodek u Prostějova a snad od Krásenska po Nezamyslice. Mapy jsou zde http://www.mapavysilacu.cz/mapcoverage.html?chid=11466 . Kdy tak sem napište jestli to v těchto městech či obcích je možné zachytit.

4
Tak podle tohoto článku, je pokryto signálem 80%, ale ani to není zdaleka pravda. Pravděpodobně se strhla velká lavina nespokojených diváků, protože ČT již vrací do MUX1 nedělní pořady pro děti. http://www.digizone.cz/clanky/ceska-televize-couva-z-presunu-detskych-poradu-na-ct-d-necha-je-i-na-dvojce/ Přesto si stále melou své.

5
To je asi pravda. Radim Pařízek teď na tiskovce radí diváků přetáčet antény! Já se ptal u nás a v servisu mi řekli, že není ani náznak signálu na celém okrese.

6
Nevím přesně kde, ale myslím, že v jedné lokalitě vysílá z RS10

7
Úplně stejnou odpověď jsem dostali i já. Asi to jen kopírují ctrl+c ctrl+v a dopíší oslovení. Jinak ta adresa kde se dá poslat stížnost je radact@ceskatelevize.cz . Jestli to bude mít, ale nějaký význam to netuším, někde jsem tu četl, že jen v sobotu tam došlo okolo 600 stížností. Aspoň kdyby vrátili do MUX1 nedělní dopoledne pro děti (studio kamarád a pak by se slušelo pustit všem i ten nový seriál Špačkovi v síti času.

8
Je snad normální, že se pokrytí neurčuje nějakými anketami na specializovaném webu. Jediné "úřední" oprávnění má ČTÚ se svojí metodikou a algoritmem výpočtu podle terénu. Kontrolní měření provádí měřící vůz za standardních podmínek (anténa, její výška nad terénem, přijímač, atd.). Tím nechci říci, že tato metodika a technologie jsou nejvhodnější a zcela objektivní, ale nelze zase brát do úvahy pouze mnohdy diletantské amatérské montáže antén a domovních rozvodů, případně fatální chyby laiků. Jsou ale jistě i místa, kde je i profesionální anténář nakonec v koncích. I samotný údaj 80-90% připouští, že tuto veličinu nelze vypočítat, ani změřit zcela přesně a opakovaně.

Má se ale globálně uplatňovat nehezké pravidlo : "Nemám kozu, tak ať chcípne i ta sousedova"? Je sice pravdou, že koncesi platí ČT každý držitel televizoru, čili by mělo platit pravidlo "rovnosti" v možnosti přístupu k jejím všem stanicím, ale spravedlnost se zde naplňuje obtížně. Pro podporu požadavku snížení poplatku by mohl být použit argument o nedostupnosti signálu, nezájmu o celé spektrum stanic ČT, či další důvody, ale stejně by to k absolutní spravedlnosti nevedlo. Tak se s tím smiřme, nic lepšího se asi stejně nedá vymyslet. Dosáhnout absolutní rovnosti pro všechny diváky není zkrátka technicky možné. A doba, kdy ke každému televizoru povede kvalitní kabel, ta je v nedohlednu a bylo by to i nehospodárné a mnohdy, kvůli přístupu ke všem pořadům ČT, zbytečné.
Pro pamětníka.
Vždy jsem rád četl Vaše příspěvky a budu nadále, téměř vždy jsou mi docela blízké a i poučné. Musím Vám však oponovat a nesouhlasit např. vtom "Nemám kozu, tak ať chcípne i ta sousedova"? Já tu kozu sousedům přeji, ale nechci jím ji živit! Dále nemůžu souhlasit s názorem, že se s tím máme smířit (naposled jsme se smířili s Rusákama na našem území) myslím si, že se píše rok 2013 a snad žijeme v právním státě. A že, tohle není od veřejnoprávní TV ideální a jistě ne zcela právně čistě to snad se mnou budete souhlasit i Vy, ať se jedná o pokrytí signále nebo výběrem (nebylo vypsáno žádné výběrové řízení)RS7, dále třeba v duplicitním vysílání HD programů ČT v RS7 zase platí jen a jen všichni koncesionáři a v neposlední řadě lživým tvrzením vedení ČT, že pokrývají signále RS7 až 90% území. To asi vysílají jen do neobydlených oblastí (hluboké lesy, louky), protože bez jakéhokoliv možnosti příjmu této sítě jsou nejen celá města (Liberec, Blansko, Vyškov, Boskovice), ale i regiony (Jesenicko, Šumpersko, velká část vrchoviny, Šumavy) a tak bych mohl jistě pokračovat. Já mám sice možnost příjmu přes satelit, ale jsou statisíce lidí, kteří satelit nemají. Zákon říká, že programy ČT se mají šířit celoplošně minimálně na 95% území ČR.9
Tak bohužel musím souhlasit s názorem, že ČT je to úplně jedno. A bohužel se nejedná jen o Liberecko, ale bez jakéhokoliv náznaku světla v tunelu jsou lokality jako Jesenicko, Šumperk, Blanensko, Vyškovsko a prakticky cela vrchovina, podobně na tom bude i velká část Šumavy. Bohužel nám nezbude, než se s tím smířit a platit, my totiž zákony porušovat narozdíl od veřejnoprávní televize porušovat nesmíme. Chtěl bych vidět jak by postupovala ČT, pokud bychom jim přestali platit buď celé, nebo alespoň část koncesionářských poplatků. To by si na nás jistě nějaký bič našli, ale na ČT se bič nenajde, je to smutné, ale bohužel tak to v tomto státě chodí! :'(

10
Tak máte pravdu v tom, že jsou to hrušky a jablka. Ale pokud se zde sejde nějaké zajímavé číslo, pak je jasné, že pokrytí na tom uváděném území ČT nemá a nebo pokrývá neobydlené louky a pastviny.

11
Jsem si jistý, že nám veřejnoprávní televize lže a záměrně porušuje zákon o veřejnoprávní televizi. Je poměrně jednoduché se o tom přesvědčit. Nejen že ty jejich mapy pokrytí jsou zcela zavádějící, ale lze se o tomto faktu přesvědčit za přispění všech, kteří budou ochotni se zapojit. Stačí jen napsat v jakém městě čí, okrese žijete (prosím psát jen ty, kteří nemají možnost příjmu RS7 prostřednictví DVB-T). Dále připsat kolik obyvatel v daném městě či okrese žije. Po sečtení počtu obyvatel se zcela jistě přijde na to, že je sotva pokryto 70% území. Pak zašlu výsledek do ČT, ale mám obavu, že jich to nebude vůbec zajímat, hlavně, že platíme koncesionářské poplatky.
Já bydlím ve Vyškově a žije u nás cca 25 000 obyvatel stav ke dni 29. 8. 2013 Pokrytý není celý okres téměř 80 000 je možný příjem na některých částech Slavkova u Brna.


12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Ztráta muxu 4
« kdy: 08. 08. 2013, 16:48:13 »
Můžu plně potvrdit, že ve Vyškově šel přijímat signál z Rožnova pod Radhoštěm bez problému od prosince loňského roku do začátku července. Od té doby je nestabilní a to na samostatnou anténu. Tajně jsem věřil, že na tomto vysílači se montuje regionální síť 7, ale už přestávám věřit, protože byl snížen výkon.

13
Tak si myslím, že je možné směle k těmto okresům přiřadit i Vyškovský a mnoho dalších. Tam je multiplex 4 také téměř nechytatelný a to jak ve Vyškově, v Ivanovicích na Hané také Bučovicích a mnoha dalších obcích. Podobnou zkušenost mám i z části okresů Prostějov např. obec Víceměřice, tam podle map pokrytí by to mělo chodit, ale bohužel. Vysočina má velice malé pokrytí adt.. Co se týká toho multiplex 4, tam jeto jen na provozovateli, zda bude tuto sít nějak rozšiřovat a my jako diváci vlastně nic nezmůžeme, protože v této síti vysílají jen komerční televize. Jinak je tomu, ale s RS7, ve které jsou již týden šířeny programy ČT v HD kvalitě. Česká televize jako veřejnoprávní televize je povinna šířit svoje vysílání na nejméně 95% území prostřednictvím DVB-T. Je pravdou, že v zákoně není stanovena povinnost vysílat v HD, ale je také pravda, že pokud platím koncesionářské poplatky, tak mi nemůže byt jedno, co se za naše peníze utratí, proč se vysílá vlastně duplicitně a proč je upřednostňována česká část republiky na úkor té moravské? Velkým problémem pro Českou televizi bude zahájení vysílání dvou nových programů koncem srpna letošního roku. Televize již přiznala, že tyto programy bude šířit prostřednictvím RS7 a ta pokrývá podle nepřesných teoretických map asi 60 – 65% území. Tady je několik možností, buď bude provedeno dokrytí do září (tomu nevěřím), nebo si ČT prosadí změnu zákona. Za nejpravděpodobnější variantu považuji to, že ČT bude ignorovat zákony! Nechápu proč, ČT nevyužila do loňského podzimu zcela nezaplněný Multiplex 3. Já jsem napsal stížnost na ČTÚ, ale po týdnu jsem se nedočkal žádné odpovědi. Tak uvidíme, co se z toho vyklube.

14
Možný problém může být to, že slovenské DVB-T vysílá v opačné polarizaci. Určitě je, ale vhodnější venkovní anténa. Já chytám v Ježkovicích okr. Vyškov na síto upevněné pod střechou a pootočené o 45°(tedy něco mezi vertikální a horizontální polarizaci 1,2,3, multipex českých televizí a oba slovenské. ;D

Stran: [1]